اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
میگم کنسول همیشه رو حالت Instant on خاموش کنم برا کنسول مشکل ایجاد میکنه با باید فول شات خاموش کنم ؟
اگه برق زیاد میره حتما بزارید رو انرژی سیوینگ چون ممکنه اس اس دی آسیب ببینه
در کل انرژی سیوینگ برای کنسول بهتره حالا یکم دیرتر لود میشه

• Like
Reactions: Roozbeh7

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
میگم کنسول همیشه رو حالت Instant on خاموش کنم برا کنسول مشکل ایجاد میکنه با باید فول شات خاموش کنم ؟
من نسل قبلی وان اسم همیشه instant on بود و هیچ مشکلی پیش نیومد
الانم سری ایکس همینطور

• Like
Reactions: AmirPh78

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
Instant on...
✔️برای اینکه کنسول سریع روشن شه،
✔️داشبورد سریع بیاد بالا،
✔️ با xbox app بتونی یه بازیو از راه دور رو کنسولت نصب کنی،
✔️ برای اینکه با google assistant با گفتن ok (hey) google turn on my xbox کنسولتو روشن کنی،
✔️ برای اینکه دانلودهات ادامه پیدا کنند،
✔️ برای اینکه با xbox app بتونی استریم کنی(برای زمانیکه مثلا تلویزیون مشغول میشه و وسط بازی هستی، استریم میکنی روی موبایل، تبلت، لپتاپ یا pcت(دو مورد آخری با چیز پی ان)
✔️و یا حس رفتن سمت کنسولو نداری(یا بیرون از خونه هستی) و از اونورم میخوای بازی کنی،با xbox app کنسولو روشن میکنی(بدون صدا و بدون روشن شدن چراغش) و با گوشیت (+گیم پد) بازی میکنی.
✔️تو این حالت سعی کن روی کنسول پارچه نندازی (برای گرد و خاک) چون کنسول نیمه خاموشه
....
در غیر اینصورت Energy saving بذار، و از اونجاییکه کنسول series هست زیر 30 ثانیه داشبورد میاد بالا،(نسل قبل حدود 2 دقیقه) و نیازی به صبر کردن نیست.
😎

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
بعد از چند ماه کِش مَکش درونی و دو دو تا چهارتا کردن به این نتیجه رسیدم فعلا نمیتونم سیستمم را ارتقاع بدم و بعد از یک نسل دوری از کنسول مایکروسافت تصمیم گرفتم یه سری ایکس بردارم :D
چند روز پیش یه سرچی زدم تو اینترنت دیدم یه فروشگاه تو بازار کامپیوتر اصفهان ۱۷۹۰۰ قیمت زده دیروز رفتم مغازش یدونه ته بارش مونده بود جعبش هم انگار از جنگ برگشته بود توی بار له و لورده شده بود:D
خلاصه بعد ۲۰ دقیقه مذاکره و چک و چونه زدن و شرط ۲۴ ساعت تست ۱۷۸۰۰ ازش خریدم . فعلا گذاشتم وارزون دانلود بشه تا بعد گیم پس بخرم . فکر نمیکردم کنسول اینقدر جمع و جور قشنگ باشه :D
دوستان اگه کسی فروشگاه یا کانالی برای اکانت های ظرفیت هوم بازی و گیم پس میشناسه لطفا برام خصوصی کنه . ممنون.

آخرین ویرایش:

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
بعد از چند ماه کِش مَکش درونی و دو دو تا چهارتا کردن به این نتیجه رسیدم فعلا نمیتونم سیستمم را ارتقاع بدم و بعد از یک نسل دوری از کنسول مایکروسافت تصمیم گرفتم یه سری ایکس بردارم :D
چند روز پیش یه سرچی زدم تو اینترنت دیدم یه فروشگاه تو بازار کامپیوتر اصفهان ۱۷۹۰۰ قیمت زده دیروز رفتم مغازش یدونه ته بارش مونده بود جعبش هم انگار از جنگ برگشته بود توی بار له و لورده شده بود:D
خلاصه بعد ۲۰ دقیقه مذاکره و چک و چونه زدن و شرط ۲۴ ساعت تست ۱۷۸۰۰ ازش خریدم . فعلا گذاشتم وارزون دانلود بشه تا بعد گیم پس بخرم . فکر نمیکردم کنسول اینقدر جمع و جور قشنگ باشه :D
دوستان اگه کسی فروشگاه یا کانالی برای اکانت های ظرفیت هوم بازی و گیم پس میشناسه لطفا برام خصوصی کنه . ممنون.
مبارکت باشه اگه دوستان پخ نکردن یه فروشنده تو اینستا قیمتاش عالیه و قرعه کشی و .. داره بگو بفرستم

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794

چند تا کانال تلگرام که گیم پس دارن معرفی میکنم ولی قبل خرید حتما بررسی کنید کانال هارو بعد اقدام به خرید کنید( من خودم از همشون خرید داشتم و مشکلی برای من نبوده تا الان )

XPgame | اکس پی گیم

XBOX ST

PERSIAN XBOX

GiiftShop

Xbox Game Pass Ultimate

بگردی بازم هست ولی اینا نسبتا معروف ترین ها هستن :bash:

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
مبارک باشه دوست عزیز.انشالا کیفشو ببری

• Like
Reactions: MaTrix PouYa

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
بهترین کارو کردی
ارتقاء سیستم دیگه تو این مملکت اصلا به صلاح نیست
من یه زمانی 2080 سوپر خریدم 16 تومن ولی بازم راضی نبودم و بهم نچسبید این خرید(چون میدونی پول اون جنسی که داری میدی ارزشش اونقدر نیست...)
مبارکت باشه و به خوشی استفاده کنی رفیق

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
فاصله فن کنسول به صورت عمودی از زیر میز تا سقفش دو الی سه سانت باشه کافیه ؟ چون دست گذاشتم زیر میز خیلی داغ شد بود

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
فاصله فن کنسول به صورت عمودی از زیر میز تا سقفش دو الی سه سانت باشه کافیه ؟ چون دست گذاشتم زیر میز خیلی داغ شد بود
نه این فاصله کمه . چون فن هوا رو از پایین (وپشت) میکشه و از بالا میده بیرون حتما کنسول باید یه ده پونزده سانت از دیوار پشتیش و از بالا فضای باز داشته باشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر