اطلاعاتی در مورد سرویس Adsl

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
6- مودم ADSL خوب من بهت paradyne پیشنهاد می کنم البته قیمتش یکم بالاس. ولی هر چی می خری Samphony نخر!

سلام
این مودمی که شما پیشنهاد کردید چه قیمتی هست و مواردی که در بالا برای شبکه کردن (خاموش بودنه سیتم اصلی و استفاده سیستم دیگر از اینترنت) گفته شد رو داره؟
یا علی مدد
paradyne مودم ADSL2 هست. من خودم از شاتل خریدم 75 تومان. (البته یه مقدار گرون داده می دونم:))
شما لازم نیست حتما از این مودم بخری، مودم های زیادی مثل asus و us robotic و ... موجودن. البته اول باید بری ببینی که اون isp که ازش اینترنت می گیری مودم شما رو ساپرت می کنه یا نه چون همه مودم ها با همه isp ها کار نمی کنند. (تمام isp ها خودشون یا مودم می فروشن یا اجاره می دن برو ببین خودشون چی پیشنهاد می کنن.)

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
راستی لیچ کینگ جان من پست هاگوارتز رو که مطالعه می کردم اون جوری که گفته بود اینقدر دردسر نداشت یعنی به گفته اون اصلا مودوم adsl ربطی به خاموش و روشن بودن سیستم نداره و خودش کارش رو انجام میده فقط باید از دو تا کارت شبکه استفاده کنم.
یا علی مدد

hogwarts

کاربر سایت
Mar 27, 2006
773
نام
پدرام
وایرلس که راه بندازید یه خورده هزینه داره ولی دردسرش خیلی کمتر از سیم هست.در ضمن به صورت وایرلس کانتر بازی فوکولید حال میده:biggrin1:

hogwarts

کاربر سایت
Mar 27, 2006
773
نام
پدرام
سلام
راستی لیچ کینگ جان من پست هاگوارتز رو که مطالعه می کردم اون جوری که گفته بود اینقدر دردسر نداشت یعنی به گفته اون اصلا مودوم adsl ربطی به خاموش و روشن بودن سیستم نداره و خودش کارش رو انجام میده فقط باید از دو تا کارت شبکه استفاده کنم.
یا علی مدد

شما سیستمی که بهش مودم وصل می کنید و سرور میشه رو باید همیشه روشن نگه دارید تا کلاینت ها ازش استفاده کنند.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
سلام
یا علی مدد
ایشون جواب شما رو دادن:
شما سیستمی که بهش مودم وصل می کنید و سرور میشه رو باید همیشه روشن نگه دارید تا کلاینت ها ازش استفاده کنند.
-------------------------------------------
یا شما باید یه کامپیوتر داشته باشی که همیشه روشن باشه. یا اینکه یه مودم بگیری که router باشه.

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
نه دوست عزیز ارتباطی نداره که سیستم شما روشن نباشه و دوستتون به اینترنت متصل نباشه
کافیه مودم روشن باشه و به خط تلفن متصل باشه
مودم های ADSL برای کار کردن نیاز مستقیم به وجود کامپیوتر ندارد

سلام
بچه ها من خنگ نیستم فقط یه نمه گیج شدم پس یعنی اگر مودم router نباشه این نقل قولی که از بهزاد گذاشتم بی اساسه؟
یا علی مدد

hogwarts

کاربر سایت
Mar 27, 2006
773
نام
پدرام
منظور بهزاد با روتر دار ها بوده.شما هم یه مودم روتر دار بگیر.مودم هایی که روتر دارن برای اتصالات اینترنت چندکاربره هست.

مودم پیشنهادی من D-Link در صورت ساپورت توسط شرکت و بعدش Asus هست.البته ایسوز ارزونتر هست و دی لینک به خاطر اسم و رسمش خیلی گرونتره.

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
منظور بهزاد با روتر دار ها بوده.شما هم یه مودم روتر دار بگیر.مودم هایی که روتر دارن برای اتصالات اینترنت چندکاربره هست.

مودم پیشنهادی من D-Link در صورت ساپورت توسط شرکت و بعدش Asus هست.البته ایسوز ارزونتر هست و دی لینک به خاطر اسم و رسمش خیلی گرونتره.

سلام
پدرام جان قیمت این مودم هایی که گفتی تو چه حدودایی هست؟ سوال دوم اینکه وقتی من از این مودم به سیستم دوستم سیم بدم باید برای شبکه هم یه سیم جدا بهش بدم؟ راستس به من گفتی به دوتا کارت شبکه احتیاج دارم میشه بگی چرا؟
یا علی مدد

hogwarts

کاربر سایت
Mar 27, 2006
773
نام
پدرام
1.قیمت ایسوز هایی که ما می فروشیم 45-50 هست ولی این دی لینک ها من یه مدل خریدم برای یه شرکتی که 96 تومان قیمتش بود.

2. نگاه کن پشت مودم شما 3 تا قسمت وجود داره به غیر از کلید پاور.یک جای سوکت سیم تلفن،یک جای سوکت سیم شبکه و یک جای Usb که بعضی از این مودم ها سومی رو ندارن.

به همین دلیل سیم شبکه می کشن از مودم به کامپیوتر تا بتونی به اینترنت وصل بشی.خوب حالا اگر کامپیوترت مادربوردش جدید هست و جای سوکت کارت شبکه داره فقط 1 کارت شبکه باید بخری.در غیر این صورت باید 2 تا بخری که یکیش برای اتصال اینترنت هست و دیگری برای این که به دوستت هم اینترنت بدی.

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
بچه ها با از این شرکتی که می خوام adsl بگیرم مودم هایی که می فروشه asus am602 هست که میده 65 تومان لطفا بگید چجور مودمیه؟ و داره گرون میده یا خوب میده؟
یا علی مدد

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
سلام
بچه ها با از این شرکتی که می خوام adsl بگیرم مودم هایی که می فروشه asus am602 هست که میده 65 تومان لطفا بگید چجور مودمیه؟ و داره گرون میده یا خوب میده؟
یا علی مدد
شاید تبلیغ بشه
ولی توی سایت شاتل این مودم رو واسه فروش زده 49000 تومن
شرکت داتک هم 50000تون می فروشه!
ولی من که توی شرکت بودم واسه مشتری این مودم رو 45000تومن قیمت داشتم واسه
شرکت ؛واسه یوزر همون 49000 تومن ولی...
.الآن نمی تونی این مودم رو گیر بیاری؛جاهای کمی به قیمت بالا میدن.خودم می خواستم همینو بخرم ولی گیر نیومد AAm 6000رو گرفتم .که فقط فرقش اینه که شبکه نداره
پس اصلا به دردت نمی خوره:biggrin1:

milad

کاربر سایت
Jan 28, 2006
445
نام
mld
سلام
من یک سوال داشتم می خواستم ببینم یه خط اینترنت که با اون بشه 24 ساعت حدود 10 گیگ دانلود کرد و نامحدود باشه دانلودش .حدودا چند در می اد
مرسی ممنون
بای

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,297
نام
احمد
دوستان آیا راهی برای فهمیدن Pcm بودن یا نبودن خط تلفن بدون رجوع به مرکز تلفن وجود داره یا خیر ؟

سلام

1: زنگ بزنی مرکز مخابرات و ازشون بپرسی
البته همین جوری جواب نمی دن و می گن این اطلاعات رو به شما نمی تونن بدن
ولی می تونی بگی که مثلاً:
من 2 روز قبل درخواست ADSL کردم (از هر جا) و هنوز خطم دیجیتال نشده. بعد می خوام ببینم الان Port ها باز شدن و خط دیجیتاله، یا نه چون چراغ مودمم نه روشن میشه نه هیچ ...
اصلاً خطم مگه PCM بوده که اینقدر طول کشیده ؟؟؟ ;)
(این میشه یه شکلش)

2: خیلی ساده تر از قبلی
خطوط PCM هیچ وقت نمی تونن Dial Up رو با سرعت بالاتر از 33.3 وصل بشن
بنابراین عملاً می خوای به خط A1 وصل بشی، ولی سرعتت پایینه و رفع هم نمی شه (در کل هم Connection Speed ت کمه، همم در کل سرعت پایینه)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر