امتیازات Grand Theft Auto V ( پست اول خوانده شود )

FLAWL3SS

کاربر سایت
Mar 19, 2012
1,537
نام
علی
با هر نوع مقایسه و نام بردن از بازیهای دیگر بشدت برخورد خواهد شد.

78617991720120155342.jpg

GodisaGeek – 10/10
LeveL - 10/10
Quarter To Three - 10/10
OPM AU - 10/10
AtomicGamer - 10/10
The Digital Fix - 10/10
D+PAD Mag - 10/10
ZTGD - 10/10
GRYOnline.pl - 10/10
Gameover.gr - 10/10
Playstation Universe - 10/10
GameRevolution - 10/10
ImpulseGamer - 10/10
DarkStation - 10/10
Gamestyle - 10/10
SlantMagazine - 10/10
LevelUP - 10/10
Games.cz - 10/10
EGM - 10/10
DarkZero - 10/10
Gameplanet -10/10
X360 Magazine UK - 10/10
SpazioGames - 10/10
Everyeye.it - 10/10
TheSixthAxis - 10/10
Gameblog.fr - 10/10
3DJuegos - 10/10
eurogamer.es - 10/10
Telegraph - 10/10
Guardian -
10/10
JeuxActu-
10/10
eurogamer.pt - 10/10
Gamer.nl - 10/10
Vandal Online - 10/10
The Globe And Mail - 10/10
HardCore Gamer Magazine - 10/10
Gamereactor Sweden - 10/10
Digital Spy - 10/10
IGN Italy - 10/10
PlayStation LifeStyle - 10/10
Gameractor Denmark - 10/10
Metro GameCentral - 10/10
Thunderbolt - 10/10
VideoGamer - 10/10
Gamer.no - 10/10
CVG – 10/10
IGN – 10/10
Strategy Informer - 10/10
OXM – 10/10
OXM US - 10/10
OPM -10/10
MondoXbox - 10/10
Xbox 360 Achievements – 10/10
LaPS3.com – 10/10
Edge – 10/10
eurogamer.it - 10/10
Eurogamer.de – 10/10
GiantBomb – 10/10
GamesTM - 10/10
Mersitation - 10/10
Machinima - 10/10
GamesRadar - 10/10

تا به حال 60 نمره کامل در متا ثبت شده.

NZGamer - 9.8/10
XGN - 9.8/10
Gametrailers - 9.8/10
Digital Chumps - 9.8/10
InsideGamer.nl -9.8/10
AusGamer - 9.8/10
GameInformer – 9.8/10
Multiplayer.it - 9.7/10
PSX - 9.5/10
Gamesbeat - 9.5/10
Polygon - 9.5/10
GamingTrend - 9.5/10
NowGamer - 9.5/10
CheatCodeCentral - 9.4/10
Eurogamer – 9/10
Push Square - 9/10
Joystiq – 9/10
USgamer - 9/10
GamerLimit - 9/10
Destructoid – 9/10
Gamespot - 9/10

The Escapist - 7/10

فعلا:

60974119237887565565.jpg

75933028875340673291.jpg

آخرین ویرایش:

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
من نمیگم چون ساختش مشکله پس نمرش هم بیشتره، بلکه میگم چون کیفیت این حجم عظیم عالیه باعث میشه نمراتش بیشتر باشه. GTA بازی وسیعی هست و در کنار این وسعت، تک تک اجزاش کیفیت عالی دارن. یعنی الان مثلا ما بیایم بخش شوتر بازی رو مورد بررسی قرار بدیم میشه نمره بالایی حتی در قیاس با سایر عناوین براش قائل شد. این یعنی اگر یک بازی شوتر، بخش شوترش خوب باشه مثلا 9 میگیره، اما اگر GTA فقط بخش شوترش خوب باشه 9 نمیگیره و باید سایر اجزاش هم به همون میزان خوب باشن تا 9 بگیره ... در واقع یک بازی شوتر یک بازی واحد هست اما GTA مجموعه‌ای از چند بازی هست. اگر یکی از این اجزا کیفیت نامطلوبی داشته باشه، صدای مخاطب در میاد ... چون مخاطبین GTA دلشون میخواد بازی محبوبشون از هر بعدی خوب باشه ... داشتن یک بخش شوتر خوب، قطعا مخاطب GTA رو راضی نمیکنه چون اون برای خیلی از چیزهای دیگه GTA رو انتخاب کرده ... اگر یک بازی وسیعی مثل GTA با کیفیت بالایی ساخته بشه، قطعا نمرات بالا رو راحت میگیره. چون سازندگان قطعا کار بزرگی رو انجام دادن، برای همین هم باید نمرات رو از هم تفکیک کنیم.
ینی چون gta open world هست و توش بخشای مختلفی وجود داره پس نمرش با ارزش تره ؟ ینی همه دنیا باید ow بسازن تا ارزش نمرشون با gta مساوی بشه ؟ اینم باید در نظر گرفت که gta پنج سال در دست ساخت بود و 270 میلیون دلار خرجش شده که بزرگترین بلاک باستر های هالیوود هم همچین غلطایی نمیکنن :D

اون استودیو های سه چهار نفری که با جیب خالی شاهکار هنری میسازن و متای 90 به بالا میارن پس ارزش نمرشون در برابر gta پشیزی بیش نیست ؟

- - -ویرایش - - -

این بازی OW نیست، Everything Simulator 2013 هست، همه چیزش هم به نحو کامل انجام شده، MP3 یک بازی بزرگ شوتر بود که با جرات می گم GTA V هم شبیه ـش هست و هم بهتره، من Virtual Tennis 4 رو بازی کردم ولی با تنیس پشت خونه مایکل بیشتر حال کردم :D گلف ـش هم که از همه بازی های سیمولیتور که دارن می آن بهتره. درایوینگ بازی از خیلی از عنوان های ریسینگ این دوسه سال بهتر بود،در مورد پرواز بر فراز کوهستان های Blaine County هم که هیچ چیزی نمی شه گفت !

TLoU تموم شد حالا شروع کردین Journey رو آوردین توی بحث؟ تلاشتون واقعا ستودنیه :D

O.K
بابا طرفداری هم حدی داره :D . طرفداری تو از gta باعث میشه نشه باهات سالم بحث کرد :D .من چی میگم تو چی میگی . چه ربطی داره آخه ؟ چی داری میگی ؟ :D

من یه چیز دیگه میگم این داره در وصف gta به شعر سرایی میکنه :D چپ و راست هم همه رو فن بوی خطاب میکنی :D خودت که بدتری :D

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
شما هم دارین حرف من رو میزنین,بله ساخت GTA مشکلتره و 10 گرفتن هم واسش راحت تر!!!
پس نمیشه گفت که 10 هایی که ردیف کرده از 10 های بازیهای دیگه بالاتره,بالا هم گفتم هر چی هم ساخت اونا در ظاهر آسونتر باشه ولی باید به قدری ایده جدید و تنوع توش وارد کنن که اون 10 ها ردیف کنه,پس به همون نسبت هم کارشون مشکلتر میشه!!!

نه من به هیچ وجه حرف شما رو نمیزنم ... سخت بودن مراحل ساخت دلیل بر این نمیشه که کیفیت اثر عالی باشه ... نمونش کپکام با تیم چندصد نفریش ...
من بازم تاکید میکنم GTA مجموعه‌ای از چند بازی هست که هر بازی در نوع خودش عالی عمل کرده. این یعنی شما به عنوان سازنده، عوض اینکه تمرکزت روی یک بخش باشه، باید روی چندین بخش باشه. قطعا کارگردانی این اثر هم سخت‌تره ...

ینی چون gta open world هست و توش بخشای مختلفی وجود داره پس نمرش با ارزش تره ؟ ینی همه دنیا باید ow بسازن تا ارزش نمرشون با gta مساوی بشه ؟ اینم باید در نظر گرفت که gta پنج سال در دست ساخت بود و 270 میلیون دلار خرجش شده که بزرگترین بلاک باستر های هالیوود هم همچین غلطایی نمیکنن :D

اون استودیو های سه چهار نفری که با جیب خالی شاهکار هنری میسازن و متای 90 به بالا میارن پس ارزش نمرشون در برابر gta پشیزی بیش نیست ؟

من نمیگم چون ساختش مشکله پس نمرش هم بیشتره، بلکه میگم چون کیفیت این حجم عظیم عالیه باعث میشه نمراتش بیشتر باشه.
حرف شما مثل این میمنونه که یک داستان کوتاه موفقی که توسط یک بچه ابتدایی نوشته شده ارزشش با یک رمان موفقی که چندین سال طول کشیده تا نوشته بشه یکیه ...
بله .... اگر کسی بخواد از GTA جلو بزنه، باید چیزی فرای اون بسازه ... حالا این ماخواد یک بازی open world باشه یا یه چیز دیگه. یاد اون جمله وسکر افتادم که میگه "The Only Thing That Can Defeat Power, Is More Power"

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
نه من به هیچ وجه حرف شما رو نمیزنم ... سخت بودن مراحل ساخت دلیل بر این نمیشه که کیفیت اثر عالی باشه ... نمونش کپکام با تیم چندصد نفریش ...
من بازم تاکید میکنم GTA مجموعه‌ای از چند بازی هست که هر بازی در نوع خودش عالی عمل کرده. این یعنی شما به عنوان سازنده، عوض اینکه تمرکزت روی یک بخش باشه، باید روی چندین بخش باشه. قطعا کارگردانی این اثر هم سخت‌تره ...

بله لزوما باعث نمیشه کیفیت اثر عالی باشه ولی اگه کیفیت عالی باشه راحت تر نمره های بالاتری میگیره!!
حرف من اینه,به علت این که یه بازی عالی مثل GTA همه نوع سلیقه ای رو در بر میگیره طبیعیه افراد بیشتری ازش خوششون بیاد و نمره های بالاتری ردیف کنه,ولی یه بازی عالی دیگه تو سبک شوتر واسه 10 گرفتن از منتقدین خیلی مشکل داره چون فقط طیف خاصی رو هدف گرفته و نه همه اقشار!!!
همین اون 10 شوتر رو با ارزش تر می کنه حالا هرچی هم ساخت GTA سخت تر و پیچیده تر باشه!!!

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
حرف شما مثل این میمنونه که یک داستان کوتاه موفقی که توسط یک بچه ابتدایی نوشته شده ارزشش با یک رمان موفقی که چندین سال طول کشیده تا نوشته بشه یکیه ...
بله .... اگر کسی بخواد از GTA جلو بزنه، باید چیزی فرای اون بسازه ... حالا این ماخواد یک بازی open world باشه یا یه چیز دیگه. یاد اون جمله وسکر افتادم که میگه "The Only Thing That Can Defeat Power, Is More Power"
نظر منم دقیقا بر عکس اینه . یه بازی با این هزینه و زمانی که سرش گذاشته شده و با توجه به سبکش نمره ی 10 که میگیره ارزشش به مراتب کمتر از نمره 9ـی هست که بازیی مثل Gone Home میگیره (جورنی نگیم که فن بوی خطاب نشیم :D)

حالا این ماخواد یک بازی open world باشه یا یه چیز دیگه.
این "چیز دیگه" رو میشه توضیح بدی ؟ مثلا چی ؟ به جز RPG البته البته :D

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
بحثی که شکل گرفت من از روز اول عرضه GTA V داشتم بهش فکر میکردم! اینکه میشه بگیم 9 این بازی از 10 دیگران برتر هست؟ جواب من «نه» هست:d
مثال زبان و فیزیکی که احد زد رو اینطور میشه توضیح داد که آیا میشه کسی تو زبان بالاتر از 20 بگیره؟ خب معلومه نمیشه پس هر بازی تو هر سبکی که 10 بگیره یعنی تو سبک خودش شاهکار کرده! حالا همونطور که بچه ها گفتن GTA بخاطر وسعتی که داره طرفداران زیادی هم داره و همین وسعت زیاد بازی هست که باعث شده بازی یه شاهکار به تمام معنا باشه وگرنه فکر نمیکنم کسی تمایلی به تجربه GTA به تفکیک بخش های مختلفش داشته باشه! یعنی بخش شوتر یا رانندگی یا... به تنهایی چیز خاصی ندارن و این در کنار هم قرار گرفتنشون باعث میشه معجون خارق العاده ای از آب در بیان (مواد خام پخت یک غذا به تنهایی خوشمزه نیستند و وقتی کنار هم قرار میگیرند و پخته میشن، لذت بخش میشوند!). بعنوان مثال من خودم نمیتونم بخش شوتینگ GTA رو تو یک بازی مستقل تحمل کنم چون تو یک بازی که صرفا شوتر باشه کیفیت شوتینگ خیلی بالاتر قرار میگیره. البته V هم شوتینگش خیلی پیشرفت کرده ولی بازم جای کار داره. در کل حرفم اینه که بازی ها رو بر اساس سبکشون نگاه کنیم اینجوری دیگه شاهد حرفایی مثه اینکه «این یه بازی نیست» یا «فراتر از هر بازی هست» و ... که بیشتر بوی هایپ زدگی میدن، نخواهیم بود و ارزش هر بازی رو در جای خودش میدونیم! در آخر هم اینکه متا V خودش نشون دهنده شاهکار بودنش هست ولی بدونیم که این GTA با این وسعت و بخش های مختلف گیم پلی اش تونست این متا رو بگیره و اگر جایی ضعف داشت یا کوچکتر بود نمره اش هم کمتر میشد!
اسطوره سازی نکنیم از واقعیت ها لذت ببریم:d

برای هر چیزی یک پایانی وجود داره و در ماکسیمم نمره هم 20 هست(حداقل تو ایران) وقتی یکی توی زبان 20 میگیره یعنی تونسته توی یک درس نسبتا ساده این نمره رو بگیره، اما فیزیک هم درس ساده‌ای هست؟ توی نقد وقتی نمره یکی باشه میشه با مدال این تفاوت رو نشون داد :D

یعنی بخش شوتر یا رانندگی یا... به تنهایی چیز خاصی ندارن و این در کنار هم قرار گرفتنشون باعث میشه معجون خارق العاده ای از آب در بیان

این حرفت برای عناوینی که از GTA تقلید کردن میتونه دست باشه ولی اجزای GTA چیز خاصی ندارن؟!:D همه این اجزا با این محدودیت در یک بازی قرار دارن :D
در باقی سایر پستت هم سکوت رو ترجیح میدم :D

بله لزوما باعث نمیشه کیفیت اثر عالی باشه ولی اگه کیفیت عالی باشه راحت تر نمره های بالاتری میگیره!!
حرف من اینه,به علت این که یه بازی عالی مثل GTA همه نوع سلیقه ای رو در بر میگیره طبیعیه افراد بیشتری ازش خوششون بیاد و نمره های بالاتری ردیف کنه,ولی یه بازی عالی دیگه تو سبک شوتر واسه 10 گرفتن از منتقدین خیلی مشکل داره چون فقط طیف خاصی رو هدف گرفته و نه همه اقشار!!!
همین اون 10 شوتر رو با ارزش تر می کنه حالا هرچی هم ساخت GTA سخت تر و پیچیده تر باشه!!!
اگر کیفیت عالی باشه یعنی تیم سازنده یک پروسه به شدت سخت رو گذروندن تا موفق بشن همچین بازی‌ای بسازن. و این ارزش اثر رو چندین برابر میکنه. شما مطمئن باش GTA اگر تو قسمت شوتینگش اشکال فاحشی داشت، ازش نمره کسر میشد.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
ینی چون gta open world هست و توش بخشای مختلفی وجود داره پس نمرش با ارزش تره ؟ ینی همه دنیا باید ow بسازن تا ارزش نمرشون با gta مساوی بشه ؟ اینم باید در نظر گرفت که gta پنج سال در دست ساخت بود و 270 میلیون دلار خرجش شده که بزرگترین بلاک باستر های هالیوود هم همچین غلطایی نمیکنن :biggrin1:
بحث، بحث Content ـه، فکر کنم همه قبول داشته باشن که هیچ بازی ای اندازه GTA V در این زمینه قدرت نداره. بازی خرجش شده، مدت ساختش هم طولانی بوده (با توجه به آخرین episode GTA همچین هم فاصله خاصی بین بازی ها نبوده برای گیمر ها) همه این حرفا درست ولی بازی خیلی راحت بازگشت داشته و راکستار از این زمینه خیالش راحته در اون سمت هم طرفدارا های بازی به شدت راضی هستن و حتی اونایی که قدیما علاقه ای به GTA نداشتن خیلی راحت می شینن 24/7 بازی می کنن.

چه ربطی داره خداییش ؟ :D دمشون گرم که بازی خوبی ساختن با امکاناتی که در حد خودشون داشتن. هر استدیو از امکاناتی که داره استفاده می کنه. راکستار هم از هر چیزی که داشته استفاده کرده و این نسل رو کاملا به انتها رسونده.
الان این که خیلیا بازی رو خریدن و استقبال ازش بی نظیر بوده یعنی GTA فراتر از یه بازی هست؟؟؟؟
GTA V از نظر من دقیقا فراتر از یک بازی هست. از نظر 99% افرادی هم که این بازی رو تجربه کردن این یک امر مسلم هست. دلیلش هم فروش یا امتیاز نیست دلیلش خود بازی و content ـشه، اگر بازی رو تجربه کرده باشی مطمئنم که باهام موافقی :D

hesehabib

کاربر سایت
Nov 18, 2007
682
مثکه نمره بالای این بازی باعث شده بعضی ها از بازی خوششون نیاد؛
اینجوریشو دیگه ندیده بودیم.
اگه ساختن بازی به این سبک منتقد پسند و مخاتب پسنده پس چرا تو این 16 سال فقط GTA تونسته موفق بمونه؟!

- - -ویرایش - - -

بحث، بحث Content ـه، فکر کنم همه قبول داشته باشن که هیچ بازی ای اندازه GTA V در این زمینه قدرت نداره. بازی خرجش شده، مدت ساختش هم طولانی بوده (با توجه به آخرین episode GTA همچین هم فاصله خاصی بین بازی ها نبوده برای گیمر ها) همه این حرفا درست ولی بازی خیلی راحت بازگشت داشته و راکستار از این زمینه خیالش راحته در اون سمت هم طرفدارا های بازی به شدت راضی هستن و حتی اونایی که قدیما علاقه ای به GTA نداشتن خیلی راحت می شینن 24/7 بازی می کنن.

چه ربطی داره خداییش ؟ :D دمشون گرم که بازی خوبی ساختن با امکاناتی که در حد خودشون داشتن. هر استدیو از امکاناتی که داره استفاده می کنه. راکستار هم از هر چیزی که داشته استفاده کرده و این نسل رو کاملا به انتها رسونده.

GTA V از نظر من دقیقا فراتر از یک بازی هست. از نظر 99% افرادی هم که این بازی رو تجربه کردن این یک امر مسلم هست. دلیلش هم فروش یا امتیاز نیست دلیلش خود بازی و content ـشه، اگر بازی رو تجربه کرده باشی مطمئنم که باهام موافقی :D
مختصر و مفید حرف دلمون رو زدی.
بعضی ها نه اینکه از بازی خوششون نمیاد؛فقط چشم دیدن موفقیت هاشو ندارن.

HOSΣIN

کاربر سایت
Mar 15, 2012
2,932
نام
HOSΣIN
بعضی ها نه اینکه از بازی خوششون نمیاد؛فقط چشم دیدن موفقیت هاشو ندارن.

من یه سوال از شخص شما دارم. خب یک بازی موفق باشه یا نباشه ، به بچه ها چیزی می رسه؟!

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
silent assassin
سلام مجتبی الان دقیقا من متوجه شدم مشکلت با بازی چی هست :d

سلام,به خدا حسین جان من مشکلی با بازی ندارم,من با این مشکل دارم که یه عده میگن 10 ها و نمره هایی که این بازی میگیره ارزشش از 10 های بازیهای دیگه بیشتره و حتی اگه 9 هم بگیره بالاتر از 10 دیگر عنوانهاست!!!
به نظرم حرف غلطیه و ارزش نمرات این بازی هم مثل بازیهای دیگه هست!!!

SPRADA

کاربر سایت
Jan 13, 2012
2,885
نام
علی
سلام,به خدا حسین جان من مشکلی با بازی ندارم,من با این مشکل دارم که یه عده میگن 10 ها و نمره هایی که این بازی میگیره ارزشش از 10 های بازیهای دیگه بیشتره و حتی اگه 9 هم بگیره بالاتر از 10 دیگر عنوانهاست!!!
به نظرم حرف غلطیه و ارزش نمرات این بازی هم مثل بازیهای دیگه هست!!!
ارزشش بیشتر به خاطر راک استار و تلاشی هست که واسه تغییر و تحول دادن تو بازی انجام میده اونم از نوع اساسیش;;):d
بعد خدایی دلت میاد نمره ی 10 ای که به یه بازی مثل COD که هر سال فقط اسم و شمارش عوض میشه رو با عنوانی مثل GTA مقایشه کنی؟:-/
پ.ن:مدیونی اگه دلت بیاد:d

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
جی تی ای شاهکاره و در این شکی نیست!
ولی من با چند دلیل میتونم بگم که نمرات 10 رو که این بازی میگیره و متا رو به این حد می رسونه فقط تو این سبک ممکنه و تو این دوره و زمونه رسیدن به نمرات این چنینی در سایر سبک ها مثل اکشن ادونچر یا ریسینگ و...خیلی سختتره!
البته انصافا نمیشه از این کارهای راک استار گذشت و من این بازی رو در کنار read dead جزو 5 بازی برتر نسل می دونم !

KiNG St@r

کاربر سایت
Feb 3, 2011
250
نام
NoName
نظری در موردِ بحثی که شکل گرفته دارم ، ببینید یکی داره میگه نمره فیزیک ارزش بیشتری از نمره زبان داره و یکی میگه نه اینطور نیست ، ببینید مقایسه نمره فیزیک و زبان همانند مقایسه نمره این بازی و یک بازی دیگه هست که اصلا سبکاشون با هم یکی نیست (که به نظر من اشتباست). حال اگر توجه کنیم هر بازی به ما حس مختلفی میده و ما بعضی از این حس ها رو که توی یک بازی بهمون میده حاضر نیستیم با هیچ بازی دیگه عوض کنیم و اینجاست که موضوع سلیقه ای میشه و این اشتباهِ که حس این بازی رو با بازی دیگه مقایسه کنیم ، متاسفانه بعضی منتقدان اینجوری فکر میکنن.
نمراتی که الان برای این بازی ثبت شده توسط منتقدانی ثبت شده که مثل همه ما انسانن و سلیقه های مختلفی دارن و بعضی ها هم سرِ لجبازی و سیاست های سایت خودشون رو دارن برای ملاک کردن نمره ، حالا ما میگیم اگر متای بازی 90 میشد یا کمتر میشد ، این اگر به عقیده من اشتباهِ ، چرا که دوستانی که این بازی رو انجام دادن میفهمن که اصلن هیچوقت همچین اتفاقی نمیفته چون این بازی یک عنوانِ کاملا متفاوتِ و همین که این بازی یک حس جدید و نوین و ویژه رو به ما انتقال میده که ما ساعت ها میشینیم و بازی میکنیم اما خسته نمیشیم همینه که باعث میشه این اگر ، اشتباه باشه.
در هر صورت دوستان نظراتِ مختلفی دارن که ما براشون باید ارزش قائل بشیم اما همون طور که گفتم انسان ها سلیقه های متفاوتی دارن و ممکنه با این بازی حال نکنن که همین امر رو ما توی نمرات بازی میبینیم که حدودا از 40 نقد ، 5 نقد هستش که سلیقشون به این بازی نخورده و خوششون نیومده. پس این تعداد نشون میده این بازی یک بازی بی نظیر هستش و حس خاص خودشو داره و مقایسه اون کاملا اشتباه هستش.
موفق باشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر