sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,862
نام
Sajjad
10-12 سال پیش هم به کسی میگفتی در آینده اکثر مردم بجای خرید دیسک فیلم یا موسیقی از طریق اینترنت استریمش میکنن باورش نمیشد:D در آینده‌ای نه چندان دور این اتفاق برای ویدیو گیم هم می‌افته...

آخرین ویرایش:

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
همیشه هر اتفاقی که قراره بیافته حتما به منزله پیشرفت نیست ! Cloud Gaming برای منه گیمر چیزی جز "محدودیت" به حساب نمیاد ... حالا نمی دونم و درک نمی کنم چرا شما دارین از این حرکت استقبال می کنید جدا !! . چرا از یه حرکتی دارین استقبال می کنین که ذات و اصل معامله رو داره به ضرر مشتری زیر پا می گذاره و چند صد قدم رو به عقبه در واقع ؛ و کاملا به نفع کمپانی و فروشنده داره حرکت می کنه
مگه شما خودت غیر از مصرف کننده و مشتری به حساب میای ؟ :D

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
همیشه هر اتفاقی که قراره بیافته حتما به منزله پیشرفت نیست ! Cloud Gaming برای منه گیمر چیزی جز "محدودیت" به حساب نمیاد ... حالا نمی دونم و درک نمی کنم چرا شما دارین از این حرکت استقبال می کنید جدا !!
من به شخصه این سیستمی که در حال حاضر رایجه رو بیشتر میپسندم ولی خب به هر حال فراگیر شدن cloud gaming اجتناب ناپذیره.
البته الان زوده و حداقل ۶-۷ سال دیگه فاصله داریم با این موضوع و حداقل یه نسل دیگه کنسول ها رو هم داریم
چرا از یه حرکتی دارین استقبال می کنین که ذات و اصل معامله رو داره به ضرر مشتری زیر پا می گذاره و چند صد قدم رو به عقبه در واقع ؛ و کاملا به نفع کمپانی و فروشنده داره حرکت می کنه
متوجه نشدم...دقیقا چرا باید به ضرر مشتری باشه؟:D

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
من به شخصه این سیستمی که در حال حاضر رایجه رو بیشتر میپسندم ولی خب به هر حال فراگیر شدن cloud gaming اجتناب ناپذیره.
البته الان زوده و حداقل ۶-۷ سال دیگه فاصله داریم با این موضوع و حداقل یه نسل دیگه کنسول ها رو هم داریم

متوجه نشدم
دقیقا چرا باید به ضرر مشتری باشه؟:D
ببین یه سری چیزها گفته شده مثل اینکه نمی دونم Cloud Gaming همه جا راحت در دسترسه . محدودیت قدرت نداره و اینجور شعارهای تبلیغاتی ...
خودت بشین فکر کن سخت افزار همین الانش هم به نظرم کاملا کافیه ؛ بدون در نظر گرفتن اون سخت افزاری که خودت داری میگی تو اون 6-7 سال آینده میاد
این حرف هایی که بعضی اینجا قبول کردن یه اشباع فکری ای بیش نیست . یه چیزی که صاحبان سرمایه میخان امثال من و شما قبول کنیم
اصول فروش توی این صنعت یک سری قوانین خاص و ثابت داشته همیشه . اینکه شما یه پولی پرداخت می کنی و چیزی هم در برابرش دریافت می کنی . اینجا دیتای هر عنوانی که براش پول میدی که مهم ترین "حق"ـی هست که باید دریافت کنی ... ولی کلاد گیمینگ این حق رو هم ازت سلب می کنه . چون کمپانی های بزرگ دلشون نمیخاد حتی به فایلها و کدهایی که "پولش" رو کامل ازت گرفتن دسترسی داشته باشی
یه مثال ساده تر برات می زنم تا درک کنی : فکر کن پوله یک خودرو رو کامل پرداخت می کنی که الان مسلما برای تو هستش ولی با این وجود حق داشتنش ازت گرفته شده و نمی تونی داشته باشیش . خنده دار نیست ؟ :D

پ.ن : من که شخصا اگه این اتفاق قراره بیافته نمی تونم با این قضیه کنار بیام . نمی تونم پولم رو بدم جایه هیچ ... بقیه رو نمی دونم شاید مهم نباشه براشون ! :D

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
اصول فروش توی این صنعت یک سری قوانین خاص و ثابت داشته همیشه . اینکه شما یه پولی پرداخت می کنی و چیزی هم در برابرش دریافت می کنی . اینجا دیتای هر عنوانی که براش پول میدی که مهم ترین "حق"ـی هست که باید دریافت کنی ... ولی کلاد گیمینگ این حق رو هم ازت سلب می کنه . چون کمپانی های بزرگ دلشون نمیخاد حتی فایلها و کدهایی که "پولش" رو کامل ازت گرفتن دسترسی داشته باشی
یه مثال ساده تر برات می زنم تا درک کنی : فکر کن پوله یک خودرو رو که الان مسلما برای تو هست پرداخت می کنی ولی با این وجود حق داشتنش ازت گرفته شده و نمی تونی داشته باشیش . خنده دار نیست ؟ :D
این مثالی که زدید هیچ ربطی به این موضوع نداره واقعا
بهترین مثالی که‌ میشه واسش زد همین نتفلیکس و دیزنی پلاس و اسپاتیفای و... هست چرا اینقدر سختش میکنید؟ :D
قضیه رو فلسفی نکنیم...در صورتی که شما اینترنت مناسبی داشته باشی وجود یا عدم وجود دیتا واقعا چه اهمیتی داره؟!

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
این مثالی که زدید هیچ ربطی به این موضوع نداره واقعا
بهترین مثالی که‌ میشه واسش زد همین نتفلیکس و دیزنی پلاس و اسپاتیفای و... هست چرا اینقدر سختش میکنید؟ :D
قضیه رو فلسفی نکنیم...در صورتی که شما اینترنت مناسبی داشته باشی وجود یا عدم وجود دیتا واقعا چه اهمیتی داره؟!
فعلن مثال بهتری به ذهنم نرسید که بتونم کمک کنم بهتر درک کنید :D
البته این مثاله شما هم اصلن درست نیست . صنعت فیلم خیلی به توان 1000 ! تو این مقوله با صنعت گیم تفاوت داره
دو تا چیز که از مادر و پدر کلن باهم فرق دارن رو جلو هم برای مقایسه نزارید :D
(هرچند همین سرویس های استریم فیلم هم که می گید خیلی از مدیاهای مهمشون رو به صورت دانلودی و فیزیکی یا به اصطلاح Retail در اختیار مخاطبشون قرار میدن)
فلسفیش نکردم دارم از حقوق خودم به عنوان یه کاستومر تو این صنعت دفاع می کنم که سالهایه زیادی از نظر من به خاطر همین ویژگیهاش جدایه دیگه ی تمام مدیومها بوده
واقعا دیگه نمی دونم چجور بگم که این قضیه مهمه . برای شخص خودم که خیلی مهمه ... اگه نتونستم متقاعدتون کنم تلاش بیشترم فایده نداره

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بذار رُک باشیم با همدیگه:D

"یکی" از دلایلی که ملت با دیجیتالی مخالفن، فقط و فقط بحث آرشیو کردن و وجود فیزیکی اون بازی توی خونشونه و به جرأت میشه گفت درصد زیادی رو هم در برمیگیره. در مورد کلاد گیمینگ نظری نمیدم اما توی این خراب شده دیگه اونقدر اینترنتمون اوکی هست که بخواییم دیتای بازی ها رو بگیریم. منتها عادت آدما به جمع کردن و آرشیو کردن چیزای مختلف از همون قدیم بوده و چیز جدیدی نیست:D

من خودم به شخصه دیگه حاضر نیستم بازی/فیلم فیزیکی داشته باشم. کی حوصله مراقبت و ایجاد فضا برای نگه داری اینا رو داره بابا. من اگه در توانم بود، 3/4 بازی های استیمم رو هم میفروختم و امیدوارم در آینده این قابلیت به بازی های دیجیتالی اضافه بشه:D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
@GUѦRDiAN
من کاملا متوجه منظور شما هستم ولی مسئله ای که هست حقیقتا نمیشه جلو پیشرفتش رو گرفت یـ زمانی قطعا خواهد رسید که اینترنت مثل امواج تلویزیون تو همه جای دنیا قابل دسترسه . و اصلا سرعت دیگه براش معنی نداره مثل یـ رودخونه ای میونه که هر وقت خواستی میتونی توش شنا کنی بله اون موقع دیگه دست شما نیست کانتنتی که خریدی قابل بازی هستش یا نه اینکه کمپانی مد نظر کنترلش رو رو محصولی که خریدی بیشتر کنه اجتناب نا پذیزه . بماند که من نوعی خودم از آینده ای که قرار تو این کشور واسه همچین سرویسایی رقم بخوره میترسم ولی خوب دنیا واینمیسه تا من بهش برسم .

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
بذار رُک باشیم با همدیگه:D

"یکی" از دلایلی که ملت با دیجیتالی مخالفن، فقط و فقط بحث آرشیو کردن و وجود فیزیکی اون بازی توی خونشونه و به جرأت میشه گفت درصد زیادی رو هم در برمیگیره. در مورد کلاد گیمینگ نظری نمیدم اما توی این خراب شده دیگه اونقدر اینترنتمون اوکی هست که بخواییم دیتای بازی ها رو بگیریم. منتها عادت آدما به جمع کردن و آرشیو کردن چیزای مختلف از همون قدیم بوده و چیز جدیدی نیست:D

من خودم به شخصه دیگه حاضر نیستم بازی/فیلم فیزیکی داشته باشم. کی حوصله مراقبت و ایجاد فضا برای نگه داری اینا رو داره بابا. من اگه در توانم بود، 3/4 بازی های استیمم رو هم میفروختم و امیدوارم در آینده این قابلیت به بازی های دیجیتالی اضافه بشه:D

از بین رفتن بازار خرید و فروش بازی های دست دو هم هست
طی زمان بازی ها تو استورهای دیجیتالی خیلی بیشتر ثبات قیمت شون رو حفظ می کنن تا بازار فیزیکی و دست دوم.
که این خیلی بیشتر به نفع ناشره تا مصرف کننده

از بین رفتن یه سری بازی مثل Scott Pilgrim Video Game و P.T هم یه سری رو بدبین کرده به مالکیت دیجیتالی. ولی اورآل اون قدره خطرناک نیست به نظرم. میشه هنوزم به صورت دیجیتالی همون بازی ها رو در لحظه حفظ کرد و بعدا با شبیه ساز جاودانه شون کرد

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
از بین رفتن بازار خرید و فروش بازی های دست دو هم هست
طی زمان بازی ها تو استورهای دیجیتالی خیلی بیشتر ثبات قیمت شون رو حفظ می کنن تا بازار فیزیکی و دست دوم.
که این خیلی بیشتر به نفع ناشره تا مصرف کننده

از بین رفتن یه سری بازی مثل Scott Pilgrim Video Game و P.T هم یه سری رو بدبین کرده به مالکیت دیجیتالی. ولی اورآل اون قدره خطرناک نیست به نظرم. میشه هنوزم به صورت دیجیتالی همون بازی ها رو در لحظه حفظ کرد و بعدا با شبیه ساز جاودانه شون کرد
اینم در نظر بگیر که تو میتونی نسخه فیزیکی رو بعدا بفروشی و همیشه مشتری بالقوه براش هست و بخشی از هزینه ای که کردی رو برمیگردونی ولی دیجیتالی رو نه. یه جورایی این به اون در.

از بین رفتن بازی ها هم خیلی کم پیش میاد و با این حال توی سایت های CD Key میشه با قیمت وحشتناک پایین خریدشون و چیز بزرگی نیست. البته وقتی ناشر یه بازی رو Discontinue میکنه و سرورهاش رو خاموش، فرقی نمیکنه در هر حالت. اونی که دارشون هنوز میتونه بازیشون کنه (مثل یه سری از بازی های کپکام که چند روز پیش به خاطر GFWL از استیم حذفشون کرد ولی اگر توی اکانتت بوده باشن از قبل، هنوز میتونی بازیشون کنی).

خوبی دیجیتال اینه که دیتای بازی خراب نمیشه. اگر تو دیسکت به هر دلیلی خراب بشه، مالکیتت به اون بازی تموم میشه و مجبوری بری یکی دیگه رو بگیری ولی توی دیجیتالی حتی مجبور نیستی چیزی رو همراه خودت ببری.

پ.ن: ژاپنی ها هنوز از دستگاه فکس استفاده میکنن و حاضر نیستن راه و روششون رو عوض کنن. جایی که سرعت اینترنتشون هم خداست. میخوام بگم تکنولوژی، عتیقه جات رو میشوره میذاره کنار و خیلی سریع هم این کارو میکنه و اونی که همراهش نمیشه، فقط خودشو اذیت میکنه.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
همیشه هر اتفاقی که قراره بیافته حتما به منزله پیشرفت نیست ! Cloud Gaming برای منه گیمر چیزی جز "محدودیت" به حساب نمیاد ... حالا نمی دونم و درک نمی کنم چرا شما دارین از این حرکت استقبال می کنید جدا !! . چرا از یه حرکتی دارین استقبال می کنین که ذات و اصل معامله رو داره به ضرر مشتری زیر پا می گذاره و چند صد قدم رو به عقبه در واقع ؛ و کاملا به نفع کمپانی و فروشنده داره حرکت می کنه
مساله اینجاست تو این دوره و زمونه که مردم خیلی سرشون شلوغتر شده نسبت به 10..20 سال پیش و زمان خیلی مهمتر شده برا همه، اکثریت حوصله بیرون رفتن و دیسک خریدن و نگهداری کردنش و جای مجزا درست کردن برا آرشیو و بعد چند ماه دوباره دنبال اون دیسک گشتن و بعد هم تعویضش و ...... رو ندارن و میخوان سریعن بشین پای پلتفرم خودشون و بازیشونو انتخاب و بازی کنن و برن پی کارشون.

در کل همیشه تکنولوژی که راحت تر کنه کار رو برای مصرف کننده بسرعت همه گیر میشه و آینده رو تشکیل میده (گرچه این وسط معایبی هم مثه مواردی که شما گفتی داشته باشه)

البته اینم بگم این حرفایی که من زدم برای کشورهای آزادبا نت قوی صدق میکنه و تو کشور ما خیلی ذوق کردن نداره رفتن به سمت بازار دیجیتالی بازیها :D( باز خرید بازی دیجیتالی یه چیزی، کلاود گیمینگ که هیچی دیگه فعلا با این وضع)

.

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل

شما محاسن قضیه را در نظر بگیری راحت تر میتونی کنار بیای. هرچند من با اجبار کردن مشتری به انتخاب یک شیوه کلا موافق نیستم ولی دلیلی نمیبینم که از کلاد گیمینگ هم بترسیم. من خودم چند روز پیش با همین اینترنت زغالی ایران با Geforce Now زدم Tomb Raider را بازی کردم و سرعت و راحتی دسترسی بازی به قدری برام شگفت انگیز بود که احساس کردم الان در یک اجبار بیخود و محدود کننده ای گیر افتادیم و کاش همین الان کلاد یک آپشن در دسترس بود. عیب میتونه داشته باشه ولی این لیست پایینی یک سری محاسنش هست که همینجوری یادم افتاد.

محاسن کلاد گیمینگ :
  • عدم نیاز به خرید یا ارتقا قطعات سخت افزار
  • دسترسی به بهترین ورژن یک بازی در همه شرایط
  • دسترسی به بازی ها بدون محدودیت مکانی که مجبور باشی فقط تو خونه ات جلوی کنسول یا PC ایت باشی
  • عدم نیاز به نگهداری یا صرف فضای فیزیکی برای بازی ها
  • دسترسی آنی و لحظه ای به بازی ها بدون نیاز به صرف وقت در دانلود و نصب بازی
  • صرفه جویی در منابع طبیعی که برای چاپ و پخش نسخه های فیزیکی هدر میره
  • عدم تولید مواد زیان ده برای طبیعت که بعدا نیاز به دفع یا بازیافت داشته باشه
  • صرفه جویی در هزینه های ناشر و امکان هزینه کردن ناشر روی خود محتوا و کارمندها
تنها محدودیتش شاید همون اینترنت خوب باشه. اونم در خیلی جاهای دنیا داره با سرعت رشد میکنه و به زودی احتمالا مشکلاتش خیلی کمتر میشه.

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
328
حالا که بحث cloud gaming داغه بگم کاملا موافق اینم که جای کنسول رو بگیره. فرض کن شما بخوای زلدا بازی کنی مجبوری 300 دلار هرینه کنی برای سوییچ و از طرفی بخوای بری سراغ وارزون که باید یه کنسول یا یه pc تهیه کنی ولی اگر کنسولی در کار نباشه شما میتونی به راحتی به هر بازی دسترسی داشته باشی از طرفی به خاطر سخت افزار ضعیف برخی کنسول ها مثل سوییچ شاید تجربه برخی بازی ها خوشایند نباشه ولی cloud این مشکل رو حل میکنه و میتونی با یک لپ تاپ معولی یا گوشی هوشمند به تجربه ی بازی دلخواه بپردازی . همین الان خیلی ها به خاطر قیمت بالا و کمبود کنسول های نسل جدید نمیتونن بازی های مورد علاقه شون رو تجربه کنن .

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
یک سناریوی ساده رو براتون تشریح میکنم که چند وقت پیش داشت اتفاق می افتاد و با اعتراض شدید مواجه شد. فرض کنید روی استور پلی استیشن کلی بازی PS3 خرید کردید و حالا سونی تصمیم گرفته بساط استور پلی استیشن 3 را جمع کند. چه اتفاقی می افتد؟ شما دیگه به کلی بازی دیجیتالی که خریده اید دسترسی ندارید :| این یک مثال بود. حالا گیمینگ ابری دیگه بدتر و توی دنیای صفر و یک شما مالک هستید. مالکی که با کوچکترین اشاره ای هرچه که تحت مالکیتش بوده رو از دست خواهد داد.
همین بحث اکانتهای هکی که بوجود اومد به واسطه همین دیجیتالی شدن بود. تا زمانی که دیسک بود کسی نمیتونست بیاد خونه شما دزدی و دیسک بازی رو بر دارد و فرار کند. ولی وقتی دیجیتالی شد داستان فرق کرد. حالا فکر کنید اکانت سرویس ابری شما به راحتی هک بشه و بووووم :D

بگذریم! کسی نمیتونه جلوی اتفاقات آینده رو بگیره. تمام دیجیتالی شدن و گیمینگ ابری، آینده این صنعت هستند ولی این الزاما به معنای خوب بودن اونها نیست.

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
من حقیقتا تا زمانی كه مالك محتوا باشم برام فرقی نداره فیزیكی دیجیتالی یا استریم،
یعنی تا زمانی كه مطمئن باشم در ازای پرداخت بهای بازی، به صورت همیشگی به بازی دسترسی دارم برام اوكیه، فرق زیادی نمیكنه فیزیكی یا لایبرری اكانت و دیتا یا حتی در آینده (+10 سال دیگه برای ما اینجا) كلود و استریم.

مهم دسترسیه، الان مشكل اساسیم با استریم بازی اینترنته، وگرنه خیالم راحت باشه كه مادام لایسنس بازی رو دارم.. همه چی حله،

به نظرم به مرور باگ ها رفع میشند، و اینكه فقط اضافه كنم استور PS3 قرار بود بعد از بسته شدن همچنان اجازه دانلود به خریداران قبلی بده، كه خب خوشبختانه بسته نشد، هرچند مشكلات دیگری داره كه خارج از این بحث هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر