امتیاز شما به عناوین کلاسیک

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
نگرد گشتم نبود دیگر نیست لنگه اش!؟. واقعا در تعجبم چرا بعضی عناوین اینقدر موفق و عالی در همه زمینه ها هستند که گاهی وقتا انسان را مات محبوت میکند بازی هایی که انتظار از نسخه های بعدی و بعد ها � آنها می‌رود اما ساخته نمی شود واقعاً IGI از آن دسته بازی هایی است که گفتم نسخه دوم چنان انقلابی در زمان خودش در سبک خودش کرد که دیگر تکرار نشد اولین گزینه نسخه دوم این بازی می توان به گرافیک فوق العاده بالا هوش مصنوعی عجیب و غریب که در بعضی از مواقع هوش مصنوعی به شدت عالی عمل می کرد و در بعضی از مواقع هم متاسفانه اصلا عمل نمی کرد اما بگذریم از گیم پلی مخفی کاری تا گیم پلی لکشنش دست باز می گذاشت که این بازی رو به صورت مخفی کاری یا به صورت اکشن جلو رفت همین آزادی عمل باعث شد تا نسبت به بقیه بازی ها خاص و خاص تر باشد بازی در پادگان های نظامی پیش می رفت نسخه دوم از تنوع محیط اضافه شده بود داستان اسلحه های زیاد جای بحث نمی گذاشت خلاصه هنوز که هنوز است صفا و لذتی دارد بازی کردنش که در بعضی از بازی های نسل هشتم هم حتی نیست با توجه به این که نسخه سوم هم در حال ساخت است و هر از چند گاهی یک تریلر ای بعد از چند سال از آن منتشر می شود هنوز نمی شود نظر داد این بازی یکی از سیستم های جالب سیو رو زمان خودش به شدت جالب و خاص بود �وت خاص بودنش به م۷ذاق خیلی‌ها خوش نیامد چون بزرگترین مشکل نسخه یک نداشتن سیو بود در نسخه دوم قابلیت سیو اضافه شده بود اما در عوض بازی هم سخت تر و مراحل طولانی تری هم داشت راستی هنوز هم ترس عمیقی داشت اژیر های داخل بازی داشت طراحی مراحل عالی و فوق العاده این بازی را به خواستن این و عالی ترین بازی نسل ششم تبدیل کرد کافیست یاد مراحل اسیر شدن جان کارکتر اصلی کرد
وای IGI ! یاد اواخر دوره لیسانس افتادم. قشنگ یادمه روزی رو که خونه یکی از دوستان سر زدم و این بازی رو نصب کرده بود! یادش بخیر. البته خودم طرفدار سبک تیراندازی نیستم ولی خوب یادمه بازی آی جی آی واقعا بین گیمرها محبوب و پرطرفدار بود.
مرسی بابت مطلب زیبایی که نوشتی. موفق باشی.

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
وای IGI ! یاد اواخر دوره لیسانس افتادم. خوب یادمه روزی رو که خونه یکی از دوستان سر زدم و این بازی رو نصب کرده بود! یادش بخیر. البته خودم طرفدار سبک تیراندازی نیستم ولی خوب یادمه بازی آی جی آی واقعا بین گیمرها محبوب و پرطرفدار بود.
مرسی بابت مطلب زیبایی که نوشتی. موفق باشی.
قربانت عزیز

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
نمی دونم چرا سری zone of the enders همیشه توی همه جای دنیا ناشناخته مونده حتی با وجود نسخه دومش که به مراتب پخته تر و زیبا تر بود! حتی با وجود ریمسترش که برای ps4 و pc هم هست!
بررسی اجمالی:
اکشن بازی فوق العاده س، گرافیک زیباس و برای سال 2003 جزئیات راضی کننده ای داره و همین قضیه در کنار فریم ریت روون و بی نظیرش یه بازی اکشن خفن خلق کرده که گیمر رو توی موقعیت های مختلفی قرار میده. چرخش توی یه محیط 360 درجه و مبارزه با رباط های مختلف هیچ وقت اینقدر برام جذاب نبوده! از مد survival بازی هم نگم که در کنار max payne 2 (که تو همون سال اومده) از زیباترین بخش های survival تاریخ گیم برای من بود. تجربه این بازی (که مثل نود درصد بازیهای خفن زندگیم ژاپنی عه) رو به همه هک اند اسلش دوست ها و شوتربازها (البته با شوترهای سوم شخص مرسوم اشتباه گرفته نشه) توصیه می کنم. شاید اگر zoe hd collection بیشتر میفروخت شاهد zoe3 هم بودیم، اما افسوس که اینطور نشد. بگذریم! ویژگی جالب گیم پلی وجود هزاران مدل مختلف سلحه بود که در کنار شمشیر زنی یه ترکیب عجیب از هک اند اسلش و شوتر تحویل گیمر می داد. مطمئنا وجود بخش شوتینگ توی ژانر هک اند اسلش جدید نبوده و قبل تر هم dmc1 اینکار رو کرده بود، اما نکته ای که zoe2 رو خاص می کرد این بود که دقیقا برعکس dmc1 بود و بیشتر اوقات بخش شوتینگ بود که به گیمر حال می داد و استفاده از شمشیر توی کمتر اوقات صورت می گرفت، به عبارتی درصد زمان استفاده از بخش شمشیر زنی توی zoe2 با درصد زمان استفاده از سلاح های گرم توی dmc1 برابری میکرد. واقعا این اسم کوجیما توی هر بازی ای باشه خفن میشه اون بازی! یادمه پنج سال پیش داشتم castlevania los1 رو با pc میزدم و حقیقتا کف کردم از کیفیت ش و برام عجیب بود که چطور کوجیما اینقدر خفن عه و دست رو هر سبکی میذاره، یه عنوان خاص تحویل میده! با وجود اینکه Death Stranding رو تجربه نکردم، اما شخصا با نود درصد ساخته های این بشر زندگی کردم! zoe2 بزنید و صفا کنید. راستی اینم اسم اصلی بازی
zone of the enders the second runner

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
بازی Crusader of Centy از کنسول سگا جنسیس

Crusader_of_Centy_Coverart.png

این بازی در سبک اکشن ماجراجویی و تا حدودی نقش آفرینی از عناوین موفق برای سگا بود. در واقع ساخت این بازی پاسخی برای دارندگان سگا در برابر عنوان معروف زلدا از کنسول نینتندو بود و به حق هم در این پاسخگویی سنگ تمام گذاشت! بازی سبکی مشابه زلدا رو دنبال می کنه. مثلا در بریدن سبزه ها و بوته ها دقیقا مثل بازی زلدا (A link to the Past) دیده میشه اما به جز این برای روند بازی کاملا خلاقانه عمل می کنه و آیتمهای بازی که با پیشرفت بازی به دست میان خط سیر متفاوتی نسبت به زلدا رو ارایه می کنند. آیتمهای اصلی بازی شامل انواع حیواناتی میشه که یکی یکی قدرتهای جدید و ویژه ای به شخصیت بازی اضافه می کنند. گرافیک بازی بسیار زیبا کار شده و حس لذت بخشی به بازیکن میده. موسیقی بازی هم از گرافیک بازی کم و کسری نداره و در تطابق مناسب قرار داره. تنوع دشمنان در بازی هم به نظر مناسب میاد.گیم پلی بازی کاملا گیرا هستش و با ارایه یه داستان قابل قبول (اما نه آنچنان قدرتمند) باعث میشه از انجام بازی خسته نشید و بخواهید که بازی رو به اتمام برسونید. از ایرادات بازی شاید به مبارزهای غول های مراحل بشه اشاره کرده که چالش آنچنانی ایجاد نمی کنند یا پازل های بازی که برای یه گیمر معمول مناسب هستند ولی برای یه گیمر این سبک ساده به نظر میان (البته یه جز تعدادی از اونها). در نهایت به عنوان یه بازی که حتی میشه توی سری موفق زلدا هم قرارش داد (البته با آیتمها و گنجینه های مخفی و پازلهای به مراتب کمتر) امتیاز 8 می تونه مناسب باشه.

boss-ab2ce.jpg
genesis-crusader-of-centy-screenshot.png

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
شاید این بازی که می خوام معرفی کنم یه بازی قدیمی و کلاسیک نباشه

اما بسته به زمان پیشرفت تکنولوژی بازی قدیمی بنظر من حساب میشه

بازی locoroco برای کنسول دستی psp

میتونم بگم این بازی یکی از بهترین بازی‌های کل عمرم حساب میشه یکی از ده بازی بهتر کل عمرمه

سونی این بازی برای کنسول psp عرضه کرد و دو نسخه داشت نسخه اول و دوم

و جالب اینجا بود که سونی این بازی را برای گوشی های ساده از سونی اریکسون هم عرضه کرد نسخه جاوا

نسخه سوم این بازی برای کنسول پلی استیشن ۳ عرضه شد و در نسل ۸ ریمستر این بازی برای پلی استیشن ۴ اومد

بازی در عین سادگی و در کودکانه بودن بسیار شاد . دوست‌داشتنی عالی و سرگرم کننده هستش
بازی ریتمیک و فان هست

227_1506232_1_5d370dc4536a6.jpg

Torreno

کاربر سایت
Feb 13, 2020
43
نام
اشکان
کستلوانیا ۲: حماسه سایمون
https://vignette.wikia.nocookie.net/castlevania/images/e/e8/Castlevania_II_-_Simon%27s_Quest_%28gamebox%29.jpg/revision/latest?cb=20141221051334

سال انتشار:۱۹۸۷(۱۳۶۵-۱۳۶۶) | سازنده:کونامی ژاپن | کنسول های اصلی: Famicom ,NES

با این که فکر کنم سنم از سایر رترو گیمر های این فروم کمتر باشه منم یکی از تجربه هامو به اشتراک میزارم

این بازی همونطور که میبنید از سری بازی های کستلوانیا س که هدف اصلی بازی شکست کنت دراکولا یا همون پرنس تاریکیه
خود من کنسول این بازی نداشتم (NES) ولی به وسیله شبیه ساز بازیا تموم کردم
این بازی با سایر نسخه های هم نسل خودش کاملا متفاوته و میشه گفت کمی جلوتر از زمان خودش بوده به دلیل حالت RPG و Open World.
توی این نسخه سایمون بلمونت ۷ سال پس ماجرا های Castlevania 1 متوجه میشه دچار نفرین دراکولا شده و باید ۵ یادگار پرنس تاریکی جمع کنه و دراکولا را زنده کنه و دوباره نابود کنه تا نفرینش از بین بره.
130111
(دراکولا از گور برخواسته)

این بازی همون طور که گفتم حالت جهان آزاد و نقش آفرینیه ، شما میتونید بین شهر ها،قلعه ها،رودخانه ها و جنگل ها جابه جا بشید، با مردم صحبت کنید،از فروشنده ها سلاح بخرید،برای درمان به کلیسا برید

130052 130053 130054 130056
و جالب ترین بخش
وجود حالت شب و روز و ساعت توی بازیه که موقع روز شهر ها امن ترین نقاط هستند و در جنگل ها دشمنان ضعیف هستند ولی هنگام شما در هیچ جا مخصوصا شهر ها امنیت ندارید زیرا شب هنگام شهر پر از اشباح و جادوگران میشه و در جنگل ها هم موجودات قدرتمند میشن

این بازی دارای سه پایان عالی،خوب،بد که بستگی به سرعت عمل شما و تعداد روزای گذشته قبل پایان بازی داره (خود من حالت ۲ برام اتفاق افتاد:Cheesygrin:، میتونید ببینید چقدر سریع هستید)

:Excited:حالت عالی(۱-۸ روز): سایمون دراکولا و نفرین را نابود می کند و زنده میماند.(هنگام شب:Scare:پس از ماجرا اتفاق جالبی می افتد(او بر میگردد...))
130048 130050
:no:
حالت خوب(۸-۱۵ روز):سایمون دارکولا و نفرین را نابود می کند ولی به دلیل زخم های نفرین میمیرد.
130049
:crying:
حالت بد(بالاتر ۱۵ روز): سایمون دارکولا را نابود می کند ولی نفرین کامل می شود و او میمیرد.
130051

مثبت: (نکات بالا)
منفی:به قول یکی از دوستان ابتدای بازی تا حدودی گنگ و گیج کنندس.

باتشکر اگر مشکلی وجود داشت ببخشید

آخرین ویرایش:

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
https://vignette.wikia.nocookie.net/castlevania/images/e/e8/Castlevania_II_-_Simon%27s_Quest_%28gamebox%29.jpg/revision/latest?cb=20141221051334

با این که فکر کنم سنم از سایر رترو گیمر های این فروم کمتر باشه منم یکی از تجربه هامو به اشتراک میزارم

این بازی همونطور که میبنید از سری بازی های کستلوانیا س که هدف اصلی بازی شکست کنت دراکولا یا همون پرنس تاریکیه
این بازی با سایر نسخه های هم نسل خودش کاملا متفاوته و میشه گفت کمی جلوتر از زمان خودش بوده به دلیل حالت RPG و Open World.
توی این نسخه سایمون بلمونت ۷ سال پس ماجرا های Castlevania 1 متوجه میشه دچار نفرین دراکولا شده و باید ۵ یادگار پرنس تاریکی جمع کنه و دراکولا را زنده کنه و دوباره نابود کنه تا نفرینش از بین بره
این بازی همون طور که گفتم حالت جهان آزاد و نقش آفرینیه ، شما میتونید بین شهر ها،قلعه ها،رودخانه ها و جنگل ها جابه جا بشید، با مردم صحبت کنید،از فروشنده ها سلاح بخرید،برای درمان به کلیسا برید

View attachment 130052View attachment 130053View attachment 130054View attachment 130056
و جالب ترین بخش
وجود حالت شب و روز و ساعت توی بازیه که موقع روز شهر ها امن ترین نقاط هستند و در جنگل ها دشمنان ضعیف هستند ولی هنگام شما در هیچ جا مخصوصا شهر ها امنیت ندارید زیرا شب هنگام شهر پر از اشباح و جادوگران میشه و در جنگل ها هم موجودات قدرتمند میشن

این بازی دارای سه پایان عالی،خوب،بد که بستگی به سرعت عمل شما و تعداد روزای گذشته قبل پایان بازی داره (خود من حالت ۲ برام اتفاق افتاد:Cheesygrin:، میتونید ببینید چقدر سریع هستید)

:Excited:حالت عالی(۱-۸ روز): سایمون دراکولا و نفرین را نابود می کند و زنده میماند.(هنگام شب:Scare:پس از ماجرا اتفاق جالبی می افتد(او بر میگردد...))
View attachment 130048 View attachment 130050
حالت خوب(۸-۱۵ روز):سایمون دارکولا و نفرین را نابود می کند ولی به دلیل زخم های نفرین میمیرد.
View attachment 130049
حالت بد(بالاتر ۱۵ روز): سایمون دارکولا را نابود می کند ولی نفرین کامل می شود و او میمیرد.
View attachment 130051

به به درود کیف کردم جناب چه عالی بود چه قدر خوب نقد کردی واقعا خسته نباشی

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040

توی این نسخه سایمون بلمونت ۷ سال پس ماجرا های Castlevania 1 متوجه میشه دچار نفرین دراکولا شده و باید ۵ یادگار پرنس تاریکی جمع کنه و دراکولا را زنده کنه و دوباره نابود کنه تا نفرینش از بین بره.
View attachment 130111

View attachment 130052View attachment 130053View attachment 130054View attachment 130056
و جالب ترین بخش

View attachment 130049
View attachment 130051

بسیار عالی. دست شما درد نکنه.

• Like
Reactions: che-jaleb

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
477
نام
Sera
Alien 3 عالی بود برا مگا درایو سگا بود فکر کنم،هنوزم سنگینی اتمسفرشو حس می کنم،واقعا صنعت با این همه پیشرفت چرا نمی تونه حس تازگی رو اونجوری که بایده منتقل کنه.
از موسقیش دیگه نگو.
خاک بر سر صنعت گیم! چی شد!!!

Vortex 777

کاربر سایت
Feb 15, 2020
28
دوستان اینجا تاپیک خاطره نویسی نیست. لطفا امتیاز و نقد خودتون به بازی ها رو بزارید. :D

اینکه بگیم قدیما همه چی عالی و گل و بلبل بود اما الان همه تِر زدن حرف مُفتی بیش نیست. البته ببخشید که اینو میگم. هر نسلی فراز و نشیب های خودشو داشته و داره. :D

View attachment 130111

و جالب ترین بخش

View attachment 130049
View attachment 130051

:D
عجیبه شما این بازی رو زمان خودش بازی کردید؟! :D چون اون زمان ایرانی جماعت اصلا سمت عناوین rpg نمیرفت. اصلا نمیدونستن چی هست! بعلاوه اینکه castlevania 2 توی سه گانه nes پیچیده ترین و گُنگ ترین نسخه هم حساب میشه. طوری که خیلیا از فن های کستلوانیا هم آشغال ترین نسخه توی سه گانه میدوننش. (البته فن های پروپاقرص خودشم داره) واضحه که سازنده یه سری ایده ها و خلاقیت ها داشته ولی بدلیل محدودیت سخت افزار کنسول میکرو نتونسته بود اجراشون کنه.

همین در مورد metroid هم صادقه. بازی سندباکس اون زمونا ایده نو محسوب میشد. ولی نسخه میکرو mapـی توش نداشت! باید نقشه ها رو توی مجله nintendo power گیر میاوردی که تو ایران پیدا نمیشد. من خودم تا زمان اینترنت و یوتیوب این بازیها برام ناشناخته بودن. ظاهرا حتی روی کارتریج های کُپی تایوانی هم که بازار کشورهای جهان سوم و جهان دوم رو هدف قرار داده بود به دلایلی که گفتم پورت نمیشدن. :D

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
Alien 3 عالی بود برا مگا درایو سگا بود فکر کنم،هنوزم سنگینی اتمسفرشو حس می کنم،واقعا صنعت با این همه پیشرفت چرا نمی تونه حس تازگی رو اونجوری که بایده منتقل کنه.
از موسقیش دیگه نگو.
خاک بر سر صنعت گیم! چی شد!!!
من هنوزم کارتریج اینو دارم :)
یه بازی خارق العاده که در کنار نسخه 2000 و نسخه آتاری جگوارش یکی از بهترین های ساخته شده از روی alien بود
لعنتی بازیش تیریپ cool spot تایمر داشت و به قدری سخت بود (و صد البته ترسناک) که اتمام ش برای یه بچه زیادی غیرممکن بود!!! چون اینو دوران بچگی میزدم. البته که نسخه مگادرایوش توپ بود وگرنه فرضا نسخه SNES اش یه چیز دیگه بود عملا (به رسم دهه نود و هشتاد که نسخه های مختلف یه بازی رو کنسولای مختلف عملا محتویات اخصاصی داشتن و بعضا همه چی شون هم فرق داشت)

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
من هنوزم کارتریج اینو دارم :)
یه بازی خارق العاده که در کنار نسخه 2000 و نسخه آتاری جگوارش یکی از بهترین های ساخته شده از روی alien بود
لعنتی بازیش تیریپ cool spot تایمر داشت و به قدری سخت بود (و صد البته ترسناک) که اتمام ش برای یه بچه زیادی غیرممکن بود!!! چون اینو دوران بچگی میزدم. البته که نسخه مگادرایوش توپ بود وگرنه فرضا نسخه SNES اش یه چیز دیگه بود عملا (به رسم دهه نود و هشتاد که نسخه های مختلف یه بازی رو کنسولای مختلف عملا محتویات اخصاصی داشتن و بعضا همه چی شون هم فرق داشت)
البته گویا اون مال 1999 بوده و نه 2000 ! تا یادم نرفته بگم که نسخه 2001 این بازی با نام a vs p 2 هم نایس بود

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
il_570xN.1233394238_8hlz.jpg
نمی دونم کسی هست که به Alien soldier اشاره کرده باشه یا نه! اما باید بگم که این بازی شدید خرابم می کنه از بس که باهاش خاطره دارم! نکته جالب اینجاست که با وجود دکمه های کم دسته مگادرایو هزار و یک مکانیک داره بازی که شخصا توی هیچ بازی دیگه ای ندیدم توی اون دوره که این همه ابتکار با سرعت فوق العاده زیاد مبارزات ترکیب شده باشه و یه اثر جادویی شکل بده که مث همه کارای treasure بی نظیره. آهنگ سازی، طراحی دشمنا، اسلحه ها (و مکانیک انتخاب شون) حرفی رو واسه گفتن باقی نمی ذاره...

Torreno

کاربر سایت
Feb 13, 2020
43
نام
اشکان
عجیبه شما این بازی رو زمان خودش بازی کردید؟! :D چون اون زمان ایرانی جماعت اصلا سمت عناوین rpg نمیرفت. اصلا نمیدونستن چی هست!

اول توضیح دادم من حتی سنم به سال ساخت این بازی نمیرسه چه برسه با خود NES اینا بازی کرده باشم:Cheesygrin:،شبیه ساز به نظرم بهترین گزینست
از نظر گیج کنندگی هم درست میگید چون اگه کسی پیگیر معما ها و نقشه های این بازی نباشه و بخاد به سادگی تمومش کنه اصن ممکن نیس .:eek:
از اونجایی که تو این دوره و زمونه تو هر گیمی یه مینی مپ یا رادار پیدا میشه و همه حتی خود من عادت داریم با مپ بازی کنیم ، این بازیم همینطوری تموم کردم (به کمک مپ)>:)

ولی در کل اگه به داستان و ماجرای سایمون توجه کنید خیلی ماجرای جالبیه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر