اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
منابع مختلف به این موضوع اشاره می‌کنند که مایکروسافت واقعا در حال برطرف‌ کردن مشکلات به‌وجودآمده در کیت توسعه بازی برای ایکس باکس سری ایکس است و با عرضه آپدیت جدید تا آخر سال ۲۰۲۰ این مشکلات برطرف می‌شود و عملکرد بازی‌ها بهبود زیادی پیدا می‌کند. حالا باید بینیم عرضه آپدیت‌های جدید مشکل بازی‌هایی مانند Dirt 5 را حل می‌کند یا خیر. البته عرضه کنسول‌های جدید همیشه با چنین مشکلاتی روبه‌رو است.
بر اساس گزارش وب‌سایت The Verge، کنسول‌های ایکس‌باکس جدید از تابستان امسال راهی مرحله تولید شده‌اند و دلیل آن استفاده کامل از فناوری‌های جدید AMD بوده است. از طرف دیگر گفته شده که توسعه‌دهندگان زمان بیشتری با کنسول پلی استیشن ۵ دراختیار داشتند و توانسته‌اند بازی‌های خود را بهتر برای این کنسول بهینه کنند.
Verge

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
بچه ها من تو کف فورزا هواریزن 3 موندم
الانم که قصد خرید وان اس کردم قیمت ها خیلی بالاست
رو نسل بعد میشه بازیش کرد ؟ فورزا 4 بازی کردم قبلا که کنسول داشتم اما محیط فورزا 3 خیلی عالیه موندم چکار کنم الان کارکرده وان اس تک دسته 5 میشه خرید ولی اکثرا فورزا 3 ندارن

باید دیسک بخری چون دیگه فورزا هورایزون ۳ روی گیم پس نیست و از استور هم برداشتن

دیسک هم الان حدود ۲۰۰ میشه خرید

روی نسل بعد هم کاملا پشتیبانی میشه ولی یا باید اکانت فورزا هورایزون ۳ پیدا کنی که یکم سخته

یا دیسک بخری با series x بازی کنی چون series s دیسک نمیخوره

• Like
Reactions: g4mer and Bax

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
یک نکته جالبی که تو بررسی Watchdogs Legion از دیجیتال فاندری خوندم، این بود که گفتن تنظیمات مشابه XSX رو تو PC تونستن با کارت 2060s فریم یکسان بگیرن، در حالیکه تنظیمات مشابه Gears 5 رو فقط کارت 2080 میتونه مثل XSX حدود 60 فریم بده که خیلی جالبه :D
حالا من نمیدونم کوالیشن دوکیت های بهتری نسبت به third party ها دستش هست، یا اینکه استودیوهای فرست پارتی بهتر میتونن از XSX بهره بگیرن، ولی چیزی که مشخصه اینه که کوالیشن قدرت بیشتری از کنسول کشیده تا مثلا یوبی سافت...

METRO_2034

کاربر سایت
Oct 29, 2010
2,882
یک نکته جالبی که تو بررسی Watchdogs Legion از دیجیتال فاندری خوندم، این بود که گفتن تنظیمات مشابه XSX رو تو PC تونستن با کارت 2060s فریم یکسان بگیرن، در حالیکه تنظیمات مشابه Gears 5 رو فقط کارت 2080 میتونه مثل XSX حدود 60 فریم بده که خیلی جالبه :D
حالا من نمیدونم کوالیشن دوکیت های بهتری نسبت به third party ها دستش هست، یا اینکه استودیوهای فرست پارتی بهتر میتونن از XSX بهره بگیرن، ولی چیزی که مشخصه اینه که کوالیشن قدرت بیشتری از کنسول کشیده تا مثلا یوبی سافت...

به نظر باید صبر کرد بازم حداقل از 6 ماهه دوم 2021 مشخص میشه چی به چیه:D بعد از اون هم کم کم موج عنوان هایی که فقط برای نسل جدید ساخته شدن شروع میشه

پلی گراند هم تو هر نسل نشون داد تا جای ممکن از قدرت کنسول استفاده میکنه و از الان باید افترشیو آماده کرد واسه بعد از دیدن گیم پلی فیبل:D

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا

کلا تیم کوالیشن ارتباط تنگاتنگی با توسعه دهنده های مایکروسافت داره... مثلا ورژن جدید Visual studio که مایکروسافت برای توسعه و کامپایل بازیها بهینه کرده اولین تیم کوالیشن بوده که اومده تست و بنچمارک گرفته از این ide، قطعا GDK جدید با همین ورژن ویژوال استودیو integrate شده (میشه)
The Coalition Sees 27.9X Iteration Build Improvement with Visual Studio 2019 | C++ Team Blog

آخرین ویرایش:

Masterchief144

کاربر سایت
Nov 25, 2020
8
اين api كنسول شاهكاره واقعا بين پي سي و سري اكس و اس مشتركه و فقط پروفايلهاي متفاوتي دارن

اين كارو واسه دولوپرها خيلي راحت ميكنه براي بهينه سازي و الانم تنها مشكل دير رسيدن gdk بوده و واقعا
مجهز كردن كنسول به تمام قابليتهاي rdna 2 بي نظيره:-t

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
G5 بدون ری تریسنیگ اندازه 2080 فریم میده WL با RT اندازه 2060S ری تریسنگ هم کم چیزی نیست (از نظر Cost)
همین الان کارتای AMD بنجمارک هاشون اومده و هرچه قدر تو زمینه قدرت خام خوب عمل کردن از نظر RT اصلا حرفی واسه گفتن در برابر یکی مثل انویدیا ندارن به نظرم این اختلاف رو کاملا توجیه میکنه حالا بعدا سازنده ها بیان و چقدر تکنیک هاشون رو بهینه کنن یـ بحث دیگست ولی چیزی که مشخصه کنسولا RT قویی ندارن

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
دوستان یک کلیپ من دیدم طرف دیسک بازی رو میزاشت تو کنسول سری ایکس بعد اینکه دیتاش نصب میشه داخل بازی میره اتومات خارج میشه یا به عبارتی kick out میشه این مشکل از چیه؟ کسی اطلاعی داره

• Like
Reactions: omid0

payot

کاربر سایت
Mar 10, 2010
346

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
سازنده ها کم کم دارن یاد میگیرن چطوری بازیها رو با series S تنظیم کنن. مثلا امروز برای Valhalla پچ اومد و الان رو S هم مود 60 فریم داره.

مجله تایم هم جزو برترین نوآوری های 2020 قرارش داده (در حالیکه Series X رو نگذاشته).
Microsoft Xbox Series S: The 100 Best Inventions of 2020

-----------

وقتی انقدر لودینگ سریعه:

183179

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
سری اس بهترین انتخاب ممکن تو نسل جدیده ... البته سری X قدرتمندتر و هاردکور تره ولی با توجه به توان سخت افزاری و برچست قیمتی سری S تو این نسل فوق العاده اس! از گیم پس و ... که دیگه نگم :D تقریبا رو سری اس به جمع بندی رسیدم و فکر میکنم این کنسول تو نسل نهم پرفروش ترین کنسول بازی تو ایران میشه

angel of grief

کاربر سایت
Sep 12, 2010
202
دوستان دو تا سوال
میدونیم که ایکس باکس وان ریختن بازی افلاین تقریبا مفتی بود
من با ۱۵۰ تومن ۲۰ تا بازی ریختم
ایا این قابلیت روی سری اس یا ایکس میاد؟
و اینکه میشه بازی رو روی هارد بریزیم هر وقت خواستیم نصب کنیم چون قیمت هارد اکسترنال مایکروسافت ۲۰۰ دلاره?
من هر دفعه رفتم بازی روی ایکس باکسم وانم بریزم فروشنده یک هارد به ایکس باکس وصل کرد ریخت
و سوال بعدی
تجربه ای که این دو نسل دارم هیچ کدوم از کنسول‌ها گرافیکشون فرق نداشته یعنی فرق چندانی نداشته
ایکس باکس وان ایکس چه ایکس باکس وان معمولی چه ps4 pro
ولی
ایکس باکس سریس اس گرافیکش خیییلی پایین‌تر از ایکس و ps5 هستش?
اخه ۴ ترافلپس کجا ۱۲ کجا!
این مقدار روی کاغذ هستش یا فقط رزولیشن و فریم هستش
اگر واقعا تکسچر و ری تریسینگ رو اجرا کنه واقعا برای منی که رو فول اچ دی بازی میکنم هییییچ فرقی نداره

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر