SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
اینطور که این 2کنسول میفروشند خیلی خوبه من فقط میخوام اونایی که میگفتن این اخرین نسل کنسول هست و فروششون بسیار کم میشه الان کجا هستند

فروش عالی Xb1که به قول مایکروسافت از 360بهتر عمل کرده و فروش نجومی ps4در این نسل 8 من گیمری که بازی روی کنسول بیشتر خوشم میاد رو واقعا خوشحال میکنه که هنوز کنسول حرف اول رو توی گیم میزنه

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
من خودم به شخصه خسته شدم از بس دیدم که هر چی میشه میگن اگه اول نسل اونطور می شد یا اونطور نمی شد و یا یه اقایی یه حرفی رو می زد یا نمی زد و سونی از این شرایط استفاده کرد و ... باعث فروش چشمگیر ps4 شده و ...

نمی گم دخیل نیست ولی خیلی مهمم نیست:D

اولا برگردیم به نسل قبل همون دو سال اول ps3 چیزه خاصی نداشت و از 2008 استارتش خورد و بخوایم مقایسه بکنیم ps4 وضعیت خیلی بهتری نسبت به اون زمان ps3 داره و کما فی السابق تمام استدیو هاشم مثل قبل دارن بازی فرت فرت معرفی می کنند:D

دومین مسئله ای که خیلی مهم تر هستش اینه که سونی خیلی کار ها این نسل داره می کنه و کلی از گذشته درس گرفته.
مثلا
1- قیمت کنسول از ابتدا نجومی نبود
2-بهای بیشتر دادن به سازندگان مستقل( یعنی حتی کسی که ایندی باز هم نباشه ولی وقتی یهو 40-50 تا ایندی معرفی شه حداقل از دو سه تاش خوشش میاد و عاشقش میشه)
3-اهمیت دادن به بازی های مولتی پلتفرم در مجموع اگه این بازی ها بهتر از وان روی ps4 اجرا نشن بدتر نمیشن:D
4-عرضه بهترین عناوین vita برای ps4 که فقط یک پورت ساده نیست و قشنگ از قابلیت های DS 4 استفاده میشه:D
5-پوشش دادن همه ی سلیقه ها
به عنوان مثال این دو سال واقعا برای ماهایی که عاشق بازی های شرقی هستم کنفرانس های TGS سونی واقعا عالی بوده و راحت ارضامون کرده:D
6-درک اینکه انحصاری زمانی کردن برخی از عناوین چقدر می تونه سود مند باشه
7-زنده کردن و باعث بازگشت کلی عناوین پر خاطره گذشته مثل FF VII و کرش که یجورایی تایید شد:D و یا حتی TLG که یوشیدا گفت به خاطر طرفدار ها ساختشو ادامه دادیم و ...
و کلی کار دیگه

زمان عرضه ps3 اصلا قابل مقایسه نیست با الان ... سونی اون موقع هیچی نداشت جز پز دادن با تکنولوژی کنسولش ... کدوم یکی از بازی ها و استودیو های سونی در موقعیت و شهرت امروز بودن ؟ ... سونی یه gow و سانتا مونیکا داشت که تازه بازی اونها هم سال ۲۰۰۷ برای ps2 عرضه شد ... ناتی داگ رو با جک و دکستر میشناختن و کراش هم که از دست رفته بود .... کوانتوم دریم رو کی فکر میکرد کجا بود و کی غکر میکرد همچین انحصاری هایی بسازه .. مدیا مولکول که الان همه کف و خون براش قاطی میکنن ..فقط یک قدم با فرست پارتی شدن مایکرو سافت فاصله داشت ... توی شوتر سونی یه کیلزون با متای 64 داشت (هر چند من خودم خیلی باهاش حال کردم) در مقابل هیلو ها ... کی فکر میکرد نسل بعدش کیلزون انقدر رشد کنه ... استودیو ژاپن و بند و غیره هم رسما رفته بودن تو کما ... سونی نسل ۵و۶ رو با انحصاری های شرکت های دیگه مثل ff و tekken و dmc و ..... غیره سر کرده بود که نسل هفت اونها هم بهش پشت کردن ... .. علت اینکه ps3 تو همچین باتلاقی گیر افتاد ..این بود که هیچی نداشت برای عرضه ... سونی از صفر شروع کرد ... ولی الان فقط اسم استودیوهاش کافیه بیاد تا طرفدارای سبک رو دست به جیب کنه ... به نظر من ps3 یه بازنده نبود ...یه پدر فداکار بود ...

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
البته در خصوص انحصاری بیشتر از کمیت کیفیت مهمه. یعنی باید دید کدوم بازی ها میتونن موفق تر عمل کنن. مثلا تو انحصاری های سونی که اصلا کسی بهشون اشاره ای هم نکرده, RIME و Abzu و Hunger و What Remains of EF قطعا موفق عمل میکنن و جزو خوب های سال بعدن. واقعا هرکدومشون جا داره یه چیز خیلی خفنی بشه. خصوصا RIME و Abzu اگه خراب نکنن میتونن عین Journey فراتر از انتظار ظاهر بشن. یا مثلا Dragon Quest که باز کسی بهش اشاره نکرد. همین بازی به لحاظ فروش و محبوبیت از خیلی از بازی هایی که لیست کردید بهتره.

اینکه این انحصاری ها چجوری عمل میکنن، یعنی چه امتیازاتی میگیرن و چقدر به مذاق فن ها خوش میان و به فروش کمک میکنن از نظر من مهم تره. انحصاری عین Order یا RYSE فکر نمیکنم ارزشی داشته باشه.

نسل قبلم Microsoft اوایل اینجوری بود و برای مثال بازی هایی مثل Condemned برای 360 بدون صرف ریالی انحصاری میشد و بعدا اصلا برای PS3 عرضه نمیشد چون کنسول فروش خوبی نداشت تا اون زمان.

اینجوری حساب کنی که تو سال کلی بازی برای PS4 میاد که اتوماتیک انحصاری هست (چون عرضه برای X1 ارزشی نداره) و کسی حوصله داشته باشه بشماره به اعداد عجیبی میرسه. چیز عجیبی نیست. خصوصا تیم های کوچیک تر تمایلی به عرضه بازی هاشون رو کنسول شماره 2 ندارن. حالا چه به قول تو PS3 و چه X1. اما مثلا Paragon از Epic خارج از این قاعدس. یا من نمیدونم رو چه حساب میگید Shen و Ni Oh و NieR و... رو حساب فروش بیشتر PS4 انحصاری شده.

به هر صورت فلسفه بافی در مورد علت انحصاری شدن بازی های PS4 بحث بی اهمیتیه. یا بیشتر یه مدل توجیح عجیب غریب.

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,600
نام
mohammad
زمان عرضه ps3 اصلا قابل مقایسه نیست با الان ... سونی اون موقع هیچی نداشت جز پز دادن با تکنولوژی کنسولش ... کدوم یکی از بازی ها و استودیو های سونی در موقعیت و شهرت امروز بودن ؟ ... سونی یه gow و سانتا مونیکا داشت که تازه بازی اونها هم سال ۲۰۰۷ برای ps2 عرضه شد ... ناتی داگ رو با جک و دکستر میشناختن و کراش هم که از دست رفته بود .... کوانتوم دریم رو کی فکر میکرد کجا بود و کی غکر میکرد همچین انحصاری هایی بسازه .. مدیا مولکول که الان همه کف و خون براش قاطی میکنن ..فقط یک قدم با فرست پارتی شدن مایکرو سافت فاصله داشت ... توی شوتر سونی یه کیلزون با متای 64 داشت (هر چند من خودم خیلی باهاش حال کردم) در مقابل هیلو ها ... کی فکر میکرد نسل بعدش کیلزون انقدر رشد کنه ... استودیو ژاپن و بند و غیره هم رسما رفته بودن تو کما ... سونی نسل ۵و۶ رو با انحصاری های شرکت های دیگه مثل ff و tekken و dmc و ..... غیره سر کرده بود که نسل هفت اونها هم بهش پشت کردن ... .. علت اینکه ps3 تو همچین باتلاقی گیر افتاد ..این بود که هیچی نداشت برای عرضه ... سونی از صفر شروع کرد ... ولی الان فقط اسم استودیوهاش کافیه بیاد تا طرفدارای سبک رو دست به جیب کنه ... به نظر من ps3 یه بازنده نبود ...یه پدر فداکار بود ...

والا ما هم همینو می گیم وضعیتش خیلی بهتر از نسل قبل هستش:D
اینارو گفتم که دو سال تمام هستش که سونی رو متهم به کم کاری می کنند و تمام این فروشی هم که داره فقط فقط فقط واسه یه حرف بود:D
حالا اینکه استدیو ژاپن و بند هم از خواب بیدار شدن هم بر می گرده به همون حرف اولم که می گم هر اتفاقی تو اون بازه زمانی افتاذه و ما خبر نداریم تموم شده در هر صورت الان شرایط به نفع سونی هست
بعدم میگن هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیره اونم حکایت اینه:D کی هست که از سود بیشتر بدش میاد؟ نسل 6 سونی با بازی های مطرح که به قول خودتت FF و... سر کرد که رقیب انچنانی نداشت تا دیدن یه کنسول دیگه اومد که به سرعت محبوب شد سونی رو ول کردند:D
حالا خوب بود می دونستم فن سونی هستی
جوری گفتی ناتی رو با یه کرش و جک و دکستر می شناختیم که انگار اینا بازی های بدی بودند و یک شبه پیشرفت کرده:D هر کی این عناوین رو دیده باشه خودش در اون زمان می تونست حدس بزنه اینده این استدیو بد نیست:D یا همین سانتا مگه بازی خفن دیگه ای رونمایی کرده من نمی دونم؟ والا الانم نماد سانتا رو GOW می دونیم:D(مگر اینکه منظورت از این همکاری هاش با بقیه باشه:D)

ehsan_srk

کاربر سایت
Sep 23, 2007
4,097
نام
Ehsan
فروش بازی ها در بریتانیا در هفته گذشته:

3 بازی اول جدول فرقی نکردن و فقط جا به جا شدن.
Xenoblade بازی انحصاری WiiU با افت فروش خیلی بدی دچار شده و کاملا از جدول 40 بازی برتر به تفکیک پلتفورم خارج شد.JUST CAUSE 3 افت فروش مناسی داشته و رتبه اش تو جدول نگه داشته.2 بازی RISE OF THE TOMB RAIDER و ASSASSIN'S CREED: SYNDICATE کاهش قیمت داشتن و تو جدول شاهد رشد هستن

01 (02) CALL OF DUTY: BLACK OPS III (ACTIVISION BLIZZARD) - 86,000 / 1,467,700 (-37%)
02 (03) STAR WARS BATTLEFRONT (ELECTRONIC ARTS) - 80,300 / 664,300 (-22%)
03 (01) FIFA 16 (ELECTRONIC ARTS) - 76,300 / 2,092,600 (-49%)
04 (05) FALLOUT 4 (BETHESDA SOFTWORKS) - 60,000 / 818,500 (-21%)
05 (07) MINECRAFT: STORY MODE (TELLTALE GAMES)
06 (04) JUST CAUSE 3 (SQUARE ENIX EUROPE) > 43,300 < 58,700 (-43%)
07 (12) ASSASSIN'S CREED: SYNDICATE (UBISOFT)
08 (08) GRAND THEFT AUTO V (TAKE 2)
09 (06) TOM CLANCY'S RAINBOW 6: SIEGE (UBISOFT)
10 (10) WWE 2K16 (TAKE 2)

فروش بازی ها به تفکیک پلتفورم:
01 (02) PS4 STAR WARS BATTLEFRONT (ELECTRONIC ARTS)
02 (03) PS4 CALL OF DUTY: BLACK OPS III (ACTIVISION BLIZZARD)
03 (07) XBO STAR WARS BATTLEFRONT (ELECTRONIC ARTS)
04 (04) XBO CALL OF DUTY: BLACK OPS III (ACTIVISION BLIZZARD)
05 (09) PS4 FALLOUT 4 (BETHESDA SOFTWORKS)
06 (01) PS4 FIFA 16 (ELECTRONIC ARTS)
07 (11) XBO FALLOUT 4 (BETHESDA SOFTWORKS)
08 (22) PS4 ASSASSIN'S CREED: SYNDICATE (UBISOFT)
09 (06) XBO FIFA 16 (ELECTRONIC ARTS)
10 (05) PS4 JUST CAUSE 3 (SQUARE ENIX EUROPE)
11 (10) XBO JUST CAUSE 3 (SQUARE ENIX EUROPE)
12 (08) PS4 UNCHARTED: THE NATHAN DRAKE COLLECTION (SONY COMPUTER ENT.)
13 (29) XBO ASSASSIN'S CREED: SYNDICATE (UBISOFT)
14 (15) 360 MINECRAFT: STORY MODE (TELLTALE GAMES)
15 (16) PS4 GRAND THEFT AUTO V (TAKE 2)
16 (14) XBO HALO 5: GUARDIANS (MICROSOFT)
17 (12) XBO TOM CLANCY'S RAINBOW 6: SIEGE (UBISOFT)
18 (17) 360 FIFA 16 (ELECTRONIC ARTS)
19 (40) PC FOOTBALL MANAGER 2016 (SEGA)
20 (25) XBO MINECRAFT: STORY MODE (TELLTALE GAMES)
21 (19) XBO FORZA MOTORSPORT 6 (MICROSOFT)
22 (13) PS4 TOM CLANCY'S RAINBOW 6: SIEGE (UBISOFT)
23 (18) XBO RISE OF THE TOMB RAIDER (SQUARE ENIX EUROPE)
24 (33) PS4 MINECRAFT: STORY MODE (TELLTALE GAMES)
25 (39) PS3 MINECRAFT: STORY MODE (TELLTALE GAMES)
26 (24) XBO GRAND THEFT AUTO V (TAKE 2)
27 (__) WII JUST DANCE 2016 (UBISOFT)
28 (31) XBO MINECRAFT: XBOX EDITION (MICROSOFT)
29 (26) WIU MARIO KART 8 (NINTENDO)
30 (37) PS4 NEED FOR SPEED (ELECTRONIC ARTS)
31 (20) PS3 FIFA 16 (ELECTRONIC ARTS)
32 (23) PS4 UNTIL DAWN (SONY COMPUTER ENT.)
33 (30) 360 LEGO DIMENSIONS (WARNER BROS. INTERACTIVE)
34 (28) WIU SPLATOON (NINTENDO)
35 (27) PS4 THE LAST OF US: REMASTERED (SONY COMPUTER ENT.)
36 (21) 360 CALL OF DUTY: BLACK OPS III (ACTIVISION BLIZZARD)
37 (32) PS4 WWE 2K16 (TAKE 2)
38 (35) XBO WWE 2K16 (TAKE 2)
39 (__) 360 MINECRAFT: XBOX EDITION (MICROSOFT)
40 (__) PS4 DRIVECLUB (SONY COMPUTER ENT.)

----------------------------
فروش بازی ها در فرانسه در 2 هفته گذشته:

01 (01) PS4 CALL OF DUTY: BLACK OPS III (ACTIVISION BLIZZARD)
02 (NE) PS4 TOM CLANCY'S RAINBOW 6: SIEGE (UBISOFT)
03 (03) PS4 FIFA 16 (ELECTRONIC ARTS)
04 (NE) PS4 JUST CAUSE 3 (SQUARE ENIX EUROPE)
05 (__) PS4 ASSASSIN'S CREED: SYNDICATE (UBISOFT)

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
این بازی هایی که bold کردم برای PC هم عرضه میشند یا همزمان یا با تاخیر .سیستم سونی تو این نسل خیلی خیلی منو یاده مایکرو نسل قبل می اندازه.حالا سرمایه گذاری روی بازی هایی مثل Ace combat 7 که ip شون متعلق به سونی نیست و فقط برای یک نسخه انحصاری قرار بسته اند زیاده تو همین لیست.
بازیهای مشترک XBO و PC که خیلی
بیشتر هستند.
هرچی رو XBO میاد و کلی سروصدا میکنه چند ماه بعد واسه PC میاد!!
نمونه هاشم که الاماشاالله...ولی رو بازی که Only On Playstation بیاد دیگه هیچ رقمه واسه کنسول دیگه ای عرضه نمیشه.
من نسل پیش 360 داشتم ولی انحصاری های کاملا انحصاری SONY این نسل منو به سمت PS4 کشوند.
از ایکس باکس فن این حرف عجیب بودااا ;)
در ضمن تو اجرا بازیهای مولتی PS4 بهتر عمل کرده.
من نسخه قانونی شیرینگ "بت من" رو خریده بودم ولی با باگها و مشکلاتی که داشت ترجیح دادم نسخه PS4 رو تهیه کنم و راضی هستم.
تو MGSV هم همینطور.
برای مقایسه کیفیت اجرا مولتی ها توی PS4 و XBO کافیست چرخی تو نت بزنید من چیزی نمیگم دیگه.
نسل قبل هم با اینکه 360 داشتم ولی قبول داشتم کیفیت اجرا PS3 بالاتر هستش ولی خوبیش این بود 360 کاملا هک شده بود و دیسکی 4هزارتومن بود.خعلی به صرفه بود دلم واسه اون روزا تنگ شده میرفتم مغازه سرتا تهشو جارو میکردم 50هزارتومن میشد می اومدم.خیلی بازیها رو حتی وقت نکردم بازی کنم رو 360...

ehsan_srk

کاربر سایت
Sep 23, 2007
4,097
نام
Ehsan
یک سری حقیقت هست که به هیچ حالت نمیشه عوض اش کرد.نه با جواب ها 1 خطی و 10 خطی و 100 خطی و نه با چپ و راست کردن موضوع که بشه راه فرار ازش پیدا کرد

1.تو بحث فروش ما با کل دنیا طرف هستیم نه با 2 منطقه خاص آمریکا و بریتانیا که ففط تو اونجاها تا الان XB1 توانسته تو فروش خودش نزدیک به PS4 نگه داره(اون هم تا الان سال بعد معلوم نیست)
2. تا قبل کریسمس PS4 نزدیک به 2 برابر XB1 تو کل دنیا فروش کرده در نتیجه تو کل سبک ها،بازی ها روی PS4 با اختلاف فروش بیشتری از XB1 دارن از شوتر و RPG گرفته تا ورزشی و ریسینگ(پس ملاک فقط امریکا نیست البته تو همون آمریکا هم بالا 90 درصد بازی ها بر روی PS4 فروش بیشتری دارند)
3.سه نوع انحصاری داریم.انحصاری کامل،انحصاری کنسولی،انحصاری زمانی.تو بحث انحصاری کنسولی( که یعنی اون بازی روی فلان کنسول و PC میاد و روی کنسول رقیب نمیاد) وقتی بازی های انحصاری کنسولی PS4 مشخص می کنید بهتره انحصاری های کنسولی XB1 هم مشخص کنید
4.همون طور که بالا گفته شد این 1 واقعیت هست( و چندین نسل هست این اتفاق میافته) وقتی کنسول های سونی اختلاف شون زیاد می کنند 1 سری از بازی ها بدون هیچ خرجی از طرف سونی به صورت انحصاری برای اون کنسول عرضه میشن.وقتی کنسول مقابل به زور بعد 2 سال 60 هزار تا تو ژاپن فروخته ناشر ژاپنی دیوانه باشه بازی اش برای اون کنسول عرضه کنه.هزینه اش میزاره برای ساخت اون بازی فقط بر روی کنسول سونی و به این شکل تو خارج از ژاپن هم اون بازی فقط بر روی کنسول سونی عرضه می کنه و به این شکل این بازی انحصاری میشه.(مگه اینکه ناشر احساس کنه اون بازی تو آمریکا و بریتانیا هم می تونه فروش روی کنسول مقابل داشته باشه که درصد اش زیاد نیست)
5.از سال بعد تازه فروش اصلی PS4 شروع میشه و مطمئنا اختلاف فروش 2 کنسول خیلی بیشتر خواهد شد. جایی که انحصاری های بزرگ اش منتشر میشه.هم انحصاری های غربی پسند اش که می تونه اختلاف از اینی که هست به راحتی بیشتر کنه(از همین 3 ماه اول 2016 شاهد اش هستیم) و هم انحصاری های ژاپنی پسند اش که می تونه اثر زیادی روی فروش کنسول اش تو ژاپن (و تا حدودی غرب) داشته باشه( 1 شماره اصلی از سری DQ یا FF خیلی اوضاع عوض می کنه)
در کنار این هم سونی و هم ناشرهای بزرگ علاقه زیادی دارن تا با قراردادهاشون کنسول اصلی بازی های بزرگ شون PS4 قرار بدن و تبلیغات و کانتنت های اضافه شون بر روی PS4 قرار بگیره این هم به نفع سونی و هم به نفع اون ناشرها هست

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
فقط انحصاری ها نیستن. خیلی از مولتی هایی که سال دیگه میان هم میتون روی فروش PS4 تاثیر زیادی داشته باشن. مثلا همین FFXV قطعا اختلاف فروش وحشتناکی روی PS4 خواهد داشت و با توجه به تاکید SE رو عرضه بازی در سال جاری (یعنی همون اواخر)، روی فروش آخر سال تاثیر محسوسی داره. خصوصا بازار ژاپن.

کلا سال بعد هم سونی و هم مایکرو میتونن رکوردهای فروش خودشون رو جا به جا کنن. ولی شرایط برای فروش بهتر سونی مساعد تره. چون میتونه از اول سال به واسطه عرضه بازی های خوبی مثل SFV فروش خوبش رو شروع کنه. و بعد مارچ جناب UC4 میاد. مایکرو تو این بازی یا کلا بازی نداره یا مثلا QB هست که نمیتونه روی فروش تاثیر مطلوبی بزاره.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
فلان بازی انحصاری بودنش مهم نیست و تو لیست حساب نمیشه چون واسه پرفروش بودن کنسول انحصاری شده. گووووود :D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
فقط انحصاری ها نیستن. خیلی از مولتی هایی که سال دیگه میان هم میتون روی فروش PS4 تاثیر زیادی داشته باشن. مثلا همین FFXV قطعا اختلاف فروش وحشتناکی روی PS4 خواهد داشت و با توجه به تاکید SE رو عرضه بازی در سال جاری (یعنی همون اواخر)، روی فروش آخر سال تاثیر محسوسی داره. خصوصا بازار ژاپن.

کلا سال بعد هم سونی و هم مایکرو میتونن رکوردهای فروش خودشون رو جا به جا کنن. ولی شرایط برای فروش بهتر سونی مساعد تره. چون میتونه از اول سال به واسطه عرضه بازی های خوبی مثل SFV فروش خوبش رو شروع کنه. و بعد مارچ جناب UC4 میاد. مایکرو تو این بازی یا کلا بازی نداره یا مثلا QB هست که نمیتونه روی فروش تاثیر مطلوبی بزاره.

FFXV فکر نمیکنم آنچنان در خارج از ژاپن کنسول سلر باشه، یعنی شماره های قبلی سری نبودن حالا باز منتظر میمونیم ببینیم این شماره چطور عمل میکنه. اوایل سال بعد هم (حدودای مارچ) توی همون بازه‌ای که SFV میاد KI:S3 هم عرضه میشه (روی XB1 و Xbox Store) و یکی دو هفته بعد از U4 هم QB عرضه میشه. میدونم این جا بیشتر در مورد فروش کنسولها و مقایسه اونها بحث میشه ولی سال بعد Xbox روی W10 نقش پر رنگتری پیدا میکنه و مایکروسافت احتمالاً فروش و سود حاصل از سرویس Xbox رو هم جزئی از درآمد حاصل از بخش گیمینگش حساب خواهد کرد و اگر کیفیت عناوین عرضه شده روی Xbox Store مناسب باشن و بتونن همکاری خوبی با بازیسازها و پابلیشرها داشته باشن (از طریق برنامه ID@Xbox) میتونه به خودی خود به رشد هر چه بیشتر Xbox و در نهایت Xbox One کمک کنه (بازیسازهای مستقل بیشتری سمت XB1&W10 خواهند اومد و عناوین 1st Party بیشتری رو هم از طرف مایکروسافت روی هر دو پلتفرم شاهد خواهیم بود). یک چنین موفقیت احتمالی‌ای در کنار عرضه یک XB1 جم و جورتر و ارزونتر (XB1 S) با امکانات W10ـی بیشتر (اپلیکیشن‌ها و کارکردهاش ...) میتونه در نهایت منجر به بهبود کلی وضعیت XB1 بشه.

البته میدونم الان یک عده بهشون بر میخوره این پست رو میخونن و میگن طرف زد به دشت کربلا و ... ولی خب این واقعیات که کم‌کم داره یک پیوند عمیقتر بین Xbox و W10 (به عنوان یک اکوسیستم) بوجود میاد، نگاه مایکروسافت به Windows Gaming داره جدیتر میشه، Gameها به عنوان عمده ترین منبع درآمد از App Store مطرح هستن، اسپنسر دارای یک صندلی در جلسات مربوط به تصمیم گیری‌ها در خصوص W10 هست و الان تیم Xbox رو در تمام پلتفرمهای مایکروسافت رهبری میکنه (نه صرفاً XB1) میتونن این رو نشون بدن که حتی اگر فروش سال بعد XB1 هم بیشتر از فروش سال جاریش نباشه (که کاملاً بعید هست از نظر من) اما باز هم برند Xbox شاهد رشد خوبی خواهد بود. احتمالاً تا آخر سال شاهد 150 میلیون وسیله W10ـی خواهیم بود (شایدم بیشتر) و تا راه اندازی کامل سرویس Xbox روی W10 و اومدن بازیهاش و ... هم احتمالاً این رقم به 200+ میلیون رسیده (در پایان سه ماهه اول 2016) که به خودی خود میتونه یک بازار هدف خوب برای تمام بازیسازها و ... به حساب بیاد.

چنین اتفاقاتی بدون شک میتونن از همه نظر اثرات مثبتی روی XB1 داشته باشن.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
بازیهای مشترک XBO و PC که خیلی
بیشتر هستند.
هرچی رو XBO میاد و کلی سروصدا میکنه چند ماه بعد واسه PC میاد!!
نمونه هاشم که الاماشاالله...ولی رو بازی که Only On Playstation بیاد دیگه هیچ رقمه واسه کنسول دیگه ای عرضه نمیشه.
من نسل پیش 360 داشتم ولی انحصاری های کاملا انحصاری SONY این نسل منو به سمت PS4 کشوند.
از ایکس باکس فن این حرف عجیب بودااا ;)

...

به جز این چهار مورد تو سال 2016 مایکروسافت بازی دیگه ای نداره که بر روی PC عرضه بشه و این بازی ها هم به صورت کراس/پلی هستند و اینکه این بازی ها حق مالکیت Ip شون با خوده مایکروسافت هست و خیلی فرق میکنه با اون بازی هایی که من Bold کردم از سمت سونی ! در کل بحث یک چیزه دیگه بود ! درباره اینکه هر چی روی xbox one سر و صدا میکنه چند ماه بعد برای PC عرضه میشه به نظرم تفکرتون رو عوض کنید.
البته درباره این Only on playstaton اتفاقا همین چند روز پیش بحثش تو یک تاپیک دیگه بود که سونی با helldivers که only on ps بود رو برای PC منتشر کرد.اسم یکی دوتا بازی دیگه هم لیک شده که فعلا معلوم نیست بیاد یا نه !

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
به نظر من سال دیگه میتونه بهترین سال واسه X1 از نظر فروش باشه به شرط اینکه تو E3 بیان یه مدل اسلیم از کنسول معرفی کنن و قیمت پایه هم 300 دلار بیشتر نباشه :D با توجه به بازی های زیادی که قراره سال دیگه واسه این کنسول عرضه بشه، قیمت مناسب و مدل جدید میتونه تاثیر زیادی تو فروش بهتر کنسول بزاره، حداقل تو اون کشورهایی که پتانسیل فروش بالا رو داره. اگه این بازی هایی که معرفی کردن تاخیر نخورن (که احتمالا یکی دو تاش تاخیر بخورن ولی باز اسپنسر گفته چند تا بازی معرفی نشده واسه 2016 دارن که میتونن جایگزین بازی های تاخیر خورده بشن)، یه سال خیلی عالی واسه اونایی میشه که قصد خرید کنسول رو دارن. امسال اینا انحصاری های Retail کنسول بودن:
Halo 5
Forza 6
Rise of the Tomb Raider
ScreamRide

سال دیگه اینا انحصاری های Retail هستن:
Sea of Thieves
ReCore
Halo Wars 2
Gears of War 4
Scalebound
Crackdown 3
Quantum Break

در کنار اینا عناوینی مثل Killer Instinct Season 3 و Fable Legends هم اضافه میشه که مجموعه اینا میتونن تاثیر خوبی روی فروش کنسول بزارن. بازی های مستقلی انحصاری هم تعدادشون زیاده و اینایی که می نویسم یه سری بازی هایی هستن که انحصاری یا انحصاری زمانی هستن و تو کنفرانس های E3 و GC نمایش داشتن و تا حدی برای مخاطب شناخته شده هستن.
Cuphead
Ion
Ashen
Tacoma
DayZ
Below
Inside
Gigantic
We Happy Few
Cities: Skylines
در کل فارغ از اینکه PS4 چقدر بیشتر میفروشه، X1 میتونه بهترین سالش رو تجربه کنه، هم از نظر کیفیت و کمیت بازی های انحصاری و هم از نظر فروش. و یه نکته مهم اینکه مایکروسافت تو این نسل سعی کرده اونجایی که انحصاری هاش رو Third Party ها میسازن، ip رو برای خودش نگه داره، حداقلش اینکه تو سال 2016 هر 5 تا انحصاری که Third Party ها میسازن، یا ip از قبل برای مایکروسافت بوده یا اینکه خود مایکروسافت صاحب ip جدید هست.

پ.ن: به نظر من تو بحث انحصاری، این که فلان بازی روی کنسول های مایکروسافت یا سونی نیاد ملاک انحصاری بودن هست. PC یا حتی کنسول های نینتندو به نظرم انحصاری بودن رو از بین نمیبرن، حالا فرقی نداره اون بازی برای مایکروسافت باشه یا سونی.
پ.ن2: خواهشا یهو نیایید لیست انحصاری های PS4 رو لیست کنید و بعد شروع کنید به مقایسه. اصلا بحث من در مورد وضعیت فروش دو تا کنسول و اینکه هر کدوم چجوری عمل میکنن نیست، صرفا در مورد وضعیت X1 تو سال دیگه هست.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
FFXV فکر نمیکنم آنچنان در خارج از ژاپن کنسول سلر باشه، یعنی شماره های قبلی سری نبودن حالا باز منتظر میمونیم ببینیم این شماره چطور عمل میکنه.

منظور من بیشتر ژاپن بود. خصوصا باندل بازی میتونه فروش وحشتناکی داشته باشه. اما اگه تو غرب هم باندل داشته باشه میتونه تاثیر خوبی روی فروش بزاره.

اوایل سال بعد هم (حدودای مارچ) توی همون بازه‌ای که SFV میاد KI:S3 هم عرضه میشه (روی XB1 و Xbox Store) و یکی دو هفته بعد از U4 هم QB عرضه میشه.

درسته اما هیچ کدوم این بازی ها قابل مقایسه با SFV و UC4 نیستن. منظورم بیشتر اهمیت تو فروش هست نه خود بازی. هرچند از نظر کیفی هم قابل رقابت نیستن.

به نظر من سال دیگه میتونه بهترین سال واسه X1 از نظر فروش باشه به شرط اینکه تو E3 بیان یه مدل اسلیم از کنسول معرفی کنن و قیمت پایه هم 300 دلار بیشتر نباشه
biggrin1.gif

من حدس میزنم جفتشون با هم این خبر رو اعلام کنن. حداقل در مورد مدل اسلیم. ولی مایکرو شاید عین پارسال قیمت رو به قبل برنگردونه همین 300 بمونه!:D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
درسته اما هیچ کدوم این بازی ها قابل مقایسه با SFV و UC4 نیستن. منظورم بیشتر اهمیت تو فروش هست نه خود بازی. هرچند از نظر کیفی هم قابل رقابت نیستن.

من خودم شخصاً انتظار خاصی از QB ندارم و صرفاً به عنوان یک عنوان متفاوت و جدید توی لاین آپ Xbox بهش نگاه میکنم و صد البته دوست دارم تجربش کنم حالا اینکه چه اتفاقی براش میافته از نظر فروش و ... رو نمیدونم و البته حداقل از نظر گرافیکی فکر میکنم همه متفق القول باشن که کیفیت خیلی خوبی داره. ولی میدونم با اینکه KI:S3 (که بطور همزمان برای W10 هم عرضه میشه) محبوبیت SFV رو نداره اما کیفیت خیلی خوبی داره و توجهات زیادی رو هم توی EVO 2015 به خودش جلب کرده و تا اون موقع بهتر هم میشه و مسلماً با اومدنش روی W10 طرفدارهای بیشتری هم پیدا میکنه.

در هر صورت من علاقه‌ای به پیش داوری ندارم (مهم نیست این پیش داوری در مورد تبدیل شدن یک شبه QB به یک بازی پر طرفدار باشه یا تبدیل شدنش به 2 RYSE)، چیزی که مهمه اینه که مایکروسافت توی اون بازه از سال هم بازی داره (اونم توی سبکهای نسبتاً مشابه). ;)

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
فلان بازی انحصاری بودنش مهم نیست و تو لیست حساب نمیشه چون واسه پرفروش بودن کنسول انحصاری شده. گووووود :D

دوست عزیز پست ها رو میخونی کامل یا فقط میخای یک چیزی گفته باشی؟کی گفت اینا انحصاری حساب نمیشن؟من میگم برای هر بازی niche ژاپنی مثل Yakuza که حتی روی Ps4 هم توی غرب بیشتر از 100k فروش نداره نمیشه انتظار داشت ماکروسافت یکدونه AAA معرفی کنه.من میگم مجموعه سرمایه گذاری که دوتا شرکت برای ساخت انحصاری به صورت مستقیم انجام دادن تقریبا برابر بوده و حتی تا اینجا ماکروسافت بهتر بوده.یک سری بازی ها بازارشون فقط ژاپنه و چون ایکس باکس اونجا فروش نداره برای One عرضه نمیشه.

کل حرف من اینه که عملکرد مستقیم دو شرکت در ساخت بازی انحصاری برای کنسولشون تقریبا نزدیک.بوده.نگفتم کدوم کنسول انحصاری بیشتر داره یا نداره.الان Wii U از داشتن اکثر بازیهای Third Party محروم بود میشه گفت نینتندو از لحاظ انحصاری کم گذاشت برا کنسول؟

درسته در مجموع اینکه به هرحال کنسول انحصاری یا بازی بیشتری داشته باشه یک نکته مثبت هستش.منتهی بحث من بیشتر روی درصد انجام وظیفه از طرف ماکرو برای تامین بازی انحصاری برای کنسولش بود و کاری به کلیت بحث تعداد انحصاری ندارم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر