استدیو بانجی 450 نفر از کارمند های خود رو از دست خواهد داد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Bungie-Layoffs_07-31-24.jpg

طبق بیانه رسمی بانجی این استدیو تصمیم داره به خاطر کم کردن هزینه ها 220 نفز ار اعضای خودش رو تعدیل کنه . در این بین 155 نفر از اعضا دیگش به استدیو های سونی ملحق میشن و 75 تا دیگه یک استدیو جدید از زیر مجموعه PlayStation Studio تاسیس خواهند کرد که قرار بر روی یک پروژه علمی-فانتزی کار بکنن . بنا بر این تعداد اعضای استدیو از 1300 نفر به 850 نفر کاهش خواهد یافت . بانجی طبق روال قبلش همچنان بر روی IP های Destiny و Marathon کار خواهد کرد .

Bungie.net

آخرین ویرایش:
رسم سالانه شده انگار، همین فرمون سالی ۱۰۰ تا ۲۰۰ تا بریزن بیرون تا چنسال دیگه چیزی از بانجی نمیمونه
ولی برای یه استدیو ناظر، همین تعداد هم کفایت میکنه

• Like
Reactions: pouria.sh
Sony درجواب خرید Activision Blizzard King
از طرف Microsoft تصمیم ب خرید Bungie اونم تو سریعترین زمان گرفت ( منظور عجولانس )
این هم مایکل پکتر فلک زده گفت ک منم کاملا با این حرفش موافق بودم، ک البته Sony اون زمان گفت Bungie کاملا مستقل میمونه و اداره میشه،

اینم خبر چند ساعت پیش

Hermen Hulst is now the man running Bungie, dev will lose it's autonomy​

هرمن هالست اکنون مردی است که Bungie را اداره می کند، Bungie استقلال خود را از دست خواهد ( داد البته تا چند وقت آینده ) حالا شرکت پشتیبان نشه لطمه نزنه ب Horizon کافیه

Sony درجواب خرید Activision Blizzard King
از طرف Microsoft تصمیم ب خرید Bungie اونم تو سریعترین زمان گرفت ( منظور عجولانس )
این هم مایکل پکتر فلک زده گفت ک منم کاملا با این حرفش موافق بودم، ک البته Sony اون زمان گفت Bungie کاملا مستقل میمونه و اداره میشه،

اینم خبر چند ساعت پیش

Hermen Hulst is now the man running Bungie, dev will lose it's autonomy​

هرمن هالست اکنون مردی است که Bungie را اداره می کند، Bungie استقلال خود را از دست خواهد ( داد البته تا چند وقت آینده ) حالا شرکت پشتیبان نشه لطمه نزنه ب Horizon کافیه
چیزی که من یادمه، شروع مذاکرات بانجی با سونی قبل از اکتی با ماکرو بود ولی اون خرید باعث شد اینا پاشن برن و با شروط بانجی کنار بیان که یه میلیارد قرارداد برا موندن کارمندا بود.
بانجی حداقل 6 تا گسو کنسل کرد، بقول خودشون از لحاظ مالی وارد محدوده قرمز شدن که هرمن هالست هم تو گزارش به سهامدارا گفت، بانجی سودده نیست
Additionally, in 2023, our rapid expansion ran headlong into a broad economic slowdown, a sharp downturn in the games industry, our quality miss with Destiny 2: Lightfall, and the need to give both The Final Shape and Marathon the time needed to ensure both projects deliver at the quality our players expect and deserve. We were overly ambitious, our financial safety margins were subsequently exceeded, and we began running in the red.

After this new trajectory became clear, we knew we had to change our course and speed, and we did everything we could to avoid today’s outcome. Even with exhaustive efforts undertaken across our leadership and product teams to resolve our financial challenges, these steps were simply not enough.  
در مورد حرف جف گراب، بازم پا شده یه چیزی که واضحه، رو لیک و خبر کرده
These actions will affect every level of the company, including most of our executive and senior leader roles.
واضح میگه، اعضای ارشد مدیریتی جدا شدن و قبلا هم مشخص شده بود که اگه بانجی به اهداف اقتصادی نرسه، از مستقل بودن در میاد.
_______
1 میلیارد پولو صرف موندن کارمندا کردن، بعدم اخراج
سونی افکت محسوب میشه این موضوع یا نه؟
:-?

یه سوالی هم برام پیش اومده که مگه چند نفر بودن که 450 تاشون رفتن؟
:blink:
جیمبو افکته.بانجی قبل خریده شدن 900 تا کارمند داشت
Sony Is Spending $1.2 Billion To Make Sure Bungie Employees Don’t Leave
رفت تا 1400 و الان شد 850

آخرین ویرایش:
دیروز
خب نتیجه اینکه تمرکزش رو همزمان گذاشته روی PS5 ,PS VR, عناوین GaaS و درگیر کردن استودیوهای بازیسازیش با فیلم و سریال شده وضع امروزش.
امروز
طبق بیانه رسمی بانجی این استدیو تصمیم داره به خاطر کم کردن هزینه ها 220 نفز ار اعضای خودش رو تعدیل کنه . در این بین 155 نفر از اعضا دیگش به استدیو های سونی ملحق میشن و 75 تا دیگه یک استدیو جدید از زیر مجموعه PlayStation Studio تاسیس خواهند کرد که قرار بر روی یک پروژه علمی-فانتزی کار بکنن . بنا بر این تعداد اعضای استدیو از 1300 نفر به 850 نفر کاهش خواهد یافت . بانجی طبق روال قبلش همچنان بر روی IP های Destiny و Marathon کار خواهد کرد.

آخرین ویرایش:
١٣٠٠ نفر كارمند داشته؟ مگه چكار ميكردن :D
يعنى ازين ١٣٠٠ تا اينهمه وقت يه بازى جديدم در نيومده؟ آتيششون بزنن خيلى بهتره :D
اون ١٥٥ تا كه قراره برن اينور اونور ميخوان دقيقا چه دستاوردى منتقل كنن؟
اون ٧٥ تا مشخصه قراره يه ip لوس نچسب رنگ رنگى بسازن.

كلا فاز خريد بانجى رو من هيچوقت نفهميدم.

• Like
Reactions: Destro and jdepp
من رفتار سونی رو نمی فهمم، وضعیت درامد بانجی همیشه مشخص بوده! از بعد از خریداری شدنم تا الانم جز اکسپنشن دستینی 2 عرضه نکردن! که کیفیت این دو تا هم سینوسی مثل قبل از خریده شدن بود! که پرونده رو با یک اثر خوب بستن! بهتره تا عرضه شدن عناوین جدیدشون صبر کرد! چون تا الان که نشون دادن هنوز کیفیتشون به شدت بالاست!
نمرات آخرین اکسپنشون
IMG_20240801_034952.png
.
.
.
اما من نمی دونم چرا حس می کنم! این قضیه بانجی به کنسلی عناوین و کنسل نشدن کنکورد یک ربط مستقیمی داره و بی ربط نیست...

دلیلش؟! بانجی حتی قبل از خریده شدن کاملا به سمت ووکنس شدید رفته بود! خیالم ازشون راحت بود چون رو کیفیتشون تاثیر نمی زاشت!(شخصا هم همیشه می گفتم به همه که از بانجی نباید ترسید ولی از خوده سونی چرا!چون اینا تا به امروز کیفیتو فدا نکردند) ولی انگار بعد از خرید درون خوده بانجی اتفاقات عظیم تر درباره این مسائل رخ داده!
(تصاویر زیر هم نشون میده از قبل از خرید تا به امروز چقدر این استدیو درگیر DEI شده!!!!)
IMG_20240801_022128.pngIMG_20240731_232734.pngIMG_20240731_232958.jpgIMG_20240731_232538.pngIMG_20240731_233258.jpgIMG_20240731_233629.pngIMG_20240731_233716.png
و...

حالا که عملا ceo های اینتراکتیو زیر نظر توتوکی هستند قطعا بحث هایی شکل می گیره با این بازخورد به کنکورد آیا واقعا بانجی باید بی نظارت به کارش ادامه می داد؟!
.
.
.
اما در مورد هرمن! من نمی دونم یک آدمی مثل گراب چرا فکر نکرده میاد یک حرفی می زنه!
بانجی دستش باز بود! مستقل از PS studios بود! ولی هیچوقت مستقل از اینتراکتیو نبود! یعنی مستقیما با ceo که جیمبو باشه در ارتباط بودند! اون زمان هرمن فقط رئیس استدیو ها بود!

حالا چه بانجی همچنان آزادی داشته باشه چه نداشته باشه! مثل سابق زیر نظر ceo هستند! که خب الان هرمن ارتقا گرفته!

آخرین ویرایش:
چقدر ما گفتیم این خرید در قواره سونی نیست...
الان هم همونطور که شاهد هستید، سونی با مدیریت افتضاحش، داره یکی دیگه از بهترین استودیوهای حال حاضر صنعت رو نابود میکنه.
رسانه ها هم که برخلاف کمپانی های دیگه، مثل همیشه با رعفت با سونی برخورد میکنن.
بلخره باید هوای وک ترین کمپانی صعنت رو داشته باشن...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or