Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,252
آمار ماه دسامبر اروپا
European Monthly Charts December 2023

1 - PS5 +66%
2- Switch -7%
3- Xbox series s/x -19%
افزایش فروش 66 درصدی PS5 و افت فروش -7 درصدی سوییچ و -19 درصدی Xbox
December 2022 was a 'five week month', so if we align the weeks, we can see that sales improved 3.6% compared with the same period in 2022.
26.6 million PC and Console games were sold across Europe in December, according to the latest GSD data.
بیش از 26 میلیون نسخه بازی تو این ماه فروخته شده و رشد 3.6 درصدی داشته. پرفروش ترین بازی هم 24 FC بوده

European GSD December 2023 Top 10 (Digital + Physical)​

1EA Sports FC 24 (EA)
2Call of Duty: Modern Warfare 3 (Activision Blizzard)
3Hogwarts Legacy (Warner Bros)
4Super Mario Bros Wonder (Nintendo)*
5Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
6Avatar: Frontiers of Pandora (Ubisoft)
7Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
8Spider-Man 2 (Sony)
9Mario Kart 8: Deluxe (Nintendo)*
10Assassin's Creed Mirage (Ubisoft)

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
یک ماه پیش من گفتم تعداد مشترکین گیم پس احتمالا حدود ۳۵ میلیون شده باشه، اینجا یه سری (که همه میشناسیمشون) مسخره کردن.

تو مقاله جدید IGN، چند تا تحلیلگر تخمین زدن که تعداد مشترکین گیم پس الان باید ۳۳.۳ میلیون نفر باشه.

Our forecast estimates total Xbox Game Pass subscriptions (excluding Core/Live Gold) to be at 33.3 million at the end of 2023

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
یک ماه پیش من گفتم تعداد مشترکین گیم پس احتمالا حدود ۳۵ میلیون شده باشه، اینجا یه سری (که همه میشناسیمشون) مسخره کردن.

تو مقاله جدید IGN، چند تا تحلیلگر تخمین زدن که تعداد مشترکین گیم پس الان باید ۳۳.۳ میلیون نفر باشه.

Our forecast estimates total Xbox Game Pass subscriptions (excluding Core/Live Gold) to be at 33.3 million at the end of 2023
تخمین ؟
تاحالا یکبار پرسیدی چرا یکبار مایکروسافت مثل آدم آمار رسمی نمیده؟

بهرحال NPD چیز دیگه ای رو میگه:

IMG_20240118_101858_964.jpg

ببشتر شبیه یک شکست برای سرویس هاست.

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
ببین این نظر NPD هست و من گذاشتم برای تکمیل اطلاعات.
این دیتا حتی یکجورایی میتونه شامل پلاس سونی هم باشه. نظرشون اینه رشد سرویس ها ناامید کننده هست.

مساله اصلی اینه که دیگه رسما حساسیتی رو این موضوع تعداد مشترکین گیمپس از سمت گیمرها وجود نداره.
از این به بعد همون قدری که مثلاً آمار مشترکین یوبی پلاس مهمه گیمپس هم همون قدر مهمه.

از الان امیدواریم مایکروسافت بازیهای خوب و با کیفیت بسازه که همه رو همه پلتفرم ها بخرند و لذت ببرند.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
مساله اصلی اینه که دیگه رسما حساسیتی رو این موضوع تعداد مشترکین گیمپس از سمت گیمرها وجود نداره.
پس چرا من اون دفعه گفتم گیمپس فلان قدر مشترک داره، دوستات عصبانی شدن و رگباری نقل قول کردن؟:-"

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
ایکس باکس واقعا به چه امیدی کنسول می‌سازه با این همه فروش منفی؟ و با چه اعتماد به نفسی میخواد بره سراغ نسل بعدی؟

همون تمرکزشو بزاره روی ناشر بودن و عرضه بازی روی کنسول ها و پی سی و هندهلد و موبایل و یخچال، سود آور تره تا اینکه این همه خرج تیم R&D و مارکتینگ و کلی چیز دیگه بکنه و آخرم منفی + منفی + منفی.

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
استاد نادلا خیلی خوشحالند که دیگه سوم و‌ چهارم مارکت نخواهند بود و بزودی تبدیل به یک ناشر مولتی پلتفرم خوب برای سونی و نینتندو و PC خواهند شد.

View attachment 325106
اصلا خبر خوبی نیست صنعت گیم روز به روز داره به قهقهرا میره یه مایکروسافت انحصاری ساز قدرتمند تنها چیزی که میتونه سونی تکون بده مثل نسل ۷ هرچی مایکرو بزنه جاده خاکی سونی بدتر مزخرف تر میشه در تمام ابعاد !

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد

حالا اینکه تخمینه و هیچ سندیتی نداره ، اما یادمه گفتی دست کم ۳۵ میلیون ، یعنی شاید ۳۷-۸ هم باشه.
که خب دیدیم یه تخمین خوشبینانه هم بهش نمی‌رسه حتی :D
در هر صورت ۳۰ میلیون یا ۳۳ میلیون ، جفتشم نشون میده سرعت رشدش خیلی داغونه

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,582
نام
Mehrdad
ایکس باکس واقعا به چه امیدی کنسول می‌سازه با این همه فروش منفی؟ و با چه اعتماد به نفسی میخواد بره سراغ نسل بعدی؟

همون تمرکزشو بزاره روی ناشر بودن و عرضه بازی روی کنسول ها و پی سی و هندهلد و موبایل و یخچال، سود آور تره تا اینکه این همه خرج تیم R&D و مارکتینگ و کلی چیز دیگه بکنه و آخرم منفی + منفی + منفی.
شاید همین که پروژه ای به عظمت اکس باکس رو جمع نکنه، برای اعتبارش تو سایر حوزه ها لازم باشه... مخصوصا با توجه به سابقه اش در جمع کردن پروژه ها...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر