اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
ای کاش amd هم یه تکون درستو حسابی به خودش بده تا زمانی که اینطوری داره پیش میره باید منتظر قیمتهای نجومی nvidia باشیم
واقعا تو شرایط اقتصادی ایران خیلی سخته یه pc گیمینگ جمع کرد و اپگرید کرد
خدا به داد ما گیمرها رحم کنه
مخصوصا گیمرهای متاهلی مثل من که ۲۰ ساله گرفتار صنعت گیمینگ هستیم و نمیتونیم ازش دل بکنیم

• Like
Reactions: che-jaleb

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
ای کاش amd هم یه تکون درستو حسابی به خودش بده تا زمانی که اینطوری داره پیش میره باید منتظر قیمتهای نجومی nvidia باشیم
واقعا تو شرایط اقتصادی ایران خیلی سخته یه pc گیمینگ جمع کرد و اپگرید کرد
خدا به داد ما گیمرها رحم کنه
مخصوصا گیمرهای متاهلی مثل من که ۲۰ ساله گرفتار صنعت گیمینگ هستیم و نمیتونیم ازش دل بکنیم
خوب اشتباه شما همینه
گیمری با متاهلی نمیسازه مگه پولت از پارو بالا بره
مگه زن و بچه میزارن پولی برا ادم بمونه ؟

• Like

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
I was thinking about it and have one theory though, the sharp decline is happening in the last quarter. Think about this: with the COVID-19 Corona outbreak, everybody is at home, starting up that older Intel-powered PC or laptop again or people are refurbishing an older PC for their kids and people to game on ...
این قسمت هم تو لینک بود

این لینک راجبه فروش نیست و یوزیجه و یک تئوری بزرگ هم همینه که خیلی ها از سیستم های قدیمی و لپ تاپ هاشون دارن بازم استفاده میکنن . ( نمونش خوده منم همینم الان دارم همین کارو میکنم ) باید اوضاع بهتربشه و بعد بشه نظر داد البته تو قسمت CPU جایی که فوکس اصلی AMD ه .( رایزن نسل 3 تازه هم اومده فعلا طول میکشه که بازارو بخواد بگیره همین الان تو دنیای laptop خیلی از OEM ها هنوز داره از اینتل پشتیبانی میکنن با اینکه R9 4900HS تو بنچ مارک و مصرف برق i9 روی Helios رو هم زد . تازه داستان داره برای مصرف کننده ها خوب میشه اگه دنیا نابود نشه :D 2022 2023 رقابت تنگا نتگ داریم بین این 2 تا , فعلا AMD با زن2 داره رنده میکنه تو پرفرمنس این شرایط فقط به نفع ماست . حالا باید دید bignavi و RDNA2 با nVidia چیکار میکنه .
مشکل AMD تو بخش نرم افزار و درایورهاشه که 5700XT تازه با این اپدیت ها خوب شده, این بزرگترین ظعف AMD ه باید روش کار کنه .

آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
گفته میشه که حتی 2080Ti هم نتونسته با مد ری تریسینگ Watch Dogs Legion توی 1080 60 فریم ثابت بده!
اونوقت یه سری رویای 60 و 120 4K فریم توی کنسول دارن! اگه قرار باشه ری تریسینگ واقعی رو توی بازی های نسل بعد روی کنسول ها ببینیم قطعا فریم روی همون 30 محدود میشه.
RTX 2080 Ti did not reach 60FPS/1080p with Ray-Tracing ON in Watch Dogs Legion

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
گفته میشه که حتی 2080Ti هم نتونسته با مد ری تریسینگ Watch Dogs Legion توی 1080 60 فریم ثابت بده!
اونوقت یه سری رویای 60 و 120 4K فریم توی کنسول دارن! اگه قرار باشه ری تریسینگ واقعی رو توی بازی های نسل بعد روی کنسول ها ببینیم قطعا فریم روی همون 30 محدود میشه.
خوب یوبی سافت همیشه بابای کیفیت ساخت بوده یعنی بازی هاش هم داستان دارن هم گیم پلی دارن هم فریم می دن هم اصلا پولکی نیست هم به مشتری هاش خیلی احترام می ذاره یعنی الان فن هاش 15 ساله دارن می گن پرنس یا اسپلینل سل یا ریمن جدید بده یا حداقل اون بیاند کوفتی که معلوم نیست چطوری انلاین مولتیش کردی رو بیا بده خیلی شیک هر سال بازی هایی رو می ده که فروشش تضمین شدش هر از گاهی 1 اسوره مولتی ip جدیدم می ده که باز همون فرمول هست یعنی اینقدر بازی هاش تنوع دارن که من بعد از 1 ساعت بازی کردن به شدت خوابم می گیره.
باگ هم که اصلا بازی هاش ندارن پلیش شده عالی تا دسته هم همیشه فریم می دن ماهی ها هم پرواز می کنن.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
به نظرم RT یک کلاه برداری بود از تمام کسایی که میخواستن سری جدید Nvidia بخرن و یک بهانه خوب برای بالا بردن قیمت ! عملا توی بنچمارک ها فقط همین سری 2080 ها بودن که می تونستن با فعال بودن RT نزدیک 60 FPS بدن اونم نه توی همه بازی تازه !!! زیره 2080 هم که عملا RT فعال کردن دیگه برات FPS ـی نمیذاشت 8->
در نتیجه ، هیچ کدوم از گرافیک های سری 20 به نظرم برای Ray Tracing خوب نبودن ، فقط 2080 تی آی به نظرم خوب بود که اونم اولین بازی نسل جدیدی که نشون دادن ... :-< AMD هم اعلام کرده بود ما تکنولوژی RT رو داریم ولی چون قیمت تمام شده خیلی میره بالا به هیچ عنوان اضافه نکردیم (صحبت دو سال پیش تقریبا)

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
به نظرم RT یک کلاه برداری بود از تمام کسایی که میخواستن سری جدید Nvidia بخرن و یک بهانه خوب برای بالا بردن قیمت ! عملا توی بنچمارک ها فقط همین سری 2080 ها بودن که می تونستن با فعال بودن RT نزدیک 60 FPS بدن اونم نه توی همه بازی تازه !!! زیره 2080 هم که عملا RT فعال کردن دیگه برات FPS ـی نمیذاشت 8->
در نتیجه ، هیچ کدوم از گرافیک های سری 20 به نظرم برای Ray Tracing خوب نبودن ، فقط 2080 تی آی به نظرم خوب بود که اونم اولین بازی نسل جدیدی که نشون دادن ... :-< AMD هم اعلام کرده بود ما تکنولوژی RT رو داریم ولی چون قیمت تمام شده خیلی میره بالا به هیچ عنوان اضافه نکردیم (صحبت دو سال پیش تقریبا)

کلا ری نیاز به بهینه شدن داره این ری الان همه کار مهندسای انویدیا هست باید خود انجین ها اپگرید بشن الانم با dlss 2.0 کاملا قابل بازی هست دیگه 2060s هم اکثر بازی ها 60 ثابت می ده 1080p البته

• Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
2020-08-10_18-03-37.jpg
31 آگوست شاهد رونمایی از امپر خواهیم بود.
21 سال پس از رونمایی از geforce 256 در سال 1999.
فقط مشکل جیبه و گر نه منتظرش هستیم.شایعاتی هست که این سری تو رم صرفه جویی اصلا نکرده.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
NVIDIA GeForce Ultimate Countdown
1 سپتامبر ساعت 20:30 به وقت ایران .
دیروز گفته بود 21 روز همه گفتن میشه 31 آگوست.
الان ثانیه شمارش میگه 21 روز و 1 ساعت و 25 دقیقه دیگه.
2020-08-11_19-09-21.jpg

سیستم های اند سال 99،با 128 مگ رم و پنتیوم تری 733 مگ و جیفورس 256.

بزرگترین جهش ،انقلاب،تغییر در pc گیمینگ از سال 1999

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
View attachment 159807
31 آگوست شاهد رونمایی از امپر خواهیم بود.
21 سال پس از رونمایی از geforce 256 در سال 1999.
فقط مشکل جیبه و گر نه منتظرش هستیم.شایعاتی هست که این سری تو رم صرفه جویی اصلا نکرده.

البته اگه باز چرند نزنه کارت سرور برامون رو کنه :))
ایندفعه این کار رو بکنه با تراکتور از روش رد می شیم
من حدسی که خودم می زنه جایی شایعه نشده از شایعه در کردم. اینکه از 4 تا کارت یکیش اسمش 3090 هست که متشکل از 2 تا هسته هست یعنی یا 2 تا 3080 یا 2 تا 3080TI هست که مجموعا 24 گیگ رم یا 20 گیگ رم گرافیکی داره که هم پهانش دوبل شده هم اینبار واقعا 20 گیگش جمع بسته شدش با تکنیک NVLINK جدید
الباقی هم با خساست رمی که شایعه شده 12 تا برای 3080TI بعد 10 تا برای 3080 و در نهایت 8 گیگ برای 3070 هست هر چند امیدوارم این ارقام به 16 12 10 تغییر پیدا کنند.
هر چند خیلی ها منتظرش هستن اما اگر رم 8 برای 3070 با 3060 بذاره حتی اگه قدرتی در حد 2080TI داشته باشن اما تمام قدرتش فدای محدودیت رمش می شه و باز طی نسل نیاز به ارتقا پیدا خواهد شد. همین الان حتی HORIZON نسل قبلی PS4 داره 8 گیگ رم گرافیکی روی 1080P مصرف می کنه.

• Like
Reactions: rahyarpaul

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
البته اگه باز چرند نزنه کارت سرور برامون رو کنه :))
ایندفعه این کار رو بکنه با تراکتور از روش رد می شیم
من حدسی که خودم می زنه جایی شایعه نشده از شایعه در کردم. اینکه از 4 تا کارت یکیش اسمش 3090 هست که متشکل از 2 تا هسته هست یعنی یا 2 تا 3080 یا 2 تا 3080TI هست که مجموعا 24 گیگ رم یا 20 گیگ رم گرافیکی داره که هم پهانش دوبل شده هم اینبار واقعا 20 گیگش جمع بسته شدش با تکنیک NVLINK جدید
الباقی هم با خساست رمی که شایعه شده 12 تا برای 3080TI بعد 10 تا برای 3080 و در نهایت 8 گیگ برای 3070 هست هر چند امیدوارم این ارقام به 16 12 10 تغییر پیدا کنند.
هر چند خیلی ها منتظرش هستن اما اگر رم 8 برای 3070 با 3060 بذاره حتی اگه قدرتی در حد 2080TI داشته باشن اما تمام قدرتش فدای محدودیت رمش می شه و باز طی نسل نیاز به ارتقا پیدا خواهد شد. همین الان حتی HORIZON نسل قبلی PS4 داره 8 گیگ رم گرافیکی روی 1080P مصرف می کنه.
این سری کارت سرور نیست،سال شمار گذاشته و هر روز داره میاد جلو با اخبار سالهای گذشته.
در مورد رم هم آخرین شایعه
2020-08-14_11-56-31.jpg

اینو میگه.رم 3060 کمه،اگه واقعا انقلابی باشه حتی 3070.پیش بینی افزایش 30 درصدی شیدر و هسته رو داره میکنه 2304 تو 2070 .2944 تو 3070.تو 7 نانو میتونه فرکانسم افزایش بده و پایه بالاتری ببنده.
اینا میگن یه 3070 جواب 4k رو هم میتونه بده.فقط رمشه که مشکلشه.
اینم فعلا برا شروه،شروع کنه به زدن apu های موبایلی و ....

خوبیش اینه که احتمالا 3070 به یه کارت 10 تایی میرسه ، amd برا رقیب این باید 13-14 تا خام بزنه که به این برسه.با این اوصاف ،اگه این شایعات درست بشه،بعیده amd این نسلم برا رقابت پرچمدارا چیزی داشته باشه.
میره بازار میان رده روو بگیره و مبارزه تو قیمت.که این خبر خوبی میتونه باشه.تهش جیبمون جواب نداد و اینتل رو هم دیدیم ، amd ارزونه میریم اونو میگیریم.
ولی این نسل خرید از بازار ایران به نظر اشتباهه.چون قیمتاشون اصلا مناسب نیست و خرید از آمازون کاملا بصرفه تر هست.
در کنارش با توجه ضعف گرافیکی کنسول این نسل،اگه 3070 با 10 گیگ رم عرضه بشه یا 3060 با 8-10 گیگ رم،تا آخر نسل اینا هم جوابند.رم رو هم به 24 -32 ارتقا بدی.تمام تمامه این نسل.تهش یه ذره میکشی تنظیماتو پایین.
اگه هم رم گرافیک رو خساستی داد یه صبر میکنیم هم شاید مدلهای دیگه ای انویدیا داد در ادامه و هم اینتل و amd هم بیان ببینیم اونا چی دارن.
با دلار 22-3 تومنی علاقه داشتن به انویدیا یا اینتل و یا سی پی یو دسکتاپ و اینا همش کشکه :D

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
این سری کارت سرور نیست،سال شمار گذاشته و هر روز داره میاد جلو با اخبار سالهای گذشته.
در مورد رم هم آخرین شایعه
View attachment 160384

اینو میگه.رم 3060 کمه،اگه واقعا انقلابی باشه حتی 3070.پیش بینی افزایش 30 درصدی شیدر و هسته رو داره میکنه 2304 تو 2070 .2944 تو 3070.تو 7 نانو میتونه فرکانسم افزایش بده و پایه بالاتری ببنده.
اینا میگن یه 3070 جواب 4k رو هم میتونه بده.فقط رمشه که مشکلشه.
اینم فعلا برا شروه،شروع کنه به زدن apu های موبایلی و ....

خوبیش اینه که احتمالا 3070 به یه کارت 10 تایی میرسه ، amd برا رقیب این باید 13-14 تا خام بزنه که به این برسه.با این اوصاف ،اگه این شایعات درست بشه،بعیده amd این نسلم برا رقابت پرچمدارا چیزی داشته باشه.
میره بازار میان رده روو بگیره و مبارزه تو قیمت.که این خبر خوبی میتونه باشه.تهش جیبمون جواب نداد و اینتل رو هم دیدیم ، amd ارزونه میریم اونو میگیریم.
ولی این نسل خرید از بازار ایران به نظر اشتباهه.چون قیمتاشون اصلا مناسب نیست و خرید از آمازون کاملا بصرفه تر هست.
در کنارش با توجه ضعف گرافیکی کنسول این نسل،اگه 3070 با 10 گیگ رم عرضه بشه یا 3060 با 8-10 گیگ رم،تا آخر نسل اینا هم جوابند.رم رو هم به 24 -32 ارتقا بدی.تمام تمامه این نسل.تهش یه ذره میکشی تنظیماتو پایین.
اگه هم رم گرافیک رو خساستی داد یه صبر میکنیم هم شاید مدلهای دیگه ای انویدیا داد در ادامه و هم اینتل و amd هم بیان ببینیم اونا چی دارن.
با دلار 22-3 تومنی علاقه داشتن به انویدیا یا اینتل و یا سی پی یو دسکتاپ و اینا همش کشکه :D
ممنون از توضیحاتتون فقط یک نکته ، تولید کننده cpu موبایل رو نمی خره ، داره شرکت arm که طراح و توسعه دهنده پردازنده بر پایه risc هست ، که به جرات میشه گفت الان تمامی پردازنده های موبایل از لیسانس تکنولوژی این شرکت برای پردازنده های موبایلشون استفاده می کنند رو از سافت بانک می خره . در ضمن سافت بانک تایید کرده
SoftBank confirms talks to sell Arm as it reports $12bn profit

• Like
Reactions: rahyarpaul

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر