اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
سلام دوست عزیز . من یه مشکل دارم اونم اینکه موقعی که می خوام با کنسول به PSN وصل شم نمی تونم ، حتی با کامپیوتر هم سایت ها ی سونی کلا بالا نمیان !! این مشکل با سرور ها اپل هم برقراره . یعنی نه سایت اپل بالا میاد ، نه آیتیونز ، نه اپل استور (نه از موبایل ، نه از کامپیوتر !!).
البته گه گاه این مشکل به صورت مقطعی رفع میشه ، ولی باز دوباره بر میگرده !! چند نفر هم تو همین فروم دیدم که مشکل منو داشتن . به isp (مخابرات تهران ) هم یکی دو ماه پیش زنگ زدم ، گفتند که پیگیری می کنند ولی نتیجه ای حاصل نشد .
موقعی که اکانت کاهش پینگو وصل میکنم مشکل به طور کامل از بین میره !! یعنی فقط isp من مشکل داره ؟ چه کنم ؟
* اینم عکس ، 2 تست اول بدون اکانت کاهش پینگ . دو تست بعدی با اکانت کاهش پینگ .

دوست عزیز، مشکل از تنظیمات Hosts ویندوز شما یا تنظیمات DNS Cache ویندوز شما هست! که هم می تونه از ویروس و تروجان باشه و هم تنظیمات باقیمانده از استفاده ی چیلترشکن های متفرقه.

اگه دقت می کردی در دو تا دستور پینگ اول به آدرس Local داره ارجاع میشه و در واقع اصلا به سایت اپل نمیرسه و Loopمیشه، وقتی از V-pn استفاده می کنی تنظیمات پیش فرض ویندوز ندید گرفته میشه و پینگ شما به سایت اپل میرسه.

K ANE

کاربر سایت
Aug 15, 2014
920
نام
Noble 6
دقیقا هر 30 دقیقه یک بار از x live پرت میشم بیرون و تا مودم رو خاموش روشن نکنم نمیتونم وصل شم ....گند زدن به زندگیه ما با این اینترنت کذایی

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
دوستانی که در اتصال کنسول با PSN مشکل دارن اول یه تصویر از مانیتور پینگ سرویسشون بگیرن، ببینم تایم آوت دارن یا نه، اگه مشکل سراسری باشه با زیرساخت گزارش می دم.

اقا فرشید مشکل udp رو گزارش نمی کنید؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
اقا فرشید مشکل udp رو گزارش نمی کنید؟

شما کاری رو که گفتم انجام دادی ؟!

الکی که نمیشه هر مشکلی پیش میاد اسمش رو udp بزاریم، هر وقت مشخص شد بعد اطلاع رسانی میشه.

Itachi_Uchiha

کاربر سایت
May 17, 2009
616
نام
امیر
دوستان حاج فرشید راست میگه من مشکل UDP ندارم همینطور خیلی های دیگه توی LOL! کسانی که از مخابرات میگیرن این مشکل و دارن.. بهترین کار اینه ISP و عوض کنین

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
من دیشب رسیدم منزل و بعد از حدود یک هفته نرم افزار کریو رو تست کردم ، مشکل خاصی نبود و دیگه قطع نمی شد.
بازی دوتا 2 هم به جز مشکل پکت لاست مشکل دیگه ای نداشت. پینگ هم عادی بود.

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,778
نام
مارشال
دوستان منم این چند روزه برای باز کردن صفحات مختلف یه error ـی دریافت میکنم که اینو نوشته:
DNS Lookup for "www.xbox.com" failed. The requested name is valid, but no data of the requested type was found
ممکنه بعد از چند بار refresh کردن درست بشه و باز کنه، ولی بعضی وقتا هم چند دقیقه یا ساعتی طول میکشه.
میخواستم بپرسم اینم به خاطر همین مشکلات اخیر هست یا از سیستم من ـه و راهی برای درست کردنش هست؟
ممنون.

shahramuae

کاربر سایت
Sep 8, 2014
273
دوستانی که در اتصال کنسول با PSN مشکل دارن اول یه تصویر از مانیتور پینگ سرویسشون بگیرن، ببینم تایم آوت دارن یا نه، اگه مشکل سراسری باشه با زیرساخت گزارش می دم.

استاد من بلد نیستم از کنسول PS4 ببینم لاگم چقدره و پینگ دارم یا نه ، اگه راهنمایی کنین ممنون میشم
ولی با لبتاب پینگ میگیرم 8.8.8.8 چیزی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هست که نسبتا بد نیست . اینترنت من ۵۱۲ از دیش اختصاصی بدون share هست
و البته این مشکلی که یکی از دوستان اشاره کردن که سایت پلی استیشن استور رو بعضی وقتا به شدت کند باز میکته در حدی که خیلی ار عکسها اصلا لود نمیشه !!!

K ANE

کاربر سایت
Aug 15, 2014
920
نام
Noble 6
اصلا هیچ ربطی به مخابرات و یا ISP خاصی نداره ..من خودم از اندیشه سبز خزر سرویس میگیرم که الان 2-3 روزه بعد از 30 دقیقه از xlive کلا دی سی میشم...مشکل 100% از UDP هست اما من نمیدونم منافع یه عده تو چی هست که قبول نمیکنن ...؟؟!!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
دوستان منم این چند روزه برای باز کردن صفحات مختلف یه error ـی دریافت میکنم که اینو نوشته:
DNS Lookup for "www.xbox.com" failed. The requested name is valid, but no data of the requested type was found
ممکنه بعد از چند بار refresh کردن درست بشه و باز کنه، ولی بعضی وقتا هم چند دقیقه یا ساعتی طول میکشه.
میخواستم بپرسم اینم به خاطر همین مشکلات اخیر هست یا از سیستم من ـه و راهی برای درست کردنش هست؟
ممنون.

استاد من بلد نیستم از کنسول PS4 ببینم لاگم چقدره و پینگ دارم یا نه ، اگه راهنمایی کنین ممنون میشم
ولی با لبتاب پینگ میگیرم 8.8.8.8 چیزی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هست که نسبتا بد نیست . اینترنت من ۵۱۲ از دیش اختصاصی بدون share هست
و البته این مشکلی که یکی از دوستان اشاره کردن که سایت پلی استیشن استور رو بعضی وقتا به شدت کند باز میکته در حدی که خیلی ار عکسها اصلا لود نمیشه !!!

دوستان اینطور که برمیاد طبق شواهدی که شما ارائه کردید مشکل از خرابی موقتی DNS های داخلی هست، باید تنظیمات DNS رو توی مودم روتر یا کنسول خودتون بصورت دستی روی DNS های معتبر مثل 8.8.8.8 یا 8.8.4.4 یا 4.2.2.4 قرار بدید.

چگونگی تغییر DNS در کنسول PS4 رو در لینک زیر ببینید:

http://uk.ign.com/wikis/playstation-4/How_to_Manually_Set_Up_an_Online_PS4_Connection

یا این روش را دنبال کنید:

1. Press the PlayStation Button
2. Select the Settings menu
3. Select Network.
4. Select Set Up Internet Connection
5. Select either Wifi or LAN Cable as appropriate to your network
6. Select Custom
7. Select Your Network Name if appropriate and enter password if appropriate
8. Select Manual
9. Set theIP Address, Subnet Mask. Default Gateway, Primary DNS andSecondary DNS according to your local network settings

آخرین ویرایش:

RezaOptic

کاربر سایت
Jan 21, 2014
239
نام
RezaNoori
دیشب موقع بازی تو CSGO تا 4 دست اول همه چیز خوب بود دست 5 ام هممون با هم DC شدیم و تا مودم رو ریست نمیکردیم درست نمیشد بعد هم که به زور کانکت میکردیم بعد از 2 دست باز DC میداد 4 تامونم از 4شهر مختلف با ISP های مختلف بودیم.
فقط هم از سرور بازی دسکانکت شدیم و تو اتصال نرم افزار استیم هیچ مشکلی نداشتیم.

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
دوستان حاج فرشید راست میگه من مشکل UDP ندارم همینطور خیلی های دیگه توی LOL! کسانی که از مخابرات میگیرن این مشکل و دارن.. بهترین کار اینه ISP و عوض کنین
چه راهکار نابی ارائه دادید شما
گیریم فقط مخابرات مشکل داره نباید مشکل مشترکان مخابرات حل بشه؟ مگه به همین سادگیه isp عوض کردن؟ خونت تو شیشه میکنن 1 ماه علافی داره بعدشم من هفته پیش مشکلی نداشتم اینا دارن یه خربکاری میکنن دوباره تمام سایت ها الکی ***** شده بعد که رفرش میکنی ***** نیست!

shahramuae

کاربر سایت
Sep 8, 2014
273
دوستان اینطور که برمیاد طبق شواهدی که شما ارائه کردید مشکل از خرابی موقتی DNS های داخلی هست، باید تنظیمات DNS رو توی مودم روتر یا کنسول خودتون بصورت دستی روی DNS های معتبر مثل 8.8.8.8 یا 8.8.4.4 یا 4.2.2.4 قرار بدید.

چگونگی تغییر DNS در کنسول PS4 رو در لینک زیر ببینید:

How to Manually Set Up an Online PS4 Connection - PlayStation 4 Wiki Guide - IGN

یا این روش را دنبال کنید:

1. Press the PlayStation Button
2. Select the Settings menu
3. Select Network.
4. Select Set Up Internet Connection
5. Select either Wifi or LAN Cable as appropriate to your network
6. Select Custom
7. Select Your Network Name if appropriate and enter password if appropriate
8. Select Manual
9. Set theIP Address, Subnet Mask. Default Gateway, Primary DNS andSecondary DNS according to your local network settings

ممنون استاد تغیرات و انجام دادم تا حدودی بهتر شده ، پینگ از حدود ۳۰۰ اومده روی ۳۰ .

Itachi_Uchiha

کاربر سایت
May 17, 2009
616
نام
امیر
چه راهکار نابی ارائه دادید شما
گیریم فقط مخابرات مشکل داره نباید مشکل مشترکان مخابرات حل بشه؟ مگه به همین سادگیه isp عوض کردن؟ خونت تو شیشه میکنن 1 ماه علافی داره بعدشم من هفته پیش مشکلی نداشتم اینا دارن یه خربکاری میکنن دوباره تمام سایت ها الکی ***** شده بعد که رفرش میکنی ***** نیست!
وقتی میبینی انقد مشکل داره مخابرات!! انقد قطعی و و و و و و چرا بمونی از اون نت بگیری
بعدشم مگه من گفتم حتما برو عوض کن! فقط یه پیشنهاد بود;) بمون همون مخابرات شاید UDP و واست درست کردن ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر