اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
خود فیلم هم کیفیت 720p رو داشت
دقیقا به همین دلیل بوده که فرقی احساس نکردی!
ویدئویی که 900p هست رو اگه تغییر اندازه بدی و بکنیش 1080p خوب معلومه که کیفیتش خراب میشه !!
وسط Upscale کردن هم دقیقا همین اتفاق می افته!
خودت برو یه بازی رو PC نصب کن فرقش رو احساس کن:D

almoh2

کاربر سایت
Oct 19, 2013
380
( نسخه ی PC و PS4 ش روی 1080p بودن و نسخه ی Xone هم روی900p بود خود فیلم هم کیفیت 720p رو داشت)
گرفتی مارو!!! چجوری میشه وقتی ویدئویی که داری میبینی 720 هست اونوقت نسخه ی PC و PS4 ش رو 1080p نشون میده!!!

پس برای مقایسه ی ویدئویی نیازی نیست کیفیت ویدئو روی 1080 باشه ! اصلا این حرف مسخرست ! ویدئویی که 900p هست رو اگه تغییر اندازه بدی و بکنیش 1080p خوب معلومه که کیفیتش خراب میشه !!
نه داداش حرف شما مسخرس! همونطور که اگه 920 رو تغییر اندازه بدی به 1080 کیفیتش کم میشه , 1080 رو هم اگه با رزولیشن کمتر ببینی کیفیتش میاد پایین....پست بالا هم که دوستمون توضیح داد ...موضوع خیلی واضحه نیازی به بحث نمیبینم!

آخرین ویرایش:

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,981
نام
احمد
نه داداش حرف شما مسخرس! همونطور که اگه 920 رو تغییر اندازه بدی به 1080 کیفیتش کم میشه , 1080 رو هم اگه با رزولیشن کمتر ببینی کیفیتش میاد پایین....پست بالا هم که دوستمون توضیح داد ...موضوع خیلی واضحه نیازی به بحث نمیبینم!
خوشحال می شم شما توضیح بدی موضوعی که انقدر از نظر شما واضح هست رو چرا کسی تو مولتی پلیر کیلزون تشخیص نداد؟:-/

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,796
نام
مراد حلیمی
این تفاوت رزولوشن مخصوصا اگه یکی 1080 و یکی 720 باشه کاملا مشخص میشه ولی بیشتر وقتی که کنار همدیگه باشن(در ان واحد مقایسه بشن)
وگرنه اگه کسی فقط یکیشو داشته باشه و با یه کنسول بازی رو انجام بده اونقدری تشخیصش(مخصوصا واسه افراد عادی که 90 درصد گیمرها هم همینطورن) اسون نیست(همونطور که تو مولتی پلیر کیلزون تا یوروگیمر نگفته بود خیلی ها نمیدونستن)

.

s-arash

کاربر سایت
May 19, 2011
1,173
این تفاوت رزولوشن مخصوصا اگه یکی 1080 و یکی 720 باشه کاملا مشخص میشه ولی بیشتر وقتی که کنار همدیگه باشن(در ان واحد مقایسه بشن)
وگرنه اگه کسی فقط یکیشو داشته باشه و با یه کنسول بازی رو انجام بده اونقدری تشخیصش(مخصوصا واسه افراد عادی که 90 درصد گیمرها هم همینطورن) اسون نیست(همونطور که تو مولتی پلیر کیلزون تا یوروگیمر نگفته بود خیلی ها نمیدونستن)

.

یعنی شما بگو 0.000001% از افراد می تونن فرق این دو رو تشخیص بدن

کاربر
107,613

به جز 613 نفرشون که اکثرشون هم یوزر بن شدن 107,000 نفر دیگه همه جزو اون 0.000001% ان

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,802
نام
امیر
اتفاقا من ویدئوی مقایسه ی Assassin's Creed 4 رو دیدم (Xone و PS4 و PC) واقعا تفاوت ها بین نسخه های کنسولی اونقدر کم بود که غیر قابل تشخیص بود ، حتی توی freeze frame هم به سختی میشد تفاوتی رو دید ! توی کیفیت و گرافیک دقیقا عین هم بودن هیچ برتریی نمیتونستم به نسخه ی PS4 یا Xoneش بدم !!! شما می گی باید هر دو رو جدا توی اندازه اصلی (720p و 1080p) دید تا تفاوت حس بشه در حالی که من اصلا قبول ندارم ، نسخه های کنسولیشون دقیقا یک کیفیت رو داشتن ! اما زمانی که نسخه ی PCش رو هم کنار اون دو نسخه قرار میداد اون موقع میشد تفاوت رو واضح دید (در اصل نسخه ی PC و PS4 ش روی 1080p بودن و نسخه ی Xone هم روی900p بود خود فیلم هم کیفیت 720p رو داشت) نسخه ی PC توی بعضی موارد بهتر از کنسولی هاش بود و اصلا هم نیازی به freeze frame کردن نداشت چون مشخص بود ! تفاوت نسخه ی PC با PS4 و Xone مشخص بود ، اما بین نسخه ی Xone و PS4 تفاوتی نبود (لباس های آدم ها فرق میکردن گاهی) پس برای مقایسه ی ویدئویی نیازی نیست کیفیت ویدئو روی 1080 باشه ! اصلا این حرف مسخرست ! ویدئویی که 900p هست رو اگه تغییر اندازه بدی و بکنیش 1080p خوب معلومه که کیفیتش خراب میشه !!
برعکس حرف شما یکی از بازی هایی که بیشترین اختلاف گرافیکی رو داشت همین AS:BLACK FLAG بود
44314763548591832783.jpg

35393863792088449655.jpg

39773055527654246817.jpg

88826079941935319694.jpg

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
435
گرفتی مارو!!! چجوری میشه وقتی ویدئویی که داری میبینی 720 باشه اما نسخه ی PC و PS4 ش روی 1080p باشه!!!

عزیز خود ویدئو 720 هست ، نسخه ی PC و PS4ش زمانی که فیلم گرفتن 1080 بوده بعدا هر سه نسخه رو تغییر اندازه دادن و کردنش 720 ، واقعا یه همچین چیزی رو باید توضیح بدم ؟ 8-|

باشه حرف من مسخرست ، اما خداییش تا حالا ویدئویی رو اندازش رو تغییر دادی که داری این حرف رو میزنی ؟ اندازه رو کوچیک کنی کیفیت میاد پایین !!! زمانی که یه ویدئوی با رزلوشن پایین رو اندازش رو میبری بالا مثل اینه که روش زوم کردی کاملا واضحه که کیفیتش میاد پایین وقتی یه ویدئوی رو که رزلوشنش بالاست رو اندازش رو کوچیک میکنی مثل اینه که داری zoom out میکنی ، چجوری کیفیتش میاد پایین ؟ واژه های ساده استفاده کردم که دوباره مثل اون بالایی نیازی به توضیح دادن نداشته باشم !
بعلاوه نکته ی اصلی توی پست من رو ندیدی ؟ نسخه ی PC و PS4 هر دوشون یک اندازه داشتن 1080 ولی توی ویدئوی 720p شده ، تفاوت PC با Xone ش دقیقا عین تفاوت PC با PS4 ش بود (منظور ؛ کوچک کردن اندازه ی ویدئوهای مقایسه به 720p ، تاثیری روی تشخیص کیفیت و مقایسه نداره)

دقیقا به همین دلیل بوده که فرقی احساس نکردی!
وسط Upscale کردن هم دقیقا همین اتفاق می افته!
خودت برو یه بازی رو PC نصب کن فرقش رو احساس کن:biggrin1:

دقیقا هم به همین دلیله که اون بالا توضیح دادم دلیل تفاوت احساس نکردن پایین آوردن کیفیت ویدئو نیست ...
خوب منم همین رو گفتم یه ویدئوی با رزلوشن پایین رو وقتی اندازش رو بالا ببری کیفیتش توی تمام موارد میاد پایین ! بهش میگن upscaling :| نکنه منظورت downscaling بود>

×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

ویرایش ؛؛ الان یه چیزی رو فهمیدم ، نکنه شما الان دارین فکر میکنین من میگم اجرای بازی ها روی 1080 و 720 تفاوتی نداره ؟ بخاطر اینکه اگه این فکر رو میکنین برین پست های من رو دوباره بخونین ، من فقط بحثم با کاربر almoh2 سر ویدئوهای گیم کپلی هست و همین !! وگرنه توی خود بازی که رزلوشن تاثیر داره (اونقدرها نیست تاثیرش ، اما خوب یه تاثیر هایی داره بخصوص توی خط ها) خود من بعد E3 میخوام PS4 رو بگیرم ، که یه قسمتیش بخاطر رزلوشن هست !

ویرایش 2

برعکس حرف شما یکی از بازی هایی که بیشترین اختلاف گرافیکی رو داشت همین AS:BLACK FLAG بود
44314763548591832783.jpg

35393863792088449655.jpg

39773055527654246817.jpg

88826079941935319694.jpg

اولا که تمام این عکس هایی که گذاشتی از ویدئو های SD هست ! دوما که حتی یک دونش هم فریم هاش یکی نیست ! چه انتظاری داری ؟
بیا اینا عکسایی که از یک فریم گرفته شدن با کیفیت HD

آخرین ویرایش:

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,802
نام
امیر
عزیز خود ویدئو 720 هست ، نسخه ی PC و PS4ش زمانی که فیلم گرفتن 1080 بوده بعدا هر سه نسخه رو تغییر اندازه دادن و کردنش 720 ، واقعا یه همچین چیزی رو باید توضیح بدم ؟ 8-|

باشه حرف من مسخرست ، اما خداییش تا حالا ویدئویی رو اندازش رو تغییر دادی که داری این حرف رو میزنی ؟ اندازه رو کوچیک کنی کیفیت میاد پایین !!! زمانی که یه ویدئوی با رزلوشن پایین رو اندازش رو میبری بالا مثل اینه که روش زوم کردی کاملا واضحه که کیفیتش میاد پایین وقتی یه ویدئوی رو که رزلوشنش بالاست رو اندازش رو کوچیک میکنی مثل اینه که داری zoom out میکنی ، چجوری کیفیتش میاد پایین ؟ واژه های ساده استفاده کردم که دوباره مثل اون بالایی نیازی به توضیح دادن نداشته باشم !
بعلاوه نکته ی اصلی توی پست من رو ندیدی ؟ نسخه ی PC و PS4 هر دوشون یک اندازه داشتن 1080 ولی توی ویدئوی 720p شده ، تفاوت PC با Xone ش دقیقا عین تفاوت PC با PS4 ش بود (منظور ؛ کوچک کردن اندازه ی ویدئوهای مقایسه به 720p ، تاثیری روی تشخیص کیفیت و مقایسه نداره)

دقیقا هم به همین دلیله که اون بالا توضیح دادم دلیل تفاوت احساس نکردن پایین آوردن کیفیت ویدئو نیست ...
خوب منم همین رو گفتم یه ویدئوی با رزلوشن پایین رو وقتی اندازش رو بالا ببری کیفیتش توی تمام موارد میاد پایین ! بهش میگن upscaling :| نکنه منظورت downscaling بود>

××××××××××××××××××××××××× ××××××××××××××××××××××××× ×××××××××××××××××××××

ویرایش ؛؛ الان یه چیزی رو فهمیدم ، نکنه شما الان دارین فکر میکنین من میگم اجرای بازی ها روی 1080 و 720 تفاوتی نداره ؟ بخاطر اینکه اگه این فکر رو میکنین برین پست های من رو دوباره بخونین ، من فقط بحثم با کاربر almoh2 سر ویدئوهای گیم کپلی هست و همین !! وگرنه توی خود بازی که رزلوشن تاثیر داره (اونقدرها نیست تاثیرش ، اما خوب یه تاثیر هایی داره بخصوص توی خط ها) خود من بعد E3 میخوام PS4 رو بگیرم ، که یه قسمتیش بخاطر رزلوشن هست !

ویرایش 2

اولا که تمام این عکس هایی که گذاشتی از ویدئو های SD هست ! دوما که حتی یک دونش هم فریم هاش یکی نیست ! چه انتظاری داری ؟
بیا اینا عکسایی که از یک فریم گرفته شدن با کیفیت HD

اون عکسایی که بنده گذاشتم مال ویدئو های خود gamespot بعد از نصب پچ بوده که باعث میشد رزولوشن نسخه PS4 بشه 1080 این تصاویری که گذاشتی قبل از نصب پچ
اینم لینک دانلود ویدئو
اینم لینک اون ویدئویی که 10 روز قبل از پچه و همونی هست که شما تصاویرو ازش گرفتی
[video]http://bazicenter_ninja.dl.rapidpars.com/28416/2707580/0j7fafxphap/Assassins%2520Creed%25204_%2520Xbox%2520One%2520vs .%2520PS4%2520Graphics%2520Comparison.mp4[/video]

آخرین ویرایش:

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
GTA V و Tomb Raider و BF4 و......

مراجعه شود به Face off که DF منتشر کرده حوصله ندارم بزارم خودت برو ببین:d
الان یه ادعایی کردی, من باید ثابتش کنم؟:d
این از تومب:
While the 360 offers up slightly more consistent overall performance

حوصله ناخنک زدن به جمله ها ندارم!

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
الان یه ادعایی کردی, من باید ثابتش کنم؟:d
این از تومب:
While the 360 offers up slightly more consistent overall performance

حوصله ناخنک زدن به جمله ها ندارم!
از کل پاراگراف فقط همین یک تیکه رو دیدی ؟ : دی
The console versions of Tomb Raider are still thoroughly recommended though. Despite some performance issues on both systems when the action is situated in more complex environments, the game manages to stick closely to the desired 30FPS update with only momentary lapses that impact the quality of the gameplay. While the 360 offers up slightly more consistent overall performance, for the most part the difference between the two games isn't significant, and it's also fair to say that the PS3 holds the advantage with regards to image quality and the general refinement of the overall presentation. This is a game where much of the experience is built around the spectacle and in that respect, PS3 offers an advantage of its 360 sibling. Aside from various instances where performance is visibly lower, the gameplay is otherwise just as enjoyable on Sony's system, and the sharper visuals better suit the overall feel of the game, highlighting the richness of the environments without as many unwanted side-effects. In that respect the PS3 version gets our recommendation as the preferred choice of the two console releases.

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
435
اون عکسایی که بنده گذاشتم مال ویدئو های خود gamespot بعد از نصب پچ بوده که باعث میشد رزولوشن نسخه PS4 بشه 1080 این تصاویری که گذاشتی قبل از نصب پچ
اینم لینک دانلود ویدئو
اینم لینک اون ویدئویی که 10 روز قبل از پچه و همونی هست که شما تصاویرو ازش گرفتی
[video]http://bazicenter_ninja.dl.rapidpars.com/28416/2707580/0j7fafxphap/Assassins%2520Creed%25204_%2520Xbox%2520One%2520vs .%2520PS4%2520Graphics%2520Comparison.mp4[/video]

Assassin's Creed 4: Xbox One vs. PS4 Graphics Comparison - IGN Video

با توجه به تعداد تشکر ها معلومه اینجا کسی نه لینک چک میکنه و نه هیچی !!! فقط اگه نظر طرف رو دوست داشت . . .
اون لینک هایی که گذاشتی expire شدن !
اون ویدئوی من هم مال بعد از پچ هست اینم یه لینک از صفحه اصلی که اگه دوست داشتی زیرش رو بخون نوشته که نسخه ی PS4 رزلوشنش 1080p هست ! طرف گفته 1080 یه برتری واضح نسبت به 900 هست اما خودتون قضاوت کنید !

اینم چند تا کامت های کاربرها ؛ 7 تا کامنت آخری رو میزارم :
What I noticed is that the PS4 has better anti-aliasing but the Xbox has better coloration. I'm sure the real difference lies with the frame rate.Graphics wise they are pretty much identical outside of a few aesthetic differences.

I've played both versions, and while the Xbox One does sport a LITTLE better lighting, they make the trade of the framerate dropping to embarassing levels (>10fps) at certain points, while PS4 stays at a constant 30fps, never going below. Also, PS4 has much better texture ******ing. On Xbox the face textures in some scenes look too muddy like they're from AC:BRO while on PS4 you can see every pore on Edward's face clearly.

xbox actually had better colors and less washed out. I'm impressed!

theres a little difference between them but its the same shit

lets face it last gen graphics but really good game

PlayStation looked washed out but other then that they look the same

Any differences can really be taken care of by calibrating the television properly. Looks like the sharpness needed to be adjusted on the xbox and the ps4 needed the brightness toned down.

بقیه کامنت ها رو هم که خوندم توی همین مایه ها هستن و میگن فرقی ندارن و . . .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر