Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
چیو جبران کرده الان?:-/
یه ماه بیشتر فروخته 10 ماه عقب افتادگی تو فروش کجا میره?بماند که این فقط آمریکا و انگلیسه و تو بقیه بازارای دنیا اختلاف خیلی ناجورتره.تو همین استرالیا نسل قبل فاصله اصلا اینجوری نبود ولی این نسل 4 رکورد تاریخ اونجا رو زد یا تو کل اروپا مثل آلمان و اسپانیا و ایتالیا و ... فروش 4 در مقایسه با وان خیلی بیشتره
به نظر من وان فروش موفقی رو خواهد داشت اما اصلا نمیتونه در حد 4 بفروشه تو این نسل

عزیز مرحله به مرحله تازه شروع شده اصل کار در ضمن نه من نه شما نه کسی که این تاپیک رو زده سهامی تو کمپانی های سونی و مایکروسافت نداریم اینقدر حرص و جوش زدن به قول دوستمون ارزش ready to fire شدن رو نداره اصلا ! بحث تاپیک بازی های انحصاری امکانات کنسول شبکه انلاین اینجور چیزا باز توجیحه بهتری برای جنگ کنسولی داره نه فروش !!! اونم تو اسپانیا استرالیا !!!!!

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
اسپانیا و ایتالیا که اصلا بازار حساب نمیشن!!مثلا میگن درایتالیا ویندوز فون سهمش از بازار فلان قدر ولی تقریبا این سهم مهم نیست.مهم بازار بریتانیا و امریکا و ژاپن هست(اهمیت این بازار بیشتر برای کنسول های دستیه نه خانگی!)

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
بقیه حرفاتون درست، فقط با این پاراگراف آخرتون کار دارم! اتفاقا X1 اگه یه سال دیرتر عرضه میشد، وضعیتش به مراتب بهتر میشد، حداقل از اون اوضاع اوایل لانچ و موج منفی علیه اش جلوگیری میکرد، به خاطر دیدن بازتاب نظرات و سنجیدن بازار در یک سال عرضه PS4 ... تنها دلیلی که سونی بدون در نظر گرفتن موفقیت نسبی X360 در سال اول عرضه و نگاه نکردن به رقیبی مث wii ،کنسولش رو عرضه کرد، غرور بیش از اندازش بود..

X1 اگه 1 سال دیرتر عرضه میشد یعنی 14 میلیون کنسول عقب میوفتاد (شاید بیشتر هم میشد) بعد شما توجه نکردی ! حرف من این بود که شرایط یکسان نبوده یعنی قرار نیست وقتی X1 یک سال دیرتر عرضه میشه بیادُ بازتاب PS4 رو ببینه یعنی دقیقا مشابه وضعیت ابتدای لانچش عرضه میشد

زنده کردن یک کنسول مرده کمه؟کاری که تیم ایکس باکس کرد واقعا جای تقدیر داره.نمی خوام مقایسه کنم ولی اونایی که گیر دادن به کاهش قیمت و باندل به این نکته هم توجه کنن که wiiU با بهترین لاین آپ تاریخ یک کنسول و قیمت به مراتب کمتر هم هست ولی احیا نشد.

WiiU که از اول هم میشد حدس زد کنسول موفقی نمیشه ! سخت افزار در حد نسل قبل و بر خلاف نسل قبل خودش بدون یه نوآوری (یاد تکمیل یه قابلیت قدیمی) و نکته جذاب

بحث تاپیک بازی های انحصاری امکانات کنسول شبکه انلاین اینجور چیزا باز توجیحه بهتری برای جنگ کنسولی داره نه فروش !!! اونم تو اسپانیا استرالیا !!!!!

این "اونم" رو برای تمسخر این بازارا گفتی ؟!

نسل قبل همیشه X360 فروش بهتری تو UK و US داشت اما فروش بهتر PS3 تو نقاط دیگه دنیا تونست اون فاصله رو جبران کنه و نزدیک به فروش X360 بشه با وجود عرضه 1 سال دیرتر

همین چند وقت پیش خبرشو بچه ها گذاشتن که فروش PS4 اگه درست بگم تو آلمان به 1 میلیون رسید در حالی که این رقم برای X1 خیلی کمتر بود

اسپانیا و ایتالیا که اصلا بازار حساب نمیشن!!مثلا میگن درایتالیا ویندوز فون سهمش از بازار فلان قدر ولی تقریبا این سهم مهم نیست.مهم بازار بریتانیا و امریکا و ژاپن هست(اهمیت این بازار بیشتر برای کنسول های دستیه نه خانگی!)

خب اگه همین بازارایی مشابه ایتالیا نبودن که وینفون همین 5-4 درصد سهم بازار هم نمیتونست داشت باشه !

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
X1 اگه 1 سال دیرتر عرضه میشد یعنی 14 میلیون کنسول عقب میوفتاد (شاید بیشتر هم میشد) بعد شما توجه نکردی ! حرف من این بود که شرایط یکسان نبوده یعنی قرار نیست وقتی X1 یک سال دیرتر عرضه میشه بیادُ بازتاب PS4 رو ببینه یعنی دقیقا مشابه وضعیت ابتدای لانچش عرضه میشد
مطمئن باش اگه X1 یه سال بعد عرضه میشد، PS4 هم 14 میلیون نمی فروخت! درصد زیادی از موفقیت PS4 از لانچ و شرایط اسف بار WiiU و حتی X1 بود! PS4 به تنهایی در موقیتش نقش نداشت! بازار و افکار عمومی طوری برای سونی خوب پیش رفت، که گیمرا به یه راهی رسیده بودن! دیگه منتظر چیز دیگه ای هم نبودن و همون اول به انتخابشون رسیده بودن!

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
این "اونم" رو برای تمسخر این بازارا گفتی ؟!

نسل قبل همیشه X360 فروش بهتری تو UK و US داشت اما فروش بهتر PS3 تو نقاط دیگه دنیا تونست اون فاصله رو جبران کنه و نزدیک به فروش X360 بشه با وجود عرضه 1 سال دیرتر

همین چند وقت پیش خبرشو بچه ها گذاشتن که فروش PS4 اگه درست بگم تو آلمان به 1 میلیون رسید در حالی که این رقم برای X1 خیلی کمتر بود

بازار جهانی و اروپایی باید چنتا نکته رو براش در نظر گرفت اینکه اولا Xbox one تو 13 تا کشور لانچ شدش ولی ps4 تو 50 تا کشور خودش کمک بزرگی کرده به این فاصله الان یکی دو ماه بازار های جدیدی به Xbox one اضافه شدن . دوم اینکه کلا تو همین بازار ها کنسول گیمینگ رو به اسم playstation میشناسن از قبل ذخیره شده برای ps4 بوده . و در نهایت فروش یک سال اسپانیا اگر اشتباه نکنم نزدیک 200 300 هزار تا کنسول بودش اندازه یک ماه امریکا هم نمیشه !
در کل این بحث امار فروش جهانی چیزه خیلی جالبی هستش من خودم علاقه مند هستم به این مسله

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
مطمئن باش اگه X1 یه سال بعد عرضه میشد، PS4 هم 14 میلیون نمی فروخت! درصد زیادی از موفقیت PS4 از لانچ و شرایط اسف بار WiiU و حتی X1 بود! PS4 به تنهایی در موقیتش نقش نداشت! بازار و افکار عمومی طوری برای سونی خوب پیش رفت، که گیمرا به یه راهی رسیده بودن! دیگه منتظر چیز دیگه ای هم نبودن و همون اول به انتخابشون رسیده بودن!

فروش فوق العاده PS4 هیچ ربطی به شرایط WiiU و X1 نداشت نداره دلیل اصلی طولانی شدن بیش از حد نسل قبلی بود که همه رو کلافه کرده بود + قیمت عالی + اهمیت به حقوق خریدار + کنسولی بود که از نظر سخت افزاری بهتر عمل کرد تو سال اول در صورت نبود اوون شرایط اولیه X1 مطمئناً بازم سونی همین استراتژی اتخاذ میکرد. موقع لانچ WiiU هم این کلافه بودن مردم از طولانی شدن نسل قبل کاملاً مشخص بود !

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
ready to fire کجا بود بابا من شکلک :d نگذاشتم اینجوری به نظر اومد!:d
در مورد وان خب موافقم کامبک خوبی بود برای خودش ولی خب چیزی جبران نشده آخه!اصلا کاری به رقابتش ندارم منظورم اینه که باید تداوم داشته باشه تا روزای بدش کامل فراموش شه و با یکی دو ماه فروش خوب نمیشه بگیم جبران کرده.مخصوصا دوران بعد از ژانویه که فعلا تصمیم بر اینه که قیمتش دوباره برگرده رو 400تا رو باید ببینیم چطوری میگذرونه...

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد

خب 14 میلیون نه 8 میلیون که میتونست بفروشه ؟!

خب فرض کن 8 میلیون ps4 فروخته شده و X1 با اون شرایط عرضه میشد ، همون اشخاصی که منتظر حرکت مایکرو بودن بعدش دوباره میرفتن PS4 و فاصله بیشتر میشد و برگشتن به روال خوب خیلی خیلی سخت تر از چیزی که الان اتفاق افتاده میشد

پ.ن: برای اینکه دوباره نگید با دیدن وضعیت PS4 مایکرو فلان میکرد بگم که منظور من شرایط برابر با اوایل لانچ ps3 هست و قرار نیست شرکتی وضعیت شرکت دیگه رو نگاه کنه

بازار جهانی و اروپایی باید چنتا نکته رو براش در نظر گرفت اینکه اولا Xbox one تو 13 تا کشور لانچ شدش ولی ps4 تو 50 تا کشور خودش کمک بزرگی کرده به این فاصله الان یکی دو ماه بازار های جدیدی به Xbox one اضافه شدن . دوم اینکه کلا تو همین بازار ها کنسول گیمینگ رو به اسم playstation میشناسن از قبل ذخیره شده برای ps4 بوده . و در نهایت فروش یک سال اسپانیا اگر اشتباه نکنم نزدیک 200 300 هزار تا کنسول بودش اندازه یک ماه امریکا هم نمیشه !
در کل این بحث امار فروش جهانی چیزه خیلی جالبی هستش من خودم علاقه مند هستم به این مسله

خب وقتی وضع تو بازارای بزرگ اروپا ( و احتمالا بهترین بازارای مایکرو در نسل قبل) فاصله تا این حد هست پس بازارای کوچکتر نمیتونن خیلی تفاوت ایجاد کنن (البته میتونن فاصله رو کمتر کنن ولی نه خیلی)

اگر قرار باشه فقط بازارهای بزرگ مثل آمریکا و انگلیس رو در نظر بگیریم که X360 باید با اختلاف زیاد PS3 رو کنار میزد ولی موفق بودن PS3 تو اکثریت کشورها با بازار کوچیکتر تونست رفته رفته فاصله رو با مایکرو کم و کمتر کنه

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
مایکروسافت بتونه اندازه نسل قبل کنسول بفروشه قطعا موفقیت کسب کرده، حالا PS4 بیشتر از X1 فروش داره دیگه مایکروسافت نمی تونه کاری کنه :D نکته بعدی هم اینه که سهم Wii U از بازار خیلی کمتر از رقبا هست، تو نسل قبل Wii پرفروش ترین کنسول بود ولی سهم X360 و PS3 از بازار بالا بود ولی این نسل اختلاف Wii U با PS4 و X1 زیاده و برای همین تفاوت ها خیلی بیشتر به چشم میاد :D در کل من فکر میکنم اگه مثلا تا آخر نسل PS4 بتونه 100 میلیون کنسول بفروشه، X1 میتونه 70 میلیون بفروشه و Wii U هم 30 میلیون (اعداد مثال هست فقط).

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
يعنى دمت گرم :d شماها خستگى ناپذيرين ! يعنى از هر خبرى و آمارى اونجور كه دوست دارين برداشت ميكنين ...
به نينتندو و سگا و آتارى مرحوم هم بايد تبريك گفت چون خيلى عالى عمل كردن تو اين ماه :))
حتى بايد به سونى بابت PS Vita هم تبريك گفت چون مايكروسافت آفر هاى خوبى گذاشته بود :d
يعنى يه چيزى تو همين مايه ها !

مایکروسافت بتونه اندازه نسل قبل کنسول بفروشه قطعا موفقیت کسب کرده، حالا PS4 بیشتر از X1 فروش داره دیگه مایکروسافت نمی تونه کاری کنه :D نکته بعدی هم اینه که سهم Wii U از بازار خیلی کمتر از رقبا هست، تو نسل قبل Wii پرفروش ترین کنسول بود ولی سهم X360 و PS3 از بازار بالا بود ولی این نسل اختلاف Wii U با PS4 و X1 زیاده و برای همین تفاوت ها خیلی بیشتر به چشم میاد :D در کل من فکر میکنم اگه مثلا تا آخر نسل PS4 بتونه 100 میلیون کنسول بفروشه، X1 میتونه 70 میلیون بفروشه و Wii U هم 30 میلیون (اعداد مثال هست فقط).

شما کلا wii u از دور خارج شده حساب کن ،الان رقابت دو جانبه اس ولی اصلا به قطع نمیشه گفت چون ps4 جلو پس تا اخر نسل بیشتر میفروشه همه چی به انحصاری و بازاریابی مربوط
تا اخر نسل ممکنه ی هندونه هزارتا چرخ بخوره . مثل نسل قبل که اوایل اختلاف 360 و ps3 زیاد بود.

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
اگه مایکروسافت بتونه تا دوسال اینده یه فیچر جدید برای کنسولش رو کنه دقیقا کاری که کینکت با 360 کرد میتونه ورق رو کامل برگردونه.مطمنن کلود میتونه این شمشیر مخفی باشه که با توجه به حجم سرمایه گزاری مایکرو در این بخش اصلا دور از ذهن نیست.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
اگه مایکروسافت بتونه تا دوسال اینده یه فیچر جدید برای کنسولش رو کنه دقیقا کاری که کینکت با 360 کرد میتونه ورق رو کامل برگردونه.مطمنن کلود میتونه این شمشیر مخفی باشه که با توجه به حجم سرمایه گزاری مایکرو در این بخش اصلا دور از ذهن نیست.
و سونی هم عین شلغم نشسته و نظاره گر فرو رفتن شمشیر های مخفی بر پیکر بی جانشه ...

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
و سونی هم عین شلغم نشسته و نظاره گر فرو رفتن شمشیر های مخفی بر پیکر بی جانشه ...
سونی توان ورود به این بخش رو نداره!!!صحبت از دهها میلیارد سرمایه گزاری هست.مایکرو هم بسترش رو داره که اونم نه به خاطر ایکس باکس بلکه به خاطر آینده تجاری کل شرکت.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
سونی توان ورود به این بخش رو نداره!!!صحبت از دهها میلیارد سرمایه گزاری هست.مایکرو هم بسترش رو داره که اونم نه به خاطر ایکس باکس بلکه به خاطر آینده تجاری کل شرکت.
فعلا مایکرو داره دنبال یه راهی میگرده تا بتونه وارد بخشی بشه سونی توش هست. الان مطمئنم نمیدونی دارم چی رو میگم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر