آیا به نظر شما گیمر ها افراد عصبی هستند ؟

آیا به نظر شما بازی های ویدیویی بر اعصاب گیمرها تاثیر م

• مجموع رای دهنده‌ها
    331

Alone-Ghost

کاربر سایت
May 27, 2014
441
اتفاقا من اکثر افرادی که از گیم دور هستند و زیاد با این جور وسایل سرگرم نیستن رو دیدم که عصبی باشند وگرنه کم پیش میاد همچین موردی که من ببینم
(به جز زمانی که بلادبودرن رو تجربه کردم :|)

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
تاپیک جالبیه و خوبه که بالا اومد .
خوب این بازی ها به خودی خود اثار منفی میذارن در دراز مدت . اوایل ممکنه احساس کنی خیلی با چیزای باحالی طرفی ولی بعد یه مدت متوجه میشی این قدر در این بازی ها و زیرمجموعه هاشون غرق شدی که دنیای واقعی رو فراموش کردی .
خب تا این جا که من میدونم خیلی از کاربرا تو این انجمن به خصوص کاربرایی که مدت هاست این جان ، خیلی بیش تر از کاربرای دیگه وابسته هستن به گیم و کنسول و ... و خب مواقعی هم پیش میاد تو همین انجمن که بر اساس پست ها میشه فهمید رفتار اون شخص چه طوره .
تو زندگی خودمون هم ممکنه این قدر این بازی ها تاثیر بذارن که به کل خانواده رو فراموش کنیم ! من کسانی رو میشناسم که به خاطر گیم رسما خانوادشون رو فراموش کردن و یا حتی به خاطر بازی جدید مرخصی میگیرن :)
در مورد اعصاب هم کامل میشه تو بازی های انلاین مخصوصا بازی هایی مثل cs و battlefield دید ! یادمه تو cs در سرور های ایرانی ، تا اتفاقی می افتاد از خانواده تا جد آباد طرف رو به فحش میکشیدن ! که چرا این قدر فلانی و چرا این قدر ضایع بازی میکنی و ...
البته یه مورد هم برای خودم خیلی پیش اومده که وقتی تو خونه ازم کاری رو میخوان انجام بدم ، به سرعت عصبی میشم .
حالا این عصبی شدن یه بحثه ! تو موارد قبل اشاره کردم به جنبه های دیگه قضیه .
یا مثلا در زمینه درسی این قضیه تاثیر منفی داره ! ما گیمر درسخون نداریم قاعدتا . چون گیمر فردیه که از همه وجودش مایه میذاره واسه گیم و کسی که فقط یه pes میزنه اونم کم نمیشه گیمر خطابش کرد !!
به طور کلی ، واقعا گیم چیزیه که وقتی وابستش بشی ، یا دیگه نمیتونی فراموشش کنی یا فراموش کردنش خیلی سخته ! این بازی ها میتونن هم اثر مثبت داشته باشن طبق خیلی از مقالاتی که در فضای مجازی هست و هم جنبه منفی ولی این جنبه منفی خیلی تاثیرش بیش تر از جنبه مثبت هست . به خاطر همین واقعا پیشنهاد میدم سعی کنین از بازی ها یکم فاصله بگیرین :D کسانی که وابستن ( از کلمه اعتیاد استفاده نمیکنم چون واقعا کلمه قشنگی نیست به نظرم ) به بازی ها چند روز کلا pc رو روشن نکنید :D اینو یادم رفتم بگم که به جز عصبی بودن ، گیمر ها معمولا از بودن تو جمع زیاد خوششون نمیاد ! یه چند روز کلا از خونه فاصله بگیرید و با فامیلتون یا دوست هاتون جمعی برید برای تفریح هایی مثل گشتن تو طبیعت و یا ورزش هایی مثل فوتبال و ... ! باور کنید تا وقتی به این شکل زندگی کنید اصلا دیگه فراموش میکنید بازی ها رو :) ) من خودم این قضیه رو امتحان کردم و واقعا هم جواب گرفتم :D ولی خب چون عواملی باعث میشه تا نتونم خیلی با افراد دیگه باشم دوباره به اغوش گرم بازی ها برگشتم :|
به عنوان نکته اخر ، اگه نمیتونید تو جمع باشید حداقل یه مقدار مناسب در روز با کامپیوتر و تبلت و ... کار کنید و وقت هم واسه کتاب ها به خصوص رمان بذارید که انصافا ده ها برابر این دم و دستگاه ها می ارزه .

اتفاقا بیشتر دوستان به اصطلاح پرو عصبانین چون مشکل رو بقیه میبینن تا خودشون همه اشتباه میکنن الا خودشون

دقیقا :D نمونش هم تو cs ایران ! تا وقتی کل اعضا بازی بلد نباشن و هر اشتباهی کنن یا میخندن همه با هم یا بازی یاد میگیرن ! یکم کسایی که بازی بلدن تو سرور پیداشون میشه ، سر کوچک ترین اشتباهی از کلمات بی معنی استفاده میکنن یا فحش میدن به طرف و خانوادش :D من الان دو ساله حتی سعی هم نکردم تو سرور های ایرانی برم و کلا بازی انلاینی که میکنم از شبکه های معروفی مثل استیم و origins و psn هست . قبل این دو سال خیلی بازی میکردم ولی اخر سر نتیجه گرفتم بدبختیه سراغ این جور بازی ها جایی که ایرانی جماعت زیاده برم :D

Dav1d

کاربر سایت
Apr 25, 2015
384
نام
علی
تاپیک جالبیه و خوبه که بالا اومد .
خوب این بازی ها به خودی خود اثار منفی میذارن در دراز مدت . اوایل ممکنه احساس کنی خیلی با چیزای باحالی طرفی ولی بعد یه مدت متوجه میشی این قدر در این بازی ها و زیرمجموعه هاشون غرق شدی که دنیای واقعی رو فراموش کردی .
خب تا این جا که من میدونم خیلی از کاربرا تو این انجمن به خصوص کاربرایی که مدت هاست این جان ، خیلی بیش تر از کاربرای دیگه وابسته هستن به گیم و کنسول و ... و خب مواقعی هم پیش میاد تو همین انجمن که بر اساس پست ها میشه فهمید رفتار اون شخص چه طوره .
تو زندگی خودمون هم ممکنه این قدر این بازی ها تاثیر بذارن که به کل خانواده رو فراموش کنیم ! من کسانی رو میشناسم که به خاطر گیم رسما خانوادشون رو فراموش کردن و یا حتی به خاطر بازی جدید مرخصی میگیرن :)
در مورد اعصاب هم کامل میشه تو بازی های انلاین مخصوصا بازی هایی مثل cs و battlefield دید ! یادمه تو cs در سرور های ایرانی ، تا اتفاقی می افتاد از خانواده تا جد آباد طرف رو به فحش میکشیدن ! که چرا این قدر فلانی و چرا این قدر ضایع بازی میکنی و ...
البته یه مورد هم برای خودم خیلی پیش اومده که وقتی تو خونه ازم کاری رو میخوان انجام بدم ، به سرعت عصبی میشم .
حالا این عصبی شدن یه بحثه ! تو موارد قبل اشاره کردم به جنبه های دیگه قضیه .
یا مثلا در زمینه درسی این قضیه تاثیر منفی داره ! ما گیمر درسخون نداریم قاعدتا . چون گیمر فردیه که از همه وجودش مایه میذاره واسه گیم و کسی که فقط یه pes میزنه اونم کم نمیشه گیمر خطابش کرد !!
به طور کلی ، واقعا گیم چیزیه که وقتی وابستش بشی ، یا دیگه نمیتونی فراموشش کنی یا فراموش کردنش خیلی سخته ! این بازی ها میتونن هم اثر مثبت داشته باشن طبق خیلی از مقالاتی که در فضای مجازی هست و هم جنبه منفی ولی این جنبه منفی خیلی تاثیرش بیش تر از جنبه مثبت هست . به خاطر همین واقعا پیشنهاد میدم سعی کنین از بازی ها یکم فاصله بگیرین :D کسانی که وابستن ( از کلمه اعتیاد استفاده نمیکنم چون واقعا کلمه قشنگی نیست به نظرم ) به بازی ها چند روز کلا pc رو روشن نکنید :D اینو یادم رفتم بگم که به جز عصبی بودن ، گیمر ها معمولا از بودن تو جمع زیاد خوششون نمیاد ! یه چند روز کلا از خونه فاصله بگیرید و با فامیلتون یا دوست هاتون جمعی برید برای تفریح هایی مثل گشتن تو طبیعت و یا ورزش هایی مثل فوتبال و ... ! باور کنید تا وقتی به این شکل زندگی کنید اصلا دیگه فراموش میکنید بازی ها رو :) ) من خودم این قضیه رو امتحان کردم و واقعا هم جواب گرفتم :D ولی خب چون عواملی باعث میشه تا نتونم خیلی با افراد دیگه باشم دوباره به اغوش گرم بازی ها برگشتم :|
به عنوان نکته اخر ، اگه نمیتونید تو جمع باشید حداقل یه مقدار مناسب در روز با کامپیوتر و تبلت و ... کار کنید و وقت هم واسه کتاب ها به خصوص رمان بذارید که انصافا ده ها برابر این دم و دستگاه ها می ارزه .

دقیقا :D نمونش هم تو cs ایران ! تا وقتی کل اعضا بازی بلد نباشن و هر اشتباهی کنن یا میخندن همه با هم یا بازی یاد میگیرن ! یکم کسایی که بازی بلدن تو سرور پیداشون میشه ، سر کوچک ترین اشتباهی از کلمات بی معنی استفاده میکنن یا فحش میدن به طرف و خانوادش :D من الان دو ساله حتی سعی هم نکردم تو سرور های ایرانی برم و کلا بازی انلاینی که میکنم از شبکه های معروفی مثل استیم و origins و psn هست . قبل این دو سال خیلی بازی میکردم ولی اخر سر نتیجه گرفتم بدبختیه سراغ این جور بازی ها جایی که ایرانی جماعت زیاده برم :D
جامع و کامل بود اون قسمت رمان رو هم خیلی خوب گقتین:x
سرور های ایرانی رو هم من چند تا جا دیگه هم گفتم که بدتر ازش جز یه مورد وجود نداره اونم سرو روس ها یکی از دلایل عصبانیت منم همین طرز رفتار و نحوه حرف زدن تو این سرور هاست که نمیزاره ده دقیقه از بازی با پینگ خوب لذت برد (:D تنها جایی که پینگم خوبه همین روس و ایرانه ) بعدش هم مجبور میشیم بریم تو سرور اروپا با پینگ 250 بازی کنیم اونم ....

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
جامع و کامل بود اون قسمت رمان رو هم خیلی خوب گقتین:x
سرور های ایرانی رو هم من چند تا جا دیگه هم گفتم که بدتر ازش جز یه مورد وجود نداره اونم سرو روس ها یکی از دلایل عصبانیت منم همین طرز رفتار و نحوه حرف زدن تو این سرور هاست که نمیزاره ده دقیقه از بازی با پینگ خوب لذت برد (:D تنها جایی که پینگم خوبه همین روس و ایرانه ) بعدش هم مجبور میشیم بریم تو سرور اروپا با پینگ 250 بازی کنیم اونم ....

ممنون عزیز . البته کو گوش شنوا . من فقط نگران نسل بعدی ام که چه قدر قراره بدتر هم شه .
سرورهای ایرانی رو معمولا دوستان فقط بازی میکنن توش :D همین بازی کردنش واقعا حوصله میخواد ولی معمولا خیلی هم توجه نمیشه به کسی که سرور ها رو میزنه :D
الان کلا دو تا تشکیلات گیم انلاین تو ایران معروفه و فکر نکنم گفتنش هم تبلیغ حساب شه . یکیشون آسیا هست (قبلا با اسم اسیاتک بود ) و اون یکی هم گیم 5 سپنتا هست .
من یه مدتی اسپانسر آسیا شده بودم اوایلش کارا عادی بود و فقط هزینه vps و سایت و ... رو به صورت ماهیانه میدادم . بعد یه دوره ای نفهمیدم چی شد هی پلیر ریخت تو سرورا :D هی ریخت ریخت ریخت و تو اون مدت ما هی کارمون شده بود از isp سیستم جدید با cpu جدید بخریم و هزینه های دور و بر 10 میلیون میدادیم و وقتی میرفتم سرورا دیدم جو داره بد میشه در جا کنار کشیدم از کل سرورهای ایرانی .
یا مثلا همین بازی clash of clans که خیلی هم طرفدار داره ! اصلا این قدر تو چت این ملت غیور حرفای بی معنی میزنن من نمیدونم چی بگم !کلن ها هم که معمولا پر شده از همه جور ادم که یه سری واقعا اعصاب خرد میکنن .

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
گیمر ها معمولا از بودن تو جمع زیاد خوششون نمیاد !

خب این مشخصه افراد درون گراست و گیمرها هم بیشتر افراد درون گرا هستن تا برون گرا. درون گرا بودن (به اندازش) هم چیزه بدی نیست. اگر بازی هم نباشه با فیلم و موزیک و کتاب وقتشون رو میگذرونن. با اون قسمت حرف شما کاملا موافقم که پیشنهاد کردین دوستان حتما سعی کنن کتاب بخونن. کتاب خوندن هم حوصله آدم رو بالا میبره و رفتارهای ADD وار که توی گیمرها زیاد هست رو کم میکنه و هم آدم رو آروم میکنه و هم خوراک فکری خوبیه و ذهن رو باز میکنه به مطالب جدید.

اوایل ممکنه احساس کنی خیلی با چیزای باحالی طرفی ولی بعد یه مدت متوجه میشی این قدر در این بازی ها و زیرمجموعه هاشون غرق شدی که دنیای واقعی رو فراموش کردی .

بازی کردن یه escapism به تمام معناست و وقتی شخصی خودش را تا این حد توی اون غرق کنه که ارتباطش با دنیای واقعی قطع بشه شاید دلیلش به خود شخص و شرایط زندگیش بر میگرده تا خود گیم. گیم فقط یه دروازست.
من شخصا این تجربه رو داشتم و مدت خیلی زیادی دنیا برام فقط اتاقم بود بخاطر همین در مورد Hikikomori ها زیاد تحقیق کردم. خیلی هاشون اگر به گیم وابسته نشن به انیمه و مانگا و کتاب و ... وابسته میشن. منظورم اینه که مشکل دقیقا از خود گیم نیست از رفتار و طرز فکر و شرایط زندگی اون اشخاص بلند میشه. خودم یک دوره از این تجربه ای که داشتم با گیم بود (WoW) و بقیه اش با انیمه بود.

اگر کسی هست که این پستا رو میخونه و واقعا احساس میکنه ارتباطش با دنیای واقعی قطع شده جدا بهتره به روانشناس مراجعه کنه چون احتمال اینکه بعدا دچار افسردگی شدید یا ترس از دنیای بیرون (آگورافوبیا) بشه زیاده. تنهایی روی خیلی از افراد تاثیر مخربی میزاره و متاسفانه خود شخص تا وقتی که فضیه جدی نشده متوجه نمیشه.

اتفاقا بیشتر دوستان به اصطلاح پرو عصبانین چون مشکل رو بقیه میبینن تا خودشون همه اشتباه میکنن الا خودشون

دقیقا :biggrin1: نمونش هم تو cs ایران ! تا وقتی کل اعضا بازی بلد نباشن و هر اشتباهی کنن یا میخندن همه با هم یا بازی یاد میگیرن ! یکم کسایی که بازی بلدن تو سرور پیداشون میشه ، سر کوچک ترین اشتباهی از کلمات بی معنی استفاده میکنن یا فحش میدن به طرف و خانوادش :biggrin1: من الان دو ساله حتی سعی هم نکردم تو سرور های ایرانی برم و کلا بازی انلاینی که میکنم از شبکه های معروفی مثل استیم و origins و psn هست . قبل این دو سال خیلی بازی میکردم ولی اخر سر نتیجه گرفتم بدبختیه سراغ این جور بازی ها جایی که ایرانی جماعت زیاده برم :biggrin1:

اونا پرو نیستن فقط خودشون این توهم رو دارن که هستن. کسی که واقعا حرفه ای باشه اتفاقا خونسرده و میدونه با دادوبیداد الکی فقط روحیه هم تیمی هاش رو میاره پایین.

badboy33

کاربر سایت
Sep 24, 2014
54
نام
ArshiA
داداش من اونا به اصطلاح پرو هستن کسایی که واقعا پرو ان حتی اگه عصبی هم باشن هیچوقت عصبانیت نشون نمیدن
من خودم تجربشو دارم
تو مچ با حریف دعوا شد باختیم اونا ولی زیاد عصبی نشدن
تو مچ بعدی با اونا باز دعوا شد ما عصبی نکرذیم خودمونو و بردیم

D_nis

کاربر سایت
Jan 15, 2013
147
نام
دانیال
من خودم یه گیمرم زیاد عصبی نمیشم
ولی زمانی که تونقطه اوج لذت از بازیهم یهو بهم گفته میشه پاشو اشغالارو ببر یا برو خرید و.... امپر میچسبونم )x

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
آپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپ

تو نظرسنجی شرکت کنید و دلایل بیشتری ارائه بدید

مرسی

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
بستگی به نوع بازی و زمانی که بازی میکنه داره
مثلا بازیا پلتفرمر هیچوقت باعث عصبی شدن شخصیت هیچکس نمیشن اما بازیا شوتر واقع گرایانه چرا

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
گزینه های نظرسنجی خیلی بهم نزدیک شدن ! نشون میده که سوال واقعا چالش بر انگیزه ! اما چیزی که حقیقته اینه که واقعا روی اعصاب تاثیر منفی میزاره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر