امتیازهای Final Fantasy VII Rebirth

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
اون زمان FFXII رو هم دوست نداشتم، بخاطر کلا ذات اکشنی که بازی داشت، چون به شدت طرفدار نوبتی و ساختار کلسیک بودم، اما World Map ـه XII واقعا عالی بود. یه محیط خیلی بزرگ و مرتبط که میتونستی توش بچرخی، کلی آیتم پیدا کنی، انمی های خفن رو بزنی و ... من هنوز اون انمی ربات مانند که تو جنگل میدیدمش و لول 89 اینا داشت رو یادمه، سخت ترین فایت بازی برای من اون بود! داستانش رو هم به نسبت دوست داشتم، چون خیلی خیلی شبیه FFII بود به نظرم. میگم استارت افت سری با X بود چون این توریاما امد این سیستم لول دیزاین فوق شخمی راه های باریک و خطی رو بهش اضافه کرد و گند زد به داستان. بعدا تو هر FF ـی که بود ما این سم مطلق رو شاهد بودیم!

من واقعا چون داستان FFX رو هم اصلا دوست ندارم، با تیداس هم اصلا حال نمیکنم، همینطور یونا، در نتیجه رمنسشون هم برام فاقد اهمیته و در این زمینه متاسفانه مخالفم باهات. البته این نظر شخصی منه. همین. ولی در کل برای من FFX خیلی بازی ضعیفی بود و یادمه وقتی اولین بار بازی میکردم همش برام سوال بود این چرا اینجوریه! بعد XII یه مقدار نجات داد سری رو، هرچند من اون زمان زیاد طرفدارش نبودم، ولی بعد XIII دوباره انداخت مارو تو سیاه چاله و فکر میکردیم Versus شاهکار میشه که به WTF ـی به اسم XV ختم شد! یه بازی با پتانسیل بی نهایت اما اجرا فوق مسخره. این XVI رو هم که من علی رغم همه ایرادات و اکشن شدنش خیلی دوست داشتم، اونم سر داستان و دیزاین و کلا فانتزی عجیب غریبش.

روی هم رفته برای من از نظر رمنس، FFVIII نه در بین مجموعه، که کلا در جهان ویدئو گیم دست نیافتنیه.
FF X دیگه زور آخر اسکوئر خالی (بدون انیکس) بود در حد عناوین قبلی نبود با اینکه بازی خوبی بود، مفاهیم پیچیده تر ۶، ۷، ۸ رو‌ نداشت و مثل ۹ کلاسیک نبود. من که ریمیکشو نمیخوام همون نسخه اچ دی کافیه هیچ وقت اینهمه حمایت از این شماره رو درک نکردم، به نظرم هر سه تا بازی Chrono Cross, FF X و KH 1 تو یه چیز مشترک بودن اونم که اولشون از یه جزیره ساحلی شروع میشد و کرونو کراس گرفته بود اف اف هم خواستن یه vibe مشابه بهش بدن (KH اصلا تو دنیاهای مختلف دیزنی بود صرفا اولشو گفتم-ولی اون دو تا دیگه یه جورایی شبیهن)

FF XII هم از خاکستر امثال Vargrant Story ساخته شده بود و دیگه کلا جلوتر نتونستن برن با اون فرمون (عالی بود ولی من بعد یکی دو ساعت دراپش کردم با ستینگش حال نکردم-همون زمان پلی استیشن ۲ هم زدم)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
FF بعدی البته شماره داره ریمیک ۸ ه
نوبتیم باشه نوبت ریمیک ۸ ه
از زمانی که تک دموش رو PS2 اومد منتظرن ملت
View attachment 329477
Sorry sorry ... ریمیک ابر شاهکار تاریخ ۹ تو صفه ... تازه بعدشم احتمالا شماره سوم ۱۰ در پیشه

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
Sorry sorry ... ریمیک ابر شاهکار تاریخ ۹ تو صفه ... تازه بعدشم احتمالا شماره سوم ۱۰ در پیشه
اون لیکر I am hero too یکم ریتارد بود گفت مناطق قابل گشت و گذار ریبرث از 16 کمتره یا اینکه اول گفت ریمیک x سال 2026 میاد بعدش گفت نه قسمت سومش فقط اعضای کیلیدی تیم مشخص شدن

• Like
Reactions: vaan 2

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
۹ که خیلی وقته آنونس شده و در دست ساخته. منظور من آنونس بازی جدید بود
شماره سوم ۱۰ هم نیاد بهتره همون شماره یکشم زیادی بود:D بود و نبودش در کل فرق نداره. احتمالا شماره دوش یو.ری گیم بود شماره ۳ش طبق مقتضیات زمانه یائو.یی گیم باشه:D

• Like
Reactions: Dante _Sparda

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
  • Like

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
از اونجایی که من FFX رو در رده XIII و جزو بدترین FF ها میدونم مخالفم:D کلا از همه چیز این FF بدم میاد و به نظرم استارت افت وحشتناک FF هم با ایشونه. از تقلیل محیط های بزرگ به راهروهای خطی و شخصیت های منفی به شدت ضعیف و کلا شخصیت پردازی آبکی و... ببخشید البته:D

FFVIII جواهر بود آقا، جواهر!
کاملا موافقم البته اگر این پست رو من مینوشتم یه تیکه اضافه میکردم که 10 در رده 12 و 13 و جزو بدترین ...
حالا من 10 رو که دقیقا نقطه انحراف سریه به هر زور و زحمتی بود تموم کردم. 12 و 13 رو بارها استارت زدم ولی بعدا گفتم اخه این چیه من دارم وقتم رو روش تلف میکنم :D رکورد گیم دراپم بین تمام بازیهای تاریخ دقیقا مربوط به این دوتاست یعنی 12 و 13. یه رفیقی هم دارم هی میگه 12 باس 4 ساعته داره و خیلی حال میده و اینها بعد میرم سراغ بازی چند تا محیط ( بیشتره شبیه اتاقه تا محیط) رو که میرم دوباره دراپ میشه :D
13 هم که اصلا چه نیازی به گیم پلی و کنترل کاراکتر بود. کلا آن ریل میساختن خودشون و پلیر هم راحت باشه فقط گاهی یه دکمه میزدیم که گیم بدونه نخوابیدیم :D

ولی انصافا 8 جواهره مخصوصا قسمتهای سخت نقشه و سوراخ سمبه ها و باسهای مخفی و البته پیچیده ترین داستان سری بنظرم. البته موفقیت همین 7 هم برای من جای خوشحالی داره چون با 6 در رده دومه برام بعد از 8. مشکل 8 این بود که ژاپنی پسند نبود. یعنی حداقل به اندازه 7 ژاپنی پسند و انیمه ای نبود و بنظرم یخورده غربی تر بود و خب فن بیس اصلی سری در ژاپن ظاهرا به اندازه 7 دوستش ندارن و سازنده ها انگار زیاد متوجه نیستن 8 چقدر خوبه. متاسفانه این فشاری که برای ریمیک 7 همیشه بوده برای 8 حداقل به این شدت هیچ وقت وجود نداشته.
کرونو کراس رو بازی نکردم ولی کرونو تریگر با وجود اینکه شاهکار بود اصلا نمیدونم چطوری میشه ریمیکش کرد. کرونوتریگر بازی خیلی خاصیه و حس میکنم در ریمیک اون خاص بودنش شاید تکرار نشه.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
منم ۱۳ رو فقط برای اینکه اون زمان اریج خریده بودمش رو PS3 تمومش کردم، بعد یه سال و به زور:D
جز گرن پالس تو آخرای بازی که عطاشو به لقاش بخشیدم اون بخش آپشنال که چهار تا دایناسور توش میچریدن و رفتم برای باس آخر (چه افت فریم وحشتناکیم داشت اونجا) هیچ محیط بازی نداشت و تا آخر بازی یه ضرب یه اتوبان رو میرفتی جلو و چند تا محیط شهری بسته آخراش از این حیاط به اون حیاط قلعه و دست آخرم از این اتاق به اون اتاق:D
۱۲ رو ولی هنوز بهش فکر میکنم به نظرم خیلی بهتر از ۱۳ هست که اونم دیگه حسش نیست بریم.

• Like

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
برادران الان یادم اومد بگم که احیانا اگه تصاویر حضور انقلابی خواهران عفیفه بازی در سواحل نیلگون costa del sol اگه اومده با رعایت موارد بفرستید

پ.ن: تا قبل ریمیک زیاد با خواهر تیفا میونه ای نداشتم بعد ریمیک کلا شیفته کمالات بانو شدم:D

😭
اون صحنه که دست اسکوال رو کشید تو مجلس برقصن بصیرت افزاترین سکانسی بود که عمرم دیدم:D

ملاک بنده هم همین است قطعا
البته به همراه بردیا سان @BARDI YA سن یا فیزیک یوفی چان می خوایم:D منحرف هم خودتونید:D

فک کنم یادته پستم رو درباره ی کیفیت پوست و موهای بسیار ریز و لطیف بخش دنبالیچه ی یوفی-چان...
اون موقع تلویزیونم 1080p بود...

الان با پارت ۲ و کیفیت 4K HDR یکاری میکنم درجا بنم کنن اینجا... :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
کاملا موافقم البته اگر این پست رو من مینوشتم یه تیکه اضافه میکردم که 10 در رده 12 و 13 و جزو بدترین ...
حالا من 10 رو که دقیقا نقطه انحراف سریه به هر زور و زحمتی بود تموم کردم. 12 و 13 رو بارها استارت زدم ولی بعدا گفتم اخه این چیه من دارم وقتم رو روش تلف میکنم :D رکورد گیم دراپم بین تمام بازیهای تاریخ دقیقا مربوط به این دوتاست یعنی 12 و 13. یه رفیقی هم دارم هی میگه 12 باس 4 ساعته داره و خیلی حال میده و اینها بعد میرم سراغ بازی چند تا محیط ( بیشتره شبیه اتاقه تا محیط) رو که میرم دوباره دراپ میشه :D
13 هم که اصلا چه نیازی به گیم پلی و کنترل کاراکتر بود. کلا آن ریل میساختن خودشون و پلیر هم راحت باشه فقط گاهی یه دکمه میزدیم که گیم بدونه نخوابیدیم :D

کوروش من کاملا به سلیقه ات واقفم و میدونم که از 12 بدت میاد:D البته منم تا چند سال پیش خیلی بدم میومد و نظرم با شما یکی بود، اما راستش وقتی این ریمستر آخری رو روی PS4 بازی کردم، به نظرم بازی خوبی امد. اون زمان چون روی ترن بیس خیلی غیرت داشتم اصلا تو کتم نمیرفت، اما الان که یجورایی اکشن شدن برام جا افتاده، اونم به اجبار، تونستم باهاش کنار بیام و تو هسته بازی یه چیز فان و باحال دیدم. داستانش هم میگم برام چون حس داستان فف 2 و فیریون رو داشت جالب بود. ولی 10 رو وقتی ریمسترش رو بازی کردم رو PS4 حتا بیشتر بدم امد. FFX-2 هم هیچ وقت نتونستم تحملش کنم و دوباره هم که امدم بازی کنم دراپ شد. حتا با در نظر گرفتن اینکه در حال حاضر بازی هایی رو میرم که روم نمیشه به بقیه بگم بازی میکنمشون:D

ولی انصافا 8 جواهره مخصوصا قسمتهای سخت نقشه و سوراخ سمبه ها و باسهای مخفی و البته پیچیده ترین داستان سری بنظرم. البته موفقیت همین 7 هم برای من جای خوشحالی داره چون با 6 در رده دومه برام بعد از 8. مشکل 8 این بود که ژاپنی پسند نبود. یعنی حداقل به اندازه 7 ژاپنی پسند و انیمه ای نبود و بنظرم یخورده غربی تر بود و خب فن بیس اصلی سری در ژاپن ظاهرا به اندازه 7 دوستش ندارن و سازنده ها انگار زیاد متوجه نیستن 8 چقدر خوبه. متاسفانه این فشاری که برای ریمیک 7 همیشه بوده برای 8 حداقل به این شدت هیچ وقت وجود نداشته.
کرونو کراس رو بازی نکردم ولی کرونو تریگر با وجود اینکه شاهکار بود اصلا نمیدونم چطوری میشه ریمیکش کرد. کرونوتریگر بازی خیلی خاصیه و حس میکنم در ریمیک اون خاص بودنش شاید تکرار نشه.

من 8 رو اول بخاطر داستانش خیلی دوست دارم. به قول خودت یه داستان به شدت پیچیده، با شخصیت پردازی های درست حسابی، همینطور دیزاین های فوق العاده، و یه رمنس بی نظیر که برای من بنا به دلایل زیاد خاص و تکرار نشدنی بود. من 8 رو بالای 5 بار بازی کردم، آخریش زمانی بود که میخواستم ریمستر رو برای بازیسنتر نقد کنم، باز هم تو سکانس آخر و وقتی رینوآ فکر میکنه اسکوآل مرده و بقلش میکنه گریم گرفت. با اینکه هزاربار دیدم تهش چی میشه:D

بعد من جزو فن های سرسخت FFVII هستم که از گیم پلیش به شدت بدش میاد:D گیم پلی FFVII از نظر من فاجعه است. خیلی هم استدلال دارم براش. هرچند این سیستم جانکشن 8 هم بدرد بخور نیست خیلی، اما باز تو این فف های مدرنی که سعی کردن یه چیز جدید و نوآورانه و باب میل فن های جدید بسازن، 8 به نظرم تعادل بهتری داره. ضمن اینکه اکسپلورش هم خیلی خوبه. یعنی دستکم از 7 خیلی بهتره. مثلا تو 7 کل آیتم های مخفی و اینا خلاصه شده بود تو Golden Saucer و یکی هم التیما که باید تو مپ و قبل مبارزه با سفیروث دنبال اون هیولا سرکاریه میگشتی، اما فف 8 مثل فف های کلسیک بود یه مقدار و واقعا اکسپلور توش معنا داشت. بعد میدونم که به دووم ترین ارادت داری و باز بهترین ورژنش تو 8 بود:D

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
بعد من جزو فن های سرسخت FFVII هستم که از گیم پلیش به شدت بدش میاد:D گیم پلی FFVII از نظر من فاجعه است. خیلی هم استدلال دارم براش. هرچند این سیستم جانکشن 8 هم بدرد بخور نیست خیلی، اما باز تو این فف های مدرنی که سعی کردن یه چیز جدید و نوآورانه و باب میل فن های جدید بسازن، 8 به نظرم تعادل بهتری داره. ضمن اینکه اکسپلورش هم خیلی خوبه. یعنی دستکم از 7 خیلی بهتره. مثلا تو 7 کل آیتم های مخفی و اینا خلاصه شده بود تو Golden Saucer و یکی هم التیما که باید تو مپ و قبل مبارزه با سفیروث دنبال اون هیولا سرکاریه میگشتی، اما فف 8 مثل فف های کلسیک بود یه مقدار و واقعا اکسپلور توش معنا داشت. بعد میدونم که به دووم ترین ارادت داری و باز بهترین ورژنش تو 8 بود:D
خب با توجه به اینکه من از grinding بدم نمیاد و حتی مثل یه guilty pleasure خوشم هم میاد (البته در حد بالانسش) به همین دلیل سیستم جانکشن 8 برام عالی بود و با وجود اینکه دیدم ملت از گیم پلی 8 ناراضی هستن ولی من خوشم میاد. البته 7 و 6 و 5 و بقیه هم همینطور و با قدیمی ها از نظر گیم پلی مشکلی ندارم.

دووم ترین هم برمیگرده به اینکه من خیلی دوست دارم گیم بشدت rewarding باشه. سلیقه من اینه که تو گیم رو با هر درجه سختی بالایی که میخوای بساز ولی یه راه در رو هم براش بذار که پلیر بتونه زحمت بکشه اون راه در رو رو بهش برسه و لذتش رو ببره. اونی هم که مازوخیسم داره خوب بره خودش رو اذیت بکنه مشکلی نیست:D البته خوبه که رسیدن به این راه در رو زحمت بخواد و گرفتنش به این اسونی نباشه. مثالش همین دووم ترین یا اکثر بازیهای میازاکیه. دووم ترین گرفتنش واقعا سخته اول اینکه اصلا در مسیر اصلی داستانی بازی نیست و اگر ندونی همچین چیزی هست براحتی از دست میدیش دوم اینکه بدست اوردن ایتمهای لازم برای گرفتنش بشدت سخته و فقط در island closest to hell گیر میاد با مانسترهای لول 100 که خب کسانی که بازی کردن میدونن مانستر لول 100 یعنی چی ولی خب نتیجه گرفتن دووم ترینه که تقریبا قدرت خدایی بهت میده در مبارزات.
یه مثال دیگه اش فرق اصلی بازیهای میازاکی ( سری سولز+الدن رینگ) با بقیه سولزلایکها از نظر گیم پلی اینه که بقیه سولزلایکها این دووم ترین یا همون راه در رو رو ندارن. یارو سازنده دیده میازاکی بازی سخت میسازه به خودش میگه اهان پیدا کردم بازی رو سخت میسازیم ملت لذت ببرن ولی اون جوهره ریواردینگ بودن بازیهای میازاکی ( البته به غیر از سکیرو که به همین دلیل ازش بدم میاد) رو متوجه نشده. الدن رینگ رو بدی به هرکسی اولش یکی دو بار وان شات میشه میگه عجب سخته ولی یخورده که زحمت بکشه و بره دنبال ایتم درست و بیلد درست و اینها خودش کسی رو که وان شاتش میکرد رو میتونه وان شات کنه یا حداکثر در دو سه ضرب بترکونه. حالا همین رو مثلا با lies of p که اتفاقا بازی خیلی خوبیه ولی سازنده دقیقا متوجه ریواردینگ بودن سولزلایکها نشده مقایسه کنیم قضیه اینه که هی در باس گیر میکنی هی میری فارم میکنی تا ایتم بخری هی از دور ایتم ها رو تو سر باس میکوبی شاید بیخیال بشه و بمیره و این روند عذاب اور :D و هیچ راه در رویی نداره.
سامن های 8 مثل دووم ترین یا حتی دیابلو و کاکتوس و تونبری برای من همچین حالتی داشتن و هیچ وقت در سری تکرار نشدن و جالب اینکه همشون هم مخفی بودن و کاملا معلومه سازنده عمدا اینها رو برای حال دادن به پلیر در نظر گرفته.

داستان و رومنس رو هم که گفتی. با وجود اینکه علاقه ای به رومنس ندارم ولی به نظرم بهترین رومنس کل تاریخ گیمینگ رو داره.

بعد مینی گیمش هم عالیه و خوشبختانه در ریویو ها دیدم که انگار در 7 rebirth یه همچین مینی گیمی یا شبیهش رو گذاشتن حتی در این حد که چند تا از عکسهای مانسترها دقیقا همون عکسهای 8 بود البته با کیفیت بهتر.

Los Galacticos

⚡️Rebel⚡️
Gold User
Feb 4, 2020
1,049
با اینکه سری بازی های FF واقعا خفن و بی نظیرن ولی نمیدونم چرا من هیچوقت نتونستم باهاشون ارتباط بگیرم و یه جورایی از نظرم بچه گونه به نظر میان. کلا با سبک گیم پلی و دنیاش هیچوقت نتونستم ارتباط برقرار کنم. نمیدونم کسی هست مث من اینجوری باشه؟! :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر