اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
نمیدونم جایی به این موضوع اشاره کرده یا نه ولی تازه داشتم Alien رو بازی می کردم و دیدم که تقریبا تمامی نور secondary bounce دارند :-o

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,510
نام
محمد

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
Ubisoft تو بلژیک نسخه آزمایشی بازی Assassin's Creed: Unity برای X1 رو برای تست به گیمرها داد. و کاربر Jindrax از NeoGaf این بازی رو تست کرد و نکات مثبت و منفی بازی گفته. ایراداتی از افت فریم بازی گرفت. اول از همه از محیط پاریس در بازی و از ساختمونا تعریف کرده و گفته دیوانه کننده هستن. گفته شهر پاریس بسی زنده نشون داده شده و احساس این همه انسان در بازی نفس گیره . در ادامه هم draw distance رو خوب خونده.

در مورد فریم بازی هم اضافه کرده در مواقع زیر 30 فریم هم میادش و در موقع فرار و مبارزات بیشتر به چشم میاد. البته اینم اشاره کرده که بازی هنوز نسخه ازمایشی هستش و احتمال درست شدن این موارد هست. در اخر هم گفته افت فریم باعث نشده تا این بازی رو تجربه نکنه و در اخر هم اضافه کرده که وسعت بازی عالی هستش و وقتی برای اولین به به بلندترین جای شهر رفتم از رندر شدن این شهر با وسعت حیرت زده شدم.

بازی روی X1 تست شده و روی 900p هم بوده.
NeoGaf.

PoPEye

کاربر سایت
Jul 5, 2014
626
نام
ایمان
CD Projekt RED Lead Programmer: Witcher 3 PS4/Xbox One Resolution Will Be As High As Possible

Grzegorz Mocarski بر نامه نویس ارشد CD Projekt RED گفته نسخه کنسولی Witcher 3 با بیشترین رزولیشن ممکن روی هر دو کنسول PS4/XBOX One عرضه میشه .
“Right now, we are not talking about resolution”. However, he did promise that, “We are doing what we can to make sure that the quality is as high as possible, and as high as we can achieve.
ozv9wjot0nswab09690y.jpg

Electro

کاربر سایت
May 6, 2014
160
CD Projekt RED Lead Programmer: Witcher 3 PS4/Xbox One Resolution Will Be As High As Possible

Grzegorz Mocarski بر نامه نویس ارشد CD Projekt RED گفته نسخه کنسولی Witcher 3 با بیشترین رزولیشن ممکن روی هر دو کنسول PS4/XBOX One عرضه میشه .
نمی دونم لازمه اینو بگم یا نه ولی منظور ایشون در واقع بالاترین رزولوشنی که میتونند رو کنسول ها بهش برسند و در واقع نهایت قدرت کنسول هاست! وگرنه بالاترین رزولوشنی که پیش بینی میشه 900p هست!

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
نمی دونم لازمه اینو بگم یا نه ولی منظور ایشون در واقع بالاترین رزولوشنی که میتونند رو کنسول ها بهش برسند و در واقع نهایت قدرت کنسول هاست! وگرنه بالاترین رزولوشنی که پیش بینی میشه 900p هست!

نهایت قدرتی که CDPR تونسته بگیره :)

AchyTunic

I'll be watching over you
کاربر سایت
Sep 15, 2009
3,164
نام
Ehsan
مارکوس اسمیت «Marcus Smith» کارگردان بازی Sunset Overdrive توضیحاتی رو داده در این رابطه که چرا 900p رو ترجیح دادن به 1080p .

اول اینکه تایید کرده که تو مراحل ساخت توستن به 1080p برسن ولی 900p رو انتخاب کردن بعنوان رزولوشن نهائی، چون این اجازه رو بهشون میداد که بتونن صحنه های شلوغ تری رو خلق کنن.

گفته که وقتی با رزولوشن 1080p بازی کردیم و بعدش با 900p، تفاوت آنچنانی نداشت و در این حالت دست ما بازتر بود تا بتونیم روی جزئیات بیشتر کار کنیم.

gamespot

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
گفته که وقتی با رزولوشن 1080p بازی کردیم و بعدش با 900p، تفاوت آنچنانی نداشت و در این حالت دست ما بازتر بود تا بتونیم روی جزئیات بیشتر کار کنیم.
حالا یه سری میان فکت صادر می کنن فرق 1080p با 900p فاصله خورشید تا زمینه ! چطور گفته فرق چندانی ندارن! درسته 720p با 1080p یا حتی 900p فاصله زیاده، ولی 900 با 1080 خیلی سخت محسوسه، اگه قراره فریم ثابت نباشه چرا 1080؟ 900p بکنن، تو این نسل یه جوری 900p واسه توسعه دهنده افت کلاس شده! من شخصاً دوست دارم تو این نسل استاندارد 900p و 60 فریم بشه، باز اگه تواناییش رو داشته باشن به این استاندارد برسن!

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
حالا یه سری میان فکت صادر می کنن فرق 1080p با 900p فاصله خورشید تا زمینه !
هیچ کس نمیگه ماست من ترشه!

اصلا میتونستن 2 تا نوار سیاه برای بازی بزارن 1080 بشه
من با حرفشون موافقم فرق 900p با 1080 چشم گیر نیست

آخرین ویرایش:

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
حالا یه سری میان فکت صادر می کنن فرق 1080p با 900p فاصله خورشید تا زمینه ! چطور گفته فرق چندانی ندارن! درسته 720p با 1080p یا حتی 900p فاصله زیاده، ولی 900 با 1080 خیلی سخت محسوسه، اگه قراره فریم ثابت نباشه چرا 1080؟ 900p بکنن، تو این نسل یه جوری 900p واسه توسعه دهنده افت کلاس شده! من شخصاً دوست دارم تو این نسل استاندارد 900p و 60 فریم بشه، باز اگه تواناییش رو داشته باشن به این استاندارد برسن!
دقیقا فاصله زمین تا اسمونه چیزی حدود 633000 پیکسل اگه تکنولوژی دست شما ها بود هنوز داشتیم با ctr های قدقیمی سر میکردیم و تنها پیشرفت میشد مسطح شدن چرا چون ظاهرا تفاوتها رو نمی بینید و خیلی فرقی ندارن مثل نبود تفاوت بین خیلی چیزهای دیگه کم کم باید منتظر نظراتی باشیم مثل اینکه fhd هم فرقی با 4k نداره و....

1920x1080 > 1600x900 +|- 633000 pixel

اصلا میتونستن 2 تا نوار سیاه برای بازی بزارن 1080 بشه
من با حرفشون موافقم فرق 900p با 1080 چشم گیر نیست

No Comment | see the jokes without commentary

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
خوشبختانه شما تو کارخونه TV سازی کار نمی کنی#:-s
پ.ن: من خودم مانیتورم 900Pـه، ولی حتی Downsample به 1080P رو هم خیلی راحت میشه متوجه شد، خودش که بماند:D

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
بیچاره Insomniac رو چه به حرفای رزولوشنی آخه؟ مجبورش میکنن بیاد بهونه بیاره :D

میگه اول 1080 رو بازی کردیم بعد 900 رو دیدیم چندین تفاوتی ندارن :| آخه مگه شما گیمر 16 ساله هستین؟ ینی تا حالا نمیدونستین 1080P چجوریه 900P چجوریه، تازه بعد از اجرا کردن بازی فهمیدین؟

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
خوشبختانه شما تو کارخونه TV سازی کار نمی کنی#:-s
پ.ن: من خودم مانیتورم 900Pـه، ولی حتی Downsample به 1080P رو هم خیلی راحت میشه متوجه شد، خودش که بماند:D

بحث PC فرق می کنه یه خرده، داریم رو کنسول ها بحث می کنیم :d من با 'TV 46 نمی تونم 900p و 1080p تشخیص بدم، باید خیلی دقت کنم تا تشخیص بدم ، نمی دونم شاید ایراد از چشمامه، دیگه وقتی غرق بازی بشی که کلا هیچی قابل تشخیص نیس جز فرم ریت بازی که منظورم دقیقا همینه، من نگفتم که تفاوتی نداره؛ ولی اونطوری هم که دارن یه عده بزرگنمایی می کنن، مث نون شب گیم نیس که اینطور تو این نسل روش فُکوس کردن و اوجب واجبات شده! قضیه طوری شده که اولین سوال در مورد گیم رزولشنشــه! کم کم میترسم تو این نسل معیار سنجش بازی ها رزولشن بشه. حالا یکی میاد میگه میخواد ضعف X1 رو میخواد بپوشونه، فن بوی بازیــه، حالا هر چیزیه، خوب چیکارش کنم، همه میدونیم X1 ضعیفتره! :d واقعاً نظر شخصیم رو گفتم، اگه اوضاع برعکس بود بازم نظرم همین بود ولی فرقش اینه که به کسی نمی گفتم.:d

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
بحث PC فرق می کنه یه خرده، داریم رو کنسول ها بحث می کنیم :d من با 'TV 46 نمی تونم 900p و 1080p تشخیص بدم، باید خیلی دقت کنم تا تشخیص بدم ، نمی دونم شاید ایراد از چشمامه، دیگه وقتی غرق بازی بشی که کلا هیچی قابل تشخیص نیس جز فرم ریت بازی که منظورم دقیقا همینه، من نگفتم که تفاوتی نداره؛ ولی اونطوری هم که دارن یه عده بزرگنمایی می کنن، مث نون شب گیم نیس که اینطور تو این نسل روش فُکوس کردن و اوجب واجبات شده! قضیه طوری شده که اولین سوال در مورد گیم رزولشنشــه! کم کم میترسم تو این نسل معیار سنجش بازی ها رزولشن بشه. حالا یکی میاد میگه میخواد ضعف X1 رو میخواد بپوشونه، فن بوی بازیــه، حالا هر چیزیه، خوب چیکارش کنم، همه میدونیم X1 ضعیفتره! :d واقعاً نظر شخصیم رو گفتم، اگه اوضاع برعکس بود بازم نظرم همین بود ولی فرقش اینه که به کسی نمی گفتم.:d
تو کنسول واسه این نمیتونی تشخیص بدی که قابلیت عوض کردن رزولوشن در عرض 5 ثانیه رو نداری! و اینکه باید 2 تا بازی مختلف رو تست کنی!
همین الان عکس های DF از ورژن های مختلف ME: SOM رو بزار تو TV مقایسه کن، قشنگ معلومه که نسخه 1080P خیلی شفاف تره:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر