خبر رسمی اخبار‌مربوط به HANDHELD PC

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
اخبار مرتبط به HANDHELD PC در این تاپیک اطلاع رسانی میشود

Screenshot_20210715-214129_Twitter.jpg

کنسول دستی استیم به اسم steam deck رونمایی شد

مشخصات:

Screenshot_20210715-214229_Twitter.jpg

قیمت :

۶۴ گیگ ۴۰۰ دلار
۲۵۶ گیگ ۵۳۰
۵۱۲ گیگ ۶۵۰

-سیستم عاملش نسخه ای از لینوکس هست ولی میتونه تمام بازیهای ویندوز و لینوکس رو اجرا کنه.
-ماوس و کیبور و مانتور بهش وصل میشه.
-بازیهای در حالت ۷۲۰ اجرا میشوند.
- نسخه های ۵۱۲ گیگ و ۲۵۶ گیگ از nvme استفاده کردن که باعث لود شدن سریعتر بازی ها میشه.
- در اصل استیم دک یک pc هست...میتونید هرکار خواستید باهاش انجام بدین...نصب ویندوز و یا استورهای دیگه.
- سایز صفحه ۷ اینچ هست که رزولوشن 1280×800 هست
- هر ۳ مدل sd کارت هم رو هم ساپورت میکنن

ویدو ign اطاعات بسیار‌کاملی میده

۳۱ سوال که ممکنه سوال خیلی ها باشه:

دسامبر امسال هم عرضه میشه.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
⭐ بنظر من رفته بازار کژوال گیمر ها تا سرکیسه کنه خانواده ها و گیمر هارو راحت
یه آدم گیمر حرفه ای که به این راحتی ها سرکیسه نمیشه
گیمر حرفه ای غیر حرفه ای نداره. طرف ماریو بازه مجبوره ، بخره نینتندو.
نینتندو داره سر کیسه میکنه، امکاناتی که میده از سایر پلتفرمها کمتره ولی به گیمرش نمیشه خرده گرفت.
گیمرش عاشق زلداست ماریوست. خرده نمیشه گرفت و کژوال خطابش کرد.
رو این مورد تجدید نظر کرد و در سطحی نینتندو عاشق و دلباخته داره که بخوای کمپین تشکیل بدی بر علیه اش ، شاید سال 2230 جواب بده.
این عکس رو قبلا دیدم، ولی شما گفتی 2230 m.2 تایید نشده من هم عکس از صفحه ی رسمی اوردم که این مشخصات از دیروز تا حالا اضافه شده.
درضمن خودش نوشته برای تعویض طراحی نشده یعنی احتمالا پشت هیت سینک یا چیز دیگه ای هست و چون کل قطعات چپونده شدن قرار نیست به راحتی بهش دسترسی داشت، حالا مطمئنم که یکی بالاخره پیدا میشه که به سختی بتونه تعویض کنه ولی نمیشه انتظار داشت یا خودت بندازی یا ببریش هر تعمیرکاری برات انجام بده.
اون که استیم باید بزنه . اختلاف قیمت نسبت به ارزش ssd زیاده واقعا.
اگه میزد قابل تعویض، کسی سراغ مدل بالاتر نمیرفت.

• Like
Reactions: Adam and mqg1387

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
این عکس رو قبلا دیدم، ولی شما گفتی 2230 m.2 تایید نشده من هم عکس از صفحه ی رسمی اوردم که این مشخصات از دیروز تا حالا اضافه شده.
درضمن خودش نوشته برای تعویض طراحی نشده یعنی احتمالا پشت هیت سینک یا چیز دیگه ای هست و چون کل قطعات چپونده شدن قرار نیست به راحتی بهش دسترسی داشت، حالا مطمئنم که یکی بالاخره پیدا میشه که به سختی بتونه تعویض کنه ولی نمیشه انتظار داشت یا خودت بندازی یا ببریش هر تعمیرکاری برات انجام بده.
بعیده SSD رو بزارن پشت هیت سینک.
اینی که می گن برای تعویض طراحی نشده احتمالا به خاطر همینه که شما مجبوری پیچ های کنسول رو باز کنی تا بهش برسی. خیلی قابل دسترس برای کاربری عادی نیست.

حالا بررسی ها میاد می بینیم ولی من تا حد زیادی مطمئن هم صرفا با چند تا پیج باز و بسته کردن می شه SSD رو عوض کرد.

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
632
بعیده SSD رو بزارن پشت هیت سینک.
اینی که می گن برای تعویض طراحی نشده احتمالا به خاطر همینه که شما مجبوری پیچ های کنسول رو باز کنی تا بهش برسی. خیلی قابل دسترس برای کاربری عادی نیست.

حالا بررسی ها میاد می بینیم ولی من تا حد زیادی مطمئن هم صرفا با چند تا پیج باز و بسته کردن می شه SSD رو عوض کرد.
از نظر heat dissipation منطقیه که Nvme SSD رو پشت هیت سینک گذاشت چون این SSD ها فوق العاده داغ می کنن ولی خوب مطمئنا احتمالش کمه.
در کل تحلیل چه در مورد سخت افزار چه در مورد میزان موفقیت محصولی که هنوز حداقل 6 ماه با عرضه اش فاصله هست و هنوز پیش خرید هم نشده و فقط رزرو پیش خرید انجام شده خیلی زوده، باید یکی باز کنه ببینیم وضعیت داخلش چیه. البته با باز کردنش بحث از بین بردن گارانتی اش هم هست که برای ما شاید مهم نباشه ولی برای بقیه ی دنیا مهمه.

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
اقایان و خانوم ها اصلا مقایسه نباید بشه با نیتندو به هیچ وجه سخت افزار بالاتره از لحاظ بازی هم یک هم فن حریفه مخصوصا در بکوارد به تنهایی تخفیفات استیم و خود استور استیم با هیچ فروشگاهی قابل قیاس نیست

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
اینی که این دستگان نینتندو و کنسول سویچ رو به مصخره گرفته که شکی نیست ولی به هیچ وجه به دلایلی که هممون میدونیم Switch کیلر نخواهد شد . من خودم به شخصه از نینتندو خیلی خوشم میاد ولی خوب یـ مسئله ای که هست نینتندو عملا این چند وقته نشون داده فن هاش رو بدجوری گیر اورده و داره به صورت ناجوان مردانه ای تلکشون میکنه . شما نگاه کن سال 2021 یـ کنسول ساختی که هنوز بلوتوث داخلی نداره سخت افزار ضعیفش اصلا به جهنم !! وضعیت eShop و سرویس های انلاینش رو برید نگاه کنید واقعا اصف ناکه برا همین سرویس پول اضافه هم میگیره !! وضعیت قیمت گذاری بازیهاش هم که دیگه بماند .دعا کنید استیم دک موفق بشه چون باعث میشه نینتندو احساس خطر کنه و یکم خودش رو با استاندارد های روز مچ کنه .

شعار روز :
#هیچ_کمپانیی_برا_رضای_خدا_هوای_مشتری_هاش_رو_نمیداره_تک-قطبی_بودن_بازار_صد_در_صد_به-ضرر_مصرف_کنندست

:D

آخرین ویرایش:

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
این 14 صفحه رو که خوندم، دفاع خیلی افراد از Switch در برابر Deck این بود که ماریو و زلدا داره، پس تهدیدی از جانب Deck متوجهش نخواهد بود!
به شخصه با افراد Switchدار خیلی زیادی در ارتباط نیستم. اما از همون تعداد هم 2 نفرشون طبق اذعان خودشون صرفا بخاطر داشتن یک کنسول Handheld در محل کار و رفت آمد و .. تن به خریدش دادند و نه ماریو و زلدا! و منطقا فکر هم نمیکنم این یک مساله مختص داخل کشور ما باشه!

در واقع نینتندو این چند سال از خلاء بزرگ موجود در بازار کنسولهای دستی نهایت استفاده رو برد!(کاری که همیشه انجام داده. میبینه کدوم حوزه داره خاک میخوره و حواس کسی بهش نیست، شیرجه میزنه توش) نوش جونش. رقبا جاهای دیگه ای (از نظر خودشون جذابتر) مشغول بودن. اما حالا خوشبختانه ابن انحصار شکسته شده مجددا. و این خبر خیلی خوبیه.
کلکسیونی از هزاران هزار عنوان کوچیک و بزرگ برای هر سلیقه ای، بنظرم تنها دلیل عدم توفیق Vita رو هم پشت سر میذاره و آمارهای وحشتناک پیشفروش steam deck هم تصدیق کننده همینه.

شخصا بخش اعظم فعالیتم داخل خونه و پایpc هست، وگرنه تعطلل نمیکردم برای پیش سفارشش.

پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
اینی که این دستگان نینتندو و کنسول سویچ رو به مصخره گرفته که شکی نیست ولی به هیچ وجه به دلایلی که هممون میدونی سویچ کیلر نخواهد شد . من خودم به شخصه از نینتندو خیلی خوشم میاد ولی خوب یـ مسئله ای که هست نینتندو عملا این چند وقته نشون داده فن هاش رو بدجوری گیر اورده و داره به صورت ناجوان مردانه ای تلکشون میکنه . شما نگاه کن سال 2021 یـ کنسول ساختی که هنوز بلوتوث داخلی نداره سخت افزار ضعیفش اصلا به جهنم !! وضعیت eShop و سرویس های انلاینش رو برید نگاه کنید واقعا اصف ناکه برا همین سرویس پول اضافه هم میگیره !! وضعیت قیمت گذاری بازیهاش هم که دیگه بماند .دعا کنید استیم دک موفق بشه چون باعث میشه نینتندو احساس خطر کنه و یکم خودش رو با استاندارد های روز مچ کنه .

شعار روز :
#هیچ_کمپانیی_برا_رضای_خدا_هوای_مشتری_هاش_رو_نمیداره_تک-قطبی_بودن_بازار_صد_در_صد_به-ضرر_مصرف_کنندست

:D
من تایید می کنم واقعا استور نینتندو اسف بار دلیل اصلی من از فروش سویچ همین استور داغون بود اصلا تخفیفاتش تو حلقن

• Like
Reactions: Sega_genesis

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
مقایسه الکی چیه
هر دو کنسول دستی هستن و قشری از جامعه که میخوان کنار کنسول هاشون یا pc یه کنسول دستی هم بخرن الان 2 گزینه دارن
کلی از طرفدارای خوده نینتندو هم به خاطر شیر دوشی که داره از سوئیچ میکنه و به جای مدل پرو اومد باز یه oled زد الان شاکی ان خوده ولو هم دقیقا به موقع استیم دک رو معرفی کرد
چرا دفاع بی جا میکنین برای کنسول دستی که از اجرای 80 درصد بازی ها عاجز هست
برای انلاینش باید پول بدی و تهش هم یه مشت ریمیک و ریمستر از بازی های قدیمیش و شیر دوشی هاش داره میکنه
برای پولتون ارزش قائل نیستین حداقل واقعیت ها رو ببینین
اولا که من اصلا سوییچ ندارم (هنوزم نگرفتم)
دوما اینکه نینتندو فازش از کل رقباش جدا هست و مردم بخاطر انحصاری هاش کنسولش رو میخرن و نه قدرتش, ربطی به ریمستر های گرون یا جوی کان بی کیفیتی که میده نداره.

• Like
Reactions: mr-game&watch

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
خب
غیر از استور
مگه سوییچ محتوا داره؟
۹۵ درصد بازیاش که پورت بازیا کنسول شکست خورده nintendo wii u و بازیا indie هست

کل هنرش اینه بازیا nintendo wii u قدیمی و شکست خورده + ۲ تا dlc دوزاری پورت می‌کنه برا سوییچ
حتی ریمستر هم نمیکنه
۶۰ دلار هم میگیره برا هر بازی 😁
خدایی دزدیه اینکار
بر می گرده اینا به استورش همه اینایی گفتی تو استورَ ۶۰ دلارن برا همین می گم استورش سر گردنست تازه تخفیفاتش بازی ۶۰ دلاری می شه ۵۰ دلار واقعا استورش به معنای واقعی سرگردنست در مورد بازیایی مثل ماریو و زلدا باید بگم شاهکارن و من هدف از خرید سوییج همین زلدا بود البته تو ارزونی بنده گرفتم اکبند ۲ملیون

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
جالبه دوستان اینقدر بی احترامی میکنن به نینتندو بعد سر و دست میشکنن برای بازی هاش که روی شبیه ساز ها اجرا بشه رسما فقط نینتندو بازن ولی دائم بد میگن.

دوستان چکار نینتندو دارید مگر بزور اومد از تون پول گرفته؟؟؟شما داری رایگان پایرت میکنی بازیش رو‌ روی‌یک پلتفرم دیگه نه روی‌حتی پلتفرم خودش دستش هم میندازید بهش بدو بیراه هم‌میگید ؟؟اگر دوستان راست میگن اینقدر بازی نینتندو براشون مهمه که اگر بازی نکنن عمر گیمینگشون به فنا ست همه با هم یا علی مت استور سوییچ oledپیش خرید کنند🤣 به جای اینکه از محصول عجیب و غریب مثل این استیم دک دفاع کنند ولی سنگ بازی نینتندو رو به سینه بزنند.
عجب ها ادم یک‌چیز هایی میبینه‌ تعجب برانگیز .
بیخیال دوستان هر شرکتی سیاست های خودش رو‌داره سوییچ لایت الان شش میلیونه من دیدم یکی از دوستان گفت استیم دک قیمتش مناسب تره از سوییچ؟؟!!!داری شوخی میکنی این گرون ترین مدلش کمتر از پنجاه میلیون نیست اون مدل بیسیکش رو‌نمیشه برای بازی پی سی استفاده کرد .فقط هالو نایت روش نصب میشه‌ من همین الان پنج ترا هارد وصل دارم هنوز بازی ها پر میکنن حجم ها زیاده شش تا بازی اینترنال درایو سریز ایکس رو پر کرده فقط شش تا.
این‌محصول خودش یک ریپ اف از wiiu و سوییچه ولی هیچ‌وقت نمیتونه با سوییچ‌رقابت کنه چون همون بازیهای جادویی نینتندو رو‌نداره درسته پی سی پلتفرم بزرگی هست و بازی های زیادی میاد روش ولی خوب‌شما ببینید درصد فروش اون پلتفرها و بازی ها و ... حالا وارد این امار ها و و چرا کنسول ها زیاد میفروشن و .. نشیم‌بهتره .
اصلا تو خیال استیم هم‌نیست که هشتاد میلیون یونیت بفروشه .این یک‌محصول نیشه یک‌پروداکت خاصه میاد میره تمام. من بیست سال پیش استیم دک داشتم بازی میکردم زمان خدمتم بازی های کرایسیس اسپلنتر سل و دیابلو ۲ اسمش لپتاپ‌بود.

آخرین ویرایش:

ramin_m125

کاربر سایت
Dec 27, 2015
261
کامنتهای این خارجیا رو که میبینم، همه مشتاقن
اما به خاطر سابقه ولو توی تولید و پشتیبانی سخت افزار یکم میترسن، میگن صبر کنیم بیاد ببینیم در عمل چطوره
و اکثرا هم همون چیزی رو که فکر میکردم به عنوان نکته مثبت در نظر میگیرن و اون اینه که: این همه بازی توی تخفیفای استیم خریدن که خاک میخوره :D و میتونن الان بدون خرید دوباره اونا رو بازی کنن.
مخصوصا بازی های ایندی روی این خوراکه

mjmk

کاربر سایت
Aug 19, 2018
281
کسایی که برای تجربه عناوین AAA مثل ویچر3 روی کنسول دستی، سوییچ خریدن میان سمت استیم دک. در واقع از این به بعد کسایی سوییچ میخرن که، طرفدار انحصاری های نینتندو هستن. (فن بیس همیشگی نینتندو)

قرار نیست استیم دک سوییچ رو نابود کنه ولی روی فروشش تاثیر میذاره.

عرضه بازی های انحصاری توسط استیم و بهینه سازی برای کنسولش میتونه باعث موفقیت صد در صدی استیم دک بشه.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
آقا دقیقا درسته این دستگاه نمیتونه با سوییچ رقابت کنه چون واقعا کلاس کاریشون باهم فرق میکنه اما بخوایم نخوایم قطعا یه درصدی از تقاضای سوییچ رو در خودش حل میکنه .
این دستگاه واقعا فوق العادست آدم قفل میکنه که بدون محدودیت ژانر و نسل میتونی این همه بازی روش نصب کنی .
این دفعه فرق میکنه به عمو گیب ایمان بیارید download.jpg

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
آقا دقیقا درسته این دستگاه نمیتونه با سوییچ رقابت کنه چون واقعا کلاس کاریشون باهم فرق میکنه اما بخوایم نخوایم قطعا یه درصدی از تقاضای سوییچ رو در خودش حل میکنه .
این دستگاه واقعا فوق العادست آدم قفل میکنه که بدون محدودیت ژانر و نسل میتونی این همه بازی روش روش نصب کنی .
این دفعه فرق میکنه به عمو گیب ایمان بیاریدView attachment 217399
من به عمو ایمان اوردم سلام عمو گیب بیا بغلم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر