امتیازات Grand Theft Auto V ( پست اول خوانده شود )

FLAWL3SS

کاربر سایت
Mar 19, 2012
1,537
نام
علی
با هر نوع مقایسه و نام بردن از بازیهای دیگر بشدت برخورد خواهد شد.

78617991720120155342.jpg

GodisaGeek – 10/10
LeveL - 10/10
Quarter To Three - 10/10
OPM AU - 10/10
AtomicGamer - 10/10
The Digital Fix - 10/10
D+PAD Mag - 10/10
ZTGD - 10/10
GRYOnline.pl - 10/10
Gameover.gr - 10/10
Playstation Universe - 10/10
GameRevolution - 10/10
ImpulseGamer - 10/10
DarkStation - 10/10
Gamestyle - 10/10
SlantMagazine - 10/10
LevelUP - 10/10
Games.cz - 10/10
EGM - 10/10
DarkZero - 10/10
Gameplanet -10/10
X360 Magazine UK - 10/10
SpazioGames - 10/10
Everyeye.it - 10/10
TheSixthAxis - 10/10
Gameblog.fr - 10/10
3DJuegos - 10/10
eurogamer.es - 10/10
Telegraph - 10/10
Guardian -
10/10
JeuxActu-
10/10
eurogamer.pt - 10/10
Gamer.nl - 10/10
Vandal Online - 10/10
The Globe And Mail - 10/10
HardCore Gamer Magazine - 10/10
Gamereactor Sweden - 10/10
Digital Spy - 10/10
IGN Italy - 10/10
PlayStation LifeStyle - 10/10
Gameractor Denmark - 10/10
Metro GameCentral - 10/10
Thunderbolt - 10/10
VideoGamer - 10/10
Gamer.no - 10/10
CVG – 10/10
IGN – 10/10
Strategy Informer - 10/10
OXM – 10/10
OXM US - 10/10
OPM -10/10
MondoXbox - 10/10
Xbox 360 Achievements – 10/10
LaPS3.com – 10/10
Edge – 10/10
eurogamer.it - 10/10
Eurogamer.de – 10/10
GiantBomb – 10/10
GamesTM - 10/10
Mersitation - 10/10
Machinima - 10/10
GamesRadar - 10/10

تا به حال 60 نمره کامل در متا ثبت شده.

NZGamer - 9.8/10
XGN - 9.8/10
Gametrailers - 9.8/10
Digital Chumps - 9.8/10
InsideGamer.nl -9.8/10
AusGamer - 9.8/10
GameInformer – 9.8/10
Multiplayer.it - 9.7/10
PSX - 9.5/10
Gamesbeat - 9.5/10
Polygon - 9.5/10
GamingTrend - 9.5/10
NowGamer - 9.5/10
CheatCodeCentral - 9.4/10
Eurogamer – 9/10
Push Square - 9/10
Joystiq – 9/10
USgamer - 9/10
GamerLimit - 9/10
Destructoid – 9/10
Gamespot - 9/10

The Escapist - 7/10

فعلا:

60974119237887565565.jpg

75933028875340673291.jpg

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,033
نام
نیما
@ Mr.Death

بحث مقایسه ی دو تا بازی غیر هم سبک، مقایسه ی زبان و فیزیک نیست. مقایسه ی سیب و پرتقاله :D شما نمیتونی بگی سیب بهتر یا پرتقال. اینکه شما سیب رو خیلی دوست داری دلیل نمیشه پرتقال میوه ی بد تری باشه :D
حتی همون زبان و فیزیک هم تا حدودی بحث علاقه و سلیقه هست. من میشناسم کسی رو که فیزیک 20 میگرفته ولی زبان میکشته خودش رو 10 هم به زور میگرفته.
مسئله اینه که شما برا اینکه GTA رو بالا ببری داری همه ی بازی ها رو پایین میکشی. اتفاقا به نظر من نمره ی کامل گرفتن تو سبک اشباع شده ی شوتر خیلی سخت تره تا سبکی مثل اکشن ادونچر OW که کلا شاید 2-3 تا عنوان توش حضور دارن که هیچکدوم هم تا حالا در حد GTA موفق نبودن.
من هیتر IV بودم، هیتر سری GTA که نبودم :D دلیل تنفرم از IV هم این بود که هرچی که من تو سری GTA ازش خوشم میومد رو تو IV زدن له و لورده کردن:D ولی تو V دوباره همون ها رو به علاوه ی پیشرفت خیلی زیاد برگردوندن.

قبول دارم که عظمت بازی از هر بازی دیگه ای بیشتره ولی خب از نظر من عظمت بیشتر =/= بازی بهتر :D

آخه اصلا بحث عظمت نیست ... از نظر من خوب و بد بودن بازی یا بهتر و بدتر بودن بازی رو اون حسی که به آدم میده تعیین میکنه ... هرچی این حس بهتر باشه و احساس لذت و رضایت بیشتری در هنگام بازی کردن به آدم دست بده در نتیجه اون بازی بهتره . من حسی که الان موقع بازی کردن GTA دارم هیچوقت نداشتم و هیچ بازی ای اینقدر واسم جذاب نبوده ، تازه الان سنم به جایی رسیده که مطمئنا هیجانات و احساسات سالهای قبل رو ندارم ، ولی با این حال هیچ زمانی اینقدر از یک بازی لذت نبردم .....

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
آخه اصلا بحث عظمت نیست ... از نظر من خوب و بد بودن بازی یا بهتر و بدتر بودن بازی رو اون حسی که به آدم میده تعیین میکنه ... هرچی این حس بهتر باشه و احساس لذت و رضایت بیشتری در هنگام بازی کردن به آدم دست بده در نتیجه اون بازی بهتره . من حسی که الان موقع بازی کردن GTA دارم هیچوقت نداشتم و هیچ بازی ای اینقدر واسم جذاب نبوده ، تازه الان سنم به جایی رسیده که مطمئنا هیجانات و احساسات سالهای قبل رو ندارم ، ولی با این حال هیچ زمانی اینقدر از یک بازی لذت نبردم .....
حرفت درسته ولی مسئله اینه که حس هر شخصی با شخص دیگه فرق میکنه. این نهایت حس رضایت و لذت رو که شما تو GTA پیدا کردی رو ممکنه آقای X تو بازی به طور مثال MGS پیدا کنه یا آقای Y تو بازی مثلا Skyrim.
نمیشه که گفت سلیقه ی آقای X ارجحیت داره به آقای Y :D

حرف من اینه که لازم نیست به خاطر اینکه یه بازی مثل GTA یا هر بازی دیگه ای رو بالا ببریم بقیه ی بازی ها رو پایین بکشیم. GTA V انصافا یک شاهکار هست و شاهکار بودن بازی X و Y و Z هم هیچ خللی تو شاهکار بودن این بازی وارد نمیکنه پس اصلا احتیاج به این مقایسه ها نیست که بگیم امتیاز 9ــی که این بازی گرفته اندازه پنجاه تا 10 بازی های دیگه ارزش داره.

من خودم معمولا بازی هایی رو که ازشون لذت زیادی میبرم رو اصلا با هم مقایسه نمیکنم و به همشون به چشم شاهکار نگاه میکنم.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
خب اگه اینجوری باشه و بخاطر هر اشکال حتی کوچیک نمره کم کنن که دیگه هیچ بازی نمیتونه نمره کامل بگیره چون هیچ بازی بی نقص و بی مشکل نیست​
دقیقا همینطوره . اون منتقدایی که سر بازیای بزرگ ادا در میارن و میان دقیقا از جیک و پوک ایراد میگیرن بدون اینکه بزرگی ـه بازی رو در نظر بگیرن (ینی واسه اونا مهم نیست بازی چقدر بزرگ و لذت بخش هست اونا فقط ایرادا رو میبینن ) هیچ بازی نمیتونه کامل باشه . و این منتقدا دیگه نمیتونن در مورد یه بازی خاص واسه ایرادا نمره کم نکنن چون بازی عظیم و stuff ـه زیادی داره . باید در مورد همه بازیا نظرشون یکی باشه و در این صورت هیچ بازی ای نمره کامل نمیگیره از نظر اونا . چون تمام ـه بازیا اشکال دارن و برای اشکال باید نمره کم بشه هرچند 0.2 نمره .

Turok-71

کاربر سایت
Nov 28, 2009
508
شوتینگ بازی نسبت به خودش عالیه ولی بهتر از Max Payne 3 نیست. رانندگی تو بازی خیلی پیشرفت داشته و لذت بخشه ولی بهتر از عناوین ریسینگ نیست.
comeon man
this is Max Payne’s weighty gunplay, Midnight Club’s vehicle handling and Red Dead’s animation. LA Noire’s facial tech has made it in

Amir United

کاربر سایت
Aug 1, 2012
42
واسه gta یا بازی دیگه ای فرق نباید قائل باشن و مثلا بیان اشکالای gta هم رو هم هرچند کوچیک باشه بگن و نمره هم کم کنن و نگن چون وسیعه پس این ایراد عیبی نداره . اگه واسه یه بازی این کار رو بکنن واسه یه بازی نکنن اون موقع مشکل پیش میاد .
دوست من به نظرم اين جمله اشتباهه. هر سايت و هر منتقدي براي خودش راهي رو در پيش گرفته و بر طبق اون نمره مي ده. نويسنده سايت The Scapist به نظرش شخصيت Trevor اصلا charming نيست و وقتي بازيو با اين شخصيت شروع مي كنه و مي بينه اينجوري شروع مي شه مي گه:
Trevor's introductory scene begins with him screwing a scabby woman from behind, and then stomping her boyfriend in the face until he's dead when the cuckolded man has the nerve to confront him
و اصلا خوشش نمياد و در جاهاي ديگه به نظرش نبايد بازي انقد به المنت هاي خشونت و ج*سي مي پرداخته و واسه همين بهش 7 مي ده كه البته به نظر من اين نمره خيلي پايينه و نظر منتقد gamespot كه زن هست هم تا حدودي همينه و مي گه نقش زن در اين بازي يا prostitute هست يا چيزاي بد مثل اين و همينطور هم كه خودش مي گه وقتي داره "به سمت غروب حركت مي كنه و آهنگ فوق العاده Higher Love از steve vinwood رو داره مي شنوه خيلي بده كه مجري همون راديو شروع كنه و پيشنهاد بده از زن ها به عنوان توالت استفاده بشه" و مسلما منتقد گيم اسپات واسه همين چيزا بهش 9 داده و نه 10.
اما برعكس ign هيچ مشكلي با اين قضايا نداره و تعريف ها و تمجيداشو شنيديم.
پس نقد يك چيزي دليل نمي شه از محوريت خاصي كه ما مي خوايم پيروي كنه.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
حرفت درسته ولی مسئله اینه که حس هر شخصی با شخص دیگه فرق میکنه. این نهایت حس رضایت و لذت رو که شما تو GTA پیدا کردی رو ممکنه آقای X تو بازی به طور مثال MGS پیدا کنه یا آقای Y تو بازی مثلا Skyrim.
نمیشه که گفت سلیقه ی آقای X ارجحیت داره به آقای Y :D

حرف من اینه که لازم نیست به خاطر اینکه یه بازی مثل GTA یا هر بازی دیگه ای رو بالا ببریم بقیه ی بازی ها رو پایین بکشیم. GTA V انصافا یک شاهکار هست و شاهکار بودن بازی X و Y و Z هم هیچ خللی تو شاهکار بودن این بازی وارد نمیکنه پس اصلا احتیاج به این مقایسه ها نیست که بگیم امتیاز 9ــی که این بازی گرفته اندازه پنجاه تا 10 بازی های دیگه ارزش داره.

من خودم معمولا بازی هایی رو که ازشون لذت زیادی میبرم رو اصلا با هم مقایسه نمیکنم و به همشون به چشم شاهکار نگاه میکنم.
خیلی ببخشید وسط بحثتون شاید بعضی از چیزهایی که گفتی gta همه چی داره ولی تو هر بخشی بهترین نیست درسته ولی GTA5 به غیر چیزهایی که گفتی خیلی چیزها داره اولا خیلی از چیزهای واقع گرایانه تو محیط شهری که تو دیگر بازی نمیشه دید یا حتی اکشن بازی که من تا حالا تو این نسل تو خیلی بازیها ندیدم ! درگیریهای GTA5 فوق العاده جذاب طراحی شده یه حسه کاملا واقع گرایانه و سینمایی فوق العاده عظیم داره که تو بازی اکشن و شوتر محض هم نمیشه دید ! میبینی در حین تعقیب و گریز یه دفعه یه درگیری همون وسط ایجاد میشه یدفعه 100 تا ماشین پلیس میان وسط یدفعه همونجا جت سوار میشی یا سوار مایشن میشی یا سوار موتور میشی انفجار های خارق العاده ای ایجاد میشه و یعنی یه حس خیلی جالب و SANDBOX عجیب و غریب ایجاد میشه و....................... همه اینها میبینی وسط یه درگیری ایجاد میشه که نمونش را من خیلی و به سختی تو بازیهایی دیگه دیدم که حتی نصف کیفیت این را نداره .

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
حرف شما مثل این میمنونه که یک داستان کوتاه موفقی که توسط یک بچه ابتدایی نوشته شده ارزشش با یک رمان موفقی که چندین سال طول کشیده تا نوشته بشه یکیه ...
بله .... اگر کسی بخواد از GTA جلو بزنه، باید چیزی فرای اون بسازه ... حالا این ماخواد یک بازی open world باشه یا یه چیز دیگه. یاد اون جمله وسکر افتادم که میگه "The Only Thing That Can Defeat Power, Is More Power"
ارزش رمان صد سال تنهائی کمتر از مثلا جستجو زمان از دست رفته است؟ یکی شون 7 جلده و چند سال طول کشیده شده نوشتنش و یکی شون 1 جلده؟
ارزش فیلم No Country for Old men کمتر از 3 گانه ارباب حلقه هاست؟ یکیشون عظیمه چند سال طول کشیده ساختش و یکی دیگه نه؟
همه در ساختن یک اثر یک باید در یک ژانر فعالیت کنند و یک هدف داشته باشن؟ چرا یک بازی مثل Demons Souls نباید ارزشش قدر GTA باشه؟ چون بلاک باستر نیست؟

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
ارزش رمان صد سال تنهائی کمتر از مثلا جستجو زمان از دست رفته است؟ یکی شون 7 جلده و چند سال طول کشیده شده نوشتنش و یکی شون 1 جلده؟
ارزش فیلم No Country for Old men کمتر از 3 گانه ارباب حلقه هاست؟ یکیشون عظیمه چند سال طول کشیده ساختش و یکی دیگه نه؟
همه در ساختن یک اثر یک باید در یک ژانر فعالیت کنند و یک هدف داشته باشن؟ چرا یک بازی مثل Demons Souls نباید ارزشش قدر GTA باشه؟ چون بلاک باستر نیست؟

اينارو بايد به منتقداى حرفه اى (!) دنياى گيم گفت!
متاسفانه وضعيت نقد توو صنعت گيم خيلى خرابه. از نمره هايى که سايت ها براى بيشتر ديده شدن ميدن تا افرادى مثل تام چيک که جزو منتقدين حسابشون ميکنن :| در حالى که سايتى مثل CVG که واقعا بيشتر نمراتش منصفانه هست اصلا نمراتشو در متا ثبت نميکنن!
منتقدايى که از روى فن بازى يا کورکورانه به بازى ها نمره ى بالا ميدن يا به بازى جديدى که نميشناسنش نمره ى پايين ميدن.

Blaugrana

کاربر سایت
Mar 19, 2011
4,549
نام
امين
با دوچرخه برید بالای کوه بعد با تله کابین بیایید پایین تا بفهمید بازی چقدر عظیمه! :D

اون مرحله فرعي كه فرانكلين با دوچرخه از بلندترين قله بازي مياد پايين رو رفتي ؟:biggrin1: اونو برين تا هيجان واقعي رو احساس كنين .. :biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر