امتیاز های STARFIELD

پیش بینی شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic

• +98

رای‌ها: 10 2.8%
  • 95-98

رای‌ها: 42 11.6%
  • 92-94

رای‌ها: 124 34.3%
  • 90-91

رای‌ها: 90 24.9%
  • 87-89

رای‌ها: 71 19.7%
  • 84-86

رای‌ها: 19 5.3%
  • 83-

رای‌ها: 5 1.4%

• مجموع رای دهنده‌ها
    361
  • نظرسنجی بسته شده است .

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,841
1692284586133.jpeg

release date: September 6, 2023
Engine: Creation Engine 2
Platforms: Xbox Series X and Series S, Microsoft Windows
Developer: Bethesda Game Studios
Genres: Action role-playing game

تاریخ و ساعت برداشته شدن امبارگوی نقد بازی

پنجشنبه ۳۱ آگوست (۹ شهریور)
ساعت ۷:۳۰ عصر به وقت ایران

metacritic

Screenshot (2032).png
Screenshot (2031).png

opencritic

Screenshot (1908).png

Attachments

• 1693510278170.jpeg
    1693510278170.jpeg
    1.8 MB · مشاهده: 952
  • F5XSweqXcAArpEk.jpeg
    F5XSweqXcAArpEk.jpeg
    798.3 KB · مشاهده: 411
آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
برای من طبیعتا این نمره مشکل خاصی ایجاد نکرده تنها تفاوتش اینه که قصدم این بود تا انتشار spider man2 بتونم بازی رو کامل با ماموریت های جانبی تموم کنم ولی خب این نقد ها و مشکلات باعث شده که زیاد فشار نیارم

The best relaxing games 2023

پی سی گیمرا شما ها مگه عناوین هر دو شرکت ندارید؟ اصلا تو کنسول وار چکار میکنید شما؟
البته این تایپک امتیاز بازی STARFIELD هستش که بیشتر PC پسنده تا کنسول ...
فکر نکنم PC پلیر خیلی براش جنگ کنسول مهم باشه البته وقتی به این بازی حمله میشه
PC پلیر هم خوب جالب نیست براش

آخرین ویرایش:

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
682
م

میشه بگی 30 ساعت کجا دیدی؟ واضحن اولش نوشته 5-6 ساعت بازی کردن و آخرش هم بهش میدن 6.5
معلومه منو نمیشناسی، من تا حالا حرف الکی نزدم که این بار دومم باشه. :D

ببین اول اسکریپت پادکست که اول گفته 6،5 ساعت بازی کردن منظورش روز اولی هست که براشون کد اومده، یعنی دو هفته پیش. یعنی این پادکستی که گذاشتن اوایلش مال دو هفته پیشه آخرش هم تا 48 ساعت قبل امبارگو که تو سایتشون بهش اشاره شده. جالب اینجاست طرف هم Skyrim رو تموم کرده و هم با بازیهای بتزدا آشناست و هم Sci-fi ولی آخرش گفته بازی Average هست. یکی از دوستان بالاتر زحمتش رو کشید، در پادکست هم یک ساعت و پنجاه دقیقه اشاره میشه.

حتی تیتر زیر عکس اول رو نخوندی که میگه " و نظرشون بعد دو هفته" :D
"In this special episode, Carlos & Brad spend two hours talking about their first impressions of Starfield five hours after download AND their impressions of the game two weeks later."

خلاصه: :D

Doodle Jump

کاربر سایت
Feb 8, 2023
28
اصلا با بحث VS کاری ندارم... فقط در مورد خود بازی:

بازیهای بتسدا مثل GTA صرفا به خاطر وسعت و آزادی عمل بالا مشهور شدن. کسی به خاطر خط داستانی بتسدا رو نمیشناسه. تفاوت فاحش کمپین fallout 3 با new vegas که یه استودیوی دیگه پشتش بود همین رو نشون میده.

منتهی استودیو مثل قبل در زمینه open-world هم دیگه خط شکن نیست... یه زمانی خودش پرچمدار بود اما الان دیگه دست زیاد شده و خیلی استودیوها به سمت اُپن-ورلد rpg رفتن... و سطح انتظارات رفته بالا. استودیو نتونسته خودشو با سرعت سطح انتظارات آپدیت کنه... کاری که مثلا from software با elden ring با موفقیت انجام داده. هرچند به همونم به خاطر "پُر-از-خالی-بودن" و "وسعت-بیش-از-حد" انتقاداتی وارد کردن. صنعت به طور دیوانه وار میخواد هر چه بیشتر و بیشتر به صورت تصاعدی بازیها رو بزرگ کنه ولی این دیگه از کنترل استودیوها و توانشون داره خارج میشه... پروژه های سنگین مولتی میلیون دلاری رو می طلبه که ریسک رو میبره بالا و هر کسی حاضر نیست زیر بارش بره.

arshia the bes

کاربر سایت
Jun 24, 2013
313
ولی جدی جدی ایکس باکس بتسدا نمیخرید چه فاجعه ای میشد استارفیلد کلی ساپورت و کمکشون کرد و یه سالم بازی اجازه داد تاخیر بزنن و این همه وقت گذاشتن برای حذف باکای بازی.اگه زنیمکس هنوز مستقل بود متای بازی دور و بر رد فال بود احتمالا.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,453
حالا این وسط بگم بازی از نظر فروش و اینها واقعا پدیده ای بوده
ینی درسته متاش جوری نیست که محبوبیت برند اکس باکس رو برگردونه به زمان قدیم
ولی سود مالی عجیب غریبی خواهد داشت برا بتسدا و ماکروسافت

پ.ن: ماشالله تعداد صفحات این تاپیک داره به تاپیک اصلی بازی میرسه!

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,719
ولی جدی جدی ایکس باکس بتسدا نمیخرید چه فاجعه ای میشد استارفیلد کلی ساپورت و کمکشون کرد و یه سالم بازی اجازه داد تاخیر بزنن و این همه وقت گذاشتن برای حذف باکای بازی.اگه زنیمکس هنوز مستقل بود متای بازی دور و بر رد فال بود احتمالا.
پدافند غیرعامل که می گن همینه :D
565666.jpg

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
اصلا با بحث VS کاری ندارم... فقط در مورد خود بازی:

بازیهای بتسدا مثل GTA صرفا به خاطر وسعت و آزادی عمل بالا مشهور شدن. کسی به خاطر خط داستانی بتسدا رو نمیشناسه. تفاوت فاحش کمپین fallout 3 با new vegas که یه استودیوی دیگه پشتش بود همین رو نشون میده.

منتهی استودیو مثل قبل در زمینه open-world هم دیگه خط شکن نیست... یه زمانی خودش پرچمدار بود اما الان دیگه دست زیاد شده و خیلی استودیوها به سمت اُپن-ورلد rpg رفتن... و سطح انتظارات رفته بالا. استودیو نتونسته خودشو با سرعت سطح انتظارات آپدیت کنه... کاری که مثلا from software با elden ring با موفقیت انجام داده. هرچند به همونم به خاطر "پُر-از-خالی-بودن" و "وسعت-بیش-از-حد" انتقاداتی وارد کردن. صنعت به طور دیوانه وار میخواد هر چه بیشتر و بیشتر به صورت تصاعدی بازیها رو بزرگ کنه ولی این دیگه از کنترل استودیوها و توانشون داره خارج میشه... پروژه های سنگین مولتی میلیون دلاری رو می طلبه که ریسک رو میبره بالا و هر کسی حاضر نیست زیر بارش بره.

پیشنهاد شما چیه که هزارن سیاره را پر کنند که مشکل جانبی یا فنی پیش نیاره ؟

GTA بازی فوق العاده ای هستش ولی یک دهم یک بازی RPG که چندین سبک و المان بازی های دیگه را هم توی خودش جا داده نیست در بحث تعادل بین Level design با Hierarchy و Modular و procedural و تمام سیستم های تصادفی

چطوری سیستم Modular سفینه بسازن که نیاز یا تداخلی با لودینگ بازی نداشته باشه ؟
استادیو های جدید چطوری با سخت افزار های رنگارنگ جدید میتونند انجین را آماده کنند ؟

ملت میگن ما تجربه seamless میخوایم ... شرکت میگه بفرمایید اینم seamless ...
بعد میان عکس از چند تا NPC میگذارند که انگار توی خلسه فرو رفته !
دوباره بر میگردند ده بیست سال پیش با Asset های پری بیک شده و استاتیک عقب مقایسه میکنند !

میگن ببین این ماشین توی GTA بوق داره ولی سفینه توی این بازی نداره ؟ (مقایسات در همین وضعیت داره انجام میشه !)

How Gamers Think Video Games Are Made...

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,476
نام
aliakbar
View attachment 307679

الان دیگه رسما شد 86 متمایل به 87 :D

View attachment 307680

اقا یه بازی درجه 2 معذرت :D
حال اون دوستمون که میگفت اسپایدی بازی درجه 2 هستش رو الان خریدارم ! قبله عالم و Game 2 و AAAA و ... هم که الان متاش زیر اون بازی درجه 2 شده :D رسما استارفیل داره میشه !
88 87 سونی خوبه ولی برای بازی درجه 2 سونی خوبه

بازی های درجه 2 سونی متاشون همینه!

HFW و Ratchet و FF16 و کلی بازی دیگه تو رنج امتیازی 87 - 88 برامون نا امیدکننده‌ست

الان بتزدا تبدیل شده به یه شرکت درجه ۲ که استدیوهاش برای متای ۷۰ و ۸۰ تلاش می کنن
۳ صفحه ۱ بار یکی میاد میگه من گفتم sm 1 درجه ۲عه
نه عزیز دلم این دوستان شما ان که بازیهای زیر ۹۰ رو درجه ۲ و نا امیدکننده وو شت میدونن.

۱-یه سونی فن واسه کوبیدن استارفیلد اسم last رو میاره
۲-یه سونی فن دیگه صفحه بعد از اومدن اسم last ابراز خوشحالی میکنه
۳- چند دقیقه بعد یه سونی فن دیگه اوردن اسم last رو آویزون شدن و ترول میدونه

کاربر usa گفته که اگه last متای ۸۷ میاورد فلان میشد
۲ صفحه دیگه یه سونی فن کامنت گذاشه یا خدا به لست ۳ هم رحم نکردن

Doodle Jump

کاربر سایت
Feb 8, 2023
28
پیشنهاد شما چیه که هزارن سیاره را پر کنند که مشکل جانبی یا فنی پیش نیاره ؟

GTA بازی فوق العاده ای هستش ولی یک دهم یک بازی RPG که چندین سبک و المان بازی های دیگه را هم توی خودش جا داده نیست در بحث تعادل بین Level design با Hierarchy و Modular و procedural و تمام سیستم های تصادفی

چطوری سیستم Modular سفینه بسازن که نیاز یا تداخلی با لودینگ بازی نداشته باشه ؟
استادیو های جدید چطوری با سخت افزار های رنگارنگ جدید میتونند انجین را آماده کنند ؟

ملت میگن ما تجربه seamless میخوایم ... شرکت میگه بفرمایید اینم seamless ...
بعد میان عکس از چند تا NPC میگذارند که انگار توی خلسه فرو رفته !
دوباره بر میگردند ده بیست سال پیش با Asset های پری بیک شده و استاتیک عقب مقایسه میکنند !

میگن ببین این ماشین توی GTA بوق داره ولی سفینه توی این بازی نداره ؟ (مقایسات در همین وضعیت داره انجام میشه !)

How Gamers Think Video Games Are Made...
با GTA مقایسه نکردم:D گفتم مثل اون معروفه به...
بعلاوه... همه این موارد ماجولار، پرسیجولار و دیزاین و هایرآرکی و... که گفتی:D ما به بهترین نحو داریم توی همین بازی که اخیرا منتشر شده یعنی BG3 می بینیم. اما به چه قیمتی؟! با تعدیل کردن هزینه ها و بار گیمپلی به turned-based بودن...

بنظر من GAME 2.0 فقط زمانی اتفاق میافته که Larian Studios توسط یه غولی مثل مایکروسافت خریداری و با یه اکشن-RPGساز خبره ادغام بشن و بودجه میلیارد دلاری و بازه زمانی 10 ساله هم در اختیارشون قرار داده بشه. از اون به بعد هر چی بازی به اسم جهان-باز از سایر استودیوها میشناسیم به سندباکس و خطی تقلیل پیدا میکنن. و استانداردهای جدید تعریف میشه:D ولی مسئله اینجاست که اصلا آیا چنین اتفاقی هیچوقت میافته یا نه... لااقل به این زودی ها.

• Like
Reactions: amir hosein 14

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,719
۳ صفحه ۱ بار یکی میاد میگه من گفتم sm 1 درجه ۲عه
نه عزیز دلم این دوستان شما ان که بازیهای زیر ۹۰ رو درجه ۲ و نا امیدکننده وو شت میدونن.

۱-یه سونی فن واسه کوبیدن استارفیلد اسم last رو میاره
۲-یه سونی فن دیگه صفحه بعد از اومدن اسم last ابراز خوشحالی میکنه
۳- چند دقیقه بعد یه سونی فن دیگه اوردن اسم last رو آویزون شدن و ترول میدونه

کاربر usa گفته که اگه last متای ۸۷ میاورد فلان میشد
۲ صفحه دیگه یه سونی فن کامنت گذاشه یا خدا به لست ۳ هم رحم نکردن
باز خودترولی کردی، همون کامنتی که ازش فقط یک تیکه گذاشتی اینجاست، کامنت خودتو دوستانت هم که مشخص بود چیه، یعنی اگه یکی رو بیرون از انجمن بیاری و ازش بپرسی منظور من از این کامنت چیه، آنی بهت می گه داره ترول می کنه! خیلی اوضاع خیطه:D
Screenshot (114).png

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,130
بعلاوه... همه این موارد ماجولار، پرسیجولار و دیزاین و هایرآرکی و... که گفتی:D ما به بهترین نحو داریم توی همین بازی که اخیرا منتشر شده یعنی BG3 می بینیم. اما به چه قیمتی؟! با تعدیل کردن هزینه ها و بار گیمپلی به turned-based بودن...

بنظر من GAME 2.0 فقط زمانی اتفاق میافته که Larian Studios توسط یه غولی مثل مایکروسافت خریداری و با یه اکشن-RPGساز خبره ادغام بشن و بودجه میلیارد دلاری و بازه زمانی 10 ساله هم در اختیارشون قرار داده بشه. از اون به بعد هر چی بازی به اسم جهان-باز از سایر استودیوها میشناسیم به سندباکس و خطی تقلیل پیدا میکنن. و استانداردهای جدید تعریف میشه:D ولی مسئله اینجاست که اصلا آیا چنین اتفاقی هیچوقت میافته یا نه... لااقل به این زودی ها.
ماکروسافت غولیه تو سیستم عامل و نرم افزار، توی گیمینگ ( تاکیدا بخش نرم افزاریش ) جزو غول ها حساب نمیشه واقعا... مطمعن هم باش اگه این اتفاقی که گفتی هم بیوفته باید منتظر باشی کیفیت بازیش ریزش شدید پیدا کنه...
همین بتسدا تو سبک RPG غول بود، غول دوم که ماکروسافت باشه به غول شما خریدش، خروجیشون شده فعلا ردفال و لودینگ فیل...

• Like
Reactions: tboy2022

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,476
نام
aliakbar
باز خودترولی کردی، همون کامنتی که ازش فقط یک تیکه گذاشتی اینجاست، کامنت خودتو دوستانت هم که مشخص بود چیه، یعنی اگه یکی رو بیرون از انجمن بیاری و ازش بپرسی منظور من از این کامنت چیه، آنی بهت می گه داره ترول می کنه! خیلی اوضاع خیطه:D
View attachment 307692
اون بالا گذاشتم
کسی که اومد گفت متای ۸۷ واسه بازیهای درجه ۲ سونی خوبه last of amir بود
کامنت تو ترول هم باشه داری اون رو ترول میکنی

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan

یک چیزی گفتید که..... به همین زودی سر و کله کبیر پیدا میشه !
دیگه حتی شما هم در امان نخواهید بود !
فعلا داره Game 2.0 را سرچ میکنه ...

Doodle Jump

کاربر سایت
Feb 8, 2023
28
ماکروسافت غولیه تو سیستم عامل و نرم افزار، توی گیمینگ ( تاکیدا بخش نرم افزاریش ) جزو غول ها حساب نمیشه واقعا... مطمعن هم باش اگه این اتفاقی که گفتی هم بیوفته باید منتظر باشی کیفیت بازیش ریزش شدید پیدا کنه...
همین بتسدا تو سبک RPG غول بود، غول دوم که ماکروسافت باشه به غول شما خریدش، خروجیشون شده فعلا ردفال و لودینگ فیل...
منظورم از غول به لحاظ مالی و بودجه بود.... مثلا جای خریدن اکتی میتونست نوآوری و خلاقیت به خرج بده و همچین کاری کنه. وگرنه شکی نیست که مدیریت مایکروسافت در زمینه گیمینگ اصلا اهل ریسک و خلاقیت نیست و فقط دوست داره راه امن رو بره. حتی زمانی که دست به جیب میشه و اکتی رو میخره.

• Like
Reactions: amir hosein 14

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر