آموزش کامل بازی کردن بازیهای PS2 در PC با شبیه ساز PCSX2 9.8 به همراه تمامی پلاگینها

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
دوست عزيز CPU من AMD Phenom X3 8450 هستش. ولي فقط از MMX,SSE,SSE2.SSE3,MMX2,3dnow,3dnow2 پشتيباني ميكنه(نه از SSSE3,SSE4.1) منظور شما از جديد همين يكي دو ماهه بود؟

اما طبق این چیزی که من میبینم CPU شما از SSE3 پشتیبانی میکنه همینطور هم از SSSE4 !

منتها از SSSE4A که مقداری با SSSE4 متفاوت هست! اما باز هم از SSSE4 پشتیبانی میکنه!

فقط CPU شما از SSSE4.1 پشتیبانی نمیکنه!

AMDPhenomX3onetoolittleoronetoomuch-massman-22919.png

اما این رو هم بگم که CPU شما از هر instructions ـی هم پشتیبانی بکنه باز هم نمیتونید از نرم افزار PCSX2 بدونه مشگل استفاده کنید!!

یک راه دیگه هم هست برای اینکه بدونید CPU شما از چه instructions هایی پشتیبانی میکنه!

شما بعد از اجرای خود PCSX2 (هر ورژنی هیچ فرقی نمیکنه!) وارد منوی Config بشید و گزینه CPU رو انتخاب کنید!

در پنجره باز شده CPU Config قسمتی هستش با نام Features که 4 رو مین گزینه هستش! زیر CPU Speed که میبینید CPUشما از چه instructions استفاده میکنه!

در ضمن استفاده از instructions های مختلف و مناسب توی کیفیت خیلی تاثیر داره!

يه سوالي داشتم طبق گفته ي شماها الان sse3 براي cpu هاي 3 هسته اي بايد باشه اما ماله من دوهسته اي پي چرا ساپورت مي كنه:biggrin1:

ببینید این شبیه ساز با CPU INTEL سازگار شده و مثلا من CPU AMD DUAL دارم سیستمم SSE2و SSSE3 رو ساپورت میکنه ولی در عمل با PCSX2 من فقط میتونم با SSE2 کار کنم:( ولی در CPU های INTEL اینجور نیست اگه شما مثلا CPU CORE 2DUE داشته باشید هم میتونید از SSE2 و SSSE3 کار بکشید ولی در هر دوی این مدل CPU ها نمیشه از SSE4 استفاده کرد چون CPU قابلیتشو نداره ولی اگه شما CPU 4 هسته ای اینتل داشته باشی میتونی از تمامی SSE2. SSSE3. SSE4 با PCSX2 کار بکشی . AMD 4هسته ای هم اینارو میشناسه ولی نمیتونی البته من 4هسته ای ندارم شایدم بشه :biggrin1:

فرهاد خان من GSDX10 رو مي‌خوام:(

GSdx10 0.1.0, GSdx10 0.1.1, GSdx10 0.1.2, GSdx10 0.1.3, GSdx10 0.1.4

تو 50% بازيها وقتي بيشتر از يك ساعت و نيم طول بكشه. تازه وقتهايي كه VPU نميتونه كار كنه، سيستم ريست ميشه:(

وقتی دستکات ریست میشه یعنی به cpu فشار اومده و داغ میکنه به فن دستگات یه نگاه بنداز از برنامه نیست

دوست عزيز CPU من AMD Phenom X3 8450 هستش. ولي فقط از MMX,SSE,SSE2.SSE3,MMX2,3dnow,3dnow2 پشتيباني ميكنه(نه از SSSE3,SSE4.1) منظور شما از جديد همين يكي دو ماهه بود؟

از SSE3 میتونی استفاده کنی؟

اینم از ورژن جدیدی از zEOGS هست که میزارم خیلی وقته پیش اومده بود این جدیدش هست ;)
ZZOgl-r133.7z
کسایی که ورژنهای جدید PCSX2 و GSDX رو ندارن از لینک زیر یا در PAGE اول دان کنن

برای God of war 2 و God of war 1 با همین AMD Phenom X3 8450 و گرافیک 8200 انویدا فکر می کنید حدود 40 فریم رو میشه گرفت؟
بچه ها با CPU های دیگه معمولا چند فریم گرفتن؟ چون زیر 40 فریم بازی کردن جز اعصاب خوردی لذتی نداره. ممنون

از بازیت image بگیر البته GOW2 INAGAME هست و بلاخره یه جا هنگ میکنه از SAVE جلوتر برو

من هم این سیو جلوترش رو میخواستم با ایمیج بازی میکنم حالا جایی نمیشه سیوش رو پیدا کرد.

من سیستم
intel dual cpu e2180 @2000
ram 1gig
vga 7300 gs

تو بازی 50 الی 59 تا فریم میگیرم

ببینید این شبیه ساز با CPU INTEL سازگار شده و مثلا من CPU AMD DUAL دارم سیستمم SSE2و SSSE3 رو ساپورت میکنه ولی در عمل با PCSX2 من فقط میتونم با SSE2 کار کنم:( ولی در CPU های INTEL اینجور نیست اگه شما مثلا CPU CORE 2DUE داشته باشید هم میتونید از SSE2 و SSSE3 کار بکشید ولی در هر دوی این مدل CPU ها نمیشه از SSE4 استفاده کرد چون CPU قابلیتشو نداره ولی اگه شما CPU 4 هسته ای اینتل داشته باشی میتونی از تمامی SSE2. SSSE3. SSE4 با PCSX2 کار بکشی . AMD 4هسته ای هم اینارو میشناسه ولی نمیتونی البته من 4هسته ای ندارم شایدم بشه :biggrin1:

از SSE3 میتونی استفاده کنی؟

من واقعآ نمیدونم هدفت از دادن این اطلاعات اشتباه چی هستش!!

وقعا روی چه دلیل و منتقی این حرف رو میزنی که :

ولی در هر دوی این مدل CPU ها نمیشه از SSE4 استفاده کرد

من خودم به شخصه از SSE4وSSE4.1 تست گرفتم و جواب هم گرفتم! هم روی CPU های AMD هم روی CPU های INTEL !

باز هم تاکید میکنم که SSE ها ارتباط مستقیمی با تعداد CORE یا هسته ها نداره!! در واقع نوعی تکنولوژی هستش برای محاسبات شناور! که در هر نسل نوع جدیدیش معرفی میشه و کارایی بهتری رو به کاربران اراعه میده.

برای God of war 2 و God of war 1 با همین AMD Phenom X3 8450 و گرافیک 8200 انویدا فکر می کنید حدود 40 فریم رو میشه گرفت؟
بچه ها با CPU های دیگه معمولا چند فریم گرفتن؟ چون زیر 40 فریم بازی کردن جز اعصاب خوردی لذتی نداره. ممنون

دوستان عزیز همگی توجه داشته باشین که شبیه ساز PCSX عمده مشگلش چیزی فراتر از فریم هستش! نداشتن پایداری و اجرای درست بعضی از دستورات که باعث کرش کردن نرم افزار میشه .

برای افت فریم میشه از فریم مصنوعی استفاده کرد! که خود نرم افزار این قابلیت رو داره که مقدار فریم رو براش تعیین کنی! که بصورت Auto و پیشفرض فریم قابل قبولی رو ازبیشتر بازی ها دریافت کرد! که مطمعن باشید با انجام این کار(استفاده از فریم مصنوعی) ازکیفیت اصلی بازی کم میکنه برای اینکه در واقع skip frames هست! و زمانی که تونایی اجرا اون فریم رو نداشته باشه اون فریم (فریمها) رو skip میکنه و از اونها میگزره! برا همین شما رو از تماشای بعضی از افکتها و صحنه ها محروم میکنه!

باز هم تکرار میکنم روی فریم توی این نرم افزار تاکیدوپافشاری نکنید.

در ضمن هیچگونه راهمنایی کامل و جامعی برای اجرای دقیق و بدون مشگل این نرم افزار وجود نداره! تنها کاری که میتونید انجام بدید آزمون و خطا هستش!

شما برای یایوس به صفحه اول برو و برای upload ها به لینک زیر برو که اموزش gow هم هست

سلام.
خیلی ممنون.من اکثر بایوس ها و پلاگین ها رو که گذاشتید قبلا دانلود کردم.اما سرعتش خیلی خیلی پایین هست.بایوسهای دیگه رو هم که امتحان میکنم میگه direct x یا یه چیزی تو این مایه ها رو باید اپدیت کنی که منم نمیدونم چه طور.
اگه زحمتی نیس میشه بگید کدوم بایوس و پلاگین رو بگیرم.گرافیکم Gforce 6200el و cpu :intel 3000 full cash هست.میشه بیمشکل بازی ها رو بیاره؟

با تشکر

من خودم به شخصه از SSE4وSSE4.1 تست گرفتم و جواب هم گرفتم! هم روی CPU های AMD هم روی CPU های INTEL !

باز هم تاکید میکنم که SSE ها ارتباط مستقیمی با تعداد CORE یا هسته ها نداره!! در واقع نوعی تکنولوژی هستش برای محاسبات شناور! که در هر نسل نوع جدیدیش معرفی میشه و کارایی بهتری رو به کاربران اراعه میده.

دوستان عزیز همگی توجه داشته باشین که شبیه ساز PCSX عمده مشگلش چیزی فراتر از فریم هستش! نداشتن پایداری و اجرای درست بعضی از دستورات که باعث کرش کردن نرم افزار میشه .

برای افت فریم میشه از فریم مصنوعی استفاده کرد! که خود نرم افزار این قابلیت رو داره که مقدار فریم رو براش تعیین کنی! که بصورت Auto و پیشفرض فریم قابل قبولی رو ازبیشتر بازی ها دریافت کرد! که مطمعن باشید با انجام این کار(استفاده از فریم مصنوعی) ازکیفیت اصلی بازی کم میکنه برای اینکه در واقع skip frames هست! و زمانی که تونایی اجرا اون فریم رو نداشته باشه اون فریم (فریمها) رو skip میکنه و از اونها میگزره! برا همین شما رو از تماشای بعضی از افکتها و صحنه ها محروم میکنه!

در ضمن هیچگونه راهمنایی کامل و جامعی برای اجرای دقیق و بدون مشگل این نرم افزار وجود نداره! تنها کاری که میتونید انجام بدید آزمون و خطا هستش!
شما هی مته به خشخاش بزار . از این که اطلاعاتت رو با ما در میون گذاشتی بی نهایت سپاسگزارم و ممنون.
اما فرهاد عزیز درست گفتن شبیه ساز با سی پی یو های اینتل سازگار تره . با کارتهای گرافیک انویدیا سازگار تره و در مورد پشتیبانی از دستورالعمل ها! ایشون بطور خیلی ساده این مطلب رو عنوان کردند که همه متوجه بشن! بله پشتیبانی از این دستورالعمل ها ربطی به تعداد هسته نداره! از جهتی ! اما از جهت دیگه وجه شناسوندن این ویژگی ها به بچه ها اینطوری سریعتره و آسونتره!

یعنی طرف بدونه که فلان سی پی یو اینتل این مشخصه رو داره! و سردرگم نشه که چرا مال من ساپورت نمیکنه و فلان و بهمان .

به هر حال از جفت شما دوستان هم متشکرم . و لطفا از شما دوست گلم خواش میکنم دیگه به این بحث تو این تاپیک ادامه ندید تا بحث محرف نشه (اگه احساس میکنید مطلب مهمیه لطفا یه تاپیک جداگانه بزنید ما هم بطور جداگانه استفاده کنیم و مطالب در هم و گم نشن )

خیلی ممنون از همگی

ببینم نمیخونی یا میخوای فقط یه چیزی گفته باشی . میگی از sse4 با amd و intel جواب گرفتی چه ربطی داره مگه من گفتم نمیشه جواب گرفت گفتم در بعضی از cpu های amd و intel نمیشه از sse4 کار کشید در برنامه PCSX2 که حتی در کنسول برنامه PCSX2 میکه که CPU شما چه SSE رو ساپورت میکنه و من گفتم CPU .4 .3 هسته ای AMD ندارم نمیدونم میشه یا نه بیخود هم حرفهایمنو بزرگ نکون چون میدونم چیمیگم

و خواهشن وقتی نمتونی از FRAME SKIP کار بکشید نگید مصنوعی گمونم هنوز فکر میکنید PCSX2 .9.1 رو دارید ران میکنید که SKIP 5 ثانیه بود و بعضی از جاهای بازیرو حذف میکرد نه دیگه اینطور نیست با تنظیم درست میتونید راحت و بدمن کات شدن بازی رو ران کنید و بدون افت کیفیت .

در برخی موارد راهنماییهای کاملی از صوی خود نویسندگان این برنامه شده

بیشتر از 40 فریم هم میتونی بگیری من با دو هسته ای 50 میگیرم البته با تنظیمات درست و یک نکته کارت گرافیک هم خیلی مهمه
من هم این سیو جلوترش رو میخواستم با ایمیج بازی میکنم حالا جایی نمیشه سیوش رو پیدا کرد.

من سیستم
intel dual cpu e2180 @2000
ram 1gig
vga 7300 gs

تو بازی 50 الی 59 تا فریم میگیرم
از لینک زیرم میتونی دان کنی اگه نبود بگو بزارم برات ;)

سلام.
خیلی ممنون.من اکثر بایوس ها و پلاگین ها رو که گذاشتید قبلا دانلود کردم.اما سرعتش خیلی خیلی پایین هست.بایوسهای دیگه رو هم که امتحان میکنم میگه direct x یا یه چیزی تو این مایه ها رو باید اپدیت کنی که منم نمیدونم چه طور.
اگه زحمتی نیس میشه بگید کدوم بایوس و پلاگین رو بگیرم.گرافیکم Gforce 6200el و cpu :intel 3000 full cash هست.میشه بیمشکل بازی ها رو بیاره؟

با تشکر

لینک DXجدید در چند صفحه قبل هست که باید برای MARCH2009 رو دان کنی برای GSDX های جدید پلاگین و گرافیکهای جدید و بایوس تو لینک پایین هست

در برخی موارد راهنماییهای کاملی از صوی خود نویسندگان این برنامه شده

خدا رو شکر که بیشتر از نصف بچه های سایت به این تایپیک سر میزنن ! در مورد این قسمت آخرت کاملآ موافقم.

اما حیف , حیف , افسوس که حتی یک خطش رو هم نمیخونی! تنها هنری که داری اینه که فایلهایی که توی فرومشون هستش رو لینک کنی یا آپلود کنی توی My4shared و اگر کسی هم سوالی کرد تنها جوابی که میدی:

صفحه اول یا صفحه قبلی! یا قبلآ توضیح دادم! این آخری هم که به لینک زیر مراجعه کنید!

در ضمن خودت یکبار دیگه پست شماره 1615 رو بخون!

اون موقع میفهمی که چکسی میخواد فقط چیزی گفته باشه!

من دیگه با شما بحثی ندارم! برات هم خیلی متاسفم! اگر هم حرفی خواستی بزنی بیا پروفایل!

به شخصه برای کسانی که فکر میکنن از این تایپیک استفاده میشه کرد یا چیزی ازش در میاد خیلی متاسفم!

در ضمن اون دسته از دوستانی که توی بازی GOD of WAR توی بعضی از قسمتها مشگل دارن توی رد کردن , یعنی در واقع برنامه کرش میکنه این کار رو انجام بدن:

هر تنظیماتی که میخاین بزارین! هر پلاگینی که میخاین بزارن مهم نیست!

فقط ===> پس از اجرای برنامه وارد منوی Config شده سپس به قسمت CPU برید .

بعد از اون در کادر سمت راست Frame Limiting(F4 key switches the....)a در این قسمت Normal رو انتخاب کنید بعد بازی رو اجرا کنید.

در هنگام انجام بازی مقدار چشم گیری با افت فریم مواجه میشین.

اما میتونید مطمعن باشید که برنامه کرش نمیکنه!

در ضمن دوستان اگر یک مقدار توجه کنن در منوی Language شما قابلیت انتخاب زبان فارسی رو هم دارین.

با انتخاب زبان فارسی بخشهایی از نرم افزار و تنظیماتش هم فارسی میشه! که تا حدودی توی آزمایشهاتون کمکتون میکنه که بهتر درک کنید گزینه ای که انتخاب میکنید چه فایده ای داره.

با سلام

سلام به دوستان عزیز.من اولین پستم توی این سایته.امیدوارم جوابم رو بدید.ممنون.
من بازی GOD OF WAR 01 رو که بازی میکنم به نظر میاد که گرافیکش تا حدی مناسب نیست.یه جورایی سفیده.آخه من قبلا که PS2 داشتم این جوری نبود.حالا برای اینکه منظورم رو بهتر متوجه بشید از محیط بازی فیلم ضبط کردم و براتون گذاشتم.آیا مال شما هم این طوریه؟چی کارش کنم درست و شفاف بشه؟

با سپاس فراوان.
اینم لینک دو تا ویدیو:

http://www.4shared.com/file/101697068/7bf62986/02_online.html
http://www.4shared.com/file/101697065/547553b/01_online.html

اینم مشخصات سیستم من(اگر لازم بود):
CPU E8400 INTEL CORE 2 DUAL
RAM 2 GEIL GAMING
GRAPHIC 1 GIG 9600 GT GYGA
MOTHER BOARD EP45-UD3R GYGA

آخرین ویرایش:
متاسفانه بازم چندتا سوال:(
1..وقتی GOW1 رو اجرا میکنم، وقتی دمو تموم میشه، بازی هنگ میکنه. از تنظيماتي كه كلنگ عدالت داده و همين طور پلاگين‌هاش استفاده كردم (با بايوس هاي مختلفي هم امتحان كردم) ولي مشكلم برطرف نشد:(
2..وقتی که سیو لحظه ای میزنم (F1) بازی کرش میکنه. چیکار کنم؟ از جدیدترین پلاگینها و برنامه ها هم استفاده میکنم
3.. وقتی از پلاگین SPU2X 1.1 برا صدا استفاده میکنم، برنامه یه ارور میده و صدای بازی پخش نمیشه: Failed creating mastering voice: 0X12F6D8 مشکل از چیه؟
واقعا ازتون ممنونم

سلام مرد
منم اين مشكلو داشتم ولي فهميدم چطور حل ميشه.مشكل به خاطر اينه كه بازي شما نسخه زير نويس فارسي هستش كه با 70 درصد سيستمها اين مشكل رو داره.من 5تا DVDاز اين بازي با زير نويس فارسي رو تست كردم كه همشون همين مشكل رو داشتند ولي وقتي نسخه ي انگليسي رو گير آوردم و تست كردم مشكلم حل شد.در ضمن دموهاي نسخه ي زير نويس فارسي سانسور شده.(نسخه ي زير نويس فارسي با دستگاه PS2 مشكلي نداره.فقط با شبيه ساز مشكل داره)اميدوارم با اين كار مشكلت حل بشه.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or