اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

HRZ

کاربر سایت
May 19, 2014
2,404
نام
شهاب
اینو ign نوشته تو پیشنمایش درایو کلاب
E3 2014: Driveclub Channels PGR's Racing Spirit - IGN

Since we have nothing else on PS4 to compare it to yet, I'd say that Driveclub's 1080p, 30 frame-per-second graphics are roughly on par with Forza Motorsport 5's 1080p/60fps looks. I'd give the slight edge to Forza when making a mental
comparison, but I'd have to put them side-by-side in order to really make a call. But this isn't a console face-off; PS4 players are certainly not
going to be disappointed by Driveclub's looks.
Lol :))
Ryan Mccaffrey کسیه که این چرت وپرتا رو تلاوت کرده ، ایشون همون کسی هستند که 24 ساعته تو توییتر پاچه ی مبارک اسپنسر رو می کنن تو حلقشون .

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
این تفاوت رزولوشن مخصوصا اگه یکی 1080 و یکی 720 باشه کاملا مشخص میشه ولی بیشتر وقتی که کنار همدیگه باشن(در ان واحد مقایسه بشن)
وگرنه اگه کسی فقط یکیشو داشته باشه و با یه کنسول بازی رو انجام بده اونقدری تشخیصش(مخصوصا واسه افراد عادی که 90 درصد گیمرها هم همینطورن) اسون نیست(همونطور که تو مولتی پلیر کیلزون تا یوروگیمر نگفته بود خیلی ها نمیدونستن)

.

موضوع این نیست که تشخیصش راحته یا سخت! مساله اینه که این تفاوت رزولوشن نشون دهنده قدرت سخت‌افزاری بیشتره ( که این تفاوت کم هم نیست! اختلاف قدرت پردازشی لازم برای 1080 و 720 زیاده). حالا یه سری سازنده 3th Party وقتِ این کارو ندارن که کاملاً از قدرت اضافه کنسول استفاده کنن و بازی رو برای دو کنسول یکسان می‌سازن، نهایتا اون قدرت اضافه خرج فریم‌ریت بیشتر و رزولوشن بالاتر می‌شه.
اما یه سازنده First Party که هدفش فقط ساخت بازی برای PS4ـه، از قطره قطره قدرت PS4 به خوبی استفاده می‌کنه. اون موقع هست که تفاوت اصلی مشخص می‌شه. وقتی که سازنده بیاد به جای 1080، 720 رو هدف قرار بده و از قدرت پردازشی باقی مونده استفاده کنه و باقی جزئیات گرافیکی رو افزایش بده.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,777
نام
مراد حلیمی
موضوع این نیست که تشخیصش راحته یا سخت! مساله اینه که این تفاوت رزولوشن نشون دهنده قدرت سخت‌افزاری بیشتره ( که این تفاوت کم هم نیست! اختلاف قدرت پردازشی لازم برای 1080 و 720 زیاده). حالا یه سری سازنده 3th Party وقتِ این کارو ندارن که کاملاً از قدرت اضافه کنسول استفاده کنن و بازی رو برای دو کنسول یکسان می‌سازن، نهایتا اون قدرت اضافه خرج فریم‌ریت بیشتر و رزولوشن بالاتر می‌شه.
اما یه سازنده First Party که هدفش فقط ساخت بازی برای PS4ـه، از قطره قطره قدرت PS4 به خوبی استفاده می‌کنه. اون موقع هست که تفاوت اصلی مشخص می‌شه. وقتی که سازنده بیاد به جای 1080، 720 رو هدف قرار بده و از قدرت پردازشی باقی مونده استفاده کنه و باقی جزئیات گرافیکی رو افزایش بده.

بر منكرش لعنت.....كاملا حرفاي شما رو تاييد مي كنم;)
فقط علت اون پستم اين بود كه يكي قبل من گفت ما 1080 كه بازي مي كنيم خيلي فرق مي كنه و مشخص و ......كه من گفتم اگه تفاوت فقط همين رزولوشن باشه به تنهايي راحت نيس تشخيصش(مثالم مولتي كيلزون رو زدم كه خيلي ها متوجه نشدن اصلا)

وگرنه مشخص كه اين فاصله رزولوشن قدرت بيشتر ps 4 رو نشون ميده

.

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
این دوستمون Ryan Maccaffrey که Driveclub رو بازی کرده کاملاً حرفاش معلومه از کجا نشأت میگیره :-j

Executive Editor of Previews and Xbox Guru-in-Chief at @IGN

حالا درسته 60 فریم بودن یکی از نکات قوت فورزا 5 ــه , اما درایوکلاب خیلی چیزها داره که فورزا 5 اصلاً بهش نزدیک هم نشده :

کارگردان بازی Paul Rustchynsky دیروز در مصاحبه با یوروگیمر توضیحاتی داده :

We make sure all the worlds are densely populated. The vistas, well, you can see them. There are no shortcuts taken. We don't have 2D crowds or baked shadows. Everything's dynamic. Everything from our dynamic lighting solution to screen space reflections, and our anti-aliasing techniques - we use similar techniques to temporal anti-aliasing and also FX anti-aliasing as well. We've got radiosity and dynamic volumetric clouds, which you'll see god rays being cast through. You've got headlights in cars at night time, which will cast shadows onto other cars on front.

No BAKED Lighting and Shadows :d این یکی خودش خدای پردازشه :d توی همه نمایش های درایوکلاب هم داشتیم که وسط پیست شب میشه روز, روز میشه شب, خودشم با نورپردازی داینامیک و ماشین هایی که کارگردان بازی در موردش میگه :
"The cars are the most detailed cars you'll ever see in a racing game, inside or out"
مثل این :

همچنین آسمون با ابرهای داینامیک :

We've got radiosity and dynamic volumetric clouds, which you'll see god rays being cast through. You've got headlights in cars at night time, which will cast shadows onto other cars on front.

بدیهی ــه که میتونستن از همه اینها کم کنن و یه بازی 60 فریم درست کنن که نه روزش شب میشه نه شبش روز میشه :d و هیچ چیز داینامیکی هم توش وجود نداره با 2d crowds و 2d trees

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,543
نام
محمد
بدیهی ــه که میتونستن از همه اینها کم کنن و یه بازی 60 فریم درست کنن که نه روزش شب میشه نه شبش روز میشه
اگه میتونستن از همه جای بازی میزدن تا بازی 60 فریم بشه، مطمئن باش نتونستن چون از اول هی میگفتن هدفشون 60 فریم هست :D البته بازم 60 فریم داریم تا 60 فریم، یه سری بازی مثل Forza، به صورت کامل 60 فریم هست، مثلا ویدئوی تست فریم بازی تو Digital Foundry هست، تو 5 دقیقه تست بازی، به محض شروع مسابقه فریم واسه محض رضای خدا هم که شده 1 بار زیر 60 نمیاد و حتی 59 هم نمیشه :))

مثلا 10 ماه پیش:
http://www.computerandvideogames.com/419746/driveclub-dev-debating-over-60fps-target/
ماشین هایی که کارگردان بازی در موردش میگه
اینو هم فکر کم فقط کارگردان بازی باهاش موافق باشه :D Forza 5 تو هر چیزی ضعیفتر از DC باشه، تو طراحی ماشین ها خیلی بهتره، والا :D

آخرین ویرایش:

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
اگه میتونستن از همه جای بازی میزدن تا بازی 60 فریم بشه، مطمئن باش نتونستن چون از اول هی میگفتن هدفشون 60 فریم هست :D البته بازم 60 فریم داریم تا 60 فریم، یه سری بازی مثل Forza، به صورت کامل 60 فریم هست، مثلا ویدئوی تست فریم بازی تو Digital Foundry هست، تو 5 دقیقه تست بازی، به محض شروع مسابقه فریم واسه محض رضای خدا هم که شده 1 بار زیر 60 نمیاد و حتی 59 هم نمیشه :))

خب درسته نتونستن اما من دلایل رو نوشتم که همین داینامیک داینامیک هایی که کارگردان میگه پردازش خیلی زیادی میخواد :d
ضمناً من هیچ کاری به سیاست های یه استدیو ندارم که چه تصمیمی در مورد فریم و رزولوشن بازیشون میگیرن, یکی مثل مثل Evolution میخواد بازیش حالت زنده تری برای بازیکن داشته باشه, یکی مثل T10 نمیخواد و 60 فریم بودن رو به نورپردازی داینامیک ترجیح میده, حرفایی هم که بالا زدم فقط در مورد دوست معلوم الحال IGN ــیمون بود که Preview رو شروع نکرده بحث Forza رو آوُرده وسط و منم گفتم که این 2 بازی زمین تا آسمون فرق دارن :d

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,543
نام
محمد
خب درسته نتونستن اما من دلایل رو نوشتم که همین داینامیک داینامیک هایی که کارگردان میگه پردازش خیلی زیادی میخواد :d
ضمناً من هیچ کاری به سیاست های یه استدیو ندارم که چه تصمیمی در مورد فریم و رزولوشن بازیشون میگیرن, یکی مثل مثل Evolution میخواد بازیش حالت زنده تری برای بازیکن داشته باشه, یکی مثل T10 نمیخواد و 60 فریم بودن رو به نورپردازی داینامیک ترجیح میده, حرفایی هم که بالا زدم فقط در مورد دوست معلوم الحال IGN ــیمون بود که Preview رو شروع نکرده بحث Forza رو آوُرده وسط و منم گفتم که این 2 بازی زمین تا آسمون فرق دارن :d
خب اینا قبوله :D به نظر من اگه قرار باشه مقایسه ای صورت بگیره باید صبر کنیم ببینیم Forza Horizon 2 معرفی میشه یا نه، چون اونم احتمالا 30 فریم هست و قطعا چرخه شب و روز هم داره و مقایسه بهتری میشه انجام داد :D اگه معرفی بشه البته :D

Remastered

کاربر سایت
May 9, 2014
428
نام
سياوش
Polygon, ign...
بزودی gamespot هم متهم به رشوه خواری میشه :d
كسي اينجا ign رو زير سوال نبرده بلكه فقط اون شخص خاص رو كه گويا محلول در ولايت مايكرو هست نظرش چندان قابل اعتماد نيست .....و دوستان هم بهش اشاره كردن كه چرا :)
حالا جالبه Ign تا ديروز از نظر دوستا ن مايكرو فن جزو ولضالين بود الان ننه من غريبم واسش در ميارن :))

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,543
نام
محمد
اونوقت این فکت کی صادر کرده :-/:d
عینک فن بازی رو بزاری کنار و خودت بری مقایسه کنی، متوجه میشی :D حالا شاید یکی هم طراحی های DC رو بیشتر قبول داشته باشه ولی به صورت کلی به نظرم طراحی های FM5 خیلی بهتره :D
بازی که هنوز نیومده رو چطوری مقایسه کنم
خب پس کلا کاری به قضیه نداشته باش 8-| :D

g.o.w

کاربر سایت
Apr 27, 2006
10,278
نام
arman
عینک فن بازی رو بزاری کنار و خودت بری مقایسه کنی، متوجه میشی :D

بازی که هنوز نیومده رو چطوری مقایسه کنم :-/:d

- - -ویرایش - - -

عینک فن بازی رو بزاری کنار و خودت بری مقایسه کنی، متوجه میشی :D حالا شاید یکی هم طراحی های DC رو بیشتر قبول داشته باشه ولی به صورت کلی به نظرم طراحی های FM5 خیلی بهتره :D

خب پس کلا کاری به قضیه نداشته باش 8-| :D
پس تو چطوری مقایسه کردی :-/:d

batman0

کاربر سایت
Sep 8, 2013
509
كسي اينجا ign رو زير سوال نبرده بلكه فقط اون شخص خاص رو كه گويا محلول در ولايت مايكرو هست نظرش چندان قابل اعتماد نيست .....و دوستان هم بهش اشاره كردن كه چرا :)
حالا جالبه Ign تا ديروز از نظر دوستا ن مايكرو فن جزو ولضالين بود الان ننه من غريبم واسش در ميارن :))

اون شخص برای ign کار میکنه که بطور غیر مستقیم ign زیر سوال میره

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein

برمنکرش لعنت ولی حداقل بذار DC بیاد تا Build نهاییش مشخص بشه بعداً مقایسه کن و به بقیه بگو عینک فن بازی رو بذارن کنار :D
بعدشم شما الان اینجوری دارید Forza که به قول خودتون بهترین سیم ریسینگ نسل پیش بوده ( برمنکرش هم لعنت :D ) رو خرج مقایسه کردن با DC که اصلاً سیم نیست و کلاً معلوم نیست موفق باشه یا نه پس فردا GT رو میخواید با چی مقایسه کنید؟ کلاً یه Ryse بوده که با همه چی مقایسه شده تو این چند وقت، از اینور اینطور که بوش میاد قرار forza هم همین وضعیت رو داشته باشه.

من تعجب میکنم که دوستان از بعضیا هنوزم نقل قول میگیرن با اینکه طرف بین فن های مایکرو هم شناخته شدس و نیازی به بحث کردن باهاش نیست.ما هم که بلاک کردیم نقل قول گرفتن شما باعث میشه اون پست رو بخونیم هرجوری که شده :D

g.o.w

کاربر سایت
Apr 27, 2006
10,278
نام
arman
برمنکرش لعنت ولی حداقل بذار DC بیاد تا Build نهاییش مشخص بشه بعداً مقایسه کن و به بقیه بگو عینک فن بازی رو بذارن کنار :D
بعدشم شما الان اینجوری دارید Forza که به قول خودتون بهترین سیم ریسینگ نسل پیش بوده ( برمنکرش هم لعنت :D ) رو خرج مقایسه کردن با DC که اصلاً سیم نیست و کلاً معلوم نیست موفق باشه یا نه پس فردا GT رو میخواید با چی مقایسه کنید؟ کلاً یه Ryse بوده که با همه چی مقایسه شده تو این چند وقت، از اینور اینطور که بوش میاد قرار forza هم همین وضعیت رو داشته باشه.

مگه نمی دونی Horizon خیلی از DC بهتره :-/:bighug:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر