امتیاز شما به عناوین کلاسیک

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
s-l300.jpg
هیچ وقت نتونستم تجربش کنم این بازی برای من به شکلی عجیب طلسم شده روی pcوقتی سخت افزارم نفتی بود صفحه سیاه می شد ارتقاش دادم نزدیک شاید ۷الی ۸ بارنصب دیسکو بخر دان کردم و... خلاصه یا اتفاقی افتاد یا اجرا نشد و.... خلاصه هنوز که هنوزه بازیش نکردم خودم دس از سرش کشیدم

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
هیچ وقت نتونستم تجربش کنم این بازی برای من به شکلی عجیب طلسم شده روی pcوقتی سخت افزارم نفتی بود صفحه سیاه می شد ارتقاش دادم نزدیک شاید ۷الی ۸ بارنصب دیسکو بخر دان کردم و... خلاصه یا اتفاقی افتاد یا اجرا نشد و.... خلاصه هنوز که هنوزه بازیش نکردم خودم دس از سرش کشیدم

کلا pc دردسر داشت من خودم pc باز بودم در کنارش کنسولم داشتم
پلتفرم اصلیم pc بود

مثلا بازی XIII و IGI2 خودمو نابود کردم نصب نمیشدن
با اینکه سخت افزار pc من قویی بود برای اون زمان ‌. مشکل در اصل چیپ ها سخت افزاری مختلف با درایورا مختلف بود و ویندوز ها مثل الان نبودن

تو نسل ۶ بازی نید فور اسپید موست وانتد نصب کردم ( چنتا دیسک بود )
انقدر لودینگش طولانی بودد ( تازه ۳ تا فن اضافه روی کیس نصب کرده بودم و فن هارد )
در کیس باز میکردم پنکه ژاپنی توشیبا دور آخر میذاشتم ( بندری میزد ) لودینگ بازی کوتاه میشد

بعد رفته بودم بیرون همون بازی نید فور اسپید موست وانتد برای ps2 خریدم کلا یه دیسک بود
گذاشتم تو کنسول دیدم لودینگ خیلی سریعتره . چند دیسک نیست

دیگه کامپیوتر برای گیم کنار گذاشتم
همش دردسره

بابا یه ps2 سال ۲۰۰۰ لانچ شد تا ۲۰۱۵ براش بازی اومد ‌. نیاز به ارتقا هم ندارن کنسول برعکس pc
حتی هنوز بازی برا سگا جنسیس میاد

آخرین ویرایش:

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
پلتفرم اصلیم pc بود

با اینکه سخت افزار pc من قویی بود برای اون زمان ‌. مشکل در اصل چیپ ها سخت افزاری مختلف با درایورا مختلف بود و ویندوز ها مثل الان نبودن

انقدر لودینگش طولانی بودد ( تازه ۳ تا فن اضافه روی کیس نصب کرده بودم و فن هارد )
در کیس باز میکردم پنکه ژاپنی توشیبا دور آخر میذاشتم ( بندری میزد ) لودینگ بازی کوتاه میشد

بعد رفته بودم بیرون همون بازی نید فور اسپید موست وانتد برای ps2 خریدم کلا یه دیسک بود

همش دردسره

بابا یه ps2 سال ۲۰۰۰ لانچ شد تا ۲۰۱۵ براش بازی اومد ‌. نیاز به ارتقا هم ندارن کنسول برعکس pc
من خودم کنسول بازم از بس سر همین جریانا من کامپیوتر رو بوسیدم و گذاشتمش کنار اون زمان ps2هم داشتم هنوزم دارمش ولی این بازی فقط برایpcو xboxاومد بدبختی همین بود

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
پلتفرم اصلیم pc بود

همش دردسره

گفتیigiمن سیستمم نفتی بود شما اگه بدونی من با چه بدبختی این بازی رو تموم کردم مخصوصا نسخه ۲ چه افت فریم ولگی داشت شما حساب کن رم من ram 32mb vga 64mb hdd 20gb سی پیو هم واقعا نمی دونم حالا شما ببین سیستمو یه زمانی خبری از ترافلاپس و گیگابات نبود خبری از ویندوز ۷و ۱۰ هم ویندوز ۹۸ نهایتش xpکه اونم اینقدر سنگین بود رو سیستمم

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
من خودم کنسول بازم از بس سر همین جریانا من کامپیوتر رو بوسیدم و گذاشتمش کنار اون زمان ps2هم داشتم هنوزم دارمش ولی این بازی فقط برایpcو xboxاومد بدبختی همین بود

من خودم half life 1 رو ps2 رفتم

و خوشبختانه Xbox original داشتم تونستم half life 2 و max payne و farcry و reddick و ..... روش بازی کنم

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
گفتیigiمن سیستمم نفتی بود شما اگه بدونی من با چه بدبختی این بازی رو تموم کردم مخصوصا نسخه ۲ چه افت فریم ولگی داشت شما حساب کن رم من ram 32mb vga 64mb hdd 20gb سی پیو هم واقعا نمی دونم حالا شما ببین سیستمو یه زمانی خبری از ترافلاپس و گیگابات نبود خبری از ویندوز ۷و ۱۰ هم ویندوز ۹۸ نهایتش xpکه اونم اینقدر سنگین بود رو سیستمم

مادربورد ها will یادته
یا گرافیک با چیپ sis
یا گرافیک TNT که ۳۲ مگ و ۶۴ مگ داشت

یادمه TNT ها آنقدر قویی بودن که بازی مثل GTA Vice که گرافیک ۶۴ مگ حداقل میخواست
روی TNT ها ۳۲ مگ اجرا میشد

از اول محصولات گیگابایت با گارانتی آواژنگ بنحولی بیش نبودن
گرافیک ۱۲۸ مگ تازه اومده بودم یه دونه گیگابایت خریدم هر ۱ ماه می‌سوخت
خود گارانتی که نگو اوضاعی بود

هر وقت صحبت pc میشه یاد ویندوز 98 . ویندوز me . یاهو مسنجر .‌ امیدان . Nimbuzz . اورکات . بازی همسایه آزاری . Worms و .‌‌‌‌..... میفتم

wgq3uto2c1911.jpg

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
مادربورد ها will یادته
یا گرافیک با چیپ sis
یا گرافیک TNT که ۳۲ مگ و ۶۴ مگ داشت

یادمه TNT ها آنقدر قویی بودن که بازی مثل GTA Vice که گرافیک ۶۴ مگ حداقل میخواست
روی TNT ها ۳۲ مگ اجرا میشد

از اول محصولات گیگابایت با گارانتی آواژنگ بنحولی بیش نبودن
گرافیک ۱۲۸ مگ تازه اومده بودم یه دونه گیگابایت خریدم هر ۱ ماه می‌سوخت
خود گارانتی که نگو اوضاعی بود

هر وقت صحبت pc میشه یاد ویندوز 98 . ویندوز me . یاهو مسنجر .‌ امیدان . Nimbuzz . اورکات . بازی همسایه آزاری . Worms و .‌‌‌‌..... میفتم

wgq3uto2c1911.jpg
بله عزیز دل معلومه از اون اهل دلایی بله من راستشو بگم به معنای واقعی پای این سیستم زجر کشیدم اون موقع نمی دونم منو دست می انداخت برادرم یا واقعا اسمشو بلد نبود می گفتیم بهtntمی گفتیم next یعنیی عالمی داشتیم تو تلفظشون واقعا یادش بخیر باشه و نباشه ولی به نظرم باشه چه صفا و چه صمیمیتی بود قربون همون ویندوز ۹۸ الان دیگه اون صفا صمیمیت نیست ولی بازم خدارو شکر

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
بله عزیز دل معلومه از اون اهل دلایی بله من راستشو بگم به معنای واقعی پای این سیستم زجر کشیدم اون موقع نمی دونم منو دست می انداخت برادرم یا واقعا اسمشو بلد نبود می گفتیم بهtntمی گفتیم next یعنیی عالمی داشتیم تو تلفظشون واقعا یادش بخیر باشه و نباشه ولی به نظرم باشه چه صفا و چه صمیمیتی بود قربون همون ویندوز ۹۸ الان دیگه اون صفا صمیمیت نیست ولی بازم خدارو شکر

من کل زندگیمو سر pc و موبایل ها پاکت پی سی و کنسول و .... هدر دادم :D

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
من خودم half life 1 رو ps2 رفتم

و خوشبختانه Xbox original داشتم تونستم half life 2 و max payne و farcry و reddick و ..... روش بازی کنم
جدی
من کل زندگیمو سر pc و موبایل ها پاکت پی سی و کنسول و .... هدر دادم :D
هدر دادن نیست به نظرم عشق کردئ من ثل شمابه جز گوشی که هیچ وقت ارتباط برقرار نکردم ۲۸ سنم هست هنوز به جایی به فکر زن باشم البته با کدوم پول خخخخ مرددم بینxboxو ps5

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
جدی
هدر دادن نیست به نظرم عشق کردئ من ثل شمابه جز گوشی که هیچ وقت ارتباط برقرار نکردم ۲۸ سنم هست هنوز به جایی به فکر زن باشم البته با کدوم پول خخخخ مرددم بینxboxو ps5

آره
تمام کنسول ها هر نسل می‌خریدم

آره عشق کردم ولی الان بیکار . بی پول و ... :D
عمر گیمری من تموم شده به نسل ۹ نمی‌رسه دیگه
الان با بازیا قدیمی و ریترو و موبایلی سرگرمم

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
ای کاکو نا امید نباش من خودم راننده اژانسم قبل ترش عزیزم با افتخار سفور شهرداری بودم بعد شاگرد مغازه و.‌‌‌‌....الان شدم راننده اژانس هیچ وقت ناشکرئ نمی کنم زندگی همینه خیلی سخته گاهی وقتا به زانو درت میاره .. الان وضعیت کار سخت شده اما نا امید نباش الانم کرنا اومده متاسفانه من ۲ ماه خونه نشین و بیکار موندم در رابطه نسل ۹ فک کنم با این شزایط اقتصادی ......جی بگم‌ شاید منم خدا حافظی کردم

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
یکی از بازیا خوبی که بازی کردم و تو ذهنم مونده
بازی Fahrenheit بود که ۱۵ سال پیش تجربه اش کردم
:x

تازه فهمیدم بازی Fahrenheit برای Android و ios ام اومده سال ۹۵ خودمون

51XYVQT2KVL._AC_SY445_.jpg

• Like
Reactions: deadkin

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
کنسول ها نینتندو که شامل خیلی کنسول خونگی و دستی میشه
چون کمپانی نینتندو ۱۳۰ سال قدمت داره و از ابتدا تو کار سرگرمی بوده

از میکرو . سوپر میکرو . ویژال بوی . نینتندو ۶۴ . گیم لند واچ . گیم بوی و ...... بگیر تا نینتندو سوییچ

نینتندو تا قبل از شروع نسل ۷ شدیدن رو قدرت کنسول و گرافیک تمرکز داشت
اما متوجه شدن هر چی بیشتر خرج کنسول میکنن و قویترش میکنن کمتر میفروشه کنسول

میشه گفت آخرین کنسول قدرت محور و گرافیک محور نینتندو کنسول GameCube بود
که مخفف بهش هم ngc و gcn هم میگن
این کنسول توانا جوری طراحی شده بود که بهترین ارائه میداد

p45994_.jpg

x9244_.jpg

این تصاویر می‌بینید شاید باورتون نشه بازی برای کنسول گیم کیوبه که ۱۹ سال پیش اومده بود

کنسول گیم کیوب نسل ۶ بود ( هم دوره ps2 ) با ظاهر خاص و عجیبش . فروش کمی داشت
شکست نخورد اما پیروزم نشد

نینتندو از نسل ۷ کلا تمرکز روی گرافیک و سخت افزار کنار گذاشت
و با این سیاست جدید ( ملقب به اقیانوس آبی ) ۵ کنسول وارد بازار کرد
Wii . Ds . 3ds . Wii u و switch
از این ۵ کنسول ۴ کنسول موفق شدن و حتی برنده نسل شدن تعدادی

? اما من دلم برای اون کنسول ها قدرتمند و عالی و گرافیک عالی نینتندو تنگ شده خیلی
قبلاً تمام بازیا مولتی و تاپ روی نینتندو میومد
الان باید دعا کنی شاید ۲ تا بازی مولتی خوب رو کنسولا نینتندو بیان

مثلا همین گیم کیوب بازیا fps تاپ اون دوران اکثرا براش اومد یا 5 نسخه رزیدنت ایول و .....
( گیم کیوب از نظر سخت افزاری خیلی از ps2 قویتر بود )
یا کنسول nintendo 64 که ده ها برابر ps1 قدرت داشت
یا super Nintendo قدرتمند که Sega Genesis و مگا درایو شکست داد
یا nes همون میکرو یکه تاز دنیا گیم بود
و ‌.....

نینتندو امروز خوبه اما نمیشه بازیا مولتی روز بازی نکرد ۹۵ درصد بازیا دنیا گیم مولتی هستن
و سخت افزار قویی هم لازمه امروزه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: residen and deadkin

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
و صد البته درست اما متاسفانه مشکل نیتندو البته از نطر خودش مشکل نیست مشکلش اینه براش اول نواوری تو کنسول و بعد محتوا اینا عالی هستن اصلا بد نیستن ولی قبول کنیم در کنارش باید سخت افزار هم باشه که متاسفانه نیتندو الان سه نسله اهمیت نمی ده واقعا سویچ اگه سخت افزار قوی داشت مساوی بود پشتیبانی از تمام مولتی پلترفرم ها واین یعنی بی تردید یقین کنید فروشش اول کنسولا بود اونم شاید با اختلاف حیف که نیتندو همش سیاست سخت افزار ضعیف رو پیش گرفته دلیلش هم مشخصه سخت افزار کمتر قیمت کمتر ولی در عوض نواوری بیشتر و محتوا مساوی فروش ییشتر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر