اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
دوستان من امروز تو بازی فیفا متوجه شدم دکمه Y دسته بعضی مواقع عمل نمیکنه، احیاناً مشکل مشابهی نداشتید و یا موردی در این مورد نشنیدید با توجه به اینکه دسته مدت زمان زیادی کار نکرده.

ویرایش: یه سرچ کردم دقیقا همین مشکل، امیدوارم گارانتیش قبول کنه

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: AmirPh78

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
دوستان من امروز تو بازی فیفا متوجه شدم دکمه Y دسته بعضی مواقع عمل نمیکنه، احیاناً مشکل مشابهی نداشتید و یا موردی در این مورد نشنیدید با توجه به اینکه دسته مدت زمان زیادی کار نکرده.

ویرایش: یه سرچ کردم دقیقا همین مشکل، امیدوارم گارانتیش قبول کنه

از بس Y تو بازیها کمتر استفاده میشه یه لحظه شک کردم شاید منم همین مشکل رو دارم! رفتم تست کردم خداروشکر سالمه! :D

--

Xbox و گیم پس بعد سبک RPG و FPS حالا خونه بازی های ورزشی شده!

200541

آخرین ویرایش:

GGK

کاربر سایت
Sep 21, 2020
467
نام
وحید
از بس Y تو بازیها کمتر استفاده میشه یه لحظه شک کردم شاید منم همین مشکل رو دارم! رفتم تست کردم خداروشکر سالمه! :D

--

View attachment 200541
قرار دادی که با ea بستن برا ادغام ea play و game pass چن سالس این قرارداد؟؟

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
این دل و قلوه که هر روز بهم میدن من فکر میکنم ابدیه :D قرارداد win/win هستش. اگه uplay امسال بیاد با این حرکات انتحاری مایکروسافت دور از دسترس نیس. من رسما گیم پس رو کنسل میکنم. چون الان هم با گیم پس از زندگی افتادم :))

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
این دل و قلوه که هر روز بهم میدن من فکر میکنم ابدیه :D قرارداد win/win هستش. اگه uplay امسال بیاد با این حرکات انتحاری مایکروسافت دور از دسترس نیس. من رسما گیم پس رو کنسل میکنم. چون الان هم با گیم پس از زندگی افتادم :))
فکر نکنم EA Play ابدی باشه :D گرینبرگ گفته بود مدت داره، هرچند مدتش کوتاه نیست.

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,279
نام
علیرضا
شایعات گفته بودن پنج سال. حالا بعد این پنج سال ممکن تمدید هم بشه البته توجه کنید شایعه ها گفتن پنج سال شاید اصلا این مقدار نباشه

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید

--

View attachment 200541

دقیقا برای همین من هم متوجه نشده بودم، دیروز دیدم تو فیفا من پاس میدم بازیکن تشخیص میده وقت پاس نیست، با نرم افزار خود ایکس باکس چک کردم دیدم مشکل از کجاست، عجیب هست به نظرم همچین ایرادی روی گیمپدی که ماکروسافت تغییر چندانی هم نسبت به نسل پیش نداده، البته مهم نیست چندان، سر و کارم افتاد با گارانتی ماکروسافت، ببینم چقدر مشتری مدارن، فیدبکش رو انشالله همین جا میگم.

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
امروز بازی red dead (از طریق قابلیت فوقالعاده ی بکوارد) زدم رو سری ایکس به نسبت ps3 گرافیک بسیار بهتر شده بود.
حالا یه سوال داشتم یکی از دوستانم قصد خرید بازی 360 داره میشه بدون مشکل با گیفت از استور خرید کرد؟

riotan1234

کاربر سایت
Sep 9, 2013
298
نام
اشکان
امروز بازی red dead (از طریق قابلیت فوقالعاده ی بکوارد) زدم رو سری ایکس به نسبت ps3 گرافیک بسیار بهتر شده بود.
حالا یه سوال داشتم یکی از دوستانم قصد خرید بازی 360 داره میشه بدون مشکل با گیفت از استور خرید کرد؟
به کانالای تلگرامی که بازی اکانت ظرفیتی میفروشن سفارش بدین واستون میخرن
من دو مورد همچین کاری کردم

• Like
Reactions: rosgod

riotan1234

کاربر سایت
Sep 9, 2013
298
نام
اشکان
دوستان صدا باز

به نظرتون برای هدست ، اشتراک دالبی اتموس رو فعال کنم یا DTS ؟ البته DTS گرون تره

شما کدوم رو پیشنهاد میدین ؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان صدا باز

به نظرتون برای هدست ، اشتراک دالبی اتموس رو فعال کنم یا DTS ؟ البته DTS گرون تره

هدفون چه مدلی هست ؟
سوراند معمولا روی 5.1 کانال ازش استفاده میشه
DTS معمولا روی 7.1 کانال ازش استفاده میشه
دالبی اتموس هیچ محدودیتی در استفاده از تعداد اسپیکر نداره و از 2 تا 128 تا رو جواب میده و محدوده‌ی دینامیکی و فرکانسی گسترده‌تری دارند در نتیجه موقعیت مکانی هر صدا رو بهتر می تونه منتقل کنه

اما در کل DTS کیفیت صوتی خروجی بالاتری رو داره ( مثلا موزیک بازی با کیفیت چیزی حدود 2 برابر بهتر پخش میشه ) اما دالبی اتموس بنظر بهتر میتونه صدای پا و موقعیت مکانی حریف و فضا سازی رو نشون بده

من خودم شخصا DTS رو بیشتر میپسندم

آخرین ویرایش:

riotan1234

کاربر سایت
Sep 9, 2013
298
نام
اشکان
هدفون چه مدلی هست ؟
سوراند 5.1 رو فعال میکنه
DTS سیستم 7.1 رو فعال میکنه
دالبی اتموس محدوده‌ی دینامیکی و فرکانسی گسترده‌تری دارند در نتیجه موقعیت مکانی هر صدا رو بهتر می تونه منتقل کنه در نتیجه تمام سیستم های صوتی جدید دارن به سمتش میرن

البته در هدفون همه چیز تفاوت میکنه چون شنوایی هر فرد و نوع درایو های هدفون ها متفاوت هست و امکان استفاده از اسپیکر های متعدد و جانبی وجود نداره
معمولا بهترین راه همون آزمایش هر دو هست

در حال حاضر یه هدست گلد پلی ۴ دارم با سیم وصل میکنم دسته

در مواقعی که از سینما خانگی استفاده نمیکنم البته

ببین اینجا نوع هدفون زیاد مطرح نیست ... چون هدفونای مرسوم همه استریو هستن فقط جنس صداشون فرق داره و نرم افزاره که سوراند رو شبیه سازی میکنه

دقیقا کاری که پلی ۵ داره انجام میده که صدا با هر هدفونی 3D میشه

تو ایکس باکس هم همینه فقط پولیه

حالا از شبیه ساز دالبی اتموس استفاده کنم یا Dts ؟

Dts رو که تریالشو فعال کرده بودم حس میکردم فضای بهتری میداد ... البته چون مدتی قبل دالبی اتموس رو تست کرده بودم نمیتونم قیاس فیس تو فیس برم

واس همین سوال کردم نظراتو بدونم

• Like
Reactions: dooste.man83

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
در حال حاضر یه هدست گلد پلی ۴ دارم با سیم وصل میکنم دسته

در مواقعی که از سینما خانگی استفاده نمیکنم البته

ببین اینجا نوع هدفون زیاد مطرح نیست ... چون هدفونای مرسوم همه استریو هستن فقط جنس صداشون فرق داره و نرم افزاره که سوراند رو شبیه سازی میکنه

دقیقا کاری که پلی ۵ داره انجام میده که صدا با هر هدفونی 3D میشه

تو ایکس باکس هم همینه فقط پولیه

حالا از شبیه ساز دالبی اتموس استفاده کنم یا Dts ؟

Dts رو که تریالشو فعال کرده بودم حس میکردم فضای بهتری میداد ... البته چون مدتی قبل دالبی اتموس رو تست کرده بودم نمیتونم قیاس فیس تو فیس برم

واس همین سوال کردم نظراتو بدونم
پاسخم رو ادیت و کامل کردم در بالا دوست عزیز مجدد ملاحظه بفرمایید

اما هدفون های گیمینگ چون کلا برای این کار طراحی شدن خیلی بهتر از هدفون های موزیک براش شما در گیم فضا سازی میکنن
البته همه اش هم نرم افزاری نیست هدفون های گرون قیمت گیمینگ همگی آمپ مخصوص دارن که کار ها رو سخت افزاری انجام میدن

هدفون ها هم مثل همه وسایل دیگه بستگی داره چقدر براشون هزینه کنید هدفون 100 دلاری هیچ وقت قابل رقابت با هدفون های حرفه ای 300 دلاری یا بیشتر نیست ( معمولا نصف این پول هزینه آمپ هست فقط)

آخرین ویرایش:

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
دوستان صدا باز

من فرق خاصی بین اتموس و ویندوز سونیک ندیدم به نظرم از ویندوز سونیک استفاده کن مجانی هم هست ترایال اتموس هم میتونی بگیری تست کنی خودت ببینی ارزش هزینه رو داره یا نه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر