مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام دوستان کیبورد تا ۱ تومن چی پیشنهاد میکنید (نهایت ۲۰۰ تومن بالاتر از بودجه هم باشه اوکیه )

کیبورد رپو V52Pro توصیه میشه و ارزونتر از این مدل هم خریداری نکنید.

یه سوال این ssdهای که تو بازار هست معروف به ssd ps5 سریعتره یا سامسونگ 970 به بالا ؟

لزوما به صرف داشتن برچسب سازگار با PS5 ملاک انتخاب نیست، به مدل و مشخصاتش باید توجه کرد.
برخی مدلها ممکنه اسما سریعتر از SAMSUNG 970 EVO Plus هم باشن یا رابط PCIe 4.0 داشته باشن، اما در عمل کندتر از اون باشن.
در مجموع بر اساس بودجه و نوع کاربری انتخاب و خریداری کنید. به کنسول و تبلیغاتش توجه نکنید.

کیبورد رپو V52Pro توصیه میشه و ارزونتر از این مدل هم خریداری نکنید.

لزوما به صرف داشتن برچسب سازگار با PS5 ملاک انتخاب نیست، به مدل و مشخصاتش باید توجه کرد.
برخی مدلها ممکنه اسما سریعتر از SAMSUNG 970 EVO Plus هم باشن یا رابط PCIe 4.0 داشته باشن، اما در عمل کندتر از اون باشن.
در مجموع بر اساس بودجه و نوع کاربری انتخاب و خریداری کنید. به کنسول و تبلیغاتش توجه نکنید.
تشکر آقا فرشید ، فقط این مدل رو ندیدم موجود باشه ،جایی هست موجود داشته باشند اینترنتی ؟
اگر مدلی که فرمودید گیرم نیومد نظرتون راجب HP omen 1100 و همینطور برند t-dagger مثبت هست ؟

منظورتون ۸ ترا هست دیگه؟ برای چه کاری نیاز دارید؟
بله 8 ترا HDD...
وسترن آبی 8 ترا تو بازار هست ولی فکر کنم تقلبی باشه چون تو خود سایت وسترن 8 ترا آبی 7200 دور نداریم. من دور بالا میخوام.
بلکش هم گرونه. قرمز و بنفش هم به درد کامپیوتر دستکتاپ و ویندوز نمیخوره. برندهای دیگه چی داریم؟

آخرین ویرایش:
سلام دوستان یه مشورت میخواستم
دم در خروجی سینما یه پاساژ یه جایی بهم دادن میخوام یه کانتر VR بزارم میخواستم بدونم سیستمی که بخوام جمع کنم با خود هدست چقدر در میاد و چه قطعاتی؟ و از اینایی که یه رینگ دارن میرن داخلش راه میرن و این چیزا اونم اطلاعی دارید ازش؟

بله 8 ترا HDD...
وسترن آبی 8 ترا تو بازار هست ولی فکر کنم تقلبی باشه چون تو خود سایت وسترن 8 ترا آبی 7200 دور نداریم. من دور بالا میخوام.
بلکش هم گرونه. قرمز و بنفش هم به درد کامپیوتر دستکتاپ و ویندوز نمیخوره. برندهای دیگه چی داریم؟
الان داشتم سایت های فروش رو میگشتم دیدم هاردهای سی گیت گارانتی ندارن فقط یه سایت اتی سالار خودش گارنتی کرده 18 ماهه و کشیده رو مبلغ.
ولی مثلا هارد وسترن همه گارنتی سازگار ارقام دارن. سی گیت ها تو ایران مطمئنه؟

بله 8 ترا HDD...
هارد قرمز برای کامپیوتر مناسبه و مشکلی نداره. توشیبا و سیگت هم داریم که مناسب هست. بودجه مد نظرتون چقدر هست؟ و برای چه کاری نیاز دارید؟

مشکل بودجه ندارم. هر چیزی غیر از وسترن بلک چون واقعا گرونه. 8 ترا به بالا هرچی باشه. فقط سرعت برام مهمه چون خودم روی سیستم SSD دارم بد عادت شدم.
هارد قرمز برای کامپیوتر مناسبه و مشکلی نداره. توشیبا و سیگت هم داریم که مناسب هست. بودجه مد نظرتون چقدر هست؟ و برای چه کاری نیاز دارید؟

یه سوال این ssdهای که تو بازار هست معروف به ssd ps5 سریعتره یا سامسونگ 970 به بالا ؟
سلام 970 در واقع PCIe Gen 3.0 x4 هست با سرعت Read/Write 3,400/2,300 MB/s ولی مثلا اون nvme هایی که برای استاندارد ps5 تبلیغ میشن ( مثل مدل WD BLACK SN850) در واقع یه نسل بالاتره(PCIe Gen 4.0 x4) و
یه پنج شیش سال جدیدتره و سرعت Read/Write 7,000/5,300 MB/s هست که خب خیلی بالاتره، باید مدل دقیق سرچ کنی ببینی کدوم یکیه نسل اینترفیسش و سرعت دقیق خوندن و نوشتنش چنده، همه مینویسن تو مشخصاتشون

جدا از این اگه برای کامپیوتر میخوای ببندی اول باید ببینی پلتفرمی که استفاده میکنی اصلا PCIe نسل سه هست یا چهار ، اگه مثلا cpu اینتل نسل 10 (,i3 10100 , i5 10400, i7 10700,و ...) اینا داری یا پایین تر همون Gen 3 یه چیزی بگیر چون همون سرعت Gen 3 رو میده بهت

سلام 970 در واقع PCIe Gen 3.0 x4 هست با سرعت Read/Write 3,400/2,300 MB/s ولی مثلا اون nvme هایی که برای استاندارد ps5 تبلیغ میشن ( مثل مدل WD BLACK SN850) در واقع یه نسل بالاتره(PCIe Gen 4.0 x4) و
یه پنج شیش سال جدیدتره و سرعت Read/Write 7,000/5,300 MB/s هست که خب خیلی بالاتره، باید مدل دقیق سرچ کنی ببینی کدوم یکیه نسل اینترفیسش و سرعت دقیق خوندن و نوشتنش چنده، همه مینویسن تو مشخصاتشون

جدا از این اگه برای کامپیوتر میخوای ببندی اول باید ببینی پلتفرمی که استفاده میکنی اصلا PCIe نسل سه هست یا چهار ، اگه مثلا cpu اینتل نسل 10 (,i3 10100 , i5 10400, i7 10700,و ...) اینا داری یا پایین تر همون Gen 3 یه چیزی بگیر چون همون سرعت Gen 3 رو میده بهت
نه برایه یکی میخوایم سیستم ببندیم پرسیدم
خودم 970 evo دارم با نسل 13 و مادربرد b660

تشکر آقا فرشید ، فقط این مدل رو ندیدم موجود باشه ،جایی هست موجود داشته باشند اینترنتی ؟
اگر مدلی که فرمودید گیرم نیومد نظرتون راجب HP omen 1100 و همینطور برند t-dagger مثبت هست ؟

بله چک کردم موجود نیستُ بهتره بودجه رو افزایش بدید و رپو مدل V500 Pro رو بخرید.
اون مدلهایی که گفتید رو تحقیق نکردم نمیتونم نظر بدم.

بله 8 ترا HDD...

برای بالاتر از ۲ ترابایت فقط از سری WD RED یا RED PLus انتخاب کنید. حتی اگر سری Blue بالاتر از دو ترابایت هم داشت ارزش خرید نداشت.
سری WD Black برای هیچ کاری ارزش خرید نداره دیگه.

مشکل بودجه ندارم. هر چیزی غیر از وسترن بلک چون واقعا گرونه. 8 ترا به بالا هرچی باشه. فقط سرعت برام مهمه چون خودم روی سیستم SSD دارم بد عادت شدم.
وسترن دیجیتال مدل الترا استار، قرمز پلاس و قرمز.
از سیگیت هم سری exos رو پیشنهاد میکنم.
برای سیگیت باید مدلی که به سیستم های شخصی بخوره رو خریداری کنید، که تا اونجایی که من میدونم تا حجم ۱۲ ترا مشکلی در این مورد نداره. ولی بازم بهتره که از فروشنده سوال کنید.

cpu های 12700
13400f
14400f با ایر کولینگ خنک مناسبه یا واتر کولینگ ؟
برای 12700 ایر کولینگ ag400 دیپ کول جوابه یا نه؟
واتر کولینگ دیپ کول le520 چطور؟

پردازنده 12700 که بهتره با واترکولر 240 یا بهتر 360 استفاده بشه، یا همون LE520.
اما 13400 و 14400 مصرف کمتری دارن و با یه ایرکولر معمولی هم حداکثر توانشون رو ارائه میکنن و همون AG400 براشون کافیه.

این جریان ممنوعیت ورود قطعات جدیه؟

جریانش این بود که اول بخشنامه دادن که امسال لپ تاپ زیاد وارد شده، دیگه ارز مبادله ای تخصیص پیدا نکنه و ارز آزاد بگیره فقط، ارزش افزوده ی بالایی هم از واردکننده میگیرن.
بار دوم هم لیست اقلام اصلی IT و سخت افزار رو هم در فهرست ممنوعه های واردات و ترخیص قرار داده بودن که علتش مشخص نبود:
1719610633534.png

مورد دوم احتمالا بزودی حل بشه، اما مورد اول مشخص نیست تکلیفش.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
    or