امتیازات Grand Theft Auto V ( پست اول خوانده شود )

FLAWL3SS

کاربر سایت
Mar 19, 2012
1,537
نام
علی
با هر نوع مقایسه و نام بردن از بازیهای دیگر بشدت برخورد خواهد شد.

78617991720120155342.jpg

GodisaGeek – 10/10
LeveL - 10/10
Quarter To Three - 10/10
OPM AU - 10/10
AtomicGamer - 10/10
The Digital Fix - 10/10
D+PAD Mag - 10/10
ZTGD - 10/10
GRYOnline.pl - 10/10
Gameover.gr - 10/10
Playstation Universe - 10/10
GameRevolution - 10/10
ImpulseGamer - 10/10
DarkStation - 10/10
Gamestyle - 10/10
SlantMagazine - 10/10
LevelUP - 10/10
Games.cz - 10/10
EGM - 10/10
DarkZero - 10/10
Gameplanet -10/10
X360 Magazine UK - 10/10
SpazioGames - 10/10
Everyeye.it - 10/10
TheSixthAxis - 10/10
Gameblog.fr - 10/10
3DJuegos - 10/10
eurogamer.es - 10/10
Telegraph - 10/10
Guardian -
10/10
JeuxActu-
10/10
eurogamer.pt - 10/10
Gamer.nl - 10/10
Vandal Online - 10/10
The Globe And Mail - 10/10
HardCore Gamer Magazine - 10/10
Gamereactor Sweden - 10/10
Digital Spy - 10/10
IGN Italy - 10/10
PlayStation LifeStyle - 10/10
Gameractor Denmark - 10/10
Metro GameCentral - 10/10
Thunderbolt - 10/10
VideoGamer - 10/10
Gamer.no - 10/10
CVG – 10/10
IGN – 10/10
Strategy Informer - 10/10
OXM – 10/10
OXM US - 10/10
OPM -10/10
MondoXbox - 10/10
Xbox 360 Achievements – 10/10
LaPS3.com – 10/10
Edge – 10/10
eurogamer.it - 10/10
Eurogamer.de – 10/10
GiantBomb – 10/10
GamesTM - 10/10
Mersitation - 10/10
Machinima - 10/10
GamesRadar - 10/10

تا به حال 60 نمره کامل در متا ثبت شده.

NZGamer - 9.8/10
XGN - 9.8/10
Gametrailers - 9.8/10
Digital Chumps - 9.8/10
InsideGamer.nl -9.8/10
AusGamer - 9.8/10
GameInformer – 9.8/10
Multiplayer.it - 9.7/10
PSX - 9.5/10
Gamesbeat - 9.5/10
Polygon - 9.5/10
GamingTrend - 9.5/10
NowGamer - 9.5/10
CheatCodeCentral - 9.4/10
Eurogamer – 9/10
Push Square - 9/10
Joystiq – 9/10
USgamer - 9/10
GamerLimit - 9/10
Destructoid – 9/10
Gamespot - 9/10

The Escapist - 7/10

فعلا:

60974119237887565565.jpg

75933028875340673291.jpg

آخرین ویرایش:

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,819
نام
مرتضی
یه نکته ای رو فکر کنم دوستان اشتباه متوجه اش شدن و روشنگری کنم!:d
نظر من اینه که الان مثلا متا GTA V بشه 98 خب از نظر من این بازی به اندازه تمام بازی هایی که متاشون 98 شده موفق و تاریخ ساز بوده همین و بس! وگرنه بحث مقایسه تک نمره یک سایت خاص مطرح نیست و اصلا موضوعیت نداره به نظرم

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
مشکل نداشتن کنسول هست ! :D

مشکل این توهمیه که شما و اطرفیانتون رو گرفته که همه رو مثل خودتون فرض می کنید و بحث رو به PC و کنسول ربط میدین!!!
می دونم خواسته زیادیه ازتون ولی یه ذره بزرگ بشین و فکر کنین!!!

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
من خودم اگه سالی 50 تا بازی بیاد 20 تاش رو بازی میکنم، از این 20 تا شاید از 7-8 تاش خوشم بیاد. از این 7-8 تا یدونه یا دوتاش تو ذهنم موندگار میشه و برای امسال هم GTA یکی از اون بازیاست.
ولی واقعا این بت سازی بیش از حدی که داره انجام میشه فقط نشون دهنده ی جو گیر شدنه بیش از حده که اون هم ریشه یابی کنی میرسی به عطش مردم نسبت به این بازی. خب بعد از 5 سال منم بازی محبوبم رو میدیدم سر از پا نمیشناختم.
GTA هم یه بازیه مثل تمام بازی های دیگه منتهی با کیفیت خیلی بالا. اینکه فراتر از یه بازیه و از یه سیاره ی دیگه اومده همش جو گیریه خالصه ولاغیر :D
شوتینگ بازی نسبت به خودش عالیه ولی بهتر از Max Payne 3 نیست. رانندگی تو بازی خیلی پیشرفت داشته و لذت بخشه ولی بهتر از عناوین ریسینگ نیست. تنیس و گلف و... تو بازی خیلی باحالن و خیلی هم خوب درست شدن ولی در حد عناوین تخصصی این ورزش ها نیستن. داستان بازی خیلی خوبه ولی بهترین داستان ممکنی که میتونه تو یه بازی دیده بشه نیست.
مرتضی دقیقا درست گفت اینکه همه ی این بخش ها رو کنار هم قرار دادن و یه پکیج درست کردن بازی رو ارزشمند کرده. وگرنه اگه من بخوام تخصصی تنیس بازی کنم نمیرم GTA V بخرم! بخوام ریسینگ بازی کنم هم باز GTA V نمیخرم مطمئنا. ولی بخوام یه پکیج سرگرم کننده داشته باشم که همه چی تو خودش داشته باشم میرم سراغ این بازی.

بحث انتظار مردم و این چیزا رو هم نکنیم بهتره چون یه بازی ای هم هست به اسم COD که معرف حضور همگان هست و سالی یه بار میاد و هر سال هم بیش از 30 میلیون نفر منتظرن که بازی رو تهیه کنن ولی چون عرضه ی بازی سالانه ـست زیاد به چشم نمیاد :D
حالا الان یکی میاد میگه تو داری راکستار (ع) رو با اکتیویژن فلان فلان شده مقایسه میکنی؟ خب صحبت محبوبیت بشه بالاخره اونا هم حرف زیادی برا گفتن دارن :D

بازم میگم من خودم به عنوان کسی که هیتر IV بودم با V شدیدا حال کردم و از نظر من حرف نداره ولی با این بت سازی ها و بزرگنمایی های الکی و جو گیرانه فقط دیگران رو از بازی متنفر میکنید. (این رو خطاب به طرفداران هر بازی ای میگم)

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
البته اشتباه برداشت نشه من که هیچ کودوم از gta ها رو بازی نکردم الان دارم فوق العاده لذت میبرم از بازی و نمره ای که گرفته کاملا حقشه . ولی با اینکه بگیم 9 ـه این بازی از 10 ـه یه بازی دیگه باارزش تره اصلا قبول ندارم و هر بازی که همچین متایی بیاره ینی بازی ـه نورمالی نیست و این موضوع فقط مختص gta یا اسکایریم یا tlou یا پورتال نیست .

چه ربطی داره خداییش ؟
biggrin1.gif
دمشون گرم که بازی خوبی ساختن با امکاناتی که در حد خودشون داشتن. هر استدیو از امکاناتی که داره استفاده می کنه. راکستار هم از هر چیزی که داشته استفاده کرده و این نسل رو کاملا به انتها رسونده.​
چرا ربط نداره جواد جان . حرف منم اینه که با توجه امکاناتی که راکستار داره باعث نمیشه نمره ای که میگیره با نمره ای که یه بازی دیگه میگیره (نمره مساوی) ارزش بیشتر باشه .

بحث، بحث Content ـه، فکر کنم همه قبول داشته باشن که هیچ بازی ای اندازه GTA V در این زمینه قدرت نداره. بازی خرجش شده، مدت ساختش هم طولانی بوده (با توجه به آخرین episode GTA همچین هم فاصله خاصی بین بازی ها نبوده برای گیمر ها) همه این حرفا درست ولی بازی خیلی راحت بازگشت داشته و راکستار از این زمینه خیالش راحته در اون سمت هم طرفدارا های بازی به شدت راضی هستن و حتی اونایی که قدیما علاقه ای به GTA نداشتن خیلی راحت می شینن 24/7 بازی می کنن.​
منم گفتم دیگه Lots of Stuff فقط تو بازیای ow و RPG ممکن هست . اونوقت بقیه شرکتایی که ow و rpg نمیسازن باید برن تعطیل کنن , چرا ؟ چون نمرشون در برابر gta ارزشی نداره ؟ و این به نظرم نظریه ی کاملا اشتباهی ـه .
من منظورم اینه وگرنه در awsome بودن ـه GTA من بحثی نکردم اصلا :D

آخرین ویرایش:

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
نظر منم دقیقا بر عکس اینه . یه بازی با این هزینه و زمانی که سرش گذاشته شده و با توجه به سبکش نمره ی 10 که میگیره ارزشش به مراتب کمتر از نمره 9ـی هست که بازیی مثل Gone Home میگیره (جورنی نگیم که فن بوی خطاب نشیم :biggrin1:)
این "چیز دیگه" رو میشه توضیح بدی ؟ مثلا چی ؟ به جز RPG البته البته :biggrin1:
RPG خودش هم میتونه open world باشه!
اگر ملت سر هر عنوانی جوگیر نشن و با اتکا به یکی دو مورد،‌ عنوانی رو شاهکار خطاب نکنن، اون موقع متوجه میشیم که یک بازی شوتر هم چقدر میتونه کامل بشه و در واقع چقدر پتانسیل داره که هنوز یک بخشیش رو به تصویر کشیده.

این بحث جوگیر شدن توی همه بازی ها هست . مختص GTA نیست :D من سر موضوعی که مطرحش کردم دلایلم رو توضیح دادم و فکر کنم کاملا واضح بوده باشه منظورم :D دیگه کل دنیا میدونن که توی فیزیک نمره بالا گرفتن سخت تر از زبان انگلیسیه :D امثال SV هم هستن پس چرا اونا 10 نمیگیرن؟‌:D قضیه خیلی سادست، منتها دوستان در ذهن خودشون یکسری بازی‌هایی رو در حد افسانه قرار دادن، واسه همین نمیخوان یکسری مسائل رو قبول کنن. شما حق داری که بگی من قلان بازی رو بیشتر از بقیه دوست دارم، ول از بعد فنی، بهتره احساسات کمترین میزان دخالت رو داشته باشه. شاید این بازی در نگاه اول تا این لحظه بهترین بازی این نسل من نباشه، ولی قطعا از بعد فنی بهترینه ... چون وقتی میخوام از بعد فنی بررسی کنم، مجبور میشم 10ها معیار دیگه رو هم تو نظر شخصیم دخیل کنم.
خلاصه اینکه متای GTA V نمره‌ای هست که نشانگر عملکرد این بازی در چارچوب خودش هست، و این مشخصه که چارچوب GTA خیلی وسیعه و گرفتن چنین نمراتی نیازمند تلاش مضاعف و بودجه فراوانه ...
فقط و فقط خودتون رو جای کارگردان بازی بذارید، متوجه میشید که چقدر سخته عنوانی به این وسعت رو با این کیفیت بالا کارگردانی بکنی ... اگر کسی اصول کارگردانی آشنا باشه، بدون شک متوجه خیلی از مسائل ناگفته میشه ...

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,034
نام
نیما
من خودم اگه سالی 50 تا بازی بیاد 20 تاش رو بازی میکنم، از این 20 تا شاید از 7-8 تاش خوشم بیاد. از این 7-8 تا یدونه یا دوتاش تو ذهنم موندگار میشه و برای امسال هم GTA یکی از اون بازیاست.
ولی واقعا این بت سازی بیش از حدی که داره انجام میشه فقط نشون دهنده ی جو گیر شدنه بیش از حده که اون هم ریشه یابی کنی میرسی به عطش مردم نسبت به این بازی. خب بعد از 5 سال منم بازی محبوبم رو میدیدم سر از پا نمیشناختم.
GTA هم یه بازیه مثل تمام بازی های دیگه منتهی با کیفیت خیلی بالا. اینکه فراتر از یه بازیه و از یه سیاره ی دیگه اومده همش جو گیریه خالصه ولاغیر :D
شوتینگ بازی نسبت به خودش عالیه ولی بهتر از Max Payne 3 نیست. رانندگی تو بازی خیلی پیشرفت داشته و لذت بخشه ولی بهتر از عناوین ریسینگ نیست. تنیس و گلف و... تو بازی خیلی باحالن و خیلی هم خوب درست شدن ولی در حد عناوین تخصصی این ورزش ها نیستن. داستان بازی خیلی خوبه ولی بهترین داستان ممکنی که میتونه تو یه بازی دیده بشه نیست.
مرتضی دقیقا درست گفت اینکه همه ی این بخش ها رو کنار هم قرار دادن و یه پکیج درست کردن بازی رو ارزشمند کرده. وگرنه اگه من بخوام تخصصی تنیس بازی کنم نمیرم GTA V بخرم! بخوام ریسینگ بازی کنم هم باز GTA V نمیخرم مطمئنا. ولی بخوام یه پکیج سرگرم کننده داشته باشم که همه چی تو خودش داشته باشم میرم سراغ این بازی.

بحث انتظار مردم و این چیزا رو هم نکنیم بهتره چون یه بازی ای هم هست به اسم COD که معرف حضور همگان هست و سالی یه بار میاد و هر سال هم بیش از 30 میلیون نفر منتظرن که بازی رو تهیه کنن ولی چون عرضه ی بازی سالانه ـست زیاد به چشم نمیاد :D
حالا الان یکی میاد میگه تو داری راکستار (ع) رو با اکتیویژن فلان فلان شده مقایسه میکنی؟ خب صحبت محبوبیت بشه بالاخره اونا هم حرف زیادی برا گفتن دارن :D

بازم میگم من خودم به عنوان کسی که هیتر IV بودم با V شدیدا حال کردم و از نظر من حرف نداره ولی با این بت سازی ها و بزرگنمایی های الکی و جو گیرانه فقط دیگران رو از بازی متنفر میکنید. (این رو خطاب به طرفداران هر بازی ای میگم)

Totally Wrong

دلیل این نظرات هم همینه که خودت گفتی ، وقتی کسی هیتر GTA IV باشه مسلما نمیتونه حس واقعی به GTA V داشته باشه ... درسته GTA V خیلی پیشرفت داشته ولی بازهم GTA هست .

اتفاقا بنظرمن این بازی دقیقا فراتر از هر بازیه دیگه هست و به هیچ وجه نباید با بقیه حتی مقایسه بشه ! عظمت این بازی همه بازیها رو میخوره ، هضم میکنه و دفع میکنه ... حتی Skyrim و Open World های قبلی R* رو ... هر مینی گیم GTA V خودش یه بازیه .

GTA V خدای بازیهاست و باید پرستیدش :d من نه جوگیر شدم و نه توهم دارم ... و الان دلم میخواد هر کی به این بازی زیر 10 داده رو ترور کنم چون واقعا هیچی نمیفهمه :d

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
RPG خودش هم میتونه open world باشه!
اگر ملت سر هر عنوانی جوگیر نشن و با اتکا به یکی دو مورد،‌ عنوانی رو شاهکار خطاب نکنن، اون موقع متوجه میشیم که یک بازی شوتر هم چقدر میتونه کامل بشه و در واقع چقدر پتانسیل داره که هنوز یک بخشیش رو به تصویر کشیده.

این بحث جوگیر شدن توی همه بازی ها هست . مختص GTA نیست :D من سر موضوعی که مطرحش کردم دلایلم رو توضیح دادم و فکر کنم کاملا واضح بوده باشه منظورم :D دیگه کل دنیا میدونن که توی فیزیک نمره بالا گرفتن سخت تر از زبان انگلیسیه :D امثال SV هم هستن پس چرا اونا 10 نمیگیرن؟‌:D قضیه خیلی سادست، منتها دوستان در ذهن خودشون یکسری بازی‌هایی رو در حد افسانه قرار دادن، واسه همین نمیخوان یکسری مسائل رو قبول کنن. شما حق داری که بگی من قلان بازی رو بیشتر از بقیه دوست دارم، ول از بعد فنی، بهتره احساسات کمترین میزان دخالت رو داشته باشه. شاید این بازی در نگاه اول تا این لحظه بهترین بازی این نسل من نباشه، ولی قطعا از بعد فنی بهترینه ... چون وقتی میخوام از بعد فنی بررسی کنم، مجبور میشم 10ها معیار دیگه رو هم تو نظر شخصیم دخیل کنم.
خلاصه اینکه متای GTA V نمره‌ای هست که نشانگر عملکرد این بازی در چارچوب خودش هست، و این مشخصه که چارچوب GTA خیلی وسیعه و گرفتن چنین نمراتی نیازمند تلاش مضاعف و بودجه فراوانه ...
فقط و فقط خودتون رو جای کارگردان بازی بذارید، متوجه میشید که چقدر سخته عنوانی به این وسعت رو با این کیفیت بالا کارگردانی بکنی ... اگر کسی اصول کارگردانی آشنا باشه، بدون شک متوجه خیلی از مسائل ناگفته میشه ...
با اینایی که در مورد gta گفتی موافقم . و اون مثالت هم به نظرم اشتباهه واسه خیلی ها نمره 20 گرفتن تو زبان سختتره :D . شاگرد اول ما تو دوم دبیرستان زبانش در حد گوجه فرنگی بود ولی فیزیکش عالی بود :D

SV نمیدونم چیه من Saints Raw رو میگم :D امثال SR هم حق با تو هست در برابر GTA حرفی برای گفتن ندارن ولی دیگه نمیشه گفت 7ـی که امثال SR میگیره از 10ـی که مثلا بایوشاک میگیره با ارزش تره چون وسعتش بیشتره و .... میشه ؟

در مورد جو گیر شدن هم من منظورم تو پستای قبلی سارکزم بود . چیزی به اسم جوگیر شدن وجود نداره بازی که خوب باشه نمره بالا میگیره . این وسط یه تعدادی از منتقدا هستن که به گمان خودشون از بازیای هایپ بالا جوگیر نمیشن (به گمان خودشون) و از کوچکترین ایرادش نمره کم میکنن که این افراد واسه gta یا بازی دیگه ای فرق نباید قائل باشن و مثلا بیان اشکالای gta هم رو هم هرچند کوچیک باشه بگن و نمره هم کم کنن و نگن چون وسیعه پس این ایراد عیبی نداره . اگه واسه یه بازی این کار رو بکنن واسه یه بازی نکنن اون موقع مشکل پیش میاد .

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
@ Mr.Death

بحث مقایسه ی دو تا بازی غیر هم سبک، مقایسه ی زبان و فیزیک نیست. مقایسه ی سیب و پرتقاله :D شما نمیتونی بگی سیب بهتر یا پرتقال. اینکه شما سیب رو خیلی دوست داری دلیل نمیشه پرتقال میوه ی بد تری باشه :D
حتی همون زبان و فیزیک هم تا حدودی بحث علاقه و سلیقه هست. من میشناسم کسی رو که فیزیک 20 میگرفته ولی زبان میکشته خودش رو 10 هم به زور میگرفته.
مسئله اینه که شما برا اینکه GTA رو بالا ببری داری همه ی بازی ها رو پایین میکشی. اتفاقا به نظر من نمره ی کامل گرفتن تو سبک اشباع شده ی شوتر خیلی سخت تره تا سبکی مثل اکشن ادونچر OW که کلا شاید 2-3 تا عنوان توش حضور دارن که هیچکدوم هم تا حالا در حد GTA موفق نبودن.
Totally Wrong

دلیل این نظرات هم همینه که خودت گفتی ، وقتی کسی هیتر GTA IV باشه مسلما نمیتونه حس واقعی به GTA V داشته باشه ... درسته GTA V خیلی پیشرفت داشته ولی بازهم GTA هست .

اتفاقا بنظرمن این بازی دقیقا فراتر از هر بازیه دیگه هست و به هیچ وجه نباید با بقیه حتی مقایسه بشه ! عظمت این بازی همه بازیها رو میخوره ، هضم میکنه و دفع میکنه ... حتی Skyrim و Open World های قبلی R* رو ... هر مینی گیم GTA V خودش یه بازیه .

GTA V خدای بازیهاست و باید پرستیدش
yahoo_4.gif
من نه جوگیر شدم و نه توهم دارم ... و الان دلم میخواد هر کی به این بازی زیر 10 داده رو ترور کنم چون واقعا هیچی نمیفهمه
yahoo_4.gif
من هیتر IV بودم، هیتر سری GTA که نبودم :D دلیل تنفرم از IV هم این بود که هرچی که من تو سری GTA ازش خوشم میومد رو تو IV زدن له و لورده کردن:D ولی تو V دوباره همون ها رو به علاوه ی پیشرفت خیلی زیاد برگردوندن.

قبول دارم که عظمت بازی از هر بازی دیگه ای بیشتره ولی خب از نظر من عظمت بیشتر =/= بازی بهتر :D

آخرین ویرایش:

mmansori85

کاربر سایت
Sep 16, 2011
1,538
نام
امین
دوستان خواهشا skyrim رو دیگه وارد بحثتون نکنید....بابا برید حالش رو ببرید با این بازی عالی و خفن!!!این بازی اصلا بازی سال و اصلا بازی نسله...برید حالشو ببرید به کی میخواین ثابت کنین که بازی خوبه!؟؟
اگه این جورکه شما میگین بازی خوبه پس هممون دوسش داریم و همه چیم اوکیه ولی اگه میخواین به زور بگین که بازی خوبه و هی بیاین مقایسه های خنده دار مسخره انجام بدین که اون اصلا بحثش خیلی خیلی جداست...
این تاپیکم واقعا بحثایی که توش در جریانه هیچ ارتباطی به اسم و عنوانش نداره!!!

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
واسه gta یا بازی دیگه ای فرق نباید قائل باشن و مثلا بیان اشکالای gta هم رو هم هرچند کوچیک باشه بگن و نمره هم کم کنن و نگن چون وسیعه پس این ایراد عیبی نداره . اگه واسه یه بازی این کار رو بکنن واسه یه بازی نکنن اون موقع مشکل پیش میاد .
خب اگه اینجوری باشه و بخاطر هر اشکال حتی کوچیک نمره کم کنن که دیگه هیچ بازی نمیتونه نمره کامل بگیره چون هیچ بازی بی نقص و بی مشکل نیست

- - -ویرایش - - -

من هیتر IV بودم، هیتر سری GTA که نبودم
:biggrin1:
دلیل تنفرم از IV هم این بود که هرچی که من تو سری GTA ازش خوشم میومد رو تو IV زدن له و لورده کردن
:biggrin1:
ولی تو V دوباره همون ها رو به علاوه ی پیشرفت خیلی زیاد برگردوندن.
برا منم همینطور ولی ازش متنفرنشدم عاشقش شدم داستان و شخصیت پردازی و مهمتر از همه طراحی مراحلش شاهکار بود یکی از بهترین بازی های عمرم شد
همون مرحله دزدی از بانک ارزش متا98رو داشت:D
الانgta vداستان و طراحی مراحلش بهتر هم شده و اون چیزی ای که دوسداشتم و بیشترشم اضافه شده یعنی دیگه با هیچ بازی قابل مقایسه نیست:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر