امتیازات Half-Life Alyx

پیش بینی نمرات بازی

• مجموع رای دهنده‌ها
    80
  • نظرسنجی بسته شده است .

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
133027

Half-Life Alyx

ناشر: Valve
سازنده: Valve
سبک: FPS - VR
پلتفرم: Microsoft Windows
تاریخ عرضه: 23 مارس 2020

متاکریتیک | اوپن کریتیک
94 | 93

screenshot-www-metacritic-com-2020-03-gif.134524

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
من چندتا از واکتروهارو دیدم فقط الان همش با خودم میگم یعنی چرا valve اینکارو داره با ما میکنه؟ :D:|
یعنی میشه اینا نسخه شماره دار معرفی کنن بعد از این؟ الان بعد از دیدن ویدئوها دارم میرم نسخه 2 رو دوباره نصب کنم و بازی کنم، چقدر حال و هوای این بازی بی نظیره بخدا.
از چیزی که خیلی لذت میبرم اینه که خود valve هم به خوبی میدونه half life دقیقه کجای صنعت گیم ایستاده و دقیقا زمانی بازی رو از سایه میاره بیرون که ایده هاش پخته شده باشه و حرف جدیدی برای گفتن داشته باشه.
حالا شما فرض کنید نسخه 3 بازی چی میتونه از آب دربیاد:hearteyes::hearteyes::hearteyes:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
من چندتا از واکتروهارو دیدم فقط الان همش با خودم میگم یعنی چرا valve اینکارو داره با ما میکنه؟ :D:|
یعنی میشه اینا نسخه شماره دار معرفی کنن بعد از این؟ الان بعد از دیدن ویدئوها دارم میرم نسخه 2 رو دوباره نصب کنم و بازی کنم، چقدر حال و هوای این بازی بی نظیره بخدا.
از چیزی که خیلی لذت میبرم اینه که خود valve هم به خوبی میدونه half life دقیقه کجای صنعت گیم ایستاده و دقیقا زمانی بازی رو از سایه میاره بیرون که ایده هاش پخته شده باشه و حرف جدیدی برای گفتن داشته باشه.
حالا شما فرض کنید نسخه 3 بازی چی میتونه از آب دربیاد:hearteyes::hearteyes::hearteyes:
منو باید چند روز دیگه بفرستن تیمارستان خدایی دیوانه میشم !

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
منو باید چند روز دیگه بفرستن تیمارستان خدایی دیوانه میشم !
اول اینکه خیلییی خوشحالم که بعد از مدت ها دوباره توی فروم میبینمت، یاد قدیما بخیر :D. و درباره حس و حالت باید بگم که من هم چون دقیقا همین حس رو راجب خودم دارم برای همین تمام واکتروهارو نگاه نکردم چون حس کردم بعدش احتمالا باید بستری بشم :D:D.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
اول اینکه خیلییی خوشحالم که بعد از مدت ها دوباره توی فروم میبینمت، یاد قدیما بخیر :D. و درباره حس و حالت باید بگم که من هم چون دقیقا همین حس رو راجب خودم دارم برای همین تمام واکتروهارو نگاه نکردم چون حس کردم بعدش احتمالا باید بستری بشم :D:D.
مرسی . تو چطوری ؟ واقعا یادش بخیر .
این بای تنها بازی که همون حس و حال را میتونه برام برگردونه . این بازی را میشه راحت اورد با کنترل های عادی بازیش کرد . گیم پلی بازی به دهمون قدر جذاب و نواورانه و تو هر قدمت باید فکر کنی با فیزیک محیط بازی کنی . اسم همینو میزاشتم 3 هم میشد واقعا خیلی خلاقانه ساخته شده . تازه محیطها هم خیلی پیچده و ترکیب وحشتناک عالی دارن و انمیشنهاش را تو هیچ بازی شوتر نمیشه دید . منتظر df هم میمونم ببینم چی میگه بازی گرایکش تو یه فاز و لول دیگست .
این بازی اول شخص را با هیچ اندازه و متر و واحدی نمیشه با بقیه اول شخص ها مقایسه کرد کلا خلاقانه ترین بازی هست که تا الان ساخته شده از این خفن تر نمیشه . همون هاف لایف 2 هم خیلی چیزهاش تا به الان بینظیر مونده .

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
فقط برید بشینید گیم پلی فوق شاهکار بازی ، لول دیزاین بی نظیر یه بازی خطی رو نگاه کنید و اون وقت متوجه میشین که اصلا بازی یعنی چی ! باور کنید نسل هشتم کمپانی ها با بازی های Open World افراطی ( یه سری بازی های جهان باز مثل GTA و RDR 2 و ویچر و به طور کلی یه سری بازی های اپن ورد داسنانش فرق میکنه و اصلا باید این بازی ها باشن و با قدرت به کار خودشون ادامه بدن ) که دیگه بیش از حد هر بازی ای رو دیدین رفتن تو کار طراحی بازی های Open World اونم به صورت افراطی و دیمی .

طراح بازی میره یه مپ میسازه . یه سری نقطه رو به عنوان مرحله اصلی اننخاب میکنه و یه یسری جاها رو به صورت فرعی و اونم در سطحی ترین حالت ممکن طراحی میکنه و بازی روو منتشر میکنه و کلی پول به جیب میزنه ! و این طور هم میگه ببینید بازی ما چقدر طولانی هستش و چقدر مراحل زیاد براتون درست کردیم و ... :| ( استاد این کار یوبیسافت که رفت هر ای پی داشت کردش جهان باز ! یه سریشون هم که برد طرف آنلاین ... به سری ghost recon هم حتی رحم نکردن )

این وسط لول دیزاین دقیقا پشم ...

حالا برید به این فوق شاهکار جدید VALVE یه نگاهی بکنید . برید لول دیزاین بازی رو ببینید که یعنی چقدر رویایی طراحی شده . تیک تیکه بازی روش با فکر کار شده ! تیکه تیکه بازی . هر قسمت بازی میرین محیط داره باهاتون صحبت میکنه . تازه ما ویدئو گیم پلی رو داریم از یوتیوب نگاه میکنیم و اونم بدون VR :Crying1:

برید فیزیک بازی رو ببینید ! شوکه میشید ! شوکه ....

کمپانی VALVE با انتشار Half Life 2 در زمان خودش انقلابی در بخش لول دیزاین و فیزیک در بازی ها به وجود آورد و حالا با این بازی جدیدش بازم تحولی در بخش بازی های VR به وجود آورد . توجه کنید بازی ، یک نسخه ای فرعی از این سری هستش و اگر HALF LIFE 3 ساخته بشه ( که شک نکنید میشه برای نسل نهم ) خدا به داد نسخه سوم این بازی برسه :-t

برید بازی رو نگاه کنید و ببینید بازی ها طراحی لول دیزاینشون حتی در نسل ششم و هفتم به چه سبک و سیاقی بود !!! ( حالا با قدرت سخت افزار های روز و مدرن اومده این لول دیزاین بازی ها رو به سطح جدیدی از کیفیت رسونده . دستت باز باشه و بتونی با توجه به سخت افزار های روز لول دیزاین بازی رو میتونی دگرگون کنی . طراحی مراحل خیلی مهمه خیلی ) فقط برید ببینید ! بعد این معجون رو اومدن با VR آمیخته کردن همراه با تعامل فیزیک درون بازی ! واقعا موندم چی بگم .

و در پایان برید تو سر و کله همدیکه بزنید و با ترافلاپس و قدرت رویایی سخت افزار کنسول و .... بزنید تو سر و کله همدیگه ! به راحتی میتونم بگم سونی و بازی های انحصاریش ( و همین طور یه سری کمپانی های تیرد پارتی مثل مترو و سی دی پروجکت و از این قبیل بازیساز ها ... ) نبودن صنعت بازیسازی و نسل هشتم خیلی وقت پیش ها مرده بود و به پایان خودش رسیده بود ..

کمپانی هایی مثل VALVE که از ساخت بازی کشیده بودن بیرون و داشتن با فروشگاهشون پول درو میکردن . بعدش هم که اپیک وارد شد برای زدن فروشگاه من همون موقع یه پستی داده بودم در رابطه با این که اپیک خوب شد فروشگاه زد و این باعث رقابت میشه بخش عظیمی مخالفت میکردن و میگفتن این مسخره بازی هستش و فایده ای نداره . حالا که کمی زمان گذشته و اونم نه زیاد هم خوب عمو گیپ اومده گفته این برای رقابت خوبه و هم VALVE این غول خفته خودش به نام سری HALF LIFE رو از خواب بیدار کرده تا قدرت خودش رو نشون بده و همه دنیا رو معطوف خودش کنه و از هر حیثی که نگاه کنید چه جنبه تبلیغاتی و چه فروشگاه VALVE و چه اعتبار کمپانی براشون چهره خوبی رو به نمایش میذاره .

وقتی هم که بازی منتشر شد من قبل انتشار این بازی همون اول گفتم همراه با یه سری توضیحات نوشتاری و ویدیوی :Arrowl: ( هاف لایف جدید یک عنوان vr است با عنوان Half-Life: Alyx ) متای این بازی بالا هستش . هر کسی کمپانی VALVE و اون عمو گیپ که این بازی براش حکم همه چیز رو داره و با نام HALF LIFE آشنا بودیم باید متوجه میشدیم که کیفیت این بازی صد در صد تضمین شده هستش .

به امید این که نسل نهم بتونه حداقل تا حدود زیادی برگرده به دوران نسل هفت و ششم به قبل از منظر طراحی بازی های داستانی و این موراد ....

آنلاین که به کار خودش ادامه میده و ....

آخرین ویرایش:

Atmosphere20

کاربر سایت
Mar 24, 2020
42
سلام خدمت بروبچ مخصوصا اعضای قدیمی .. بعد از مدتی دور و استراحتی بلند در خدمت هستم . :D
مدتی هست اخبار Alyx رو دنباله گرم میبینم گیب باز گل کاشته مثل همیشه .. فقط ترو به اون شیکمت قسمت میدم یه نسخه فول رو هم برای pc exclusive کن تا حس اون دورانمون برگرده من خیلی دلم تنگ خداشاهده ... :((
از ادمین گرامی هم خواهشمندم اون ای دی قدیمی مارو هم برگردون تا مجبور نشم به عنوان یک کاربر قدیمی پست اولم باشه :D:D
!Atmosphere
(hi .. Gartall & uriel );;)

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
دوستان اخرین سکانس بازی بعد اسامی سازنده ها رو حتما نگاه کنید به عبارتی میشه گفت half-life 3 ساختش حتمیه بدون شک. خیلی خیلی خیلی خوشحالم.

• Love
Reactions: Subject 16

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
بازی برق رو از سر ادم میپرونه.
من از صبح چندساعت دارم واک ترو نگاه میکنم.
بی نظیره.
امسال فک میکنم بین این و سایبرپانک و دلست۲ رقابت شدیدی باشه ولی اگه ولو همین بازی رو برا pc و کنسول ها و کنترل های عادی عرضه میکرد، شک ندارن به راحتی آب خوردن دلست و سایبرپانک رو میزد کنار.(با اینکه خودم به شکل وحشتناکی منتظر سایبرپانکم).
فیزیک بازی ماورای تصوره. تو بازی های شوتر اول شخص بعد از بایوشاک ۲۰۰۷ من یادم نمیاد چیزی با این سطح از لول دیزاین.
واقعا معرکه است.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
Valve Explains Why Half-Life 2: Episode 3 Was Never Made - IGN

Valve on why they never made Episode 3
- episodic model didn't work well for them because they became too ambitious
- they wanted to avoid working on an engine (Source 2) and a game at the same time again
- HL games are meant to push tech forward

بعد این همه سال وقتی شفاف شدن تو این قضایا نشون میده عزمشون رو برا ساخت قسمت سوم جذب کردن جدای این همه تا حالا چند بار اشاره شده این قسمت صرفا یـ نسخه خشک و خالی نیست و داستانش تو سری اهمیت زیادی داره خلاصه از همین الان ساخت قسمت سوم رو شروع شده بدونید ولو اومده که بمونه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
خوب من یه مقدار از اون موضع قبلیم پایین اومدم و به جای "نمی شه انقلاب کرد" می گم "خیلی سخته انقلاب کرد"، ولی بایوشاک 2007 اومد:D
البت ،فکر کنم .چیزی که میخواستی رو دیدی.فعلا تونستن کاریکنن که بشه با موس و کیبورد تو محیط بازی گشت. امیدوارم بتونن مدرها کاری کنن که بشه با موس و کیبرد بازی کرد.
قبلا برعکسشو انجام داده بودن .امیدوارم اینبار بتونن vr رو بکنن معمولی .چون خود سازنده هاش گفتن . سخته مکانیسم هاشو رو موس و کیبورد پیدا کرد.

• Like
Reactions: saphire

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
البت ،فکر کنم .چیزی که میخواستی رو دیدی.فعلا تونستن کاریکنن که بشه با موس و کیبورد تو محیط بازی گشت. امیدوارم بتونن مدرها کاری کنن که بشه با موس و کیبرد بازی کرد.
قبلا برعکسشو انجام داده بودن .امیدوارم اینبار بتونن vr رو بکنن معمولی .چون خود سازنده هاش گفتن . سخته مکانیسم هاشو رو موس و کیبورد پیدا کرد.
اون دموئه اینجوری که فهمیدم فقط محیط بازیه که توی Unity واسه تست درست کردن. تبدیل کردن HL:Alyx به یه بازی معمولی به نظر من غیر ممکنه (به خاطر پازل هایی که داره. خیلی از فضای 3 بعدی استفاده می کنن)، ولی اگه بخواد ممکن باشه هم خیلی خیلی سخت خواهد بود. بعد اینکه کلا دیزاین بازی بهم می خوره اگه VR نباشه. تعداد دشمن ها خیلی کمتره چون Aim کردن خیلی سخت تره، یه سری کار ها رو واقعا با دستت انجام می دی و کلا به نظر من اگه بخواد با موس و کیبورد بازی بشه اینقدر خوب نمی شه.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
اون دموئه اینجوری که فهمیدم فقط محیط بازیه که توی Unity واسه تست درست کردن. تبدیل کردن HL:Alyx به یه بازی معمولی به نظر من غیر ممکنه (به خاطر پازل هایی که داره. خیلی از فضای 3 بعدی استفاده می کنن)، ولی اگه بخواد ممکن باشه هم خیلی خیلی سخت خواهد بود. بعد اینکه کلا دیزاین بازی بهم می خوره اگه VR نباشه. تعداد دشمن ها خیلی کمتره چون Aim کردن خیلی سخت تره، یه سری کار ها رو واقعا با دستت انجام می دی و کلا به نظر من اگه بخواد با موس و کیبورد بازی بشه اینقدر خوب نمی شه.
دقیقا همینطوره ! کل لذت تجربه این بازی قطعا به استفاده از vr بر می گرده و اگرم بخواد با موس و کیبورد و روی صفحه معمولی مانیتور انجام بشه قطعا نمی تونه حق مطلب رو ادا کنه . کاری که والو کرده یه جورایی قدرت نمایی برای وسوسه و اجبار به خرید vr خودش بوده . 2۰۰۰ دلار و خورده ای اگه اشتباه نکنم یا حتی بیشتر باید پرداخت کنید واسه vr و متعلقاتش و خیلی ها حتی تو خارج از ایران هم همچین پولی نمی تونن بدن .فکر کنم ۶۰ تا ۷۰ درصد گیمر های دنیا باید فقط حسرت بخورن و ویدیو نگاه کنن ! این فیزیک ، این تعامل بی نظیر با محیط و نهایتا این تجربه خاص به پول ما هزینه ای نزدیک به ۳۵ میلیون تومان ! و به پول خودشون نزدیک به ۲۰۰۰ و خورده ای دلار میخواد که قطعا تجربش برای اکثریت گیمر ها امکان پذیر و منطقی نیست متاسفانه !

p.s : ولی به هر حال دمشون گرم ! می تونن ، می سازن ! پول خوبم می گیرن :D

p.s 2 : را نداره یه لطفی بکنن رو ps vr سونی هم بدن اینو ؟ :D والا همین خوبی هاست که می مونه:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر