اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

FreeGamer

کاربر سایت
Sep 17, 2011
248
نام
آزاد
سلام قصد خرید series x رو دارم
فقط یه سوالی از دوستان داشتم
درسته که میگن سرویس آنلاین (لایو ) ایکس باکس گیرش بیشتره تو ایران تا psn ?
با تغییر دی ان اس یا هرچی راه حلی داره ؟
آیا با سرویس های اینترنت ایران psn هماهنگ تره یا live ?
کدومش بی دردسرتره برا آنلاین زدن؟؟

• Like
Reactions: mehdiebtedaei

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
Impression خاصی که از کنسول نمیدم ولی شدیدا quick resume بیشتر از اون چیزی که فکر میکردم useful هست ! واقعا خوبه سریع بین بازیا سوییچ کنی .... من قشنگ forza و cyberpunk و gears 5 یه جا باز داشتم و مشکلی تو سوییچ نبود ! No man sky هم اضافه کردم .... یکی از دلایلی که از NMS فراری بودم همون loading اولش بود که خب الان به ۱۰ ثانیه رسیده !! شاید گیرز ۵ قشنگ تو ۵-۶ ثانیه لود میشد .....

تجربه من تا اینجا با Series X به عنوانه کسی که نسل قبل رو xbox نبوده فوق العاده سرگرم کننده و فان هست - تجربه gamePass بدون شک خیلی از اون چیزی که فکر میکردم بیشتر سرگرم کننده هست - حضوره بازی‌هایی مثل Desinty تا Forza و Indie هایه قابل توجه مثل outer wilds - katana zero و حتی بازیهای قدیمی واقعا طوری هست که برایه هر سلیقه یک بازی پیدا میشه ....
حتی نشستم Dante Inferno دانلود کرد از ea play و بازی کردم که حس عجیب و nostalgic داشت لول !

به نظرم gamepass فوق العاده عالی هست مخصوصا تخفیفات ویژه که میده - مثلا Forza horizon 4 که رو پس هست و یه تخفیف ۷۰ درصدی هم رو ultimate addon bundle زده بودن که سریع خریدم

کنسول از نظره کیفیت ساخب بسیار مثال زدنی هست - خودش که کلا بی صداست - داشتم سایبر رو ۶۰ میزدم و هیچی ازش نمیشنیدم :

در ضمن since its quiet hot now دارم cyberpunk رو روش میرم و بدون نقص اجرا میشه تغریبا- هیچ افت فریمی تو quality mode ندیدم - یه مقداری pop in هاش تو performance mode بیشتر تو ذوق میزنه مخصوصا موقع رانندگی ولی ۶۰ فریم ثابت نیست و تا ۵۰ هم پایین میاد ولی به هر حال تجربه بهتری هست تا ۳۰ فریم ولی وضوح تصویر پایینتره
خیبانها به شدت شلوغ هستن - انقدر ماشین رد میشد باید خیابون رو نگاه میکردم رد بشم لول

از نظره باگها هم چیزه خاصی ندیدم - همه texture سریع لود میشد ... کلا خوده بازی loading شاید در حده ۱۰ ثانیه هست - شاید بدترین بازی که دیدم تا الان این بود که یه بار بعد از پیاده شدن از ماشین تمامه hud پرید و مجبور شدم دوباره loadکنم تا درست بشه - مقداری ai ها مشکل داشتن که این مساعل احتمالا برطرف میشه - ولی در تجربه بازی رو Sereis X/S اصلا شک نکنید - فوق العاده روون و عالی هست ...

چندتا عکس زیر از ساعت اولیه هست و spoil خاصی نداره - عکسی ۱۳ مگ از نسخه series X گرفتم و quality mode ×ـ×‌

یه دونه هم از فورزا و ماشین مورد علاقه که پول ندارم بخرم

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,885
نام
حسين
کنسول از نظره کیفیت ساخب بسیار مثال زدنی هست - خودش که کلا بی صداست - داشتم سایبر رو ۶۰ میزدم و هیچی ازش نمیشنیدم :

سلام. اون پچ هات فیکس که 15 گیگ بود رو نصب کردی؟ این تجربه ای که داشتی بعد از اون پچ بود یا قبلش؟

قبل از انتشار نسخه نسل بعدی شک ندارم به زودی با پچ خیلی از مشکلات حل میشه. من خودم بازی رو دراپ کردم به زودی روی سریز میرم با توجه به تعاریفی که دادی :D

• Like
Reactions: g4mer and Triangels

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
سلام. اون پچ هات فیکس که 15 گیگ بود رو نصب کردی؟ این تجربه ای که داشتی بعد از اون پچ بود یا قبلش؟

قبل از انتشار نسخه نسل بعدی شک ندارم به زودی با پچ خیلی از مشکلات حل میشه. من خودم بازی رو دراپ کردم به زودی روی سریز میرم با توجه به تعاریفی که دادی :D
این عکسها اتفاقا ماله قبل از ۱.۴ هست ولی دیروز هم بعده ۱.۴ بازی کردم بازم مشکله خاصی به چشمم نخورد ! اصلا از اون اول هم رو سریز مشکل دیر لود شدن بافت‌ها و افت فریم و ... اینا نبود = مشکلات دیگه ای بود که حل شدن ... هرچند تو ۱.۴ هم همچنان مشکلات ai هست و حل نشده - به این مورد بر خوردم همچنان
قبل از انتشار پچه نسل بعد احتماله بالا اره ... خیلی از مشکلات حل خواهند شد. ولی الانم بازی کنی (البته رو نسل بعد) کلا لذتش سره جاش هست ... من که تا اینجا جز تحسین حرفی ندارم بزنم ... انتظار باگها هم بود به خاطره وسعت و پیچیدگی ولی بازم میگم تا الان باگ game breaking ندیدم - نسخه های نسل قبل متاسفانه به خاطره فریم بعد خیلی بیشتر غیر قابل تحمل هستن ! اگر فریم خوب بود یه جوری با باگها کنار میومدیم ولی ۱۵ فریم رو وان پایه .... طبیعتا نمیشه بازی کرد .

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
oh yeah ...
آسوبو با منابع مناسب می تونه یه اکشن ادونچر / اپن ورد جذاب درست کنه.
حتی با توجه به سابقه ای که قبلا با دیزنی و خود ماکروسافت داشتن، حتی یه پلتفورمر سه بعدی هم عجیب نیست ازشون.

اینا رو بخرن بره دیگه :D

دقیقا هر بار خبر از آسوبو میاد من همین ری اکشن رو دارم. چرا خبر خرید آسوبو رو اعلام نمی کنن. :-t

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
oh yeah ...
حتی با توجه به سابقه ای که قبلا با دیزنی و خود ماکروسافت داشتن، حتی یه پلتفورمر سه بعدی هم عجیب نیست ازشون.

دقیقا هر بار خبر از آسوبو میاد من همین ری اکشن رو دارم. چرا خبر خرید آسوبو رو اعلام نمی کنن. :-t
چون میحوان مستقل بمونن فعلا هم با مایکروسافت و فوکوس هوم اینتراکتیو کار میکنن وی از این بهتر؟

• Like
Reactions: mehdiebtedaei

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
oh yeah ...

اینا استعداد عجیبی تو ساخت جهان های بزرگ دارن قشنگ با حمایت عالی میشه یه استودیو تاپ لول ازشون ساخت ...

mehrdad122

کاربر سایت
Sep 8, 2012
194
سلام دوستان
۱-من میخوام چند روز دیگه XSX رو بخرم به نظرتون چند روز مهلت تست بگیرم کافی هست معمولا دیدم ۴۸ ساعت میدن؟ و چه نکاتی رو موقع خرید رعایت کنم به نظرتون؟
۲-جدا از گیم پس و بازیهاش میخواستم یک بازی ای هم بگیرم که هم لذت ببرم و قدرت کنسولو نشون بده بین AC VALHALLA و WD legion و RDR 2 کدومو توصیه می کنید؟ هیچکدوم رو هم قبلا بازی نکردم

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
سلام دوستان
۱-من میخوام چند روز دیگه XSX رو بخرم به نظرتون چند روز مهلت تست بگیرم کافی هست معمولا دیدم ۴۸ ساعت میدن؟ و چه نکاتی رو موقع خرید رعایت کنم به نظرتون؟
۲-جدا از گیم پس و بازیهاش میخواستم یک بازی ای هم بگیرم که هم لذت ببرم و قدرت کنسولو نشون بده بین AC VALHALLA و WD legion و RDR 2 کدومو توصیه می کنید؟ هیچکدوم رو هم قبلا بازی نکردم
قربان من خودم xsx رو تا حالا از نزدیک ندیدم ولی موقع خرید کنسول باید به نکات زیر توجه کرد
۱ بدنه کنسول خط و خش نداشته باشه
۲ تو مغازه در حضور شما یه بار روشنش کنن تا معلوم شه سالمه و ترجیحا یه بازی هم باهاش اجرا کنن
۳ موقعی که روشنه ایرادی ازش دیده نشه مثل صدای فنه زیاد و ...
۴ فیلم unboxing کنسول رو تو اینترنت ببین وسایل جانبی کنسول همه باهاش باشن یا عوض نشده باشن مثلا کابل hdmi خودش رو بدن نه یه کابل فیک و دسته sx بدن نه دسته one
۵ بارکد جعبه با بارکد پشت کنسول یکی باشه
۶ فیلم باز کردن بدنه کنسول رو هم ببین تو اینترنت اون نقطه ای که کنسول از طریقش باز میشه یه برچسب پلمپ داره اون برچسب رو از طریق فیلم پیدا کن و موقع خرید چکش کن تا مطمین شی کنسول باز نشده که البته این مورد خیلی بعیده
۷ ریجن کنسول هم اگر برات مهمه ریجن خاصی باشه با اطلاعات جعبه و پشت کنسول چک کن که البته بعید میدونم برات مهم باشه
برای بازی هم من بشخصه توصیه میکنم نخری گیم پس استفاده کن ولی اگر میخواستی بخری rdr 2 پیشنهاد منه تازه rdr بازی ای هست که هم خوش فروشه هم افت قیمتش کمه در حالی که ac و watchdogs اینطوری نیستن زمان تستم همون ۴۸ ساعت کافیه کنسول رفرش و داغون هم باشه بیشتر از ۱ الی ۲ ماه کار میکنه اغلب خیلی بعیده بخواد یه هفته ای خراب شه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر