اطلاعاتی در مورد سرویس Adsl

PSPMAN

کاربر سایت
Jan 15, 2007
72
دوستان میخاستم ببینیم میشه با خرید VPN مشکل یرعت تورنت در ساعات اداری رو حل کرد؟
من باشه VPN تست کردم نشد.
sterb038.gif

اگه دوستان انتحان کردن و جواب داده به ما هم بگن:p

بعد یه مشکل دیگه:
ADSL من (داتک 256 ) به طور معمول بعد از 5-6 ساعت دان کردن سرعتش صفر میشه . وباید مودم رو ریست کنم تا دوباره بالا بیاد. واین مساله خیلی به ضررم شده چون وسطای یه فیلم قطع میشه و ماشا.. هیچ کدوم از سایتها Resume رو مفتی نمیدن. در نتیجه مجبورم از اول دان کنم.
به نظر شما مشکل از کجاس؟
از مودمه؟ ( D-Link 322T )
من مودمم رو USB وصل کردم. آیا اگه LAN وصل کنم سرعتش بیشتر میشه؟

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
همه دزدند و داتک هم همینطور !
من مهر امسال که بیاد حدودا دو ساله مشترک داتک ام .. سیاوش دو سه ماه زودتر از من داشت.
و هزار جور مشکل که اهم آن عبارتند از :

محدودیت سرعت : هیچ وقت سرعت ارتباط به سرعت اسمی نمیرسه ! And I mean NEVER .. چهار صبح .. دوازده ظهر .. آخرالزمان .. !

Traffic Shaping : از ساعت 8 صبح الی 6 بعد از ظهر ترافیک P2P محدوده ! تقریبا نصف

ارتباط با مشتری : صفر . اول هر ماه من قطع میشم . چرا؟ چون فیش بانکی که من هفته قبل واریز و فکس کردم رو یا فکسشون خراب بوده .. یا نتونستند بخونند یا اون وسط گم شده. یک بار هم زنگ نمیزنند که مثلا فلان فکس شماره فیش اش ناخوانا است. فقط کافیه یک ساعت از اون مهلت بگذره و قطع . هر بار هم که زنگ میزنم .. یکی تلفن رو برمیداره میگه گوشی !!! بعد وصل میکنه جای دیگه .. اون میگه گوشی !! بعد این نهضت ادامه دارد .. یک بار پنج دقیقه پاس دادن پشت تلفن را ضبط کردم و برای مدیر فروششون گذاشتم .. که اون پلاکارد همه حق با مشتری است رو از روی دیوار بکنند. هر ماه هم باید زنگ بزنم که این صورت حسابتون برای من نمیاد!

پشتیبانی : پایینتر از صفر !!!! اینها رو از کجا پیدا میکنند؟ من بهش میگم پینگم روی سرورهای ایران شده 2000 به من میگه YAHOO! رو پینگ کن !! ROFLMQAO !!! این معمای عجیب هم که حل نشدنی است که چرا حداقل پینگ ما با سرورهای خارج از ایران 200 است !

کل مرداد پارسال هم سرعت ها رو نصف کردن . حالا bandwidth رو به کی میفروشند معلوم نیست. داتک از جمله شرکت هایی است که ICP هم هست و میتونه Bandwidth بفروشه!

یک سال تمام من هر چند دقیقه یک بار قطع میشدم . پشتیبانیشون هم همه بهانه های ممکن رو برام ردیف میکرد . که خط تلفن نویز داره ، ویروس داری (آخه قطع شدن چه ربطی به ویروس داره ) ، کامپیوترت سرعتش پایینه (HL2 بیشتر قدرت میخواد یا ADSL ؟ ) ... آخرش وقتی رفتم یک مودم درست حسابی external خریدم معلوم شد تمام این مدت مشکل از اون soft modem خوشحالشون بوده !
حالا شما اگه ازشون راضی بودی .. این مسائل احتمالا برات مهم نیست یا از وجودشون خبر نداری یا ... ! /:)
که انشاا.. همین جوری راضی بمونی !

منم مشتری داتکم و با اینکه تمام حرفهای شما درسته بازم اگه کسی از خود شما بپرسه adsl از کجا بگیرم بازم میگین داتک!!!;)
نکته اینجاس که بقیه وضعشون خیلی افتضاحه و داتک با اینهمه ایراد از همشون بهتره!!!

راستی منم بعد از چند ساعت دانلود تورنت سرعتم صفر میشه و باید مودم رو خاموش روشن کنم تا درست بشه! کسی میدونه این کلک جدیده داتکه یا مشکل مودم؟
من به داتک زنگ زدم بعد از اینکه با ده نفر پاسکاری شدم جواب درستی نگرفتم جالبه بعضی هاشون میگفتن که اصلا p2p رو محدود نکرده داتک!!!!:laughing:

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
داتک کیه دیگه؟
لابد پارس آنلاین اینجا برگ چغندره؟ من 1.5 ساله مشترکش هستم و راضیم. انقدر که ما از مشترک های داتک آه و ناله شنیدم از مصرف کنندگان 360 نشنیدیم!
من حاضرم جای 20 تومن 30 تومن بدم ولی سرعتم افت نکنه، محدودیت نداشته باشم، سرعت p2p تا دسته پر باشه، پینگم خوب باشه، پشتیبانی درست جوابم رو بده و ...
آدم وقتی زنگ میزنه پشتیبانی پارس آنلاین روحش شاد میشه!
توی این مدت هیچ مشکلی نداشتم. فقط یک سری چند روز خیلی وضعیت داغون بود که اونم اشکال از پارس نبود. بعدش هم 10 روز به اشتراک همه اضافه کرد.

الان هم چند روزه بعضی جاها سیستم رو PPPOE کرده که نمیدونم علتش چیه ( شاید میخواد محدودیت دانلود رو اعمال کنه :biggrin1: ) یادم رفت از پشتیبانه بپرسم. مشکل قطع و وصل شدن برام پیش اومد که زنگ زدم پشتیبانی قشنگ آمار قطعی ها رو چک کرد و گفت احتمال داره این مدل مودم که دارید با این سیستم همخوانی نداشته باشه که در این صورت تعویضش میکنیم و رفت که بیشتر بررسی کنه.
البته از اون موقع دیگه قطعی نداشتم.

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
من مهر امسال که بیاد حدودا دو ساله مشترک داتک ام .. سیاوش دو سه ماه زودتر از من داشت.

محدودیت سرعت : هیچ وقت سرعت ارتباط به سرعت اسمی نمیرسه ! And I mean NEVER .. چهار صبح .. دوازده ظهر .. آخرالزمان .. !

ارتباط با مشتری : صفر . اول هر ماه من قطع میشم . چرا؟ چون فیش بانکی که من هفته قبل واریز و فکس کردم رو یا فکسشون خراب بوده .. یا نتونستند بخونند یا اون وسط گم شده. یک بار هم زنگ نمیزنند که مثلا فلان فکس شماره فیش اش ناخوانا است. فقط کافیه یک ساعت از اون مهلت بگذره و قطع . هر بار هم که زنگ میزنم .. یکی تلفن رو برمیداره میگه گوشی !!! بعد وصل میکنه جای دیگه .. اون میگه گوشی !! بعد این نهضت ادامه دارد .. یک بار پنج دقیقه پاس دادن پشت تلفن را ضبط کردم و برای مدیر فروششون گذاشتم .. که اون پلاکارد همه حق با مشتری است رو از روی دیوار بکنند. هر ماه هم باید زنگ بزنم که این صورت حسابتون برای من نمیاد!

پشتیبانی : پایینتر از صفر !!!! اینها رو از کجا پیدا میکنند؟ من بهش میگم پینگم روی سرورهای ایران شده 2000 به من میگه YAHOO! رو پینگ کن !! ROFLMQAO !!! این معمای عجیب هم که حل نشدنی است که چرا حداقل پینگ ما با سرورهای خارج از ایران 200 است !

کل مرداد پارسال هم سرعت ها رو نصف کردن . حالا bandwidth رو به کی میفروشند معلوم نیست. داتک از جمله شرکت هایی است که ICP هم هست و میتونه Bandwidth بفروشه!

یک سال تمام من هر چند دقیقه یک بار قطع میشدم . پشتیبانیشون هم همه بهانه های ممکن رو برام ردیف میکرد . که خط تلفن نویز داره ، ویروس داری (آخه قطع شدن چه ربطی به ویروس داره ) ، کامپیوترت سرعتش پایینه (HL2 بیشتر قدرت میخواد یا ADSL ؟ ) ... آخرش وقتی رفتم یک مودم درست حسابی external خریدم معلوم شد تمام این مدت مشکل از اون soft modem خوشحالشون بوده !
حالا شما اگه ازشون راضی بودی .. این مسائل احتمالا برات مهم نیست یا از وجودشون خبر نداری یا ... ! /:)

با قدرت تایید میشه

Allurea

کاربر سایت
Jun 11, 2006
1,485
سلام دوستان
من از adsl استفاده میکنم میخواستم بدونم اگه به isp کشور دیگه وصل بشم هزینه ی خارجه رو قبض میاد یا به عهده ی شرکتیه که ازش سرویس Adsl گرفتم و رو قبض نمیاد؟
ممنون

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن

سلام
آخ گفتی . پدر من یکی که در اومده یه روز پینگم 250 تا 350 هست فرداش میبینم رفته رو 2000:eek: زنگ میزنم پشتیبانی موضوع رو میگم یارو بر میگرده میگه ما پینگ هامون رو بستیم. بابا ما آخر نفهمیدیم معنی این جمله که پینگمون رو بستیم یعنی چی؟
یا علی مدد

lave_101

کاربر سایت
Feb 3, 2007
287
فکر نکنم جای این سوال اینجا نباشد با این حال ببخشید
میخواستم بدانم بوسیله کارت رسیو چگونه میشود از اینترنت فایلی دانلود کرد وروش کامل ان را توضیح بدهید؟
باتشکر

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
سلام
آخ گفتی . پدر من یکی که در اومده یه روز پینگم 250 تا 350 هست فرداش میبینم رفته رو 2000:eek: زنگ میزنم پشتیبانی موضوع رو میگم یارو بر میگرده میگه ما پینگ هامون رو بستیم. بابا ما آخر نفهمیدیم معنی این جمله که پینگمون رو بستیم یعنی چی؟
یا علی مدد

والا فکر کنم داره چرت میگه. من که تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم. فکر کنم میخوان که شما رو از سر خودشون باز کنند.

اون جور من از درس شبکه پیشرفته یادمه که به احتمال زیاد سوادم نم کشیده .Ping از echo request/Response موجود در ICMP استفاده میکنه .. پینگ رو بسته باشند یعنی اینکه این دستورات دیگه کار نکنه ..یعنی ICMP رو از Protocol Stack حذف کرده باشند. حالا بدون ICMP که نمیشه زندگی کرد.

ICMP = Internet Control Message Protocol

آخرین ویرایش:

Allurea

کاربر سایت
Jun 11, 2006
1,485
سلام دوستان
من از adsl استفاده میکنم میخواستم بدونم اگه به isp کشور دیگه وصل بشم هزینه ی خارجه رو قبض میاد یا به عهده ی شرکتیه که ازش سرویس Adsl گرفتم و رو قبض نمیاد؟
ممنون
بچه ها قضیه خیلی حیاتیه :biggrin1:

Dr_JavaD

کاربر سایت
Jan 7, 2007
456
دوستان الان آسیا خوبه برای من که خوب بود این همه بچه ها گفتند بد نگیر ما گرفتیم خوب بود سرعت دانلودش که اصلا تغییر نمی کنه و ثابت هست من 64 گرفتم ثابت روی 8 تا 9 هست فکر کنم 128 هم همینجوری باشه به نظر من اسیا تک بگیرید بهتره

Allurea

کاربر سایت
Jun 11, 2006
1,485
با Vpn
ببینید من ماه پیش دیال آپ داشتم از اکانت تست Vpn استفاده کردم و دقیقا همون ماه 4 تومن خارجه اومد در صورتی که اون خط فقط به نت وصل بود
من شک کردم این Vpn خودش به تنهایی به Isp وصل شه آخه وقتی کانکت میکنم Yahoo Massenger قطع میشه اگه این 4 تومن بخاطر Vpn نبوده پس برای چی خارجه اومده
حالا این ماه که Adsl داشتم و با Vpn یه 40 ساعت بیشتر وصل شدم میخوام بدونم اگه یدفه خارجه انداخت مطمعن شم رو قبظ نمیاد
جالب اینجاس هر کی با Vpn کانکت شده خارجه براش نیومده
سلام دوستان
ممنون

Johnny_23

کاربر سایت
Jul 23, 2007
615
نام
JÄVID
دوستان الان آسیا خوبه برای من که خوب بود این همه بچه ها گفتند بد نگیر ما گرفتیم خوب بود سرعت دانلودش که اصلا تغییر نمی کنه و ثابت هست من 64 گرفتم ثابت روی 8 تا 9 هست فکر کنم 128 هم همینجوری باشه به نظر من اسیا تک بگیرید بهتره

باهات موافقم منم آسيا تك دارم 128 گرفتم خوب بود قبلا داتك داشتم اما به خاطر برخورد ناشايست با من ديگه نگرفتم خوشم نيامد
ولي نميدونم چرا دارن رو مخم كار ميكنن:biggrin1: كه صبا نت بگيرم ميگن خيلي عاليه:eek:
حالا مونده كه نظر دوستان چي باشد:-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر