مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,415
آقا یه کارت دست دوم 6700xt xfx گرفتم مقدار متوسطی کویل واین داره. در کیس که بسته باشه هم مبتونم بشنوم. دما و پرفورمنس کارت عالیه، فن هاشم خیلی بی صدا و کم کارن. میرزه نگه اش دارم یا به خاطر کویل واین محسوس پسش بدم؟
آندرولتش کن صداش خیلی کم میشه
چند گرفتی؟

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,415
حدودا ۱۱
یه ۱۰ درصد اندرولت میکنم ولی صداش هنوز زیاده. بخصوص که من کیسم خیلی کم صدا هست و قشنگ حسش میکنم
ببین منم 6800xt دارم ولتاژشو از 1150 به 1030 پایین آوردم در صورتیکه حتی 1 درصد هم فریمم پایین نیومد اما صدای کویل حدودا 60 70 درصد کمتر شد
تنها این کارت نیست خیلی از کارتهای گرافیک کویل دارن بستگی به مقدارشه که کارتهای xfx یکم زیادتره
همین کارو بکن قیمتشو خوب خریدی

• Like
Reactions: U n i t e d

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
آقا یه کارت دست دوم 6700xt xfx گرفتم مقدار متوسطی کویل واین داره. در کیس که بسته باشه هم مبتونم بشنوم. دما و پرفورمنس کارت عالیه، فن هاشم خیلی بی صدا و کم کارن. میرزه نگه اش دارم یا به خاطر کویل واین محسوس پسش بدم؟

نظرم اینه که نگهش دارید، نویز ناشی از Coil Whine رو کارتهای رده بالا همگی دارن، فقط کم و زیاد داره و مخصوصا توی نرخ فریم بالا و گرافیک سنگین بیشتر هست.

peyman_mii

کاربر سایت
Dec 2, 2023
17
داداش این طبیعی هست اصلا روش حساس نشو کلا گرافیک های بالای 200 وات کویل وان دارن یکی خیلی کم که صداش شنیده نمیشه یکی زیاد تر

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,020
نام
احمد
منم 6800XT دارم کویل واین داره ولی بشدت کم، من 400 مگاهرتز گرافیک رو اوردم پایین 10 درصد کمتر فریم میگیرم ولی کویل واین از بین رفته ، دما رو 45 درجه ...
ولتاژ و کلاک گرافیک رو 10 درصد بیار پایین حل میشه.
من رفیقم 4080 اکبند خریده بازم داره....

• Like
Reactions: U n i t e d

peyman_mii

کاربر سایت
Dec 2, 2023
17

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
دوستان چرا مادربرد خوب برای am5 توی بازار گیر نمیاد ؟
فقط مدل های ایسوس هست که حتی مدل های متوسط هم مشکل دمای vrm دارن

چرا هست ولی خیلی کمتر از مادربردهای اینتل تنوع دارن.
ایسوز و هم تا جایی که کار کردم مشکل VRM یا مشکل دیگه ای با پردازنده های رده بالای AM5 نداره.

فرشید جان نظرت در مورد این چیه من review درست حسابی پیدا نکردم ازش

TUF Gaming VG27AQML1A​

از مدلی که پیشنهاد داده بودم جدیدتر هست و تقریبا حدود شش ماهه که وارد بازار شده، طبیعیه که بررسی های زیادی نداشته باشه. منم تجربه ای ازش ندارم.
از قرار پنل باکیفیتی داره که بعیده توی نمایش طیف رنگی یا زمان پاسخگویی مشکلی داشته باشه.

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
سلام دوستان
مانیتور 4K تو رنج قیمت 15 تا 20 میلیون چی مناسبه؟
و اینکه کارت گرافیک zotac 4060ti 8GB spider man ارزش خرید داره یا نه؟
ممنونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام دوستان
ممنونم

مانیتور گیمینگ خوب در محدوده 20 تومن رو فقط با رزولوشن 2K میشه خرید. و البته برای بازی یه کارت گرافیک قوی مثل 4080 و 4090 هم لازم داره.
مدلهای غیر گیمینگ 4K هم از حدود 30 تومن به بالا هستن.
zotac 4060ti 8GB هم بسته به رده بودجه و کاربری داره که ارزش خرید داشته باشه یا نه.

peyman_mii

کاربر سایت
Dec 2, 2023
17
سلام دوستان
ممنونم
مانیتور 4k معمولی مییتونی بگیری تا رنج قیمت 15
من جای شما باشم بخوام 4060 ti بگیرم یه 3080 تمیز دسه دو از سری های بالارده میگرفتم Rog-Msi Gaming x

• Like
Reactions: ali s

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,378
نام
Majid
سلام

من یه سی پی یو رایزن 1700 از سیستم قبلیم رو دستم مونده مادربرد نداره، میخواستم ببینم میشه جمع و جور کرد یه سیستم ساده فقط واسه کارای معمولی فتوشاپی اوکی کرد.

این مادربرد Biostar A320MH اوکی هست؟ چون قیمت خیلی پایینی داره و قرار نیست واسه گیم استفاده بشه امکاناتش مهم نیس واسم.

بقیه قطعات رو دارم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر