امتیازات بازی The Order: 1886

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
87136612793838055436.jpg

پلتفرم: PS4
سازنده: Ready At Dawn
تاریخ عرضه: February 20, 2015
The Order: 1886 اولین امتیارش رو از یک مجله فرانسوی دریافت کرد.

Gameplay:
بسیار ساده ولی با صحنه‌های اکشن موثر، QTE های زیاد و برخی مراحل مخفیانه ضعیف.

Graphics:
بافت ها با بالاترین کیفیت، افکت‌هایی که مغزتون رو منفجر می‌کنه و همچنین انتقالی بین gameplay و cutscene صورت نمی‌گیره.

Sound:
بسیار خوب؛ دیالوگ‌ها و feedback اسلحه‌ها.

Duration:
تقریبا 7 ساعت، بدون عجله بازی کردن، که کمی کوتاه هست. ( cutscene ها هم نصف این مدت زمان رو در بر می‌گیره.)

Global:
یک عنوان دوست داشتنی، که بین یک فیلم و بازی قرار داره. بعضی‌ها می‌تونن اون نیمه موفق یا نیمه ناموفق خطاب کنند، بستگی به علاقه و سلیقه شما داره.

امتیاز کلی:

15/20
Daily Star - 5/5
Gamepur - 9.5/10
GamePlane - 8.9/10
Heavy.com - 8.8/10
OnPSX - 7.5/10
7/10 - FalconKickGaming
Forbes - 6.5/10
Crave Online - 6/10
IGN - 6.5/10
Videogamer - 6/10
Gameblog - 3.5/5
Polygon - 5.5/10
Hardcore Gamer - 2.5/5
Eurogamer Italy - 80/100
Everyeye.it - 80/100
XGN - 70/100
Giant Bomb - 2/5
Push Square - 6/10
Gamereactor Sweden - 6/10
Metro - 4/10

Playstation Universe - 7.5/10
Gamespot - 5/10
Gamesradar - 5/10
Kutako - No
GameInformer - 7.75/10
Insidegamer.nl (dutch) - 8/10
IGN Germany - 7/10
IGN Italy - 7.9/10
Shacknews - 8/10
N4G - 8.5/10
New Game Network - 7/10
Everyeye.it - 8/10
Multiplayer.it - 7.8/10
Gamereactor Norway - 9/10
Gamereactor Denmark - 8/10
Gamereactor Sweden - 6/10

Canadian Online Gamers - 8.6/10
Digital Spy - 6/10
Games Village.it - 8/10
Gametrailers - 8.2/10
Vandal - 7/10
Gamer.nl - 8/10
6.5/10 - Jim Sterling
Gamereactor Germany - 7/10
Playstation Universe - 7.5/10
USgamer - 3/5
GamesBeat - 70/100
TheHDRoom - 3.9/5
WeGotThisCovered - 3/5
Play UK - 81/100
Level7.nu - 80/100
3DJuegos - 60/100
TheSixthAxis - 70/100
God is a Geek - 75/100
GamingTrend - 95/100
Canadian Online Gamers - 86/100
Game Over Online - 85/100

DualShockers - 8.5/10

آخرین ویرایش:
  • Wow
Reactions: Destro

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
خیلی وقت بود منتظر نمرات بازی بودم و ببخشید پستم طولانیه اما لازم دونستم چند نکته رو بگم :

1- از زمان معرفی PS4 و بعدش در E3 2013 ، سیاست نمایش بازیها و تبلیغات سونی طوری بود که عملا دید مردم از The Order 1886 ، بزرگترین عنوان انحصاری سونی در اوایل نسل بود ( اون زمان UC4 معرفی نشده بود ). نمایش های بشدت پر زرق و برق و تبلیغات زیاد به این شرایط دامن زد . اما یک نکته ای که هستش اینه آیا واقعا درست بود یک شرکت بیاد چنین فشاری روی استودیویی بزاره که تقریبا اولین تجربه بازی کنسول خانگیش داره پشت سر میذاره ؟ یا استودیویی که داره یک iP جدید خلق می کنه ؟ به نظرم سونی باید Bloodborne و یا یکی از پروژه های فرست پارتی بزرگش زودتر معرفی می کرد و بیشتر روی اونا مانور میداد . تبلیغات زیاد چیز بدی نیست اما برای عنوان و سازنده ای که تحمل این فشارهای تبلیغاتی و یا هایپ هم داره . برای استودیوی خلاقی مثل RAD بهترین شرایط این بود که در یک فضای آرام بازیشون توسعه بدن و اگر این اتفاق میوفتاد مطمئن باشید چنین جو عجیبی هم الان ایجاد نمیشد . منکر نمرات ضعیف بازی نمیشم اما با اون فضایی که قبل از انتشار نمرات ایجاد شده بود ، دیدن موفقیت بازی خیلی بعید به نظر می رسید .

2- من در تاپیک متاکریتیک و همینجا دیدم یک سری از دوستان دارن نمرات زیر سوال می برن . موضوعی که هستش اینه مشکلی نداره بیایم و در مورد خوب یا بد بودن متاکریتیک بحث کنیم اما در این بحث نباید جایگاه نقد زیر سوال ببریم ، تاثیر و اهمیت نقد در هنر که به نظر من گیم هم بخشی از اون بحساب میاد اثبات شدش و کسی که مثلا میاد میگه نقد نظر و سلیقه 80 90 نفره و 7 میلیارد سلیقه مختلف در جهان وجود داره مشخصه هیچ چیزی از نقد نمیدونه . متاسفانه در ایران تمام بینش و اطلاع ما از نقد صرفا اون نمره نهاییه و همین جو باعث شده بیش از حد به متا اهمیت داده بشه . از نظر من متا اصلا چیز بدی نیست و خیلی هم خوب حد نسبی یک بازی بیان می کنه اما موضوع اینه باید درک درستی هم از معنای نقد داشته باشیم . برخی دوستان مثلا میان می گن من Ryse رفتم و ازش لذت بردم بهش 9 میدم! این موضوع اصلا نقد یا متا بازی زیر سوال نمیبره . برفرض من چند روز پیش بازی The Unfinished Swan تجربه کردم و بهش نمره 9 میدم ، در حالی که متا بازی 79 شده و کاملا هم با برخی از ایرادات منتقدها موافقم اما نوع برخورد من با بازی و تجربه ای که داشتم چیزهایی دیدم که حاضر بودم براشون از نکات منفی بگذرم . اما با این وجود نمیام کامل نقد زیر سوال ببرم !

3- بزارید رو راست بگم که برخی از دوستانم در مورد این بازی بخصوص در تاپیک The Order 1886 واقعا زیاده روی کردن . هیچ مشکلی نداره یکی برای بازی هایپ باشه ، اصلا بیاد بگه این بازی میتونه متا بالای 90 بدست بیاره اما اینکه این تعصب باعث بشه اجازه اظهارنظر به اشخاص مخالف داده نشه درست نیست . سر تاپیک The Order در بخش PS4 هم از این چیزا کم مشاهده نشد . خیلی از کسایی که از بازی انتقاد می کردن و با پاسخ بشدت منطقی برخی دوستان مواجه میشدن مثل من طرفدار PlayStation بودم و با این پلتفرم زندگی کردن ! در این پست بخوبی این موضوع ذکر شده . یکم بیایم فضای بازتری ایجاد کنیم و صرفا از نوع رقابت به پست ها نگاه نکنیم .

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
ND تا الان توی این ژانر بازی نساخته :D.

منظورم به خلق یه گرافیک خوب بود. Order گرافیکش فوق خفنه اما به قیمت محدود بودن مراحل و بسته بودنش و حتی کامبت های خلوت. اما ND توی یه بازی نیمه OW با ان سطح از AI به این حد از گرافیک میرسه. خوب با هم تفاوت زیادی دارن!:D

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
آره بازیهای ایندی خوبن نسبتا، هنوز یه ایده آل نرسیده آمارشون با توجه به حجم ایندی که سالانه میاد بیرون ولی خب امیدوار کننده ـست، کیک استارتر هم خیلی کمک کرده به بهتر شدن امار

شما گیر دادی به بازیهای ایندی ول کن هم نیستی، کی گفت ایندی حالا؟

-من دیگه نمی دونم از بازی های Indie چی می خوای شما!

-خب دلیل گیر دادن اینه که واقعا با این وضع تو بازی های AAA نمیشه دنبال تجربه ناب گشت، فقط میشه ورژن خیلی Polish شده سبک های جا افتاده رو دید. البته هر از گاهی بازی های خوبی هم میان مثلا Evolve که جدیدا اومد.

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
خوبی ایشالا؟ :D

منظورم متاش نبود.الان kz کجای دنیای گیم قرار داره که بخوایم مثالش بزنیم؟چه گلی به سر دنیای گیم زد؟کجا اومد یه استاندارد شد؟ جز یه دموی کذایی سال 2005.بازیش بازی خوبی بود همین.مثال از چیزی باید ازد که جریان ساز باشه

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
منظورم متاش نبود.الان kz کجای دنیای گیم قرار داره که بخوایم مثالش بزنیم؟چه گلی به سر دنیای گیم زد؟کجا اومد یه استاندارد شد؟ جز یه دموی کذایی سال 2005.بازیش بازی خوبی بود همین.مثال از چیزی باید ازد که جریان ساز باشه

منم منظورم متاش نبود. ترجیح میدم جواب ندم تا کسانی که این پست های زیبای شما رو می خونن خودشون تصمیم بگیرن چطوری برداشت کنن ازش :D

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
خوبی ایشالا؟ :biggrin1: (2)

Killzone 2 successfully iterates upon the formulas and standards of console first-person shooters in ways that make it feel fresh, and it does all that while looking absolutely outstanding. If you're the least bit interested in first-person shooting and you own a PlayStation 3, Killzone 2 should be near the top of your list
.
منبع

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
-من دیگه نمی دونم از بازی های Indie چی می خوای شما!

-خب دلیل گیر دادن اینه که واقعا با این وضع تو بازی های AAA نمیشه دنبال تجربه ناب گشت، فقط میشه ورژن خیلی Polish شده سبک های جا افتاده رو دید. البته هر از گاهی بازی های خوبی هم میان مثلا Evolve که جدیدا اومد.
حوزه ایندی حد و مرزی نداره، تجربه هم ثابت کرده استقبال خوبی میشه از بازیهایی که حرف جدیدی واسه گفتن دارن، فارغ از سطح کیفی فنی، یعنی خیلی از پروژه ها با یه ابسترکت کوتاه تو کیک استارتر کمک مالیه که واسشون سرازیر میشه، منم راضیم از تعداد بازیهای باکیفیت سالانه ولی بازم خیلیا دارن یه ایده رو اسکی میرن با یه کیفیت معمولی میدن بیرون، ولی خب چرا بیشتر از این انتظار نداشته باشیم؟

خب علت چیه؟ مگه غیر از اینه که هر سال کپی پیست دادن و ما خریدیم؟ یارو میگه آیپی رو هر جوری بدم بیرون میفروشه و سود میکنم چرا برم خودمو تو دردسر بندازم؟
همین شکست اوردره که باعث میشه ناشری جرات نکنه به استودیوهای تازه کار اعتماد کنه دیگه

اصلا بحث مقایسه ایندی و تریپل ای نیست، اینکه تریپل ای چرا به این روز افتاده و تکونی نمیخوره بحثه

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,549
البته اینکه شما میگی این نسل IP جدید خوب نداشته یکم نادرسته.تا جاییکه من اخبار رو دنبال میکنم همین بازی Alien Isolation یا Sunset OD بازیهای خوبی بودن و با استقبال خوبی هم مواجه شدن.
تا اونجای که من یادمه Alien یه ip جدید نیست از زمان سگا این بازی بوده
الان متا بازی رو 65 یکم دیگه زور بزنه میرسه به Geow :Judgment
کلآ عناوین تو ایین نسل کم نمره گرفتن مثلآ همین Destiny که متاش از این COD جدیده کمتره

- - -ویرایش - - -

تو گرافیک کنسولی و افکت ها عالی عمل کرد همچنین گیم پلی بدی هم نداشت
همین الان برگرد به همون سال ببین کدوم FPS یاری مقابله با KZ2 رو داشت؟

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی
شما خوبی؟متایGeow :Judgment عدد 79 هستش که 14 نمره بیشتر از order ....یکم زور بزنه یعنی 14 نمره؟:-/

Order فقط محصول تنبلی سازنده هاس(عین ryse)و نمرشم حقشه...بازی که فقط میخواد یه نمایش گرافیکی تحویل بده و بقیه بخشارو ول کنه و با همینا پول دربیاره بهتر شکست بخوره
البته بازم میگم انتقاد باید کرد ولی برای شماره 2 باید حمایتشون کرد

.

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
کلآ عناوین تو ایین نسل کم نمره گرفتن مثلآ همین Destiny که متاش از این COD جدیده کمتره

- - -ویرایش - - -

تو گرافیک کنسولی و افکت ها عالی عمل کرد همچنین گیم پلی بدی هم نداشت
همین الان برگرد به همون سال ببین کدوم FPS یاری مقابله با KZ2 رو داشت؟

گیم پلی بدی نداشت ؟ ی گیم پلی کاملا اصیل مال خودش و بسیار سنگینی داشت که متمایز میکرد بازی و حس کامل در دست داشتن اسلحه به ادم دست میداد. و هوش مصنوعی خوبی هم داشت تو درجات سختی بالا

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
اتفاق خیلی عجیب و غیر قابل پیش بینی نیفتاد ! از روز اولم در خوشبینانه ترین حالت این بازی قرار بود یه گرافیک قوی همراه با یه اتمسفر کاملا یونیک و داستان خوب ارائه بده . که البته یه سری از منتقد ها به ایراد های داستانی هم اشاره کردن متاسفانه . با این حال توقع زیادی هم از این استودیو نمی رفت . من فکر می کنم برای استارت خاطرات خوب سونی در زمینه بازی های انحصاری ( مثل نسل های قبل ) باید منتظر استودیو ND بمونیم . هر چند به شخصه به خاطر اون جو و اتمسفر یونیک حتما بازی رو تجربه خواهم کرد .

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
شما خوبی؟متایGeow :Judgment عدد 79 هستش که 15 نمره بیشتر از order ....یکم زور بزنه یعنی 15 نمره؟:-/

Order فقط محصول تنبلی سازنده هاس(عین ryse)و نمرشم حقشه...بازی که فقط میخواد یه نمایش گرافیکی تحویل بده و بقزه بخشارو ول کنه و با همینا پول دربیاره بهتر شکست بخوره
البته بازم میگم انتقاد باید ولی برای شماره 2 باید حمایتشون کرد

.
ولی خدایی تیم با استعدادی دارن . اگه GOW های PSP رو بازی کرده باشی دقیقا متوجه منظورم میشی . حیفه با این استعداد . حمایت نشن و بازی بعدیشونو نسازن . هرچند به نظرم کم کاریشون توی این بازی اصلا توجیه پذیر نیست .

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
باشد که امثالی مثل رایز و اردر گرافیک محض تحویل ندن. هرچند همونطور که از رایز واسه یه بار بازی کردن خوشم اومد صد در صد از این هم خوشم میاد. گ..و..ر بابای متا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر