آیا به نظر شما گیمر ها افراد عصبی هستند ؟

آیا به نظر شما بازی های ویدیویی بر اعصاب گیمرها تاثیر م

• مجموع رای دهنده‌ها
    331

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
نمیشه گفت تاثیر نداره روی اعصاب..وقتی داری روی بازی فکر میکنی ناخودآگاه فکرت درگیرش میشه .. مخصوصاً الان که دیگه بازیهای کمی صرفاً جهت گذروندن وقت دراختیار داریم ..چون دانش و امکانات پیشرفت میکنه به همون میزان دست و بال سازنده ها برای تاثیرگذاریه بیشتر برروی افکار که خب مجموعه ای درهم تنیده از اعصاب رو هم شامل میشه ؛ باز تره...!!
ولی بازی کردن هم خب یه جنبه هایی رو میطلبه :) مثلاً کمتر کسی هست که خدای جنگ رو بازی نکرده باشه.. خشونت توش حرف اول رو میزنه.. دلیل نمیشه چون دارم یه بازیه پراز خشونت بازی میکنم وقتی از بازی اومدم بیرون تو دنیای واقعی هم همون رفتار خشن رو بروز بدم... متاسفانه خیلی ها تو دنیای واقعیشونم فکر میکنن هنوز تو بازی ان :d صحبت از بازیه اعصاب خرد کن و سوهان مغز و روح میشه :)) همه ناخودآگاه Dark Souls میاد تو ذهنشون.... این بازی چه بخاید چه نخاید واقعاً اعصاب خرد کنه :d ولی من بشخصه دوست دارم اعصابم این مدلی خرد بشه چون جدای اینکه بازیها ممکنه تاثیر مثبت یا منفی رو اعصاب بزارن ،‌ یک هدف رو دنبال میکنن و اونم اینه که تو مدت زمانی که داری انجامشون میدی از همه چیزش داری لذت میبری حتی اعصاب خردکردنهاش....

یه بخش از بازی هم برمیگرده به اون عقاید طرف و اون بتی که از بازی برای خودمون میسازیم :d مثلاً الان کافیه یکی به بازیه مورد علاقه تون توهین کنه.. دیگه از هر منطقی که شده برای آروم کردن اعصابتون استفاده میکنید تا دوباره به آرامش برسید ..

پس هرجور که فکر میکنیم امکان نداره بازی ، تاثیری نداشته باشه روی اعصاب..!!‌این کلمه ی اعصاب رو صرفاً با عصبانی شدن اشتباه نگیرید.. مجموعه ای از احوالات و تفکرات آدمی رو شامل میشه... وقتی بازی رو اجرا میکنید وارد دنیای بازی میشید و مثل زندگیه واقعی تو دنیای جدید هرکاری کنید یه تاثیری هم اندازه باهاش خلاف جهت بهتون وارد میشه :d قانون سوم نیوتن :d

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
من خودم یه گیمر هستم اتفاقا بر عکس گیمر ها ادم های خوش اخلاق تری هسیتن و خیلی خیلی دیر تر عصبی میشن نسبت به کسای دیگه .ولی یه مشکلی که از موقعی که گیم بازی میکردم تا الان هم باهاش مواجه هستم این که ذهن و اشفته میکنه .این اشفتگی تا موقعی وجود داره که روی یک مسئله تمرکز نکرده باشم مثلا در حالت عادی ذهن اشفته هست ولی موقع انجام کار این موضوع اوکی میشه و راحت میشه تمرکز و نیرو یه کافی گذاشت رویه اون مسئله .

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
کی گفته گیمر ها عصبی هستن! :punish:بزنم فک تو بیارم پایین !:angry: با این تاپیک مسخر ات کاش با آر پی جی بزنم تاپیکت بیاد پایین !:angry::weightlif:gunner:من عصبی نیستم !:d

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
به نظر من اصلی ترین مشکل گیم از لحاظ روانی، ذهن رو درگیر خودش میکنه.تمرکز رو از دست میدی.مثلا داری درس میخوری یک مرتبه فکرت میره سمت بازی.کلا درگیری ذهنی ایجاد میکنه

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
برعکس خیلی ها من خیلی درون ریزی دارم
وقتهایی که سره یه جیزی گیر میکنم نیست نه داد بیداد میکنم نه چیزی رو پرت میکنم احتمال سکته یا پارگی موی رگهای مغزم رو دارم ، برا حفظ جونم هم شده بعد 1 ساعت تلاش فرار میکنم :d

voltage

کاربر سایت
Jul 26, 2014
288
رویه اعصاب تاثیر منفی میذاره منتها بحث سر میزان کنترل کردنش هست. یعنی شما می‌تونید عصبانی نشید. ولی نمی‌تونید منکر تاثیر منفی روی اعصابتون بشید.
حتی اگه واستون بازی مهم نباشه، کافی هست فقط ذهنتون درگیر اون "لحظه" توو بازی باشه بعد یکی هی اسمتو صدا بزنه، عصبی می‌شی. حالا ممکنه یکی کنترلش بالا باشه، عصبانیتش رو سرکوب کنه و خیلی سریع از بین ببرتش (با فکر کردن به اینکه، فقط بازیه و اینا).
توو همیچین شرایطی، موقعی عصبانی نمی‌شید که کلا توو محیط بازی سیر نکنید. یعنی همیشه خودتون رو توو محیط واقعی تصور کنید و با این تصور به بازی‌کردن ادامه بدید. که در این صورت بازی لذت‌بخش نی. مثلا اگه بازی ترسناک باشه، نمی‌ترسید. احساسی باشه، احساسی نمی‌شید;) این قضیه واسه بازی‌های mmoRPG صدق نمی‌کنه. یعنی می‌تونید غرق بازی بشید و اگه کسی صداتون کرد، بسته به "اهمیت کاری که دارید انجام می‌دید" و "اهمیت کسی که داره می‌ره رو اعصابتون" رفتار کنید.
یعنی اگه مشغول Arena رفتن توو سطح بالا در بازی WoW هستید و یهو یه شخص عزیزی:d از فاصله دور هی صداتون می‌کنه و ول کن هم نیست، بسته به دوتا فا.کتور بالا، می‌تونید آروم باشید یا آمپر بچسبونید. شخصا این رو خیلی تمرین کردم. دیگه عصبانی نمی‌شم. :d

ناگفته نمونه، یه سری بازی‌ها ممکنه خیلی خیلی خفیف تاثیر بذاره. یه سری دیگه می‌تونه تا ضعف اعصاب و تپش قلب و سکته پیش بره!

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
تمام Bloodborne بازا بی اعصابن... ب شدت رو اعصاب من اثر گذاشته بود... ولی بعد ک تموم کردم بازی رو برگشتم ب همون حالت قبل از شروع بازی...
داغونمون کرد...
چه سر درد های زشتی ک نمیگرفتم از درگیری با این باسا...

دیگه پشیمون شدم ازینکه سری دارک سولز رو برم...

Sent From Sony Xperia Z2

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
عصبی میکنه ولی از اونور برای تخلیه روانی هم مناسبه واقعا خیلی مواقع بوده من حال خوبی نداشتم یا اعصابم بهم ریخته بود یک بازی اکشن زدم خودم خالی کردم قشنگ یا حتی غیر اکشن فکرم اروم کرده مثل فوتبال و...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر