امتیازات Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
فرشاد خودت ژاپنی فنی ها...

میدونی کارشون فن سرویس بازی و حتی MGS4 هم پر از فن سرویس بود...
خخخخ...
:d

خیلی هم خوبه مگه بده !؟

:-"

من که خودم از تک به تک اون صحنه ها لذت میبرم و اگه بازی دستم برسه وقتایی که Quite تو بازی باشه مطمعنا 24ی دستم رو دکمه Shareئه شک نکن :d

اما خب گفتم که بدونی همه مثل ماها منحر. . . روشن فکر که نیستن :d یه سریا هم براشون این چیزا مهمه و خب دلیلشون بد نیست. همین XV هم خیلیا به تیپ Cidney گیر دادن که این چرا اینجوریه :d

LeBron James 6

کاربر سایت
Mar 18, 2012
1,886
نام
S'Ali Ghaderi
معمولا درگیر این بحثای بیهوده سر متا و ... نمیشم اما یه چیزایی خیلی جالبه آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه :|

سری متال از وقتی من جغله بودم وجود داشتن تا الان یه روند ثابتم داشتن خودم شخصا خیلی دوست دارم این سری بازیو اما متاسفانه به دلایلی فقط دو نسخشو تونستم بازی کنم اما همین دو نسخه جز بهترین تجربه های زندگیم در زمینه گیم و سرگرمی بوده الان این کامنتای بعضی دوستانو میخونم فکر میکنم دارن در مورد کال آو دیوتی صحبت میکنن نه متال گر !
متای بازی 93 هستش هر چیزی بالای 80 یعنی عالی و هرچیزی بالای 90 یعنی شاهکار هرچی از 90 به سمت 100 بره بازی بی نقص تر حالا این وسط اصلا کامنتای دوستان و از اون بدتر اصرارشون اصلا قابل درک نیست ! خدارو شکر این نسخرو تونستم کمی بازی کنم و بزودی کامل بازیو انجام میدم اما همین مدت کم بازی عالی بوده المانهای خوبیم به گیم پلی اضافه شده داستان بازی تا جایی که من رفتم خوب بود فقط یه سری مشکلات ریز در مورد داستان وجود داشت که خب اونم هرکی بازی کنه میفهمه حالا چیزی که برای من جالبه اینه :

1. فاز این دوستان که هر صفحه یه نقد میزارن بعد قسمت مربوط به داستانو بولد میکنن چیه ؟ میخوای بگی حق با تو داستان بازی داغونه ؟! میخوای کاری کنی بقیه به اشتباهشون پی ببرن ؟ والا دوتا نقد بزاری ملت خودشون میفهمن اینارو نیاز نیست خودزنی کنی مثل سرباز فدایی تو کل صفحات حضور فعال داشته باشی !
2. اون عده از دوستان که اومدن فاز داستان شناسی و کارگردانی و فیلمانه نویسی و قصه گویی برداشتن که هیچی کلا میزارم به حساب بخش فان و سرگرمی تاپیک :|
3. واقعا چی باعث شده بعضی دوستان فکر کنن نظرشون ارزشی برای بقیه داره و مدام تلاش میکنن که بگن بازی مشکل داره ، شبیه متالهای قبلی نیست ، راضی کننده نبوده و ... ؟ برو مطلب بنویس نقد کن بازیو به نمره 2 هم به بازی بده چرا میای اینجا !

نکنید ترو خدا میایم اینجا چهارتا امتیاز ببینیم چندتا نقد بخونیم یه ایده کلی در مورد وضعیت کلی بازی و نقاط قوت و ضعفش داشته باشیم ببینیم بریم سراغ بازی یا نه اما چیزی که میبینیم چند نفرن که بخاطر تعطیلی مدارس و بعضا مهد کودک اومدن اینجا دارن یکی از بهترین سری بازیهای تاریخو ترول میکنن :|
55 تا نقد ثبت شده 5 تا نمره 80 و کمتر داره بعد 5-6 صفحس ملت میرن از زیرزمین اینترنت سایت پیدا میکنن که به داستان گیر داده باشه میان میزارن اینجا :| چقدر وقت اضافه دارید و چقدر فشار آورده این بازی خدا کمکتون کنه :d

دوست عزیز فعلا اینکه از بازی داره انتقاد درست میشه( و کلا شما فقط انتظار داری که بگن به به چه چه و این بازی بدون نقصه صد در صد ) به شما فشار اورده که اینهمه وقت نشستی اینارو تایپ کردی :d

واقعا چقدر وقت اضافه داری؟ سواله برام :d

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
کلا جدیدا هر بازی ای میاد و موفق میشه باید نسبت بهش ایراد گرفته بشه. ملت همینن دیگه. یه موقع گیم پلی بازی تکراری و یه نواخته یه موقع روایت داستان بده یه موقع در حد نسخه های قبلی نی یه موقع افکت های گرافیکی بازی خوب نیستن و ...
لبخند بزنید رد شید:D

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
دوستانی که میان به یه نکته ریز گیر میدن و میگن به این دلیل نباید امتیازهای این بازی انقدر بالا باشه، متوجه این موضوع نیستن که امتیاز 10 یا 9 به کل مجموعه‌ی بازی داده میشه، یعنی این بازی با همه ی کم و کاستی هاش در کل تجربه‌ی کاملی در اختیار بازیباز قرار میده،

اگه Skyrim امتیازاتش بالا بود آیا همه قسمت های بازی امتیازشون 10 بود ؟ (گرافیک مثلا ؟)، خیر ولی تجربه کلی بازی بی نظیر بود اگه امتیازهای Witcher 3 بالا بود یعنی همه بازی بی نقص بود ؟ باز هم خیر

MGSV هم همینطوره شخصا تا الان 22 ساعت بازی کردم، به آرومی دارم پیش میرم همه‌ی گوشه و کنار بازی رو دارم میگردم، میتونم بیام اینجا یه لیست 10تایی از نواقص بازی به نظر من واستون بنویسم، ولی آخرش اگه بخوام نمره بدم، 10 میدم، چرا ؟ چون با وجود این نواقص باز هم من رو موجاب می‌کنه برم سمتش و از ثانیه های بازی لذت ببرم، تنها بازی که بعد از مدت ها من رو با این همه مشغله کاری تا ساعت 3 صبح پای خودش میخکوب میکنه.

در کل میخواستم بگم امتیاز بالا برای یک بازی دلیل بر بی نقص بودن بازی در همه‌ی قسمت ها نیست.

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
دوست عزیز فعلا اینکه از بازی داره انتقاد درست میشه( و کلا شما فقط انتظار داری که بگن به به چه چه و این بازی بدون نقصه صد در صد ) به شما فشار اورده که اینهمه وقت نشستی اینارو تایپ کردی :d

واقعا چقدر وقت اضافه داری؟ سواله برام :d

خب فشار من نرماله فشار شما زیاده که n تا کامنت در این تاپیک ول دادی :d
برای منم سواله که کجای اسم تاپیک نوشته شده که نقد کاربران به بازی و مقایسه این بازی با بازیهای دیگر :d و اساسا چی باعث شده بعضیا روی صحبتم با شما نیست بعضیا فکر کنن صلاحیت نقد بازیو دارن ؟
من انتظار ندارم به به و چه چه راه بندازن اما انتظارم ندارم اشخاصی که هیچ سر رشته ای از نقادی ندارن و اصلا نمیدونن داستان یعنی چی بیان از داستان بازی ایراد بگیرن !
دوستان نمرات سایتهای مختلفو قرار میدن علاقه مند باشیم خودمون میریم میخونیم ببینیم چی نوشتن :d

بعد این انتقاد درست که گفتی کجاس نشونم بده استفاده کنیم ;;) چهارتا کلمه هی تکرار میشه روایت بازی ایراد داره ، کات سنسها مثل قبل طولانی نیست و ... حالا یه سری منتقد عقلشون میرسه میفهمن بازی اوپن ورد شده روایت داستانم باید هماهنگ باشه با این نوع بازی بعضیام نمیفهمن میان با متالای قبلی مقایسش میکنن بحث گیمرا با منتقدا فرق میکنه کاملا سلیقه ایه یا خوشش میاد بازی میکنه یا خوشش نمیاد بازی نمیکنه یا بازی میکنه لذت میبره میاد تعریف میکنه یا بازی میکنه لذت میبره میاد ترول میکنه یا بازی نمیکنه میاد تعریف میکنه یا بازی نمیکنه میاد ترول میکنه =)) از این حالت ها خارج نیست :d

پ.ن : کامنتای من نهایت دو دقیقه وقت میبره اما بری اینترنتو شخم بزنی نقد پیدا کنی بعد ببینی کدوما به داستان گیر دادن بولد کنی خیلی وقت میبره ;;)

LeBron James 6

کاربر سایت
Mar 18, 2012
1,886
نام
S'Ali Ghaderi
دوستانی که میان به یه نکته ریز گیر میدن و میگن به این دلیل نباید امتیازهای این بازی انقدر بالا باشه، متوجه این موضوع نیستن که امتیاز 10 یا 9 به کل مجموعه‌ی بازی داده میشه، یعنی این بازی با همه ی کم و کاستی هاش در کل تجربه‌ی کاملی در اختیار بازیباز قرار میده،

اگه Skyrim امتیازاتش بالا بود آیا همه قسمت های بازی امتیازشون 10 بود ؟ (گرافیک مثلا ؟)، خیر ولی تجربه کلی بازی بی نظیر بود اگه امتیازهای Witcher 3 بالا بود یعنی همه بازی بی نقص بود ؟ باز هم خیر

MGSV هم همینطوره شخصا تا الان 22 ساعت بازی کردم، به آرومی دارم پیش میرم همه‌ی گوشه و کنار بازی رو دارم میگردم، میتونم بیام اینجا یه لیست 10تایی از نواقص بازی به نظر من واستون بنویسم، ولی آخرش اگه بخوام نمره بدم، 10 میدم، چرا ؟ چون با وجود این نواقص باز هم من رو موجاب می‌کنه برم سمتش و از ثانیه های بازی لذت ببرم، تنها بازی که بعد از مدت ها من رو با این همه مشغله کاری تا ساعت 3 صبح پای خودش میخکوب میکنه.

در کل میخواستم بگم امتیاز بالا برای یک بازی دلیل بر بی نقص بودن بازی در همه‌ی قسمت ها نیست
.

دقیقا! من و کسان دیگه ای که از بازی انتقاد میکنیم به هیچ عنوان بازیو تجربه ی خوب نمیدونیم! هممون اون رو یه شاهکار میدونیم، اما فرقمون اینه که مثل فن های متال (‌اکثرشون تو این تاپیک ) نمیایم بگیم ۱۰۰ درصد بازی بی نقصه، شما بی خود میکنی از بازی انتقاد میکنی، روایت داستان و ... حتی یک ذره هم ایراد نداره، بازی به اعلا درجه ی گیم رسیده و شاهکاری توان رقابت باهاش رو نداره ، بازی ۲۰ و خورده ای ساله داره ساخته میشه پس اصلا انتقاد ازش بی مورد هست و ...!!!
و آخرش هم این میشه که نمی خوان نقص های بازی که واقعا از بازی چیزی کم نمیکنه رو قبول کنن و کلا میگن خودمون رو بزنیم به بیخیالی! البته واکنش خوبیه!

در کل من و امثال من از بازی لذت میبریم! اما مشکلمون اینه که یه سری فن های بازی نمیذارن!!!

- - -ویرایش - - -

خب فشار من نرماله فشار شما زیاده که n تا کامنت در این تاپیک ول دادی :d
برای منم سواله که کجای اسم تاپیک نوشته شده که نقد کاربران به بازی و مقایسه این بازی با بازیهای دیگر :d و اساسا چی باعث شده بعضیا روی صحبتم با شما نیست بعضیا فکر کنن صلاحیت نقد بازیو دارن ؟
من انتظار ندارم به به و چه چه راه بندازن اما انتظارم ندارم اشخاصی که هیچ سر رشته ای از نقادی ندارن و اصلا نمیدونن داستان یعنی چی بیان از داستان بازی ایراد بگیرن !
دوستان نمرات سایتهای مختلفو قرار میدن علاقه مند باشیم خودمون میریم میخونیم ببینیم چی نوشتن :d

بعد این انتقاد درست که گفتی کجاس نشونم بده استفاده کنیم ;;) چهارتا کلمه هی تکرار میشه روایت بازی ایراد داره ، کات سنسها مثل قبل طولانی نیست و ... حالا یه سری منتقد عقلشون میرسه میفهمن بازی اوپن ورد شده روایت داستانم باید هماهنگ باشه با این نوع بازی بعضیام نمیفهمن میان با متالای قبلی مقایسش میکنن بحث گیمرا با منتقدا فرق میکنه کاملا سلیقه ایه یا خوشش میاد بازی میکنه یا خوشش نمیاد بازی نمیکنه یا بازی میکنه لذت میبره میاد تعریف میکنه یا بازی میکنه لذت میبره میاد ترول میکنه یا بازی نمیکنه میاد تعریف میکنه یا بازی نمیکنه میاد ترول میکنه =)) از این حالت ها خارج نیست :d

پ.ن : کامنتای من نهایت دو دقیقه وقت میبره اما بری اینترنتو شخم بزنی نقد پیدا کنی بعد ببینی کدوما به داستان گیر دادن بولد کنی خیلی وقت میبره ;;)

داداش منتقد فرشته الهی نیس :d یه گیمره پس هر گیمری توانایی نقد بازیو داره، حالا باید ببینی برای تو مغتنم هست یا نه، همون طور که برای بعضیا منتقد سایتی مثل گیم اسپات معتبر نیس!

و هیچکدوم از دوستان هم خودشون از بازی نقری نکردن و فقط حرف منتقدا (!)‌همونا که شما انگار خیلی قبولش داری رو منتقل کردن، و اینکه یه گیر اصلا ندونه داستان یعنی چی خیلی جالبه واقعا! انگار باید دوره ی شناخت داستان رو بگذرونه! یا اون منتقد ۳۰-۴۰ سال تحصیلات آکادمیک داره تو اینکار! که تازه همونم ایراد گرفته اما چون ایراد گرفته برای شما ارزش نداره!!

- - -ویرایش - - -

در کل این آخرین پست من بود و بیشتر سعی میکنه نقد هارو بخونم و از اونا استفاده ببرم، نه فقط چشمم رو ببندم بگم(!!!) و بازی های دیگه رو بوق حساب کنم به قول یه سری طرفدارای این تاپیک

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
داداش منتقد فرشته الهی نیس :d یه گیمره پس هر گیمری توانایی نقد بازیو داره، حالا باید ببینی برای تو مغتنم هست یا نه، همون طور که برای بعضیا منتقد سایتی مثل گیم اسپات معتبر نیس!

و هیچکدوم از دوستان هم خودشون از بازی نقری نکردن و فقط حرف منتقدا (!)‌همونا که شما انگار خیلی قبولش داری رو منتقل کردن، و اینکه یه گیر اصلا ندونه داستان یعنی چی خیلی جالبه واقعا! انگار باید دوره ی شناخت داستان رو بگذرونه! یا اون منتقد ۳۰-۴۰ سال تحصیلات آکادمیک داره تو اینکار! که تازه همونم ایراد گرفته اما چون ایراد گرفته برای شما ارزش نداره!!

- - -ویرایش - - -

در کل این آخرین پست من بود و بیشتر سعی میکنه نقد هارو بخونم و از اونا استفاده ببرم، نه فقط چشمم رو ببندم بگم(!!!) و بازی های دیگه رو بوق حساب کنم به قول یه سری طرفدارای این تاپیک

من اصلا برام مهم نیست کل کل بین بازیای مختلف و متا و ... حتی نقدام برام مهم نیست فقط نظرمو در مورد این تاپیک گفتم که شبیه همه چی هست بجز تاپیک نمرات :d
من خیلی ساده کار میکنم بازیو بشناسم متاش بالای 70 باشه بازیش میکنم بازیو نشناسم متاش زیر 80 باشه بازی نمیکنم کل کارکرد متا و نمره و نقد برای من در همین حده اگه بخوام بازیو اورجینال بگیرم و بحث پول مطرح باشه نقدای بازیو میخونم ببینم تو اون قسمتایی که برای من مهمه ضعف داره یا نه
نظرات دوستان در این راستا باشه خیلیم خوبه اما فکر کنم یه بچه ام بیاد تو این تاپیک میفهمه درد یه عده نقد بازی نیست نیاز نیست آدم یه موضوعو تو هر صفحه تکرار کنه ! یکبار کامنت داد از همین نقدا و بولد کرد که روایت داستان مشکل داره همه فهمیدن :d
منتقد باید یه حداقل هایی داشته باشه هرچی کار تخصصی تر شرایط منتقدم تخصصی تر میشه ، من نگفتم ارزش نداره نظر منتقد نظر اشخاص غیرمتخصصو گفتم

بعد من مطلبم کلی بود اینکه شما کامنتو به خودت گرفتی نمیدونم علتش چیه نکنه شامل اون دسته ترول کنندگان میشی :p

fifa13

کاربر سایت
Jan 5, 2012
918
ZTGD : 90
On one hand I love the game play. Building up Mother Base, the missions, the stealth and gunplay all feel so refined. The open-world sandbox is endless fun. The Metal Gear portion though sadly disappoints. The boss fights are lackluster, the cut scenes are not as wacky and outlandish as I expected, and the story never really grabbed me
Meta : 96
Xbox One :d

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
کلا اینجور بحثا سر MGS بوده همیشه چون فرنچایز خیلی بزرگیه طرفدارای متعصب زیاد داره و هیتر های متعصب (!) هم زیاد داره :d

MGS4هم که اومد ازین مسائل زیاد بود, حالا ایرادا اون موقع گیم پلی خشک (!) و کاتسین های زیاد بود, حالا که کاتسینا کم شده و گیم پلی عالی شده ایرادات شده نحوه ی روایت بد و طرز لباس پوشیدن Quiet لول. معلومه که مشکل از جای دیگه ایه :d

همین که این بحثا وجود داره و هیترای بازی میگردن ریزترین ایرادای بازیو درمیارن که بزرگش کنن که مثلا ذره ای از ارزش بازیو کم کنن نه تنها ارزش بازیو کم نمیکنه, بلکه زیادترم میکنه.

در نتیجه ما هیتر های MGS رو دووز میداریم :d

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
یحثا رو نخوندم ولی بازی با وجود فوق العاده بودنش ایراد ریز و درشت کم نداره.

بزرگترین ناامیدیش برای من به عنوان یه MGS فن نسبتا قدیمی داستان و شخصیتاست که اصلا در حد نسخه های قبلی (خصوصا MGS3) نیست 8-| به نظرم بدترین اتفاقی که میتونست برای MGS بیوفته همین OW شدنش بود. اوایل بازی خیلی خیلی خوبه این مورد ولی هرچی جلوتر بری... 8-|

حالا بزارید بازی رو که تموم کردم کامل ایراداتی که بازی از نظرم داشت رو توی تاپیکش میگم.

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
یحثا رو نخوندم ولی بازی با وجود فوق العاده بودنش ایراد ریز و درشت کم نداره.

بزرگترین ناامیدیش برای من به عنوان یه MGS فن نسبتا قدیمی داستان و شخصیتاست که اصلا در حد نسخه های قبلی (خصوصا MGS3) نیست 8-| به نظرم بدترین اتفاقی که میتونست برای MGS بیوفته همین OW شدنش بود. اوایل بازی خیلی خیلی خوبه این مورد ولی هرچی جلوتر بری... 8-|

حالا بزارید بازی رو که تموم کردم کامل ایراداتی که بازی از نظرم داشت رو توی تاپیکش میگم.

اِی بچه بد :d اِی هیتر :d اِی ناگیمر :d

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
مشکل اصلی بازی نه جهان باز بودنش هست نه شخصیت پردازی نه چیزه دیگه ای و تو اکثره موارد واقعا نمره کامل رو میگیره .ولی مشکل اصلیش این هست یک فن بیس عظیم داره که همه توقع یک متال مثل نسخه های قبلی داشتن ولی کوجیما امده بازی رو بلکل تغییر داده بازی که قبلا خطی نسبتا سند باکس بود رو کلا جهان باز اونم با قابلیت های خیلی زیاد و روایت داستانی که تو نسخه های قبل با انواع دمو های بالای بیست دقیقه داشته رو حالا امده خیلی ریز تو گفتگو های محدود شکل داده . به نظرم این تغییرات گسترده باعث نا رضایتی بعضی ها شده.

البته این نکته ای که من رو خیلی اذیت کرد تا الان که بازی کردم بخش زیادی از تریلر های بازی از لحظات مهم داستانی بودن.نمیدونم چرا کوجیما اینقدر تریلر های زیاد داستانی بیرون داده مخصوصا این نسخه که دمو ها خیلی خلاصه در حده چهار پنچ دقیقه بیشتر نیست.

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
مشکل اصلی بازی نه جهان باز بودنش هست نه شخصیت پردازی نه چیزه دیگه ای و تو اکثره موارد واقعا نمره کامل رو میگیره .ولی مشکل اصلیش این هست یک فن بیس عظیم داره که همه توقع یک متال مثل نسخه های قبلی داشتن ولی کوجیما امده بازی رو بلکل تغییر داده بازی که قبلا خطی نسبتا سند باکس بود رو کلا جهان باز اونم با قابلیت های خیلی زیاد و روایت داستانی که تو نسخه های قبل با انواع دمو های بالای بیست دقیقه داشته رو حالا امده خیلی ریز تو گفتگو های محدود شکل داده . به نظرم این تغییرات گسترده باعث نا رضایتی بعضی ها شده.

البته این نکته ای که من رو خیلی اذیت کرد تا الان که بازی کردم بخش زیادی از تریلر های بازی از لحظات مهم داستانی بودن.نمیدونم چرا کوجیما اینقدر تریلر های زیاد داستانی بیرون داده مخصوصا این نسخه که دمو ها خیلی خلاصه در حده چهار پنچ دقیقه بیشتر نیست.

از این بهتر نمی شد بازی رو نقد کرد :D باهات کاملا موافقم .. لایک
جذابیت و گیرایی نسخه های قبل مخصوصا 3 و 4 رو نداشت

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
نمیدونم چرا تا یکی ایراد کوچولو میگیره میگن هیتری یا هیچی حالیت نیست
زشته به خدا ، به خدا کسانی که دارن بازی میکنن با کوجیما یا MGS دشمنی ندارن ، حتی کسانی هم که یه ایرادی میگیرن از نسخه اول با بازی بودن تا الان
دوست باشید با هم :D

موفق باشیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر