امتیازات Grand Theft Auto V ( پست اول خوانده شود )

FLAWL3SS

کاربر سایت
Mar 19, 2012
1,537
نام
علی
با هر نوع مقایسه و نام بردن از بازیهای دیگر بشدت برخورد خواهد شد.

78617991720120155342.jpg

GodisaGeek – 10/10
LeveL - 10/10
Quarter To Three - 10/10
OPM AU - 10/10
AtomicGamer - 10/10
The Digital Fix - 10/10
D+PAD Mag - 10/10
ZTGD - 10/10
GRYOnline.pl - 10/10
Gameover.gr - 10/10
Playstation Universe - 10/10
GameRevolution - 10/10
ImpulseGamer - 10/10
DarkStation - 10/10
Gamestyle - 10/10
SlantMagazine - 10/10
LevelUP - 10/10
Games.cz - 10/10
EGM - 10/10
DarkZero - 10/10
Gameplanet -10/10
X360 Magazine UK - 10/10
SpazioGames - 10/10
Everyeye.it - 10/10
TheSixthAxis - 10/10
Gameblog.fr - 10/10
3DJuegos - 10/10
eurogamer.es - 10/10
Telegraph - 10/10
Guardian -
10/10
JeuxActu-
10/10
eurogamer.pt - 10/10
Gamer.nl - 10/10
Vandal Online - 10/10
The Globe And Mail - 10/10
HardCore Gamer Magazine - 10/10
Gamereactor Sweden - 10/10
Digital Spy - 10/10
IGN Italy - 10/10
PlayStation LifeStyle - 10/10
Gameractor Denmark - 10/10
Metro GameCentral - 10/10
Thunderbolt - 10/10
VideoGamer - 10/10
Gamer.no - 10/10
CVG – 10/10
IGN – 10/10
Strategy Informer - 10/10
OXM – 10/10
OXM US - 10/10
OPM -10/10
MondoXbox - 10/10
Xbox 360 Achievements – 10/10
LaPS3.com – 10/10
Edge – 10/10
eurogamer.it - 10/10
Eurogamer.de – 10/10
GiantBomb – 10/10
GamesTM - 10/10
Mersitation - 10/10
Machinima - 10/10
GamesRadar - 10/10

تا به حال 60 نمره کامل در متا ثبت شده.

NZGamer - 9.8/10
XGN - 9.8/10
Gametrailers - 9.8/10
Digital Chumps - 9.8/10
InsideGamer.nl -9.8/10
AusGamer - 9.8/10
GameInformer – 9.8/10
Multiplayer.it - 9.7/10
PSX - 9.5/10
Gamesbeat - 9.5/10
Polygon - 9.5/10
GamingTrend - 9.5/10
NowGamer - 9.5/10
CheatCodeCentral - 9.4/10
Eurogamer – 9/10
Push Square - 9/10
Joystiq – 9/10
USgamer - 9/10
GamerLimit - 9/10
Destructoid – 9/10
Gamespot - 9/10

The Escapist - 7/10

فعلا:

60974119237887565565.jpg

75933028875340673291.jpg

آخرین ویرایش:

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
بزرگی یه بازی لزوما باعث لذت بخش بودن و موفق بودن اون نمیشه,نمیشه گفت اگه GTA نمره 9 هم بگیره از 10 باقی بازیها بهتره,این نمره ملاک تاثیرگذاری و موفق بودن بازی هست,مثلا اگه 9 بگیره یعنی کاملا نتونسته به اون درجه عالی بودن برسه,ولی یه بازی دیگه اگه 10 بگیره یعنی از هر لحاظی کامل بوده و بر خلاف اونی که 9 گرفته بدون ایراد چشمگیری بوده!!!
هرچند بزرگ بودن یه بازی باعث میشه از اشکالات کوچیک صرف نظر بشه مثل اسکایریم ولی اگه یه بازی خطی و بسته کوچیکترین ایراد هم داشته باشه به چشم میاد,پس کار هر دو به یک اندازه مشکل هست و این حرف غلطه که امتیاز 9 یه بازی بهتر از 10 یه بازی دیگه هست!!!!!!!

این بازی در کل متفاوت هست. معلومه که 9 بگیره از بازی های دیگه باز هم بهتره، بعضی وقت ها که دارید بازی می کنید یه چیزهایی می بینین که مجبور می شین از خودتون بپرسین چرا؟ چرا واسه هر ماموریت 2-3 ست دیالوگ کاملا متفاوت ساخته شده که وقتی می میرید تکراری نباشه واستون؟ چرا سه کاراکتر با این عظمت؟ چرا من وقتی اسویچ می کنم بین کاراکتر ها باید هر دفعه یک صحنه اپیک ببینم و بعضی وقت هاهم از ته دل بخندم؟ چرا پایلوت بازی که سر چمع ده دقیقه است، باید اینقدر کامل باشه و بدون نقص در حالی که اصلا تو دنیای بازی نیست و ....
بعضی وقت هاهم آدم یه چیزی تو بازی می بینه که مجبور می شه یک ثانیه بازی رو پاز کنه و Awesomenessـشو پردازش کنه !
این بازی 7 هم بگیره از بازهم از خیلی از بازی های دیگه با متاهای بالا 95 بهتره !
موفقیتش هم که واقعا نمی شه زیر سوال ببرین، تو یک روز 800 میلیون دلار، مطمئنم تا همین لحظه هم 1.2 میلیارد رو رد کرده ! اگر متاش 90 هم می شد باز هم استقبال خیلی شدیدی ازش می شد.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
من برام نمرات سایت‌ها اهمیت ندارن ولی برای اون عزیزانی که این نمرات رو برای خودشون ملاک قرار میدن این رو بگم که قطعا متایی که برای GTA در نظر گرفته میشه با متایی که برای یک بازی دیگه(مثلا Batman: Arkham City) در نظر گرفته میشه فرق داره. GTA هر نمره‌ای بگیره در چارچوب خودش گرفته. به بیان ساده‌تر میتونم بگم که فرض کنین یکی توی فیزیک 20 میگیره و یکی دیگه توی زبان انگلیسی ... هر 2 تاشون 20 هستن ولی قطعا کیفیت نائل شدن به این 20ها با هم فرق داره و قطعا توی فیزیک 20 گرفتن سخت‌تره ...
فقط خواستم اینو بگم که حتی اگر این متا تغییر کنه(به فرض روی 9 بیاد) باز دلیلی بر این نمیشه که از فلان بازی که متاش از این بیشتره، ضعیف‌تر باشه ... در اصل نمره 9 برای GTA می‌ارزه به 10های سایر بازی‌ها ... GTA بازی خیلی بزرگیه ... بزرگ‌تر از اون چیزی که بتونم توصیفش کنم ... بزرگتر از اون چیزی که بخوام به زبان مقایسه بکشونمش ... سر Skyrim هم توی همچین وضعیتی بودم طوری که توی تیتر نقدش نوشتم "آن زمان که توصیف‌ها نیز عاجز میشوند ..." الان باز توی همچین وضعیتی قرار دارم.
اکثریت منتقدا اینجوری نیست و وقتی بازی لایق 10 هست 10 رو میدن و خودشیرینی نمیکنن . الان این حرکت گیم اسپات ببین چقدر مورد تمسخر قرار گرفت ؟؟
منتقد وقتی یه بازی رو بازی میکنه و میبینه واقعا ارزش 10 رو داره دیگه از ایرادای کوچیک که مثل قطره تو دریا میمونه چشم پوشی میکنه . یه تعداد محدودی از منتقدا هم چشم پوشی نمیکنن یا به قول خودشون جو گیر نمیشن و نمره کم میکنن و من امیدوارم اونایی که از ایرادات کوچیک ـه شاهکار ها چشم پوشی نمیکنن همیشه و واسه تمام بازیا اینجوری باشن که مشکلی پیش نیاد ;)

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
این بازی در کل متفاوت هست. معلومه که 9 بگیره از بازی های دیگه باز هم بهتره، بعضی وقت ها که دارید بازی می کنید یه چیزهایی می بینین که مجبور می شین از خودتون بپرسین چرا؟ چرا واسه هر ماموریت 2-3 ست دیالوگ کاملا متفاوت ساخته شده که وقتی می میرید تکراری نباشه واستون؟ چرا سه کاراکتر با این عظمت؟ چرا من وقتی اسویچ می کنم بین کاراکتر ها باید هر دفعه یک صحنه اپیک ببینم و بعضی وقت هاهم از ته دل بخندم؟ چرا پایلوت بازی که سر چمع ده دقیقه است، باید اینقدر کامل باشه و بدون نقص در حالی که اصلا تو دنیای بازی نیست و ....
بعضی وقت ها آدم یه چیزی تو بازی می بینه که مجبور می شه یک ثانیه بازی رو پاز کنه و Awesomenessـشو پردازش کنه !
این بازی 7 هم بگیره از بازهم از خیلی از بازی های دیگه با متاهای بالا 95 بهتره !
موفقیتش هم که واقعا نمی شه زیر سوال ببرین، تو یک روز 800 میلیون دلار، مطمئنم تا همین لحظه هم 1.2 میلیارد رو رد کرده ! اگر متاش 90 هم می شد باز هم استقبال خیلی شدیدی ازش می شد.

خب به همین خاطر هم متاش شده 98 و اکثر نمره هاش 10 هست,اگه اینا رو نداشت متا پایینتر میشد و خیلی از بازیها ازش بهتر!!!!
کسی هم نخواست موفقیتش رو زیر سوال ببره,اول پستها رو یه دور بخونین متوجه منظور بشین بعد جواب بدین!
باز هم میگم این حرف کاملا غلطیه که یه بازی با نمره 7,8 یا حتی 9 از یه بازی با 10 بهتره!

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
بزرگی یه بازی لزوما باعث لذت بخش بودن و موفق بودن اون نمیشه,نمیشه گفت اگه GTA نمره 9 هم بگیره از 10 باقی بازیها بهتره,این نمره ملاک تاثیرگذاری و موفق بودن بازی هست,مثلا اگه 9 بگیره یعنی کاملا نتونسته به اون درجه عالی بودن برسه,ولی یه بازی دیگه اگه 10 بگیره یعنی از هر لحاظی کامل بوده و بر خلاف اونی که 9 گرفته بدون ایراد چشمگیری بوده!!!
هرچند بزرگ بودن یه بازی باعث میشه از اشکالات کوچیک صرف نظر بشه مثل اسکایریم ولی اگه یه بازی خطی و بسته کوچیکترین ایراد هم داشته باشه به چشم میاد,پس کار هر دو به یک اندازه مشکل هست و این حرف غلطه که امتیاز 9 یه بازی بهتر از 10 یه بازی دیگه هست!!!!!!!
شما وقتی میگی فلانی "شخصیت بزرگی داره" یعنی چی؟ یعنی از از نظر ابعاد بزرگه؟ مثلا از نظر قد و وزن بزرگه؟ اینجا هم بزرگ یعنی چیزی ماورای توصیف و من این رو در اداکه پستم توضیح دادم.
اما اون چیزی که ما بهش میگیم GTA، از بهم پیوستن و در کنار هم قرار گرفتن فاکتورها و المان‌های متعددی شکل گرفته. وقتی ما این تعداد رو با بازی‌های دیگه مقایسه کنیم متوجه اختلاف فاحشی میشیم. این اختلاف فاحش یعنی ساختن همچین بازی خیلی سخت‌تره ... وقتی بازی وسیع‌تر میشه، ساختنش سخت‌تر میشه چون اگر مثلا در یک بازی عادی ما با دیدن 7-8 اشکال از بازی بدمون بیاد، توی GTA میتونه این ایرادات چندین برابر باشه. ولی قطعا میزان اشکالات از این میزات کمتره و این یعنی حتی تو مرحله debugging هم کار سخت‌تری دارن ... پس وقتی GTA میخواد به اون مرز عالی برسه، کار خیلی خیلی خیلی سخت‌تری در پیش رو داره و همینم باعث میشه حسابش با بقیه بازی‌ها جدا باشه. از طرفی مخاطبین GTA، مرز مشخصی نداره و شما مثلا نمیتونی بگی GTA مناسب افرادی با میل بازی‌های اکشن هست. GTA میشه گفت اکثر سلیقه‌ها رو برآورد میکنه و این باز یعنی ساختن یک بازی اون هم با چنین حجم مخاطبی(که باید به نیاز همشون هم پاسخ بده) خیلی سخته. پس قطعا واضح و مشخص هست که نمره‌ای که GTA میگیره ارزشش بیشتر از سایر نمرات هست. اون مثال فیزیک و زبان انگلیسی به بهترین شکل ممکن منظور من رو میرسونه.

اکثریت منتقدا اینجوری نیست و وقتی بازی لایق 10 هست 10 رو میدن و خودشیرینی نمیکنن . الان این حرکت گیم اسپات ببین چقدر مورد تمسخر قرار گرفت ؟؟
منتقد وقتی یه بازی رو بازی میکنه و میبینه واقعا ارزش 10 رو داره دیگه از ایرادای کوچیک که مثل قطره تو دریا میمونه چشم پوشی میکنه . یه تعداد محدودی از منتقدا هم چشم پوشی نمیکنن یا به قول خودشون جو گیر نمیشن و نمره کم میکنن و من امیدوارم اونایی که از ایرادات کوچیک ـه شاهکار ها چشم پوشی نمیکنن همیشه و واسه تمام بازیا اینجوری باشن که مشکلی پیش نیاد
yahoo_3.gif
این که بازی چه نمره‌ای میگیره رو منتقد تشخیص میده ... قرار نیست چون 50 تا سایت به بازی 10 بدن اینم 10 بده ... این اسمش نه تنها خودشیرینی نیست بلکه جرات منتقد رو نشون میده تحت تاثیر بقیه قرار نگرفته و نظر خودش رو به راحتی در مورد بازی بیان میکنه.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
شما وقتی میگی فلانی "شخصیت بزرگی داره" یعنی چی؟ یعنی از از نظر ابعاد بزرگه؟ مثلا از نظر قد و وزن بزرگه؟ اینجا هم بزرگ یعنی چیزی ماورای توصیف و من این رو در اداکه پستم توضیح دادم.
اما اون چیزی که ما بهش میگیم GTA، از بهم پیوستن و در کنار هم قرار گرفتن فاکتورها و المان‌های متعددی شکل گرفته. وقتی ما این تعداد رو با بازی‌های دیگه مقایسه کنیم متوجه اختلاف فاحشی میشیم. این اختلاف فاحش یعنی ساختن همچین بازی خیلی سخت‌تره ... وقتی بازی وسیع‌تر میشه، ساختنش سخت‌تر میشه چون اگر مثلا در یک بازی عادی ما با دیدن 7-8 اشکال از بازی بدمون بیاد، توی GTA میتونه این ایرادات چندین برابر باشه. ولی قطعا میزان اشکالات از این میزات کمتره و این یعنی حتی تو مرحله debugging هم کار سخت‌تری دارن ... پس وقتی GTA میخواد به اون مرز عالی برسه، کار خیلی خیلی خیلی سخت‌تری در پیش رو داره و همینم باعث میشه حسابش با بقیه بازی‌ها جدا باشه. از طرفی مخاطبین GTA، مرز مشخصی نداره و شما مثلا نمیتونی بگی GTA مناسب افرادی با میل بازی‌های اکشن هست. GTA میشه گفت اکثر سلیقه‌ها رو برآورد میکنه و این باز یعنی ساختن یک بازی اون هم با چنین حجم مخاطبی(که باید به نیاز همشون هم پاسخ بده) خیلی سخته. پس قطعا واضح و مشخص هست که نمره‌ای که GTA میگیره ارزشش بیشتر از سایر نمرات هست. اون مثال فیزیک و زبان انگلیسی به بهترین شکل ممکن منظور من رو میرسونه.

شما داری میگی چون ساخت بازی مشکلتره پس ارزش نمره هاش هم بیشتر ولی اینجوری نیست,بازی کردن با کلاس درس فرق داره و نمیشه به فیزیک و زبان تشبیهش کرد!
بله ساخت همچین بازی سخت تره چون خیلی عظیمه و متنوع,ولی از اون طرف بازی راحت تر هم نمرات بالاتری میگیره چون همینجور که گفتین همه نوع سلیقه ای رو در بر می گیره و یه هیچ وجه خسته کننده نمیشه,از اون طرف یه بازی شوتر خطی ساختش شاید ساده تر باشه ولی واسه نمره بالا گرفتن کار خیلی مشکلتری رو داره,چون فقط طیف خاصی از بازیبازا رو هرف قرار داده,تو ذاتش تنوع زیادی نیست ولی باقی المانها باید به حدی از کمال برسونه که همین شوتر تکراری و خطی همه رو راضی کنه,خسته کننده نشه و همه رو جذب کنه به سمت خودش!!!
پس مسلما با همه سختیهایی که ساخت GTA داره راحت تر از یه بازی دیگه 10 ها رو ردیف می کنه ولی ارزش یه بازی خطی از یه ژانر اشباع (مثال نمیزنم که بحث مقایسه پیش نیاد.) که 10 بگیره حتی میشه گفت بالاتر هست!

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
این که بازی چه نمره‌ای میگیره رو منتقد تشخیص میده ... قرار نیست چون 50 تا سایت به بازی 10 بدن اینم 10 بده ... این اسمش نه تنها خودشیرینی نیست بلکه جرات منتقد رو نشون میده تحت تاثیر بقیه قرار نگرفته و نظر خودش رو به راحتی در مورد بازی بیان میکنه.
خوب منم گفتم یه تعدادی از منتقدا اینجوری هستن دیگه جرات دارن (!) . فقط واسه تمام بازیا اینجوری جرات داشته باشن خوب میشه . مثلا الان گیم اسپات ( حالا با منتقدش کاری ندارم بلاخره زیر اسم GS داره فعالیت میکنه ) سر tlou هم جوگیر نشد و جرات به خرج داد و واسه ایرادای بازی از نظر خودش نمره کسر کرد و سر gta هم همینطور . درست ـه ایراداش مسخره هست ولی حداقل واسه تمام بازیای بزرگ یکی هست .

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
خب به همین خاطر هم متاش شده 98 و اکثر نمره هاش 10 هست,اگه اینا رو نداشت متا پایینتر میشد و خیلی از بازیها ازش بهتر!!!!
کسی هم نخواست موفقیتش رو زیر سوال ببره,اول پستها رو یه دور بخونین متوجه منظور بشین بعد جواب بدین!
باز هم میگم این حرف کاملا غلطیه که یه بازی با نمره 7,8 یا حتی 9 از یه بازی با 10 بهتره!

اگر شماهم پست من رو می خوندین، می فهمیدین که من دارم می گم این یه بازی نیست. GTA V متفاوته. روزی که بازی لیک شده بود من اصلا نسخه نوک شده حالیم نبود، ساعت 3 نصف شب رفتم اونور شهر تا بازی رو بگیرم بالاخره، جالب تر این که فقط من اونجا نبودم، سه چهار نفر دیگه بودن که اومده بودن و صف کشیده بودن واسه گرفتنش، جالب تر ازون اینه که من تو همین چت باکس گفتم دارم می رم بازی رو بگیرم هرکی اونجا بود هم هایپ شده بود و یک ساعت صبر کردن که من فقط بگم بازی رو گرفتم. تو 4chan در بورد /int/ که فقط مردم از کشورهای دیگه به هم فحش می دن همشون اومده بودن و می گفتن سرکار نرفتیم، گفتیم مرضیم، سه جهار نفر که گفتن مرخصی گرفتن تا بازی رو راحت تموم کنن. بقیه هم حتما داشتن بازیش می کردن :D مطمئنم که این اتفاق سر یه بازی مثل Batman: Arkham City یا حتی Skyrim افتاده باشه !

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
اگر شماهم پست من رو می خوندین، می فهمیدین که من دارم می گم این یه بازی نیست. GTA V متفاوته. روزی که بازی لیک شده بود من اصلا نسخه نوک شده حالیم نبود، ساعت 3 نصف شب رفتم اونور شهر تا بازی رو بگیرم بالاخره، جالب تر این که فقط من اونجا نبودم، سه چهار نفر دیگه بودن که اومده بودن و صف کشیده بودن واسه گرفتنش، جالب تر ازون اینه که من تو همین چت باکس گفتم دارم می رم بازی رو بگیرم هرکی اونجا بود هم هایپ شده بود و یک ساعت صبر کردن که من فقط بگم بازی رو گرفتم. تو 4chan در بورد /int/ که فقط مردم از کشورهای دیگه به هم فحش می دن همشون اومده بودن و می گفتن سرکار نرفتیم، گفتیم مرضیم، سه جهار نفر که گفتن مرخصی گرفتن تا بازی رو راحت تموم کنن. بقیه هم حتما داشتن بازیش می کردن :D مطمئنم که این اتفاق سر یه بازی مثل Batman: Arkham City یا حتی Skyrim افتاده باشه !

این دیگه فقط به علاقه شما و خیلیهای به GTA بر میگرده,در نظر بعضیا هم اینجوری نیست و فقط یه بازی ساده هست!!!!
هر کسی به یه بازی علاقه ای داره و اونو فراتر از باقی بازیهای دیگه میدونه,چیز عجیبی هم نیست!
ربطی به بحث نداره اصلا!:d

amir-b

کاربر سایت
Jan 23, 2012
274
وقتی یک چیزی رو عامه مردم جهان می پسندند و عده کمی نمی پسندن مشکل از اون عده کمه نه عامه مردم ;)
حالا می خواید پای سلیقه و لج بازی و ... بزارید اما همیشه اکثریت مورد توجه قرار می گیرند نه افلیت (اگر جایی به افلیت اهمیت می دن مطمئن باشید یه جای کار اون سیستم می لنگه)

hesehabib

کاربر سایت
Nov 18, 2007
682
اتفاقا حق با دوستمونه که میگه 9 این بازی با ارزش تر از 10 خیلی از بازی هاست.
اینجا بحث موفقیت یه ip هست.
یادتون هست بازی مکس پین 3 یه شاهکار بود ولی به خاطر اینکه منتقدا اون رو ادامه مکس پین نمیدونستن چقدر بد باهاش برخورد کردند؟
حالا 9 گرفتن تو سبکی که فقط خود راک استار تونسته توش موفق باشه خیلی سخته تا سبک های دیگه که کلی بازی مشابه و با کیفیت خوب دارن.

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
شما داری میگی چون ساخت بازی مشکلتره پس ارزش نمره هاش هم بیشتر ولی اینجوری نیست!
بله ساخت همچین بازی سخت تره چون خیلی عظیمه و متنوع,ولی از اون طرف بازی راحت تر هم نمرات بالاتری میگیره چون همینجور که گفتین همه نوع سلیقه ای رو در بر می گیره و یه هیچ وجه خسته کننده نمیشه,از اون طرف یه بازی شوتر خطی ساختش شاید ساده تر باشه ولی واسه نمره بالا گرفتن کار خیلی مشکلتری رو داره,چون فقط طیف خاصی از بازیبازا رو هرف قرار داده,تو ذاتش تنوع زیادی نیست ولی باقی المانها باید به حدی از کمال برسونه که همین شوتر تکراری و خطی همه رو راضی کنه,خسته کننده نشه و همه رو جذب کنه به سمت خودش!!!
پس مسلما با همه سختیهایی که ساخت GTA داره راحت تر از یه بازی دیگه 10 ها رو ردیف می کنه ولی ارزش یه بازی خطی از یه ژانر اشباع (مثال نمیزنم که بحث مقایسه پیش نیاد.) که 10 بگیره حتی میشه گفت بالاتر هست!
من نمیگم چون ساختش مشکله پس نمرش هم بیشتره، بلکه میگم چون کیفیت این حجم عظیم عالیه باعث میشه نمراتش بیشتر باشه. GTA بازی وسیعی هست و در کنار این وسعت، تک تک اجزاش کیفیت عالی دارن. یعنی الان مثلا ما بیایم بخش شوتر بازی رو مورد بررسی قرار بدیم میشه نمره بالایی حتی در قیاس با سایر عناوین براش قائل شد. این یعنی اگر یک بازی شوتر، بخش شوترش خوب باشه مثلا 9 میگیره، اما اگر GTA فقط بخش شوترش خوب باشه 9 نمیگیره و باید سایر اجزاش هم به همون میزان خوب باشن تا 9 بگیره ... در واقع یک بازی شوتر یک بازی واحد هست اما GTA مجموعه‌ای از چند بازی هست. اگر یکی از این اجزا کیفیت نامطلوبی داشته باشه، صدای مخاطب در میاد ... چون مخاطبین GTA دلشون میخواد بازی محبوبشون از هر بعدی خوب باشه ... داشتن یک بخش شوتر خوب، قطعا مخاطب GTA رو راضی نمیکنه چون اون برای خیلی از چیزهای دیگه GTA رو انتخاب کرده ... اگر یک بازی وسیعی مثل GTA با کیفیت بالایی ساخته بشه، قطعا نمرات بالا رو راحت میگیره. چون سازندگان قطعا کار بزرگی رو انجام دادن، برای همین هم باید نمرات رو از هم تفکیک کنیم.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
اتفاقا حق با دوستمونه که میگه 9 این بازی با ارزش تر از 10 خیلی از بازی هاست.
اینجا بحث موفقیت یه ip هست.
یادتون هست بازی مکس پین 3 یه شاهکار بود ولی به خاطر اینکه منتقدا اون رو ادامه مکس پین نمیدونستن چقدر بد باهاش برخورد کردند؟
حالا 9 گرفتن تو سبکی که فقط خود راک استار تونسته توش موفق باشه خیلی سخته تا سبک های دیگه که کلی بازی مشابه و با کیفیت خوب دارن.

بنده دلیل با ارزش بودن 10 های دیگه رو تو پست بالاییم گفتم,نمره بالا گرفتن تو یه ژانر اشباع مشکلتر هست!
کسی هم حرفی از یه IP نزد!

من نمیگم چون ساختش مشکله پس نمرش هم بیشتره، بلکه میگم چون کیفیت این حجم عظیم عالیه باعث میشه نمراتش بیشتر باشه. GTA بازی وسیعی هست و در کنار این وسعت، تک تک اجزاش کیفیت عالی دارن. یعنی الان مثلا ما بیایم بخش شوتر بازی رو مورد بررسی قرار بدیم میشه نمره بالایی حتی در قیاس با سایر عناوین براش قائل شد. این یعنی اگر یک بازی شوتر، بخش شوترش خوب باشه مثلا 9 میگیره، اما اگر GTA فقط بخش شوترش خوب باشه 9 نمیگیره و باید سایر اجزاش هم به همون میزان خوب باشن تا 9 بگیره ... در واقع یک بازی شوتر یک بازی واحد هست اما GTA مجموعه‌ای از چند بازی هست. اگر یکی از این اجزا کیفیت نامطلوبی داشته باشه، صدای مخاطب در میاد ... چون مخاطبین GTA دلشون میخواد بازی محبوبشون از هر بعدی خوب باشه ... داشتن یک بخش شوتر خوب، قطعا مخاطب GTA رو راضی نمیکنه چون اون برای خیلی از چیزهای دیگه GTA رو انتخاب کرده ... اگر یک بازی وسیعی مثل GTA با کیفیت بالایی ساخته بشه، قطعا نمرات بالا رو راحت میگیره. چون سازندگان قطعا کار بزرگی رو انجام دادن، برای همین هم باید نمرات رو از هم تفکیک کنیم.

شما هم دارین حرف من رو میزنین,بله ساخت GTA مشکلتره و 10 گرفتن هم واسش راحت تر!!!
پس نمیشه گفت که 10 هایی که ردیف کرده از 10 های بازیهای دیگه بالاتره,بالا هم گفتم هر چی هم ساخت اونا در ظاهر آسونتر باشه ولی باید به قدری ایده جدید و تنوع توش وارد کنن که اون 10 ها ردیف کنه,پس به همون نسبت هم کارشون مشکلتر میشه!!!

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
این دیگه فقط به علاقه شما و خیلیهای به GTA بر میگرده,در نظر بعضیا هم اینجوری نیست و فقط یه بازی ساده هست!!!!
هر کسی به یه بازی علاقه ای داره و اونو فراتر از باقی بازیهای دیگه میدونه,چیز عجیبی هم نیست!
ربطی به بحث نداره اصلا!:d

پس یعنی من و تمام گیمرهای ایران و 3-4 میلیون نفری که بازی رو Pre-Order کردن و اون همه مردم که یه روز صف بستن بازی رو بخرن و خیلی های دیگه شدیم جزو یک افراد؟ شاید یکی مثلا از Mirror's Edge خیلی خوشش بیاد و فراتر بدونه، در کل هیچ تاثیری نمی زاره، ولی 17 سپتامبر کل جامعه گیمینگ منفجر شد :D بهتون هم اطمینان می دم اون دسته ای که فکر می کنن بازی ساده است Minority هستن، ماهایی که بازی رو شاهکار می دونیم جزو خیلی ها هستیم. ;)
خیلی هم ربط داره :D من دارم بهت ثابت می کنم این بازی عادی نیست ولی باز تو حرف خودت ـو می زنی و این رو مثلا با CoD: BO هم که فروش خیلی خوبی داشت هم سطح می دونی.

ینی چون gta open world هست و توش بخشای مختلفی وجود داره پس نمرش با ارزش تره ؟ ینی همه دنیا باید ow بسازن تا ارزش نمرشون با gta مساوی بشه ؟ اینم باید در نظر گرفت که gta پنج سال در دست ساخت بود و 270 میلیون دلار خرجش شده که بزرگترین بلاک باستر های هالیوود هم همچین غلطایی نمیکنن :biggrin1:

اون استودیو های سه چهار نفری که با جیب خالی شاهکار هنری میسازن و متای 90 به بالا میارن پس ارزش نمرشون در برابر gta پشیزی بیش نیست ؟

این بازی OW نیست، Everything Simulator 2013 هست، همه چیزش هم به نحو کامل انجام شده، MP3 یک بازی بزرگ شوتر بود که با جرات می گم GTA V هم شبیه ـش هست و هم بهتره، من Virtual Tennis 4 رو بازی کردم ولی با تنیس پشت خونه مایکل بیشتر حال کردم :D گلف ـش هم که از همه بازی های سیمولیتور که دارن می آن بهتره. درایوینگ بازی از خیلی از عنوان های ریسینگ این دوسه سال بهتر بود،در مورد پرواز بر فراز کوهستان های Blaine County هم که هیچ چیزی نمی شه گفت !

TLoU تموم شد حالا شروع کردین Journey رو آوردین توی بحث؟ تلاشتون واقعا ستودنیه :D

کلا بی ربط بحث میکنی!!!:d
الان اینا که میگی چه ربطی به بحث امتیازا داره؟؟؟؟
الان این که خیلیا بازی رو خریدن و استقبال ازش بی نظیر بوده یعنی GTA فراتر از یه بازی هست؟؟؟؟
پس تو دنیای سینما هم avengers فراتر از یه فیلم معمولی هست!!!
فروش یه عنوان ربط زیادی به خاص بودن و فراتر بودن اون نداره,شاید حتی بشه بهش انگ عامه پسند و سطحی بودن هم زد(کلی گفتم),بهتره به جای فروش روی متا مانور بدین که 98 شده!

O.K

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
پس یعنی من و تمام گیمرهای ایران و 3-4 میلیون نفری که بازی رو Pre-Order کردن و اون همه مردم که یه روز صف بستن بازی رو بخرن و خیلی های دیگه شدیم جزو یک افراد؟ شاید یکی مثلا از Mirror's Edge خیلی خوشش بیاد و فراتر بدونه، در کل هیچ تاثیری نمی زاره، ولی 17 سپتامبر کل جامعه گیمینگ منفجر شد :D بهتون هم اطمینان می دم اون دسته ای که فکر می کنن بازی ساده است Minority هستن، ماهایی که بازی رو شاهکار می دونیم جزو خیلی ها هستیم. ;)
خیلی هم ربط داره :D من دارم بهت ثابت می کنم این بازی عادی نیست ولی باز تو حرف خودت ـو می زنی و این رو مثلا با CoD: BO هم که فروش خیلی خوبی داشت هم سطح می دونی.

کلا بی ربط بحث میکنی!!!:d
الان اینا که میگی چه ربطی به بحث امتیازا داره؟؟؟؟
الان این که خیلیا بازی رو خریدن و استقبال ازش بی نظیر بوده یعنی GTA فراتر از یه بازی هست؟؟؟؟
پس تو دنیای سینما هم avengers فراتر از یه فیلم معمولی هست!!!
فروش یه عنوان ربط زیادی به خاص بودن و فراتر بودن اون نداره,شاید حتی بشه بهش انگ عامه پسند و سطحی بودن هم زد(کلی گفتم),بهتره به جای فروش روی متا مانور بدین که 98 شده!

Gojira@

هر وقت از بتی که ساختی پایین اومدی و منطقت برگشت اگه جوابی داشتی بیا بحث می کنیم!!!!

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
بحثی که شکل گرفت من از روز اول عرضه GTA V داشتم بهش فکر میکردم! اینکه میشه بگیم 9 این بازی از 10 دیگران برتر هست؟ جواب من «نه» هست:d
مثال زبان و فیزیکی که احد زد رو اینطور میشه توضیح داد که آیا میشه کسی تو زبان بالاتر از 20 بگیره؟ خب معلومه نمیشه پس هر بازی تو هر سبکی که 10 بگیره یعنی تو سبک خودش شاهکار کرده! حالا همونطور که بچه ها گفتن GTA بخاطر وسعتی که داره طرفداران زیادی هم داره و همین وسعت زیاد بازی هست که باعث شده بازی یه شاهکار به تمام معنا باشه وگرنه فکر نمیکنم کسی تمایلی به تجربه GTA به تفکیک بخش های مختلفش داشته باشه! یعنی بخش شوتر یا رانندگی یا... به تنهایی چیز خاصی ندارن و این در کنار هم قرار گرفتنشون باعث میشه معجون خارق العاده ای از آب در بیان (مواد خام پخت یک غذا به تنهایی خوشمزه نیستند و وقتی کنار هم قرار میگیرند و پخته میشن، لذت بخش میشوند!). بعنوان مثال من خودم نمیتونم بخش شوتینگ GTA رو تو یک بازی مستقل تحمل کنم چون تو یک بازی که صرفا شوتر باشه کیفیت شوتینگ خیلی بالاتر قرار میگیره. البته V هم شوتینگش خیلی پیشرفت کرده ولی بازم جای کار داره. در کل حرفم اینه که بازی ها رو بر اساس سبکشون نگاه کنیم اینجوری دیگه شاهد حرفایی مثه اینکه «این یه بازی نیست» یا «فراتر از هر بازی هست» و ... که بیشتر بوی هایپ زدگی میدن، نخواهیم بود و ارزش هر بازی رو در جای خودش میدونیم! در آخر هم اینکه متا V خودش نشون دهنده شاهکار بودنش هست ولی بدونیم که این GTA با این وسعت و بخش های مختلف گیم پلی اش تونست این متا رو بگیره و اگر جایی ضعف داشت یا کوچکتر بود نمره اش هم کمتر میشد!
اسطوره سازی نکنیم از واقعیت ها لذت ببریم:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر