امتیازات The Last of Us Part I

پیش بینی شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,677
نام
Mehrdad
همیشه گفتم بازم میگم سونی با پورت کردن بازی هاش برای PC بزرگترین اشتباه تاریخ پلی استیشن رو رقم زد اونم فقط بخاطر چهارتا پلیر که فقط دارن فحش میدن و مسخره میکنن بازیاشو. نه بخاطر پورتای بدش بخاطر ترولایی که میکنن. هیتایی که میدن.
واقعا همچین آدمایی لیاقت همچین شاهکارایی رو نداشتن یادمه زمانی که دلست او آس رو پلی استیشن ۳ عرضه شد خیلیا انقدر به وجد اومده بودن بهم میگفتن این بازی رو ایکس باکس یا PC هم هست؟ میگفتم نه فقط انحصاریه پلی استیشنه.
یه سری چیزا ارزششون به اینه که خاص و دست نیافتنی باشن.
متاسفانه سونی از وقتی جیم رایان اومد دیگه اون سونی قبل نشد دیگه ارزشی واسه انحصاریاش قائل نیست
به نظر میرسه یکی از خفن ترین سارکزم های چند وقت اخیر رو زدی :D

اما بی شوخی به نظرم با اینکه شرایط پلی استیشن ایجاب میکنه که تمرکز استودیو های فرست پارتی به شدت رو کنسول باشه، و امیدوارم تا زمانی که کنسول فیزیکی وجود داره، این فاصله حداقل یک ساله بین PC و کنسول در بازی های مهم وجود داشته باشه،

اما به هر حال به نظرم سونی باید از یک جایی گسترش بازارش به PC رو شروع میکرد، چون احتمالا به سمتی میریم که PC روز به روز پر کاربرد تر از گذشته، و از طرفی کنسول های فیزیکی به مرور (10 15 20 ساله یا 2-3 نسله؟) احتمالا حذف یا به شدت تغییر ماهیت میدند، پس سونی باید هرچه زودتر این اقیانوس پلیر های PC رو به سمت خودش بکشونه، یا خودش رو بینشون جا کنه، کاری کنه اشنایی بین کامیونیتی کنسول و PC هم شکل بگیره، در واقع از الان باید خودش رو اماده روزی کنه که احتمالا "انحصار" مجازی و انتزاعی و محدود به اکانت میشه، شبیه "انحصار" در استور های مختلف رو PC همین الان که مثلا انحصاری هستند، اما عملا از طریق تمام PC ها بهشون دسترسی وجود داره، یعنی میشه با اکانت پلی استیشن همه جا با خیال راحت بازی کرد، در همین راستا به نظرم بعید نیست در ادامه استور یا لانچر مخصوص سونی هم رو PC ببینیم،

خلاصه، دنیا به شدت داره به سمت یک پارچگی بر محور تکنولوژی و اینترنت پیش میره، اجتناب ناپذیره و قطعا کمپانی مثل سونی، به شدت حواسش هست که موفقیت پلی استیشن رو از الان برای تغییر های اینده، سازگار و اماده کنه، قطعا سونی جدا از ناراحتی های جزئی فعلی در کامیونیتی، دوست نداره به سرنوشت امثال غول هایی مثل کداک و نوکیا دچار شه،

در واقع اگه پاراگراف اول گفتم سونی باید تمرکزش رو کنسول باشه، در واقع منظورم تا زمانی هست که به این مرحله برسیم، تا ان زمان باید کامیونیتی کنسول رو سونی در بهترین حالت حفظ کنه، تا کاملا اماده ورود به دورانی که احتمالا رابط بین گیمر و بازی ها، به شدت تغییر میکنه، باشه...

**چهار تا بازی متا نسخه پی سی 60 میشه، تا بازی های بعدی سونی از 90 پایین تر نیاد :D بروبچ دیزگان خیلی خوب با این قضیه اشنان :-" مطمئنم سونی و استودیو هاش از این شرایط درس میگیرند،

***ارزش "اخرین ما" به ان عدد فولان بهمان در سایت متا و مجموع یک سری نظر خاص، نیست، باشه هم مدنظر نسخه اصلی هست نه پورتی که ایرادات خاص خودش رو داره...

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,442
شما صرفا میزان فروش بازی ها رو PC نسبت به PS رو مقایسه میکنید و میگید کار اشتباهیه

درحالی که باید میزان هزینه به درامد رو بسنجید قطعا براشون میصرفه یه بازی که آلردی ساخته شده رو با هزینه کمی پورت کنن و یکی دو میلیون نسخه ازش بفروشن
اتفاقا بنظرم از آیپی های سونی استقبال خیلی خوبی شده رو پی سی (هورایزن، اسپایدرمن و...) حالا اگه انتظار داشتید یه عنوان مال پنج سال پیش یهو بیاد ده پونزده میلیون نسخه بفروشه دیگه ادراک اشتباه خودتونه و سونی همچین انتظاری نداره.

و اینکه این یکی پورت ریده ولی اسپایدر من و دیزگان میدونم که عالی بودن.

Sina pishdar

کاربر سایت
Mar 17, 2023
234
عجیبه وقتی سونی استدیو داخلی خوبی برای پورت مثل nixxes داره چرا پورت رو داده به آیرون گلکسی با اون سابقه مشعشع

اونم برای یکی از بزرگترین ip هاش
گویا پورت اصلی رو خوده ناتی داگ انجام داده و آیرون گلکسی فقط کمک کننده بوده

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,022
نام
محمد حسین
عجیبه وقتی سونی استدیو داخلی خوبی برای پورت مثل nixxes داره چرا پورت رو داده به آیرون گلکسی با اون سابقه مشعشع

مگه نیکسز کلا چقدره,که اینهمه پورت کنه. از زمان خریدن اسپایدرا و تو هورایزن بوده,هر پورت یکسال,حالا یکم بیشتر یا کمتر وقت میگیره و اگه همه رو بخواد یکی پورت کنه که تا .... طول میکشه. این پورتم همکاری ناتی و ایرون بوده که اشپز شده دو تا. البته اتفاق خوبیه,افت متا تا ۵۶. چون سونی به متا شدیدا اهمیت میده و باعث میشه,بعدا چنین اشتباهی نکنه.ولی چون سونی به دنبال بازارpc هست باید درک کنه ,بهینه سازی تو pc با کنسول فرق داره و تو کنسول کلا مشخصات کنسولاش یکیه ولی تو pc باید چیزی بده که تو میانه مشخصات بتونه بخوبی اجرا بشه و استودیوهاش تو پورت pc ماهرتر بشن.چون بخوان گس ها رو همزمان بدن,اونموقع باید خود استودیوها پورت کنن که تو گزارشا هم نشون میده اونا رو خود استودیوها دارن پورت میکنن.
__
نیکسز به نظر داره رچت میزنه.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,565
نمیتونم درک کنم :D خب متا ۵۶ شده که شده. اصلا بشه ۲۰
دلیلش پورت مشکل دار، انجین ناتی داگ که ناسازگار با سخت افزار pc هاست یا هرچیز دیگه که هست چه ربطی به ارزش خود بازی داره که یه سری قند تو دلشون آب شده و یه سری هم غم باد گرفتن و عصبانین ؟ الان ارزش این ای پی به این نمره اس که مشخصه به خاطر اشکالات فنی بوده؟ یعنی فکر میکنید خود ناتی داگ نمیدونسته بازی مشکل داره؟ :)) مگه میشه ندونن یا تست نکرده باشن. اون سیستم مورد نیاز بالای بازی الکی نبود.
خلاصه دیگه از ۲ حالت خارج نیست یا بازیهای بعدی را درست پورت میکنن که شخصا نظرم اینه همیشه اولویت تیم اصلی استودیوهای سونی، کنسول هست و این چیزی که از پورت پارت ۱ دیدید بیشتر خواهید دید چون اگر بخوان پورت خوبی بکنن خیلی زمان و هزینه میخوان و دوم اینکه کلا پورت بازیها برای پی سی را یا دیگه انجام نمیدن یا کمتر انجام میدن . مثل قضیه GT7 که سازندش گفته اصلا تاحالا به پورتش برای پی سی فکر هم نکردیم تاحالا..
تو پستای قبلم هم گفتم پارت ۱ با چند تا اپدیت مشکل کرش و اینا برطرف میشه ولی مشکل پرفورمنس خیر.

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,254
نام
امیرحسین
نمیتونم درک کنم :D خب متا ۵۶ شده که شده. اصلا بشه ۲۰
دلیلش پورت مشکل دار، انجین ناتی داگ که ناسازگار با سخت افزار pc هاست یا هرچیز دیگه که هست چه ربطی به ارزش خود بازی داره که یه سری قند تو دلشون آب شده و یه سری هم غم باد گرفتن و عصبانین ؟ الان ارزش این ای پی به این نمره اس که مشخصه به خاطر اشکالات فنی بوده؟ یعنی فکر میکنید خود ناتی داگ نمیدونسته بازی مشکل داره؟ :)) مگه میشه ندونن یا تست نکرده باشن. اون سیستم مورد نیاز بالای بازی الکی نبود.
خلاصه دیگه از ۲ حالت خارج نیست یا بازیهای بعدی را درست پورت میکنن که شخصا نظرم اینه همیشه اولویت تیم اصلی استودیوهای سونی، کنسول هست و این چیزی که از پورت پارت ۱ دیدید بیشتر خواهید دید چون اگر بخوان پورت خوبی بکنن خیلی زمان و هزینه میخوان و دوم اینکه کلا پورت بازیها برای پی سی را یا دیگه انجام نمیدن یا کمتر انجام میدن . مثل قضیه GT7 که سازندش گفته اصلا تاحالا به پورتش برای پی سی فکر هم نکردیم تاحالا..
تو پستای قبلم هم گفتم پارت ۱ با چند تا اپدیت مشکل کرش و اینا برطرف میشه ولی مشکل پرفورمنس خیر.
ناتی داگ عذرخواهی کرده و اعلام کردن به شدت دارن برای رفع مشکلات کار می کنن، همزمان هم گفتن بازی‌های بیشتری برای PC منتشر می کنن و احتمالا بازی بعدیشون Day1 میاد روی pc بعد ابر آنالیزور قرن نظرش اینه که PC نمی صرفه همین پورت دم دستی بسه، دیگه هم بازی برای PC نمی سازن.
پرفرمنس هم همینه که هست جماعت pc گیمر برید تو اتاقتون درو ببندید به اشتباهاتتون فکر کنید.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,565
ناتی داگ عذرخواهی کرده و اعلام کردن به شدت دارن برای رفع مشکلات کار می کنن، همزمان هم گفتن بازی‌های بیشتری برای PC منتشر می کنن و احتمالا بازی بعدیشون Day1 میاد روی pc بعد ابر آنالیزور قرن نظرش اینه که PC نمی صرفه همین پورت دم دستی بسه، دیگه هم بازی برای PC نمی سازن.
پرفرمنس هم همینه که هست جماعت pc گیمر برید تو اتاقتون درو ببندید به اشتباهاتتون فکر کنید.
احتمالا رو ولش کن . از چیزی که رسمی گفته شده حرف بزن. همین الان بیش از سه سال از رویای دی وان گذشت . احتمالات و توهمات را بذار کنار. از بحث فن بازی هم بیا بیرون. اون پی سی که تو داری من بهترشو دارم ،من بحثم vs نیست.
اینکه تلو فکشن روز اول برای پی سی بیاد آرزوی هر سونی فنیه و بارها هم گفته شده امیدواریم این اتفاق بیفته برای بازیهای gaas، چون بازی که پلیر نیاز داره باید روز عرضه بیاد روی پلتفرم های مختلف وگرنه با کله میخوره زمین. امیدوارم خریت نکنن و فکشن رو با تاخیر برای پی سی ندن.
ولی اگه فکر میکنی بازی های سینگل پلیر روز عرضه میاد رو پی سی بدجور داری اشتباه میکنی.چندساله همین رویا را دارین ولی هرگز هم چنین اتفاقی نمیفته . نیازی هم به انالیز نداره. بحث فن بازی نیست که فکر کنی ۱۵ سالمه و ناراحت میشم بازی سینگل سونی بیاد رو پی سی . خیر عزیز به سن من دیگه نمیخوره این بچه بازیا. دلیل اینکه سونی اینکارو نمیکنه فقط بحثای پلتفرمی، مالی و کامیونیتش هست .سونی سیاستش اصلا دی وان پی سی نیست. نه سخت افزاری و نه نرم افزاری براش سودی نداره این قضیه و اصلا استودیوهاش توانایی اینو ندارن که همزمان بدن . دقیقا به همین دلیل مشابه هم بازیاشو دی وان روی سرویس نمیاره. دلیل حمایت منم از این سیاست دقیقا همینه.
ضمنا الانش که با تاخیر میده، خروجی اینه وای به روزی که بخواد همزمان بده.
شما اگه یه الگوریتم منطقی در عرضه بازیهای پلی استیشن رو پی سی پیدا کردی به من نشون بده. اصلا سیاست مشخص و تدوین شده ای ندارند مثل ماکرو و بقیه ناشرها. کاملا برای هر بازی تصمیم جدا میگیرن. وقتی مثال GT7 رو میزنم دقیقا منظورم همینه . پولیفونی رسما گفت برنامه ای برای عرضه GT7 روی پی سی ندارند ولی اسم بازیشون تو لیک انودیا بود. ممکنه سال دیگه یه چیز دیگه بگن ولی الان اینو گفتند. حالا یه استودیو دیگه ممکنه برنامه داشته باشه. این قضیه کاملا اختیاری شده و بنا به شرایط اینکارو انجام میدن. کاملا این مورد به خود استودیوها واگذار شده از سمت سونی و فشاری هم از سمت شرکت مادر نیست‌ .
هرمن هالست رئیس استودیوها تو مصاحبه هاش رسما اعلام کرد تا ۲ سال بین پورت بازیها فاصله خواهد بود. مطمئن باش هر هروقت سونی رسما اعلام کرد بازیاشو روز عرضه میاره رو پی سی من خودم اول از همه میام اعلام میکنم. اینارو میگم از توهم چندساله بیایید بیرون و الکی ملتی رو هم امیدوار نکن.
اگه دنبال بحث vs هستی اون بحثش جداست من آمادم ولی این واقعیتیه که هست.

آخرین ویرایش:

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,109
نام
MohammadAli

پورت برعکس بقیه استودیوهای سونی توسط خود استودیوی سازنده یعنی ناتی داگ ساخته شده و احتمالا سونی میخاسته تجربه کسب کنن که بازیای آینده اشون رو همزمان واسه هر دو پلتفرم توسعه بدن.

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,254
نام
امیرحسین
احتمالا رو ولش کن . از چیزی که رسمی گفته شده حرف بزن. همین الان بیش از سه سال از رویای دی وان گذشت . احتمالات و توهمات را بذار کنار. از بحث فن بازی هم بیا بیرون. اون پی سی که تو داری من بهترشو دارم ،من بحثم vs نیست.
اینکه تلو فکشن روز اول برای پی سی بیاد آرزوی هر سونی فنیه و بارها هم گفته شده امیدواریم این اتفاق بیفته برای بازیهای gaas، چون بازی که پلیر نیاز داره باید روز عرضه بیاد روی پلتفرم های مختلف وگرنه با کله میخوره زمین. امیدوارم خریت نکنن و فکشن رو با تاخیر برای پی سی ندن.
ولی اگه فکر میکنی بازی های سینگل پلیر روز عرضه میاد رو پی سی بدجور داری اشتباه میکنی.چندساله همین رویا را دارین ولی هرگز هم چنین اتفاقی نمیفته . نیازی هم به انالیز نداره. بحث فن بازی نیست که فکر کنی ۱۵ سالمه و ناراحت میشم بازی سینگل سونی بیاد رو پی سی . خیر عزیز به سن من دیگه نمیخوره این بچه بازیا. دلیل اینکه سونی اینکارو نمیکنه فقط بحثای پلتفرمی، مالی و کامیونیتش هست .سونی سیاستش اصلا دی وان پی سی نیست. نه سخت افزاری و نه نرم افزاری براش سودی نداره این قضیه و اصلا استودیوهاش توانایی اینو ندارن که همزمان بدن . دقیقا به همین دلیل مشابه هم بازیاشو دی وان روی سرویس نمیاره. دلیل حمایت منم از این سیاست دقیقا همینه.
ضمنا الانش که با تاخیر میده، خروجی اینه وای به روزی که بخواد همزمان بده.
شما اگه یه الگوریتم منطقی در عرضه بازیهای پلی استیشن رو پی سی پیدا کردی به من نشون بده. اصلا سیاست مشخص و تدوین شده ای ندارند مثل ماکرو و بقیه ناشرها. کاملا برای هر بازی تصمیم جدا میگیرن. وقتی مثال GT7 رو میزنم دقیقا منظورم همینه . پولیفونی رسما گفت برنامه ای برای عرضه GT7 روی پی سی ندارند ولی اسم بازیشون تو لیک انودیا بود. ممکنه سال دیگه یه چیز دیگه بگن ولی الان اینو گفتند. حالا یه استودیو دیگه ممکنه برنامه داشته باشه. این قضیه کاملا اختیاری شده و بنا به شرایط اینکارو انجام میدن. کاملا این مورد به خود استودیوها واگذار شده از سمت سونی و فشاری هم از سمت شرکت مادر نیست‌ .
هرمن هالست رئیس استودیوها تو مصاحبه هاش رسما اعلام کرد تا ۲ سال بین پورت بازیها فاصله خواهد بود. مطمئن باش هر هروقت سونی رسما اعلام کرد بازیاشو روز عرضه میاره رو پی سی من خودم اول از همه میام اعلام میکنم. اینارو میگم از توهم چندساله بیایید بیرون و الکی ملتی رو هم امیدوار نکن.
اگه دنبال بحث vs هستی اون بحثش جداست من آمادم ولی این واقعیتیه که هست.
چرا قصه تعریف می کنی استاد rig خفن؟ کی گفت همه ی بازی های سونی Day1 میاد روی PC؟ بحث اینه که طبق گزارشات معتبر بازی بعدی ناتی داگ که احتمالا اسپین آف مولتی پلیر tlou هست همزمان با پلی استیشن روی PC هم عرضه می شه، حالا سوال اینجاست که آیا با کیفیت پایین پورت TLOU میشه یه بازی PvP محور رو روی pc فروخت؟ یا اینکه ناتی داگ باید این پورت رو خیلی سریع استیبل کنه و بازی بعدیش هم از ابتدا قابل بازی روی رنج وسیعی از سیستم ها باشه در غیر این صورت شکست تجاریش روی pc از الان واضحه. البته طبق بیزینس مدل تو اساسا مسئله فروش نیست بلکه باید بازی رو یه طوری برای PC منتشر کنه که همه متوجه ضعف پلتفرم بشن و برن PS5 بخرن.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,565
چرا قصه تعریف می کنی استاد rig خفن؟ کی گفت همه ی بازی های سونی Day1 میاد روی PC؟ بحث اینه که طبق گزارشات معتبر بازی بعدی ناتی داگ که احتمالا اسپین آف مولتی پلیر tlou هست همزمان با پلی استیشن روی PC هم عرضه می شه، حالا سوال اینجاست که آیا با کیفیت پایین پورت TLOU میشه یه بازی PvP محور رو روی pc فروخت؟ یا اینکه ناتی داگ باید این پورت رو خیلی سریع استیبل کنه و بازی بعدیش هم از ابتدا قابل بازی روی رنج وسیعی از سیستم ها باشه در غیر این صورت شکست تجاریش روی pc از الان واضحه. البته طبق بیزینس مدل تو اساسا مسئله فروش نیست بلکه باید بازی رو یه طوری برای PC منتشر کنه که همه متوجه ضعف پلتفرم بشن و برن PS5 بخرن.
یه سری بحثا بی فایدس.
خودبخود به بیراهه میره و ادامه دادنش وقت تلف کردنه :D
اونی که باید بفهمه بالاخره میفهمه.
ولی بجاش حرفای گرگ میلر را خوب گوش کنید مطمئنم هرچی میگه به صلاحتونه

View attachment VID_20230401_090606_767.mp4

براتون لحظات خوشی در پورت پی سی آرزو میکنم

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
یه سری بحثا بی فایدس.
خودبخود به بیراهه میره و ادامه دادنش وقت تلف کردنه :D
اونی که باید بفهمه بالاخره میفهمه.
ولی بجاش حرفای گرگ میلر را خوب گوش کنید مطمئنم هرچی میگه به صلاحتونه

View attachment 288723

براتون لحظات خوشی در پورت پی سی آرزو میکنم

جوک های ده سال پیش گرگ میلر واسه مسخره کردن PC Gamer ها به درد همون مخاطب های فسیل Kinda funny Games خودش میخوره واقعا

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,075
اتفاقی که برا سایبرپانک افتاد اینجا داره برعکس میفته‌.اون رو کنسول بد بود این رو پی سی. بنظرم ارزش جفت بازیا و استودیوها بالا بوده و هست. بخاطر پورت بد که نود درصد اوقات درست میشن کل بازی و استودیو رو کوبوندن کار درستی نیست.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,565
جوک های ده سال پیش گرگ میلر واسه مسخره کردن PC Gamer ها به درد همون مخاطب های فسیل Kinda funny Games خودش میخوره واقعا
حالا این یه موردش همچینم جوک‌ نبود

IMG_20230401_122001_589.jpg

از اعضای مهم IGN ☝️

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر