آموزش تعویض هارد PS3

• Thread starter Thread starter ANBU
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
سلام ببخشید اگه هار دو عوض کنیم هک می پره
بعنی سیستم عامل پاک می شه
اگه از هارد قبلی Back Up بگیرم وبه هارد جدید Restore کنم بازم هک میپره

سلام به همه.
من یه هارد ۵۰۰ هیتاچی ساتا خریدم.
جای هارد اصلی نصب کردم.وقتی سیستم میاد میگه باید مدیای نصب فریم ور ۳٫۵۵ رو بذاری تا نصب شه.
من از cfw 3.55 kmeaw استفاده میکنم.
چه کار باید بکنم ؟

باید OFW 3.55 رو بدم به خوردش یا cfw رو ؟ کلا مراحل کار چیه اگه لطف کنید توضیح بدین!

دوباره فرمت کن و دوباره ابدیت کن ببین مشکلت حل میشه یا نه
ممنون دوست عزیز ولی نشد فرمت کردم حالا اصلاً توی آپدیت نمیره توی مرحله سلیکت و استارت رو که میزنم و فلش فرمت فت 32 حاوی آپدیت 3.55 اورجینال رو قرار دادم تا 100% میره (صفحه سیاه رنگ) و دوباره تکرار همین مرحله و هارد رو به کامپیوتر میزنم فت 32 باقی مونده اینگار دیه هارد رو نمی تونه فرمت نکنه یا یه مشکلی داره از همه راهی رفتم از ریکاوری و تک تک گزینه ها رو زدم دیونه شدم لطفاً راهنمایی بفرمائید چکار کنم.

ممنون دوست عزیز ولی نشد فرمت کردم حالا اصلاً توی آپدیت نمیره توی مرحله سلیکت و استارت رو که میزنم و فلش فرمت فت 32 حاوی آپدیت 3.55 اورجینال رو قرار دادم تا 100% میره (صفحه سیاه رنگ) و دوباره تکرار همین مرحله و هارد رو به کامپیوتر میزنم فت 32 باقی مونده اینگار دیه هارد رو نمی تونه فرمت نکنه یا یه مشکلی داره از همه راهی رفتم از ریکاوری و تک تک گزینه ها رو زدم دیونه شدم لطفاً راهنمایی بفرمائید چکار کنم.

ای بابا نباید مشکلی داشته باشه
شما یکبار کامل با کامپیوتر فرمت کامل کن ببین درست میشه و یا نه
;)

ای بابا نباید مشکلی داشته باشه
شما یکبار کامل با کامپیوتر فرمت کامل کن ببین درست میشه و یا نه
;)
دوست عزیز نه یکبار بیش از 20 بار فرمت کردن فت 32 و unpation همه کاری انجام دادم نمی دونم شاید با هارد مشکل داره بهرحال بیخال شدم و هارد قبلی رو گذاشتم سرجاش.ممنون

دوست عزیز نه یکبار بیش از 20 بار فرمت کردن فت 32 و unpation همه کاری انجام دادم نمی دونم شاید با هارد مشکل داره بهرحال بیخال شدم و هارد قبلی رو گذاشتم سرجاش.ممنون
مدل هاردتون چیه شاید با نارکش سازگار نباشه
برید یه هارد توشیبا و یا سامسونگ بگیرید که برایتون بهتره
حالا باز هم میل با خودتون هست
;)

سوال

سلام دوستان. يه سوال داشتم.
آيا ميشه كلا ميشه واسه بازي كردن بازيهاي كپي خور به جاي اينكه اونارو روي هارد داخلي PS3 بريزيم ، روي H.D.D External بريزيم و وصلش كنيم به PS3 و بازي كنيم يا اينكه حتما بايد بازي روي هاردديسك اصلي خود PS3 ريخته بشه؟

سلام دوستان. يه سوال داشتم.
آيا ميشه كلا ميشه واسه بازي كردن بازيهاي كپي خور به جاي اينكه اونارو روي هارد داخلي PS3 بريزيم ، روي H.D.D External بريزيم و وصلش كنيم به PS3 و بازي كنيم يا اينكه حتما بايد بازي روي هاردديسك اصلي خود PS3 ريخته بشه؟
بله میشه میتونی روی یه هارد دیگه خارجی این کار را بکنی

دوستان یکی از بچه ها میگفت تو فروم خارجی گفتن بهتره هارد داخلی کنسول از 5400rpm بالاتر نباشه درسته؟؟؟؟
من میخواستم یه 7200rpm بندازم.
راستی وسترن خوبه؟
یه سوالم داشتم هارد اکسترنال رو وصل کنیم زیاد تفاوتی تو rpm نداره درسته؟چون از طریق usb2 وصل میشه و سرعت کمتره ولی همون هارد (5400rpm)رو بندازیم داخلی سرعت خیلی بیشتر میشه در حد 50-60 مگ در ثانیه درسته؟

بله درسته باید 5400 باشه چون 7200 زیادی داغ میکنه به کنسول فشار میاره
آره خوبه منم خودم وسترن انداختم روش
هارد اکسترنال مثل کول دیسک عمل میکنه و با هارد داخلی هیچ ربطی نداره فقط میتونید توش عکس موزیک و فیلم بریزید و در حالت هک شده میتونید بازی ها رو انتقال بدید تو هارد داخلی

دوستان یکی از بچه ها میگفت تو فروم خارجی گفتن بهتره هارد داخلی کنسول از 5400rpm بالاتر نباشه درسته؟؟؟؟ من میخواستم یه 7200rpm بندازم. راستی وسترن خوبه؟
هاردهای 5400rpm دیگه توصیه نمیشه سرعت به مراتب پایین تری نسبت به 7200rpm ها دارن . بعد از تعویض و ارتقا به هاردهای 7200rpm تاثیرش رو به صورت محسوس میتونید توی انتقال فایلها یا کاهش زمانهای لودینگ بازیها حس کنید .
خوبه؟ جزو بهترینهاست !

فرمت

سلام
مشکل از ویندوز عزیز :(
باید با بوت DOS بیای بالا:)
بع این دستورات رو که میگم انجام بده :d
A:\FDISK
OK
3
گزینه
4
OK
3
OK
2
OK
1
OK
قسمت پاک کردن پارتیشنا تمام شد
حالا یک مرحله برگرد عقب
گزینه 1
OK
کل هارد
OK
کار پارتیشن تمام شد
حالا
بیا از FDISK بیرون
وکامپیوتر رو ریستارت کن
دوبار با داس بیا لا و
A:\FORMAT درایوی که اسم پارتیشن هارد هست #:-s
راستی یادم رفت هارد داخلی کامپیوتر رو از برقش در بیار ویا به گزینه هات چندتا دستور دیگه باید اضافه کنی که این جوری که گفتم راحتره:-o
واین کارها رو بکن
وگرنه پارتیشنایه هارد پر:((
به از اتمام کار هارد رو وصل کن و حالش رو ببر b-):x:p:">
=))

هاردهای 5400rpm دیگه توصیه نمیشه سرعت به مراتب پایین تری نسبت به 7200rpm ها دارن . بعد از تعویض و ارتقا به هاردهای 7200rpm تاثیرش رو به صورت محسوس میتونید توی انتقال فایلها یا کاهش زمانهای لودینگ بازیها حس کنید .
خوبه؟ جزو بهترینهاست !
سلام.. با تشکر از دوستمون آقا امید لازم دیدم این مطلب رو در تکمیل پاسخشون اضافه کنم..
کاملا درست هستش که هاردهای با سرعت 7200RPM تاثیر بالایی در انتقال فایلها و کاهش زمانهای لودینگ بازیها دارند ولی من خودم هم که توی نت جستجو میکردم دیدم که در بیشتر منابع نوشته بود که طراحی PS3 طوری نیستش که بتوونه حرارت حاصل از افزایش سرعت از 5400 به 7200 دور رو هدایت و تحمل کنه و علاوه بر افزایش مصرف برق در طولانی مدت بر اثر OverHeat شدنها سبب کاهش عمر مفید PS3 میشه..
من خودم الان دارم هاردم رو عوض میکنم و منتظر هستم که از تهران برسه تا این کار رو انجام بدم، برای همین یه مدت خیلی توی نت گشتم تا از همه ی جوانب تعویض هارد مطلع بشم.. توی جستجوهام به این نتیجه رسیدم که PS3 الان تا 750GB رو ساپورت میکنه و این مطلب کاملا تست شده و این مطلب که توی بعضی فروم ها زدند که میشه 750GB نصب کرد ولی 500GB رو میشناسه و فقط از همین فضا استفاده میکنه کاملا نادرست هستش و یه کاربر یه ویدیو تهیه کرده بود که هاردش رو به 750 ارتقا داده و PS3ش کاملا اون رو شناخته..
بهترین هاردی که میشه برای PS3 الان تهیه کرد هارد توشیبای زیر هستش:
Toshiba MK7559GSXP 750GB 2.5" 9.5mm Hard Drive SATA-II 5400rpm 8MB Cache - 2 Platters
من دقیقا همین هارد رو از تهران بازار رضا به قیمت بالای 140تومن تهیه کردم که البته ارزشش از قیمتش برای من بیشتر هستش..
از هاردهای زیر هم میشه استفاده کرد و همشون کاملا تست شده هستند:
Samsung HN-M750MBB - 750GB, 2.5", 5400RPM, SATA
Western Digital WD7500BPVT Scorpio Blue Mobile Hard Drive - 750GB, 2.5", 5400RPM, 8MB, SATA
WD Scorpio Blue 500 GB SATA Hard Drives - WD5000BEVT
ان شاء الله هارد من جمعه میرسه و اگر هاردم رو تعویض کردم و وقت کردم یه آموزش در تکمیل آموزشهای سایت میذارم که دوستان هم بتوونن استفاده کنند..

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or