اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
618
من یه نظریه دارم گلد رو با گیم پس ادخام میکنن اینجوری ارزش گیم پس عادی زیاد میشه ارزش گیم پس آلتیمیت کم تر میشه (نه خیلی البته) بعد برا افزایش فاصله یه قابلیت جدید میارن رو گیم پس آلتیمیت فقط قبلاً هم گفتم بنظرم یوبیسافت و مایکروسافت یه نسخه دیگه و ضعیفه تر از یوبیسافت+ رو بیارن چون خود یوبیسافت+ خیلی هزینهش بالاست. و نمیتونن افزایش قیمت ندن
همین الان گیم پس آلتیمیت ادغام گلد و گیم پس هستش دیگه ؟؟؟!!!:-??مگه غیر از اینه ؟؟

• Like
Reactions: reza51

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
با توجه به مدل تجاری یوبیسافت+ چند نوع احتمال هست:
یک: بیاد روی گیم پس آلتیمیت اما بازی ها روز عرضه نیان روش .
دو: همون سرویس یوبیسافت+ کامل بیاد با همه ویژگی های از جمله عرضه بازی ها روز اول ولی روی یه سرویس دیگه! اگه یادت باشه فیل اسپنسر مدت قبل گفته بود بفکر یه مدل پیشرفته تر گیم پس مثل گیم پس لجندری هستیم.

آخه خیلی این وضعش با EA play فرق داره.
EA play دو نسخه داره یکی عادی که ۵دلار در ماهه و رو گیم پس هم اومد و بازی ها بعد ۳ ماه تا یکسال میان روش.
یکی هم مدل EA Play pro که ۱۵ دلار در ماهه و بازی ها روز عرضه میان روش که این رو گیم پس نیومده.
الان یوبیسافت+ فقط یه مدل داره که اونم ۱۵ دلار در ماه میدی و بازی های یوبیسافت روز عرضه در دسترس هستند ولی خب این نمیتونه بیاد رو گیم پس بنظرم یوبیسافت و مایکروسافت همکاری کنند و یه نسخه ضعیف از یوبیسافت+ رو قرار بدن که توش بازی ها مدتی بعد عرضه بیاد رو گیم پس. شایدم هم گیم پس لجندری با مثلاً ۲۵ دلار در ماه راه افتاد و یوبیسافت+ کامل اومد روش
امیدوارم سناریو اول اتفاق بیفته
چون واقعا حتی اکانت سوییچ ۲۵ دلار در ماه هم پولش خیلی زیاد میشه و برای کشور ها و افرادی که وضع مالی مشابه من دارن، اصلا به صرفه نیست و با ۱۰×۱۲ دلار بیشتر شما میتونی ۴ تا بازی برتر یوبی سافت رو که اکثرا بعد یه مدت تخفیف میخورن و فکر کنم ۳۰ دلاری میشن رو بعد از مدتی بخری و مالکیت ابدی اش رو به دست بیاری
ولی سناریو اول واسه من عالیه؛ حتی اگه فقط اودیسی و واچ داگز ۲ و فارکرای ۵ و فور آنر و دیویژن ۲ بیاد روی گیم پس، خیلی عالی میشه!

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,279
نام
علیرضا
همین الان گیم پس آلتیمیت ادغام گلد و گیم پس هستش دیگه ؟؟؟!!!:-??مگه غیر از اینه ؟؟
دوست عزیز خوب بخون دوباره منظورمو نگرفتی منظورم این بود گلد کامل حذف شه و بجاش مشتری برای انلاین بازی کردن گیم پس بگیره حالا یا نسخه عادی یا نسخه التیمیت

• Like
Reactions: emaad.mir

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
من روز اول که کنسول و گرفتم زیاد خوش بین نبودم راستش فکر میکردم یه کنسول معمولی گرفتم که منو یاده 360 همش مینداخت و هی با پلی 5 و چیزایی که تو اینترنت دیدم مقایسه میکردم و میگفتم خوب حالا بعدا ایشالا پلی فایو میگیرم اما بعد حدودا 2 3 هفته ای که دستمه میتونم با اطمینان بگم بی نظیره اصلا معرکست شاهکاره اونقدر که این کنسول خوب طراحی شده و خوش ساخته و مهندسی بی نظیری داره . هیچ صدایی نداره فوق العاده پر قدرته ادم حس میکنه از این کامپیوترهای خفن چندین هزار دلاری زیر دستشه و خلاصه حالا اگه جفته کنسولار و دوباره بزارن جلوم و بگن انتخاب کن بی شک این و انتخاب میکنم. سخت افزار و نرم افزار با هم عالی چفت شده فکر نمیکردم ماکرو اینقدر خوب کار کنه و حالا دارم میفهمم که شاید سونی بیشتر داره نون تبلیغاتش و میخوره . از گیم پسم که نگم دیوونه کنندس . مقایسش با ps now مسخرس اون کجا و این کجا . الان چند تا یوتیوبر و دیدم که تجربشون از کار بعد یه مدت با دو تا کنسول و گذاشتن اکثرشون میگفتن انتخاب اولشون ایکس باکسه.

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
618
من روز اول که کنسول و گرفتم زیاد خوش بین نبودم راستش فکر میکردم یه کنسول معمولی گرفتم که منو یاده 360 همش مینداخت و هی با پلی 5 و چیزایی که تو اینترنت دیدم مقایسه میکردم و میگفتم خوب حالا بعدا ایشالا پلی فایو میگیرم اما بعد حدودا 2 3 هفته ای که دستمه میتونم با اطمینان بگم بی نظیره اصلا معرکست شاهکاره اونقدر که این کنسول خوب طراحی شده و خوش ساخته و مهندسی بی نظیری داره . هیچ صدایی نداره فوق العاده پر قدرته ادم حس میکنه از این کامپیوترهای خفن چندین هزار دلاری زیر دستشه و خلاصه حالا اگه جفته کنسولار و دوباره بزارن جلوم و بگن انتخاب کن بی شک این و انتخاب میکنم. سخت افزار و نرم افزار با هم عالی چفت شده فکر نمیکردم ماکرو اینقدر خوب کار کنه و حالا دارم میفهمم که شاید سونی بیشتر داره نون تبلیغاتش و میخوره . از گیم پسم که نگم دیوونه کنندس . مقایسش با ps now مسخرس اون کجا و این کجا . الان چند تا یوتیوبر و دیدم که تجربشون از کار بعد یه مدت با دو تا کنسول و گذاشتن اکثرشون میگفتن انتخاب اولشون ایکس باکسه.
از نظر من برگ برنده سونی همیشه بازی های انحصاریش بوده و هست و واقعا هم برگ های برنده قوی هستن و نمیشه به راحتی منکر اونا شد. این نسل با توجه به تعداد استودیوهایی که ماکرو سافت خریده اگه بتونه حداقل دوتا دونه بازی جدید (بازم تاکید میکنم جدید یعنی هیلو و گیرز و فورزا و ... قبول نیست) و خفن بده بیرون خیلی میتونه دست بالا رو بگیره ... هرچند معتقدم با تمام این حرفا بازم سونی کنسول بیشتری خواهد فروخت و فقط اختلاف میتونه مثل نسل قبلی نباشه.

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
پتنت جدید مایکروسافت، که قابلیتی مشابه Adaptive Trigger کنترلر دوال سنس رو با نام Force-Feedback trigger برای کنترلر ایکس باکس ثبت کردن.
2 سال پیش هم پتنت مشابه رو برای هوپتیک فیدبک ثبت کرده بودن
188642
188643
188644

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,489
نام
Ali
رو یه انحصاری حساب یه عنوان یونیک باز کنید از الان ، Hellblade .

یعنی شماره اول اگه بودجه و زمان بیشتری داشت راحت یه AAA می‌شد . بچه های NT تا حدی مثل Remedy هستن ، کلا کارای خودشون رو میسازن و داستان سنوا واقعا از اون دنیاهای به یادموندنی دوران گیم من شد واقعا . اینکه بیای پایه روانشناختی و یه بیماری رو اینطور به نمایش بکشی با کلیت یه بازی بشدت خوب کار هر کسی نیست .

یکی هم Fable که همیشه برام جذاب بوده ولی هیچ وقت نشد بزنمش و نمایش تریلر یه حالت خاصی داشت . به این دو تا من خیلی امیدوارم .

یکم صبر داشته باشید انحصاری ها یکی یکی بیان و پایه گذاریهاشون انجام بشه فقط . هنوز هم میگم این نسل بیوفته رو دور اون موقع تقابل بشدت دیدنی و بازیهای خفنی دیده میشه .

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
چند روز دیگه وارد سال 2021 میشیم و باید آروم آروم خودمونو برای این آماده کنیم :D

The next big thing in gaming:

View attachment 188358
فوریه فک کنم قراردادشون نهایی بشه که میشه دو ماه دیگه اون موقع مایکروسافت آزاده برای نمایش :D
----------------
IMG_20201228_221757.jpg
همچنان از اصلش بهتره
:>

emad1772

کاربر سایت
Sep 18, 2010
134
سلام دوستان،
من و برادرم قصد داریم دو تا کنسول ایکس باکس سری اس بخریم (در دو شهر متفاوت زندگی می‌کنیم) و گیم پس اولتیمیت رو به صورت اشتراکی خریداری کنیم. می‌خواستم بپرسم که آیا میتونیم با تنها خرید یک اکانت اولتیمیت و اشتراک اون، با همدیگه آنلاین بازی کنیم؟ مثا فیفا ۲۰ یا Gears 5.

mehdiebtedaei

کاربر سایت
Dec 10, 2020
188
پتنت جدید مایکروسافت، که قابلیتی مشابه Adaptive Trigger کنترلر دوال سنس رو با نام Force-Feedback trigger برای کنترلر ایکس باکس ثبت کردن.
2 سال پیش هم پتنت مشابه رو برای هوپتیک فیدبک ثبت کرده بودن
View attachment 188642
View attachment 188643
View attachment 188644
به شدت نیاز داره دسته ایکس باکس به همچین موردی خیلی خوبه کلا این تکنولوژی جدید یادمه اسپنسر یک مصاحبه کرده بود با تحسین از Dualsence گفته بود ما بابد یکسری موارد از شرکا مون در صنعت گیم یاد یگیریم
الان دسته کنیول های ایکس باکس چند ساله بدون تغییر بوده بجز خوش دست تر شدن و.. این خودش میتونه تنوع بده

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
برای دسته باید تغییرات درست و حسابی میداد
انقدر درگیر ترافلاپس شدن که یادشون رفت دسته ای م وجود داره:D
دسته رو به نظرم هیچ کاریش نکنن فقط باطری و حذف کنن . بقیش و اصلا نباید دست بزنن خیلی خوبه خودش و خوش دسته

• Like
Reactions: Bax and rosgod

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
رو یه انحصاری حساب یه عنوان یونیک باز کنید از الان ، Hellblade .

یعنی شماره اول اگه بودجه و زمان بیشتری داشت راحت یه AAA می‌شد . بچه های NT تا حدی مثل Remedy هستن ، کلا کارای خودشون رو میسازن و داستان سنوا واقعا از اون دنیاهای به یادموندنی دوران گیم من شد واقعا . اینکه بیای پایه روانشناختی و یه بیماری رو اینطور به نمایش بکشی با کلیت یه بازی بشدت خوب کار هر کسی نیست .

یکی هم Fable که همیشه برام جذاب بوده ولی هیچ وقت نشد بزنمش و نمایش تریلر یه حالت خاصی داشت . به این دو تا من خیلی امیدوارم .

یکم صبر داشته باشید انحصاری ها یکی یکی بیان و پایه گذاریهاشون انجام بشه فقط . هنوز هم میگم این نسل بیوفته رو دور اون موقع تقابل بشدت دیدنی و بازیهای خفنی دیده میشه .
بشدت منتظرم fable هستم که اگه خوب درستش کنن یه انحصاری ناب ازش در میاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر