اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
Tom Warren میگه که اولین بازیهای پورت شده واسه کنسولهای دیگه Hifi Rush و Pentiment هستن.

Sea Of Thieves هم واسه آخر سال برنامه ریزی شده .
کاشکی شاهکار ردفال هم برای پلیستیشن پورت بکنن :D 70 دلار هم کم پولی نیست که ماکروسافت بیخیال شه حالا بگو با تخفیف بشه 40 دلار

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,539
کاشکی شاهکار ردفال هم برای پلیستیشن پورت بکنن :D 70 دلار هم کم پولی نیست که ماکروسافت بیخیال شه حالا بگو با تخفیف بشه 40 دلار
مایکرو گفته شاهکار ردفال رو براتون انحصاری نگه می داره :D

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
ماکرو سرعت دانلودو درست کرده

2024-02-13_20-36-26.jpg

از 40-80 مگابیت سابق رسونده به 380مگ در حالت بازی و 480 در حالت بدون بازی
________
راحتترین مثالشم گوشیها هستند که جای چندین دیوایس رو گرفتن....اینجا جاش نیست والا بحث اومدن معماری جدید هست که x86-s میگن و بحث (چیپلت)...ساده شدش میشه چیزی مثل سری m اپل...وقتی ارزون ترین چیپ بتونه خروجیش مثل کنسول باشه...و اینکه ویندوز داشته باشه...کسی دیگه کنسول نمیخره (با این شرط که قیمتها برابر باشن ویا خیلی نزدیک به هم). اون وقت کنسول در pc ادغام میشه
بعید میدونم ماکرو چنین کاری بکنه، اونموقع سرفیس به کی بده و از همه بدتر، یه pc بده جا کنسول، اینهمه چیتر و پایرت بازو چیکار کنه.
مک میتونه چون بازی و نرم افزارش از لحاظ وسعت بازار قابل قیاس نیست با ویندوز
کنسول بعدی ماکرو بازم با کرنل ویندوز میاد نه با خود ویندوز،صرفا ممکنه یکم بهش آزادی بیشتر بدن

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,602
نام
alireza
بعید میدونم ماکرو چنین کاری بکنه، اونموقع سرفیس به کی بده و از همه بدتر، یه pc بده جا کنسول، اینهمه چیتر و پایرت بازو چیکار کنه.
مک میتونه چون بازی و نرم افزارش از لحاظ وسعت بازار قابل قیاس نیست با ویندوز
کنسول بعدی ماکرو بازم با کرنل ویندوز میاد نه با خود ویندوز،صرفا ممکنه یکم بهش آزادی بیشتر بدن

درمورد برند سرفیس: قرار نیست سرفیس بیاد جای کنسول رو بگیره...مثل خود سرفیس که قرار نیست جاای محصولات دیگر برندها (دل و hp و msi و غیره) رو بگیره....
عرض کردم که تراشه ها پیشرفت میکنن و هم ارزون میشن..مثلا سری جدید amd رو نگاه کنید ۸۷۰۰g رو عرضه کرده. به نظر میاد که حداقل رو کاغذ قوی تر از سری s باشه (اما تو تستهای واقعی رو نمیدونم)...منظورم هم همینه اومدن apu ها داستان رو عوض میکنن...پس من گیمر کاری ندارم که کنسول ها چی هستند میرم apu های نزدیک/بهتر رو میخرم و به کنسول نیازی ندارم (بازم تکرار میکنم به شرط قیمت نزدیک)...کاریهم به مارکت کنسول ندارم..چون یه pcارزون میخوام+ حداقل خروجی این pc برابر با کنسولها باشه، پس دیگه سمت کنسول نمیرم...بازار کنسولها خود به خود کوچیکتر میشه

بله کنسول بعدی عرضه خواد شد و احتمالا با کرنل ۱۲...که گفته شده ۱۲ بالاخره میتونه برای سخت افزارهای مختلف هم عرضه بشه و کارایی متناسب با اون سخت افزار رو داشته باشه

آخرین ویرایش:

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
ممنون از همه دوستان که بحث رو پرحرارت دنبال میکنند. بنظرم اینجا بحث خیلی منطقی و درست حسابی پیش میره(البته همه پست ها رو نخوندم) تا توییتر و جاهای دیگه و از این جهت واقعا دمتون گرم.
یه مشکلی که وجود داره این توهم توطئه هست. اینکه ای الان مایکرو بره مثلا سونی هم دیگه بازی خوب نمیسازه، یا مایکرو همه رو گذاشته سرکار، یا مایکرو با اینکارش میخواد یه کار پلید کنه و سونی رو مخفیانه نابود کنه و... یه دونه استدلال درست حسابی پشتش نیست.

درباره این تصمیم گیری هم من فکر میکنم بعد نهایی شدن خرید اکتی بوده. اگه ماقبل اون بود که اصلا این همه روند خرید طول نمیکشید. همه اسناد و مدارک رو هم همه شون در اختیار داشتند و چیزی نبوده که مایکرو قایم کرده باشه. بنابراین این تصمیمی که قراره فردا درباره اش گفته بشه که احتمال خیلی زیاد طبق شایعات هم درسته من فکر میکنم بعد نهایی شدن خرید اکتی صحبتش شده و دیگه به مرحله اجرایی رسیده.

اگه تغییر منفی تو گیم پس داده بشه واقعا دیگه مفت هم نمیارزه. بهتره که حداقل کلاد رو از گیم پس جدا کنند و اشتراک دیگه ای در نظر بگیرن براش. وگرنه که بهترین ارزش گیم پس داشتن بازیهای دی وان فرست پارتی و بقیه مثل پرسونا و lies of p و jusant و... که این اواخر اومدن هست.

درباره CoD هم که دی وان میاد یا نه، از قبل هم گفتم امسال که خیلی بعیده چون یادمه اگه اشتباه نکنم اشاره کردن که تا ۲۰۲۵ ممکن نیست.
اینم جالبه که میگن CoD کلا قرار نیست به گیم پس اضافه بشه که احتمالش هست با این وضعیتی که از شایعات میشه برداشت کرد.

ولی واقعا هنر عجیبی میخواد که درست تو موقعی که میتونی بازیهای متنوع و خوبی برای سال اماده کرده باشی و بتونی روی همینا تبلیغ کنی، بیوفتی تو حاشیه. یعنی دقیقا سالی که میتونستی با عرضه بازیهای خوب و با کیفیت تغییرات مثبت بهتری رو ببینی، با حواشی خرابش کنی.
20231106_141458.jpg

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
درمورد برند سرفیس: قرار نیست سرفیس بیاد جای کنسول رو بگیره...مثل خود سرفیس که قرار نیست جاای محصولات دیگر برندها (دل و hp و msi و غیره) رو بگیره....
عرض کردم که تراشه ها پیشرفت میکنن و هم ارزون میشن..مثلا سری جدید amd رو نگاه کنید ۸۷۰۰g رو عرضه کرده. به نظر میاد که حداقل رو کاغذ قوی تر از سری s باشه (اما تو تستهای واقعی رو نمیدونم)...منظورم هم همینه اومدن apu ها داستان رو عوض میکنن...پس من گیمر کاری ندارم که کنسول ها چی هستند میرم apu های نزدیک/بهتر رو میخرم و به کنسول نیازی ندارم (بازم تکرار میکنم به شرط قیمت نزدیک)...کاریهم به مارکت کنسول ندارم..چون یه pcارزون میخوام+ حداقل خروجی این pc برابر با کنسولها باشه، پس دیگه سمت کنسول نمیرم...بازار کنسولها خود به خود کوچیکتر میشه

بله کنسول بعدی عرضه خواد شد و احتمالا با کرنل ۱۲...که گفته شده ۱۲ بالاخره میتونه برای سخت افزارهای مختلف هم عرضه بشه و کارایی متناسب با اون سخت افزار رو داشته باشه
اونجا بحث شد در مورد عرضه pc وار کنسول بعدی که من اینو گفتم.
چون بحث 8700g اومد چند تا نکته هست، یکی اینکه خود این apu هست 330 دلار که باید رم ddr5 بزنی کنارش و سایر هزینه هااز پاور و ... رو بزاری تا یه pc جمع کنی.
این تستتشه تو 1080 مدیوم سایبر.

134572.png

تو بحث دسته دوم، میتونی یه pc مقرون بصرفه ببندی ولی تو بازار نو، pc از یکطرف گرونتره و از جنبه دوم، چون سیستمهای متفاوت داری، برای سازنده تنبل عیب بزرگیه
بنظرم pc بازار کنسول رو کوچیک نکنه، چون گرونتر میشه و از لحاظ ابعاد هم بزرگتره.
کلود میتونه کنسولو کوچیک کنه، چون ارزونتر محسوب میشه بنحوی و در وهله دوم قابل حملتره. با موبایلم قابل بازیه، فقط نیاز به ساختن پایه و بیس داره.

در مورد toys for bob این مطلب اومده

2024-02-14_14-28-24.jpg 2024-02-14_28-14-11.jpg

مثل اینکه 86 نفر بوده و بقیه قراردادی بودن و شدن الان 50 نفر
دارن رو پروژه هاشون کار میکنن. استودیو اجاره ای بوده و بزرگ بوده برا این جمعیت
میگه خود کارمندا خواستن دورکار بشن، اونی هم که گفته 86 تا بودن از کارمندای سابقن.
_____
یه ایرانی هم رفته کوالیشن، قراردادیه
https://www.linkedin.com/in/hamid-ahmadzai/
تو تست نرم افزار
درباره این تصمیم گیری هم من فکر میکنم بعد نهایی شدن خرید اکتی بوده. اگه ماقبل اون بود که اصلا این همه روند خرید طول نمیکشید. همه اسناد و مدارک رو هم همه شون در اختیار داشتند و چیزی نبوده که مایکرو قایم کرده باشه. بنابراین این تصمیمی که قراره فردا درباره اش گفته بشه که احتمال خیلی زیاد طبق شایعات هم درسته من فکر میکنم بعد نهایی شدن خرید اکتی صحبتش شده و دیگه به مرحله اجرایی رسیده.
این تیتره
Microsoft prepares to take Xbox everywhere
این مطلبه
Weeks of rumors suggest that Hi-Fi Rush, Sea of Thieves, and even Bethesda titles like Starfield and Indiana Jones could appear on non-Xbox platforms.
کسی که خودش ایندیانا رو زده میاد، میگه ممکنه بیاد. خودش به شایعه خودش باور نداره.
در مورد پنتیمنت و های فای و ... که اصلا اهمیتی نداشته، عرضه. اگه به اینا بود که ماکرو الان آیپی ای به نام ماینکرفتو مولتی میزنه.
اینها قابلیت ایجاد تغییر تو بازی نداشتن و سایرین هم خود لیکرهاشون نه گراب و نه وارن گردن نگرفتن وقتی هندرسون اومد سراغشون. حتی تو مطلبی هم که تو سایتش نوشته، وارن شایعه خودش رو قطعی نکرده. به زبان ساده، به نظر میاد ماکرو میخواد 3-4 عنوانشو بده های فای راش، پنتیمنت، sot خودم میگم گراندد و فلایت سیمولاتور.
ادامه اش فردا مشخص میشه تا حدی که گیمپس رو میخواد تغییر بده یا برنامه به فاز دوم و سوم و چهارم میره یا نه.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
940
نام
Ahmad
این استند های جدید کنترلر های Xbox با طرح Dune واقعا جذابه. پایه اش روی یک ماکت با طرح شن معلقه! :D

View attachment 328351
View attachment 328352
شاید مسخرم کنن بعضی ها.ولی با این هولدر کنترلر خیلی حال کردم(تولید Cable Guy). چیز غیر ضروری هست.ولی پول دادم خریدم دیگه :D

Bat.jpg
پ . ن:
تریلر لانچ Tomb Raider I–III Remastered
View attachment Tomb Raider I-III Remastered - Launch Trailer.mp4

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
شاید مسخرم کنن بعضی ها.ولی با این هولدر کنترلر خیلی حال کردم(تولید Cable Guy). چیز غیر ضروری هست.ولی پول دادم خریدم دیگه :D

View attachment 328426
پ . ن:
تریلر لانچ Tomb Raider I–III Remastered
View attachment 328428
چه خوبه😍
چند و از کجا خریدی؟
اشتراک بزارید خوبی هارو که کارما شامل حال شما شود 🙂

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر