اطلاعاتی در مورد سرویس Adsl

• Thread starter Thread starter mt3691
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
سلام
بچه ها بالا خره جور شد که از همین طریق شبکه کردت سیستم ها با رفیقم adsl بگیریم فقط می خواستم یه زحمت بهتون بدم اونم اینه که تمام امکاناتی که برای شبکه کردن دو تا سیستم مورد نیاز هست رو بهم بگید (کوچکترین جز مثل قیمت هر متر سیم رو هم می خواستم بدونم) یا علی مدد

ممنون از جواباتون پدرام جان و مهسا خانم
من مي خواستم مودم AdSL بخرم.
و مودم مورد نظر من هم Am602ايسوز بود ولي تا دست روي مودم گذاشتم
تخمش رو ملخ خورد تمام علاالدين و ايران و ... رو گشتم .نتونستم مودم رو پيدا کنم!!
به خاطر همين مودم رو CPE AAM 6000 بهم پيشنهاد دادن
منم ديدم مورد مناسبيه و کار راه انداز!!
اولا مي خواستم نظرتون رو در موردش بدونم و اينکهبه غير از کابل شبکه فرق ديگه هم داره؟؟
دوما قيمت مودم توي بازار چنده؟؟
بازم از همه ممنون
1
. مودمي که بهت پيشنهاد دادن خوبه بگيرش.قيمتش اينجا بين 45-55 هست.

منظورت با پست من بود پدرام جان؟؟
همین مودم AAM6000رو گرفتم
روي جعبه مودم من چند جمله نوشته که مي خواستم اين قابليت ها به چه درد مي خوره؟؟
Multi Rate ADSL Supported
Plug And Play Installation
Supports Speed Up to 8 Mbps DownStream And 800
Kbps Upstream

برای جواد خان : به ترتیب کیفیت 1. داتک 2. شاتل 3. پارس آنلاین

برای حسن :

خوب اگر توی کوچه هستید نمی تونید 100 متر رو سیم کشی کنید ؟ اگر نشه می تونید از کارت های وایرلس واسه شبکه کردن استفاده کنید که هزینتون میره بالا.گیشنهاد من اینه که سیم کشی کنید همین 100 متر رو.

نمایندگی داتک تو شیراز کجاست؟

بچه ها بالا خره جور شد که از همین طریق شبکه کردت سیستم ها با رفیقم adsl بگیریم فقط می خواستم یه زحمت بهتون بدم اونم اینه که تمام امکاناتی که برای شبکه کردن دو تا سیستم مورد نیاز هست رو بهم بگید (کوچکترین جز مثل قیمت هر متر سیم رو هم می خواستم بدونم) یا علی مدد
خب مبارکه
امکانات زیادی نمی خواد
متراژ کابل شبکه به اندازه کافی که فکر می کنم چون در بازار به صورت آماده و سوکت خورده بیشتر از 40 متر نداریم باید خودت بری کابل رو بخری و سوکت بزنی
البته موقع خرید کابل حواست باشه از کابلهایی با کیفیت خب استفاده کنی
سعی کن زیاد کابل هایی که می خری سفت نباشه
دو عدد کارت شبکه هم نیاز داری که بسته به نظر خودت می تونی مارک های متفاوتی بگیری
اکثرا Dlink می گیرن شما هم همینو بگیر....
و بعد هم خود شبکه کردن که اونم کار سخت و زمان بری نیست

نهایت هم لذت شبکه کردن رو هم ببرید...

سلام
یه سری از بچه ها میگن روی مادر بورد کارت شبکه به صورت آنبورد وجود داره آیا درسته و اگر درسته چجوری میشه فهمید؟
یا علی مدد

بله وجود داره کنار پورت های USB دقیقا مثل LAN کنسول 360 تو عکس برات مشخص کردم;)
View attachment 2487

سلام
بچه ها یه سوال دیگه وقتی من سیستمم خاموش باشه(چون مودم adsl رو سیستم من هست) دیگه رفیقه هم نمی تونه به اینترنت وصل بشه؟ را ستی رضا جون از یه نمای بهتر عکس نداری بذاری این یه نمه گنگه.
یا علی مدد

نقل قول:
ممنون از جواباتون پدرام جان و مهسا خانم
من مي خواستم مودم AdSL بخرم.
و مودم مورد نظر من هم Am602ايسوز بود ولي تا دست روي مودم گذاشتم
تخمش رو ملخ خورد تمام علاالدين و ايران و ... رو گشتم .نتونستم مودم رو پيدا کنم!!
به خاطر همين مودم رو CPE AAM 6000 بهم پيشنهاد دادن
منم ديدم مورد مناسبيه و کار راه انداز!!
اولا مي خواستم نظرتون رو در موردش بدونم و اينکهبه غير از کابل شبکه فرق ديگه هم داره؟؟
دوما قيمت مودم توي بازار چنده؟؟
بازم از همه ممنون
نقل قول:
1. مودمي که بهت پيشنهاد دادن خوبه بگيرش.قيمتش اينجا بين 45-55 هست.
منظورت با پست من بود پدرام جان؟؟
همین مودم AAM6000رو گرفتم
روي جعبه مودم من چند جمله نوشته که مي خواستم اين قابليت ها به چه درد مي خوره؟؟
Multi Rate ADSL Supported
Plug And Play Installation
Supports Speed Up to 8 Mbps DownStream And 800
Kbps Upstream
کسی نبود منو کمک کنه؟؟
حسن جان کر وکاسبی ما رو تعطیل کردی ها!!!(:biggrin1:)
(مبارکه باشه:love:)

بچه ها یه سوال دیگه وقتی من سیستمم خاموش باشه(چون مودم adsl رو سیستم من هست) دیگه رفیقه هم نمی تونه به اینترنت وصل بشه؟ ر
سلام
نه دوست عزیز ارتباطی نداره که سیستم شما روشن نباشه و دوستتون به اینترنت متصل نباشه
کافیه مودم روشن باشه و به خط تلفن متصل باشه
مودم های ADSL برای کار کردن نیاز مستقیم به وجود کامپیوتر ندارد

سلام
بچه ها یه سوال دیگه هم دارم مگه سیستم ها از طریق مین بورد و کارت شبکه شبکه نمیشه ؟ پس چطور فقط با روشن بودن مودم و خاموش بودن سیستم اصلی اون یکی سیستم هم می تونه از اینترنت استفاده کنه؟ در ضمن مودم خوب با قیمت خوب به من چی پیشنهاد می کنید؟
یا علی مدد

آخرین ویرایش:
سلام
بچه ها یه سوال دیگه هم دارم مگه سیستم ها از طریق مین بورد و کارت شبکه شبکه نمیشه ؟ پس چطور فقط با روشن بودن مودم و خاموش بودن سیستم اصلی اون یکی سیستم هم می تونه از اینترنت استفاده کنه؟ در ضمن مودم خوب با قیمت خوب به من چی پیشنهاد می کنید؟
یا علی مدد

سلام
بابا یه نفر به ما یه جوابی بده.
یا علی مدد

سلام
یا علی مدد

سلام
بچه ها کسی که به سوال ما جواب نمیده . یه سری دیگه سوال برام پیش اومده تو رو خدا همه رو زود تر جواب بدید چون امروز می خوام برم مودم بخرم . اولا چون می خوام سیستمم رو شبکه کنم مودمlan بخرم یا usb یا اصلا فرقی نداره. دوما وضع فیلترینگ تو adsl هم مثل دیال آپ هست ؟ سوما من آیا باید میکرو فیلتر هم بخرم یا احتیاج نیست؟ چهارمااز بچه های کرج کسی از شبدیز(نماینده داتک در کرج) کسی سرویس مسگیره؟ اگر می گیره خوبه یا نه؟ بچه ها فقط تو رو خدا زودتر سوال هایی رو که پرسیدم به همراه سوالات گذشته که جواب ندادید رو جواب بدین . کارم گیره.
یا علی مدد

سلام
بچه ها کسی که به سوال ما جواب نمیده . یه سری دیگه سوال برام پیش اومده تو رو خدا همه رو زود تر جواب بدید چون امروز می خوام برم مودم بخرم . اولا چون می خوام سیستمم رو شبکه کنم مودمlan بخرم یا usb یا اصلا فرقی نداره. دوما وضع فیلترینگ تو adsl هم مثل دیال آپ هست ؟ سوما من آیا باید میکرو فیلتر هم بخرم یا احتیاج نیست؟ چهارمااز بچه های کرج کسی از شبدیز(نماینده داتک در کرج) کسی سرویس مسگیره؟ اگر می گیره خوبه یا نه؟ بچه ها فقط تو رو خدا زودتر سوال هایی رو که پرسیدم به همراه سوالات گذشته که جواب ندادید رو جواب بدین . کارم گیره.
یا علی مدد
سلام
1- تقریبا بالای 95% مادربرد هایی که از سال 2002 به بعد تولید شدن همشون روشون شبکه به صورت آنبورد دارن و احتیاج نیست کارت شبکه جدا بخری. این جای فیش شبکه پشت مادربرد:
i565104_io.jpg

2- برای اینکه وقتی کامپیوتر ها هم یکیش خاموشه بتونی از اینترنت باز استفاده کنی اول اینکه حتما باید مودمت با سیم lan باشه نه usb دوم اینکه مودمی که می خری باید router باشه یعنی این قابلیت رو داشته باشه که خودش بتونه بدون احتیاح به کامپیوتر ip ست کنه. این نوع مودم ها معمولا اصلا کانکت هم احتیاج ندارن و به محض اینکه کامپیوتر رو روشن می کنی خود به خود کانکت می شه خودش. حالا شما 2 تا کار می تونی بکنی:
یکی اینکه یه مودم router با 2 درگاه شبکه بگیری (معمولا 4 درگاه موجوده بیشتر که اگه نبود 2 درگاه مجبوری، از اینا بگیری) و هر کامپیوتر رو با یه سیم شبکه مستقل به پشت مودم وصل کنی یعنی بین 2 تا pc سیمی کشیده نمی شه.
دوم اینکه یه مودم router با یک درگاه بخری که فقط یک خروجی شبکه داره و بعد بری یدونه switch یا Hub با 4 درگاه شبکه بخری و مودم و 2 تا pc رو به اون وصل کنی. (کاری که خود من می کنم.)

3- سوای موضوع بالا usb استبیلیتی خیلی خوبی نداره و کلا کیفیت lan از هر نظر بالاتره!

4- فیلترینگ ADSL در حد افتضاح و گاها بدتر از dial-up هست.

5- میکرو فیلتر هم چیز خاصی نیست برای اینکه وقتی تلفن زنگ می زنه روی مودم نویز نیوفته.

6- مودم ADSL خوب من بهت paradyne پیشنهاد می کنم البته قیمتش یکم بالاس. ولی هر چی می خری Samphony نخر!

6- مودم ADSL خوب من بهت paradyne پیشنهاد می کنم البته قیمتش یکم بالاس. ولی هر چی می خری Samphony نخر!

سلام
این مودمی که شما پیشنهاد کردید چه قیمتی هست و مواردی که در بالا برای شبکه کردن (خاموش بودنه سیتم اصلی و استفاده سیستم دیگر از اینترنت) گفته شد رو داره؟
یا علی مدد

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or