اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
خوب همه که مریض نیستن چشم بسته و کور کورانه و ببا تعصب از یه چیزی طرفداری کنن، هرچند اون محصول به طرز عجیبی پسرفت کنه. گیمر اگه گیمر باشه بهترین گزینه برای لذت بردنش رو انتخاب میکنه.

حق با توست دقیقا درست میگی. ولی همه چیز گرافیک نیست. برای منی که مولتی بازی نمیکنم. بخش SP مهمترین بخشه بهمین خاطر همیشه COD برام جذابتر بوده به هر حال همونجور که DF هم اشاره کرده کلا این استودیو سیاستش یکسان سازی بازی روی همه ی پلتفورماست که خوب باید ورژن XO هم بیاد که بشه مقایسه کرد.

- - -ویرایش - - -

900p از نظر بصری واقعا زیاد با 1080p فرق نمیکنه فقط خداکنه فریمش ثابت باشه چون سبک بازی به ثبات فریم خیلی نیاز داره.

در مورد DR3 روي PC هم اشاره شده

“When we started the PC project we knew we weren’t going to be able to guarantee anything above 30 frames per second.”
“We’re not gonna stop you from uncapping the framerate, but we can’t guarantee the experience.”

“We just really don’t know what’s gonna happen, you might see some weird stuff with physics, some weird stuff with zombies.”

“I really don’t believe you’re losing anything by playing at 30 frames per second.”

“If you want feel free to uncap it, but it’s gonna be wild and crazy.”

گرچه از بالا يردن فريم ريت جلوگيري نميشه اما اشاره شده كه نميتونن گارانتي بكنن كه تجربه درستي از بازي داشته باشد ممكنه اتفاقات عجيب غريبي چه در فيزيك بازي يا رفتار زامبيا بوجود بياد. بعد هم ادامه داده قطعا شما در 30 فريم تجربه يخوبي خواهيد داشت و چيزي رو از دست نميديد

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
بنظر من گرافیک BF Hardline حتی نزدیک BF4 هم نیست البته شاید من اشتباه کنم ، ولی واقعا نمایش این بازی به هیچ وجه قابل قیاس با BF4 نیست. شاید این ذهنیت منفی برای این بازی زمانی شروع شد که اون تریلر داغون از این بازی قبل E3 لیک شد که باعث شد طرفدارای این بازی تا حدودی نسبت به این بازی نا امید بشن و از طرفی EA هم انطور که باید معرفی خوبی از این بازی تو E3 نداشت خلاصه اینکه نباید اسم این بازی رو Battlefield میزاشتن چون رسما داره با BF4 قیاس میشه که خوب در اون حد و اندازه نیست، اگر این بازی تحت عنوان یک IP جدید معرفی میشد بدون شک توجه بیشتری رو به خودش جلب می کرد.
حتی بدون دیدن اون نمایش قبل از E3 همین نمایش آخرشم بنظر من با BF4 خیلی اختلاف داشت!
من BF4 ـو رو PC بازی کردم بنظرم طبق همین تریلرا و عکسایی که از بازی اومده هنوز به اون نمیرسه :|
بدون در نظر گرفتن جلوه های بصری بنظرم کیفیت تکسچرا افت داشته نسبت به BF :|
شاید تاثیر استدیو سازنده هست!

همون بهتر بود به عنوان یک عنوان جدید معرفی میشد اما مطمئنن EA فروش بالای BF رو کنار نمیزاره یک عنوان جدید بسازه!

در کل نمایشش که بد نبود و خوب بود! گرچه CoD بنظرم امسال بهتر عمل کرد اما BF ـم خوب بود!

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
Face off بازی Murdered هم توسط DF منتشر شد. کلا خودمو به دردسر ننداختم که مقاله رو با دقت اینجا منعکس کنم چون کلا بازی چندان تکنولوژیکی نیست. اما بصورت خلاصه:

1. بازی کاملا با گرافیک نسل قبلی ارائه شده که کمی بهبود پیدا کرده
2. بازی روی PS4 بصورت1080/60 هست و روی Xo بصورت1080/30
3. متاسفانه بازی روی PS4 خیلی بد Optimise شده و باگ و تیرینگ مخصوصا در کات سینها زیاد دیده میشه
4. بعلت مشکلات ورژن Ps4 بصورت کلی ورژن XO خیلی یکنواخت تره. گرچه بعلت 60 فریم بودن بازی روی PS4 بازی روانی و کنترل بهتری داره

در آخر هم اظهار امیدواری شده که با Patch مشکلات ورژن PS4 مرتفع بشه

آخرین ویرایش:

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
بازی روی PS4 بصورت1080/60 هست و روی Xo بصورت1080/30

البته از این 60 فریما که اسمش 60 فریمه چون بعضی جاها با اینکه تیرینگ سنگین داره فریمش کمتر از xo هستش.

41341488960003053684.jpg

رو ps4 یه جاهاییم کاراکترا کلا سایه ندارن کیفیت تکسچرهاشم پایینتره.

ps4
http://cfa.gamer-network.net/2013/a.../0/PS4_012.bmp.jpg/EG11/quality/90/format/jpg

ایکس باکس
http://cfa.gamer-network.net/2013/a...3/0/XO_012.bmp.jpg/EG11/quality/90/format/jpg

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
Face off بازی Murdered هم توسط DF منتشر شد. کلا خودمو به دردسر ننداختم که مقاله رو با دقت اینجا منعکس کنم چون کلا بازی چندان تکنولوژیکی نیست. اما بصورت خلاصه:

1. بازی کاملا با گرافیک نسل قبلی ارائه شده که کمی بهبود پیدا کرده
2. بازی روی PS4 بصورت1080/60 هست و روی Xo بصورت1080/30
3. متاسفانه بازی روی PS4 خیلی بد Optimise شده و باگ و تیرینگ مخصوصا در کات سینها زیاد دیده میشه
4. بعلت مشکلات ورژن Ps4 بصورت کلی ورژن XO خیلی یکنواخت تره. گرچه بعلت 60 فریم بودن بازی روی PS4 بازی روانی و کنترل بهتری داره

در آخر هم اظهار امیدواری شده که با Patch مشکلات ورژن PS4 مرتفع بشه
این هم از گف کش رفتم , مربوط به آنالیز همین بازیه:-?
r72eovrsnjlbdodycml0.png

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
البته از این 60 فریما که اسمش 60 فریمه چون بعضی جاها با اینکه تیرینگ سنگین داره فریمش کمتر از xo هستش.

41341488960003053684.jpg

رو ps4 یه جاهاییم کاراکترا کلا سایه ندارن کیفیت تکسچرهاشم پایینتره.

ps4
http://cfa.gamer-network.net/2013/a.../0/PS4_012.bmp.jpg/EG11/quality/90/format/jpg

ایکس باکس
http://cfa.gamer-network.net/2013/a...3/0/XO_012.bmp.jpg/EG11/quality/90/format/jpg
واقعا ناشی گری سازنده ها رو میرسونه!
In terms of performance Murdered: Soul Suspect marks a clear gap between the PS4 and Xbox One, with Airtight Games using the extra GPU power on offer in Sony's console to deliver higher peak frame-rates, potentially allowing for a smoother and more enjoyable gameplay experience. In this case we are looking at a targeted 60fps on the PS4 up against a more common, locked 30fps deployed on the Xbox One. The set-up on the PS4 is pretty simple: Airtight Games aims for 60fps and employs the use of adaptive v-sync to help deliver frames to the screen as quickly as possible when the engine is under load. When the frame-rate drops below the desired 60fps metrics, the game tears, thus potentially allowing for higher frame-rates but at the expense of image consistency.
In gameplay terms, this solution actually works pretty well in this particular scenario: for the most part Soul Suspect provides a frequent 60fps update that looks and feels very smooth, but the appearance of longer draw distances and more complex scenery heavily impacts on performance, with near constant tearing creating a juddering experience. In direct comparison the Xbox One game is certainly more consistent: a mostly solid 30fps is delivered with only a few minor blips in between (usually due to brief pauses caused the game's streaming system), although the weightier controls don't quite produce the same 'effortless' feel as found on the PS4 version.

So in terms of gameplay the Sony console takes the lead by brute-forcing its way into delivering a much higher frame-rate, but when it comes down to the cut-scenes we find the opposite is true with variable frame-rates and screen tear heavily distracting from the moody cinematic scenes and the spooky noir atmosphere. The issue here is consistency: some cut-scenes deliver a flawless 60fps presentation while others descend into tear-heavy 30fps territory, and the switch between the two is jarring to say the least - it's an odd mixture that
کل این چند خط رو بخوندی متوجه میشید...

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
Eury @

تو متن هم خودم توضیح دادم ورژن PS4 باگ زیاد داره اون جیزی هم که شما واقعا زحمت کشیدی چشم خون انداختی پیدا کردی ( واقعا جای تقدیر داره:d) دیر لود شدن تکسچره.

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
Eury @

تو متن هم خودم توضیح دادم ورژن PS4 باگ زیاد داره اون جیزی هم که شما واقعا زحمت کشیدی چشم خون انداختی پیدا کردی ( واقعا جای تقدیر داره:d) دیر لود شدن تکسچره.
خواهش میکنم, قابل نداشت;)بازم میتونم از این تردستی (!) ها اجرا کنم:d
کلا همین که سازنده نتونسته این بازی رو 4k اجرا کنه باید بهش تبریک گفت:bighug:
من فکر کردم( مثل این عکس زیریه) انیستروپیک *****ینگه,نگو باگ بوده:d

Anisotropic_compare.png

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
خواهش میکنم, قابل نداشت;)بازم میتونم از این تردستی (!) ها اجرا کنم:d
کلا همین که سازنده نتونسته این بازی رو 4k اجرا کنه باید بهش تبریک گفت:bighug:
من فکر کردم( مثل این عکس زیریه) انیستروپیک *****ینگه,نگو باگ بوده:d

Anisotropic_compare.png

آقایی:d

اگه اون مشکلی بود که شما فرمودی باید کل قسمت انتهایی تصویر مات میشد ولی اگه دقت کنی فقط تکسچر کف زمینه که این بلا سرش اومده خوشبختانه تو خود مقاله هم اشاره شده.
البته اینم اشاره کنم بعلت این مشکلات ورژن PS4 خود DF ورژن XO رو ترجیح داده چون 30 فریم برای این بازی کفایت میکنه. البته باز هم تو مقاله اشاره شده مشکلات PS4 با پچ قابل حله البته اگر پچی در کار باشه

من تست فریم این بازی مورد بحث رو دیدم، خیلی عجیبه که امکان قفل فریم رو واسه نسخه PS4 نزاشتن. بازی تقریبا همیشه بالای 40 فریم داره میده (بعضی مواقع روی 60 هست ولی نوسان فریم زیاد داره)، خیلی راحت قابلیت قفل فریم رو میزاشتن تا هر کس هر مدلی دوست داره بازی کنه

البته اینکارو اگر برای XO هم بکنن بد نیست چون اونم گاهی تا 20 فریم پایین میاد. اونجوری شاید واقعا کسی نخواد 20 فریم بازی کنه
biggrin1.gif

آخرین ویرایش:

Code:888

کاربر سایت
Jul 3, 2013
604
آقایی:d

اگه اون مشکلی بود که شما فرمودی باید کل قسمت انتهایی تصویر مات میشد ولی اگه دقت کنی فقط تکسچر کف زمینه که این بلا سرش اومده خوشبختانه تو خود مقاله هم اشاره شده.
البته اینم اشاره کنم بعلت این مشکلات ورژن PS4 خود DF ورژن XO رو ترجیح داده چون 30 فریم برای این بازی کفایت میکنه. البته باز هم تو مقاله اشاره شده مشکلات PS4 با پچ قابل حله البته اگر پچی در کار باشه
Curiously, we find that reduced levels of anisotropic f i l t e r i n g are present on the PS4, causing texture details to visibly blur as they move further into the distance. In comparison, Xbox One and PC owners get 16x AF, and this leads to more clearly resolved details when surfaces are viewed from a distance and at more extreme angles.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,510
نام
محمد
من تست فریم این بازی مورد بحث رو دیدم، خیلی عجیبه که امکان قفل فریم رو واسه نسخه PS4 نزاشتن. بازی تقریبا همیشه بالای 40 فریم داره میده (بعضی مواقع روی 60 هست ولی نوسان فریم زیاد داره)، خیلی راحت قابلیت قفل فریم رو میزاشتن تا هر کس هر مدلی دوست داره بازی کنه :D

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl

بنظرم بیخودی زحمت میکشن ! هم این TLOU هم Uncharted 4 واقعا 60 فریم بودنش مهم نیست رو 30 قفل باشه خیلی خوبه ؟!

همش تاثیرات این جو مسخره اینترنتی هست که ملت ایجاد کردن ...

60 فریم کی میخواد ... یه سری بازی خاص 60 فریم احتیاج داره واقعا ، که حتی از زمان PS2 هم این بازیها 60 فریم بودن !!

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
همش تاثیرات این جو مسخره اینترنتی هست که ملت ایجاد کردن ...

60 فریم کی میخواد ... یه سری بازی خاص 60 فریم احتیاج داره واقعا ، که حتی از زمان PS2 هم این بازیها 60 فریم بودن !!

واقعا تصور کن UC4 با فریم 30 چی میشد:d

الان هم واقعا با فاصله بسیار بهترین گرافیک نسله ولی 30 فریمش هوش از مغز میبرد. مسلما 30 فریم هم برای این دوبازی کاملا کفایت میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر