آموزش تعویض هارد PS3

*Psycho*

کاربر سایت
Feb 26, 2009
263
ا
فت 32 برای چی:-/

مرسی، راستش سوالی که واسه من پیش اومده اینه که وقتی PS3 رو به حالت کپی خور میبریم و یک بازی رو بک آپ می گیریم، قاعدتاً نباید فایلهای بالای 4 گیگ رو روی هاردی که فرمت FAT32 داره، بریزه! درسته ؟
خوب ولی چرا فایلهای بالاتر از 4 گیگ روی هارد اینترنال ریخته میشه و روی هارد اکسترنال اینکار ممکن نیست ؟
ممنون میشم شما یا هر یک از دوستان که میدونید، دلیلشو بهم بگه ؟ :-/

آخرین ویرایش:

bnc

کاربر سایت
Oct 7, 2010
826
نام
کاظم
Western Digital WD Scorpio Black

* WD5000BEKT, 500 GB, 7200 rpm
Seagate Momentus XT

* ST95005620AS, 500 GB, 7200 rpm, Hybrid

Seagate Momentus 7200.4

* ST9500420AS, 500 GB, 7200 rpm

Hitachi Travelstar 7K500

* HTS725050A9A364, 500 GB, 7200 rpm

1.Samsung Spinpoint MP2

* HM251JJ, 250 GB, 7200 rpm

من چندتا نتیجه گرفتم !! که بهترین هارد اینه که سرعت دور بالایی داشته باشه !
من یه چارت از بهترین هاردها گرفتم آخرین هاردی که گذاشتم بخاطر حجم کمش ..( ولی اول شده )
باقی همینجوری به ترتیب پایین تر هستن .. اما سرعت دورشون یکیه!

چندتا سئوال داشتم !
1- هر بازی چقدر حجم داره ! ؟ ( معمولا حجم ها ثابت هست یا متغیر و اگه متغیر حداقل و حداکثر چقدر هست )

2- به نظرتون 320 بگیرم کافیه ؟!

3- چرا هارد اینترنال بالاتر بره بهتر از اینه که یه هارد اکسترنال بگیری؟

4- دیگه چیزی یادم نیومد بپرسم :D

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
الان که جدیدا پی اس تا این ورژن فریم ور که هست هک شده !
و بازیهایی زیادی الان داره میاد که میشه روش بازی کرد !!
به نظرتون هارد چندگیگ بگیرم بهتره !
بعد هارد داخل نصب بشه بهتره یا اکسترنال باشه با USB وصل باشه !؟
اصلا فرقیم داره اصولا ؟
بعد USB3 هم ساپورت میکنه !؟
و اینکه کلا مدل خاصی یا مارک خاصی هست که خودتون پیشنهاد کنین؟
( البته تمام سئوالاتم برای مدل Slim هست )
فرمت هارد هم باید fat32 باشه !؟

- از اونجا که پستهای اولمون هست .. تا الان که کسی تحویلمون نگرفته :(
با یکم جستجو میتونستی جواب تمامی سوالاتت رو پیدا کنی ! ;)
بستگی به خودت داره ، پیشنهاد من اکسترنال "2.5 یا پاسپورتی هستش یا حجم 500gb.
خوب مشخصه هارد جدید به جای هارد اینترنال ps3 قرار بگیره بهتره چون محدودیت 4gb رو نداره.
بالا گفتم !
خیر.
اکثر برندای بازار معتبر هستن (اصولا هارد محدود به چند برند خاص هستش و به قول بازاریا دست توش نیست) شما میتونی از مدلای western یا seagate در نظر بگیری.(فرقی نداره چه فت چه اسلیم واسه هر دو صدق میکنه)
اگه بخوای به عنوان هارد داخلی استفاده کنی مهم نیست چی باشه چون خودش درخواست فرمت هارد رو میده و این یعنی اینکه محدودیت نداره اما واسه اکسترنال ps3 فقط از storageهای با system file fat32 رو پشتیبانی میکنه.
خوب عضویتت رو تبریک میگم یکم صبور باشی حله ! ;)
فت 32 برای چی:-/
حسین جان فک کنم منظورش رو بد متوجه شدی هارد خود ps3 سیستم فایل مشخصی نداره (کسی نمیدونه) ولی خوب محدودیت fat32 رو هم نداره.

bnc

کاربر سایت
Oct 7, 2010
826
نام
کاظم
چندتا سئوال دیگه!!
1- هر بازی چقدر حجم داره ! ؟ ( معمولا حجم ها ثابت هست یا متغیر و اگه متغیر حداقل و حداکثر چقدر هست )

2- به نظرتون 320 بگیرم کافیه ؟!

3- چرا هارد اینترنال بهتر از اینه که یه هارد اکسترنال بگیری؟

4- این محدودیت 4GB که گفتی چیه؟!

- در ضمن توی این صفحات هیچکدوم ذکر نشده که USB3.0 ساپورت میشه !

5- کلا چه زمانی نیاز هست که BACKUP بگیری ! و اینکه برای BACKUP حتما باید اکسترنال داشته باشی - یا اینکه هارد اینترنالت جا داشته باشه .. میتونی روش بگیری؟!

گائودی

کاربر سایت
Feb 23, 2009
208
نام
ناصر
بايد بگي هارد لب تاپ ميخاي.عكسشو بالا گذاشتم
اقا معذرت میخوام
این هارد لب تاپی چه فرقی با هارد اکسترنال داره ؟
من الان کدومشون بگیرم هارد اکسترنال یا هارد لب تاپی؟

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
حسین جان فک کنم منظورش رو بد متوجه شدی هارد خود ps3 سیستم فایل مشخصی نداره (کسی نمیدونه) ولی خوب محدودیت fat32 رو هم نداره.
اره من منظورش متوجه شدم
فقط برایم جای سوالیه که چون ان اقا علامت سوال زده بود و بعد من متوجه شدم که دلیلش چی همین

*Psycho*

کاربر سایت
Feb 26, 2009
263
دوستان اگه خوده هارده PS3 رو بدون Back up گرفتن دربیاریم و بدون هیچ گونه کاری دوباره سرجاش بذاریم، میگه فرمت کنین یا نه ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
هیچی دیگه هیچ اتفاقی نمیفته ، مثل این میمونه که یه لیوان آب رو از یخچال در بیاری بعد دوباره بَرش گردونی سر جاش ! :d

PHOENIX47

کاربر سایت
Jan 3, 2010
376
نام
سیامک
ببینید من یه هارد 500 گیگ فت 32 دارم بعد می خوام فیفا 11 رو که رو 2 تا دی وی دیه بریزم روش ولی ارور NOT ENOGH SPACE میده در حالی که 500 گیگش خالیه.
کمک کنید PLZ

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دلیلش اینه که یکی از فایلای اون fifa 11 بالای 4gb حجم داره و این یعنی اینکه شما نمیتونی این بازی رو ، رو هاردت بریزی.(fat32 محدودیت 4gb داره)

bnc

کاربر سایت
Oct 7, 2010
826
نام
کاظم

Statix

کاربر سایت
Oct 7, 2009
125
نام
حمید
سلام
دوستان من می خوام یه هارد 750 اکسترنال بگیرم و با هارد داخلی کنسول عوضش کنم و بعد هارد کنسول رو بزارم به جای هارد اکسترنال استفاده کنم.
چه مدل هاردی رو پیشنهاد می کنین؟
قیمتش هم مناسب باشه!!!(الآن قیمت هارد 500 اکسترنال با 750 اکسترنال خیلی اختلاف داره؟صرف با کدومه؟)
ممنون

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
سلام
دوستان من می خوام یه هارد 750 اکسترنال بگیرم و با هارد داخلی کنسول عوضش کنم و بعد هارد کنسول رو بزارم به جای هارد اکسترنال استفاده کنم.
چه مدل هاردی رو پیشنهاد می کنین؟
قیمتش هم مناسب باشه!!!(الآن قیمت هارد 500 اکسترنال با 750 اکسترنال خیلی اختلاف داره؟صرف با کدومه؟)
ممنون
دوسته عزیز اگر میخواهی اسمه مدل را بدونی بهتر که این تاپیک را برگردی و اسمشه پیدا میکنی
خوب مثلما که قیمت کم با هارد 500 گیگ هست
بستگی داره چندتا بازی میخواهی با هم دیگه بازی کنی یا نگه داری ارگ میخواهی بازیاته نگه داری بهتر است که همون هارد 700 بگیری تا خدا نکنه جا برایش کم نیاری:d

mr.mohammad

کاربر سایت
Apr 7, 2008
221
نام
محمد رضا
Code:
هارد خود ps3 سیستم فایل مشخصی نداره (کسی نمیدونه) ولی خوب محدودیت fat32 رو هم ندار
سلام
دوستان این جوری هم نیست که ps3 فایل سیستم خاصی نداشته باشه یا کسی ندونه چیه .
فایل سیستم ps3 از نوع SPU هستش که تا جایی که من خودم می دونم یه مدل از فایل سیستم ext3 هستش و برای ماشین های ppc کاربرد داره.
دو تا لینکم می دم برای اطلاعات بیشتر:
http://boardsus.playstation.com/t5/PlayStation-3-General/How-is-PS3-file-system/td-p/42206869/page/3
و
http://www.kernel.org/doc/man-pages/online/pages/man7/spufs.7.html

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر