سازنده
Capcom
تاریخ انتشار
May 2021
ناشر
Capcom
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
Blinking_warning.gif

صحبت در مورد هرگونه لیک داستانی در این تاپیک ممنوع میباشد در صورت رعایت نکردن برخورد میشه

146766

سازنده: Capcom
ناشر: Capcom
سبک: First-Person Survival Horror
پلتفورم ها: PS5, PS4, XSX, XBOXONE, PC
تاریخ انتشار: 7 می 2021 (17 اردیبهشت 1400)

اطلاعاتی که تا بحال منتشر شده:

• وقایع بازی چندین سال بعد از RE7 رخ میدهد.
  • ایتن و میا وینترز بعد پشت سر گذاشتن حوادث هولناک RE7 و نجات یافتن از عمارت بیکرها، به ارامی و خوشحالی در گوشه ای به زندگی خود ادامه میدهند.
  • در این حین کریس ردفیلد چهره نام اشنای سری با حاظر شدن در محل زندگی وینترزها و انجام عملی غیرمنتظره دوباره مسیر زندگی ایتن را تغییر و او را در معرض زنجیره ای از حوادث قرار میدهد.
  • ایتن به دنبال یافتن پاسخی برای علت این حادثه و عمل کریس، سر از دهکده ای اسرار امیز در میاورد.
  • ایتن باید در محیط سرد و تاریک و پوشیده از برف دهکده با موجودات ناشناخته ای روبرو شود.
  • بازی بر خلاف RE7 تمرکز بیشتری روی مبارزه و جست و جو در محیط دارد.
  • بازی فاقد هرگونه لودینگی خواهد بود.
  • سیستم اینوتوری بازی مشابه RE4 (تتریس) خواهد بود.
نحوه اجرای بازی بر روی پلتفرم های مختلف:

RE Village.jpg

تصاویر:

ویدئوها:

Last edited by a moderator:

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,881
نام
حسين
بازی تموم شد.

به طور کلی بسیار لذت بردم اما؛

برای من castle dimitreacu و Beneviento House با اختلاف بهترین لوکیشن بازی بودن و واقعا لذت بردم از لحظه لحظه اون مراحل. باقی لوکیشن ها پایین تر از این دوتا قرار می‌گیرن.

خدا پدر کپکام رو بیامرزه به خاطر Re Engine. واقعا عالی درومده همه چیز و تعجب میکنم عده‌ای به گرافیک بازی‌ گیر میدن!

تنها نقطه ضعف بازی برای من به شدت اکشن شدن یه سری جاهای بازی بود که واقعا توی یه مرحله خاص حس کردم دارم ولفنشتاین بازی ‌میکنم نه رزیدنت اویل!

نمره من به بازی ۸/۱۰

توی این ۴ نسخه آخری که کپکام از این فرانچایز تولید کرد میتونم اینطوری رتبه بندی کنم لذتی که از بازیاش بردم، با ذکر این نکته که هر چهار نسخه تجربه لذت بخشی بودن برای من :D

رزیدنت اویل ۲> رزیدنت اویل ۷ > رزیدنت اویل ویلیج > رزیدنت اویل ۳

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
خب من هم نظرمو بگم، حدود 5 ساعت بازی کردم(تو بخش سیو نوشته) و از دوستان که پرسیدم گفتن رسیدم به یک سوم انتهایی بازی. قبل از شروع بازی با خوندن نظر بچه‌ها یک مقدار ناامید شدم و انتظارمو اوردم پایین ولی وقتی استارت زدم حقیقتا از همه نظر فراتر از انتظاراتم بوده و کاملا راضی بودم تا اینجا. گرافیک بازی روی ps4 عالیه و به شدت خوب فریم میده. لول دیزاین واقعا حرف نداره و هر بخش بازی یه حس و حال متفاوت داره و روی چیزای خیلی ریز هم تمرکز شده. باسها یکی درمیون مبارزه باهاشون جذاب کار شده. داستان رو فعلا نظری نمیدم. دوک و خرید و فروش و اپگرید به معنای واقعی کلمه عالین و حقیقتا بعد از معرفی هر نسخه جدید منتظر بودم که المان خرید و فروش و کشف چیزای قیمتی برگرده و اینجا برگشته. معماها شاید ساده باشن ولی خیلی خوب کار شدن و بعد از حل کردنشون واقعا حس خوبی میدن به آدم. ترسناک هم هست و یک بخش بازی ترسش یک مقدار روانی میشه که wow
امیدوارم تا اخر بازی ناامیدم نکنه. :x

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
اتفاقا لیک هایی که من تو Resetera خونده بودم و دوتا اسکرین شاتی هم که تو ذهنم مونده بود داخل بازی بود (یکیش مربوط به دختر ایتن و میا تو قبرستون بود و یکی دیگش هم مربوط به باس lady dimitrescu کاملا درست بود.)
اسپویل داستان رو راستش زیاد یادم نیست ولی اینکه اونی که اول بازی کریس میکشه میا نیست و میرانداس رو کاملا یادمه که تو لیک ها بود.
اینم که میراندا قلب ایتن رو درمیاره از بدنش بعد بازی سوییچ میشه رو کریس بعد ایتن دوباره به خاطر اون داستان مولد زنده میشه و ... کاملا تو لیک ها خونده بود.

این ها لیک های چند ماه پیشه که گفتم کامل درست بوده.
منظورم از لیک های غلط لیک های قبل و اوایل معرفیه.
از شخصیت منفی اصلی که Alex R نام داره تا برگشت دوباره البرت وسکر، قابل بازی بودن شخصیت اون زنه داخل روستا که اول بازی میمیره :D
و ...

• Like
Reactions: NightKing

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,147
خب بازی رو برای اولین بار تموم کردم. یکمی بیشتر از ۱۶ ساعت طول کشید اما میدونم مسلما زمان بیشتری رو صرف بازی کردم :D.

ct.png

به طور کلی تجربه خیلی لذت بخشی بود و بازی راحت جز top 5 سری برای من هست. بنظرم بازی از برخی جهات نسبت به RE7 خیلی بهتر بود و پیشرفت خیلی خوبی داشت. یکی از اونها گان پلی و شوتینگ بود. احتمالا بخاطر تنوع بیشتر اسلحه ها و قابلیت اپگرید و همینطور تنوع دشمن ها هست، اما برای من شخصا استفاده از اسلحه و شوتینگ نسبت به RE7 احساس خیلی بهتری داشت و بازی از این نظر بشدت فان بود. البته RE7 تمرکز خیلی بیشتری روی ترس داشت و کم قدرت بودن کاراکتر و احساس درماندگی بیشتر طبیعی بود. توی RE8 با بیشتر شدن اکشن اون پیشرفت گیم پلی و گان پلی و بیشتر شدن اسلحه ها ضروری بود و بنظرم به بهترین نحو اجرا شده بود.

یکی دیگه از مواردی که بنظرم بازی بهتر شده بود، جستجو و کاوش توی محیط و لول دیزاین بود. مخصوصا دهکده از این نظر عالی طراحی شده. پیدا و باز کردن لوکیشن هایی که قبلا بسته بودند و پیدا کردن ایتم ها و جواهرات مخفی خیلی فان بود. تنوع جواهرات هم خوب بود هر چند بنظرم تنوع جواهراتی که با هم ترکیب میشدند میتونست بهتر باشه.

اتمسفر، داستان و باس فایت ها همگی عالی بودند. تنها چیزی که در‌ مورد باس های اصلی بازی شاید ناامید کننده بود و قبلا هم بهش اشاره کردم بحث شخصیت پردازی بود که در جریان بازی خیلی روش مانور داده نشده بود و بیشتر از طریق فایل ها بود. مخصوصا دونا بنوینتو که بنظرم با اختلاف اندریت ترین ویلن بازی بود و بهترین و ترسناک ترین اتمسفر بازی مربوط به همین بخش بود. با این وجود بنظرم هایزنبرگ نسبت به بقیه شخصیت و دیالوگ های جالبتری داشت. کارخونه هم بنظرم لوکیشن جالبی بود و اونقدر ها هم که بعضی ها میگن از نظر پیسینگ و دیزاین بد نیست. با دشمن های متفاوت و خاصی که داشت که از کارهای فرانکشتین الهام گرفته شده بود، نسبت به بقیه لوکیشن ها تنوع بهتری از این بابت داشت.

فقط یه چیزی که برای من بشدت ناامید کننده بود و قبل از ریلیز امید داشتم اتفاق بیافته.

اینکه اخر نتونستیم چهره ایتن رو‌ حتی توی کات سین پایانی ببینیم واقعا ناامید کننده بود. چون کلا کات سین پایانی به اون شکلی که سعی کردند چهره ایتن رو نشون ندن و صحنه مدام کات میخورد، خیلی عجیب و در عین حال خنده دار شده بود. از اونجا که توی مصاحبه ها روی شخصیت پردازی بهتر ایتن تاکید کرده بودند، واقعا امید داشتم این کار رو بکنند، چون بنظرم به بهتر دیده شدن شخصیت و ارتباط بهتر بازیکن با کرکتر کمک میکرد.

در کل امیدوارم دلیل خوبی برای اینکارشون داشته باشند چون حتی توی مدل ویوور بازی چهره ایتن رو تاریک کردند. هرچند یجورایی به لطف modder ها میشه چهرشو دید :D

34db590.png

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
فقط یه چیزی که برای من بشدت ناامید کننده بود و قبل از ریلیز امید داشتم اتفاق بیافته.

اینکه اخر نتونستیم چهره ایتن رو‌ حتی توی کات سین پایانی ببینیم واقعا ناامید کننده بود. چون کلا کات سین پایانی به اون شکلی که سعی کردند چهره ایتن رو نشون ندن و صحنه مدام کات میخورد، خیلی عجیب و در عین حال خنده دار شده بود. از اونجا که توی مصاحبه ها روی شخصیت پردازی بهتر ایتن تاکید کرده بودند، واقعا امید داشتم این کار رو بکنند، چون بنظرم به بهتر دیده شدن شخصیت و ارتباط بهتر بازیکن با کرکتر کمک میکرد.

در کل امیدوارم دلیل خوبی برای اینکارشون داشته باشند چون حتی توی مدل ویوور بازی چهره ایتن رو تاریک کردند. هرچند یجورایی به لطف modder ها میشه چهرشو دید :D

View attachment 205733
واقعا این حرکت کپکام خیلی عجیب بود . امیدوارم یـ دلیل خیلی خوب واسه این کار داشته باشن وگرنه خیلی راحت با نشون ندادن صورت ایتن نصف بار احساسی اون صحنه رو به نظرم کشتن . خلاصه فرصت خیلی خوبی رو از دست دادن . فکرش رو بکن یـ بازی کامل چهرش رو نشون ندادن این نسخه تا جایی که جا داشت اون حس درموندگی اوایل بازی و در ادامه رشد کردنش رو روایت کردن تهش با نشون دادن صورتش برا اولین بار کلی میتونستن کلایمکس نهایی و اختتامیش رو خفن تر بکنن !!! هرجور فکر میکنم این حرکت کپکام تو کتم نمیره :|

جالبیه کار کپکام اونجاست که از صد کیلومتری با کلی زوم و ماد میتونی تو قسمت Post Credit ببینی که از مدل بدبختش استفاده کردن LOL اونم بدون ـه هیچ جانگولک بازیی یعنی مدلش به عنوان Place Holder قیافه داره خودش تو بازی قیافش پنهانه :))

آخرین ویرایش:

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,147
این ها لیک های چند ماه پیشه که گفتم کامل درست بوده.
منظورم از لیک های غلط لیک های قبل و اوایل معرفیه.
از شخصیت منفی اصلی که Alex R نام داره تا برگشت دوباره البرت وسکر، قابل بازی بودن شخصیت اون زنه داخل روستا که اول بازی میمیره :D
و ...
اون قابل بازی بودن النا درست بوده. توی پست قبلی هم گفتم‌ چند تا صحنه تو تریلر معرفی بازی هست که اصلا توی بازی نهایی وجود نداره. مثل این صحنه که النا فانوس بدست داره و ظاهرا داره دنبال چیزی میگرده.

Screenshot_۲۰۲۱۰۵۱۰_۲۲۵۰۴۴.jpg

اینطور که پیداست اون بخش مربوط به دهکده دچار تغییرات بزرگی شده و بعضی از اون روستایی ها مثل النا اسکرین تایم بیشتری داشتند.

واقعا این حرکت کپکام خیلی عجیب بود . امیدوارم یـ دلیل خیلی خوب واسه این کار داشته باشن وگرنه خیلی راحت با نشون ندادن صورت ایتن نصف بار احساسی اون صحنه رو به نظرم کشتن . خلاصه فرصت خیلی خوبی رو از دست دادن . فکرش رو بکن یـ بازی کامل چهرش رو نشون ندادن این نسخه تا جایی که جا داشت اون حس درموندگی اوایل بازی و در ادامه رشد کردنش رو روایت کردن تهش با نشون دادن صورتش برا اولین بار کلی میتونستن کلایمکس نهایی و اختتامیش رو خفن تر بکنن !!! هرجور فکر میکنم این حرکت کپکام تو کتم نمیره :|

جالبیه کار کپکام اونجاست که از صد کیلومتری با کلی زوم و ماد میتونی تو قسمت Post Credit ببینی که از مدل بدبختش استفاده کردن LOL اونم بدون ـه هیچ جانگولک بازیی یعنی مدلش به عنوان Place Holder قیافه داره خودش تو بازی قیافش پنهانه :))

اره من هم دقیقا همین احساس رو داشتنم. هنوز هم باورم نمیشه چهره اش اصلا نشون ندادند.:|

تو حالت ایده ال امیدوار بودم چهره ایتن رو حداقل تو بعضی از کات سین ها مثل کات سین ابتدایی از نمای سوم شخص نشون بدن، اما اینکارو که نکردن هیچ حتی توی کات سین اخر هم دست از این تصمیم احمقانه برنداشتند. کات سین پایانی همونطور که گفتی با توجه به فداکاری ایتن و بار احساسی که داشت بهترین فرصت برای رونمایی چهره بود و میتونست خیلی بهتر از این بشه اما باز با اون کات های احمقانه و پنهان کردن چهره زدن خرابش کردند.

در مورد صحنه بعد از کریدت هم میدونم. بعضی از فن ها فرضیه های مثل روح ایتن یا زنده بودنش بعد از این همه سال رو میدن lol اما اره احتمالا فقط یه پلیس هولدر یا مدل ساده از اون صحنه پایانی هست :D
maxresdefault.jpg

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
616
اون قابل بازی بودن النا درست بوده. توی پست قبلی هم گفتم‌ چند تا صحنه تو تریلر معرفی بازی هست که اصلا توی بازی نهایی وجود نداره. مثل این صحنه که النا فانوس بدست داره و ظاهرا داره دنبال چیزی میگرده.

View attachment 205764

اینطور که پیداست اون بخش مربوط به دهکده دچار تغییرات بزرگی شده و بعضی از اون روستایی ها مثل النا اسکرین تایم بیشتری داشتند.

من خودم هنوز بازی نکردم ولی دیدم که خیلی ها انتظار داشتن elena نقش پررنگی در داستان داشته باشه حتی یکسری تئوری هایی مبنی بر زنده بودنش میدن شاید کپکام بعدا مثل end of the zoe براش dlc بده و اون صحنه های مربوط به تریلر را توجیه کنه . با وجود حضور کمش کم طرفدار پیدا نکرده

• Like
Reactions: kamyy

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد
منم تموم کردم. در کل خیلی خیلی خوب بود فقط با لوکیشنی که میریم دنبال هایزنبرگ مشکل داشتم و به نظرم کش دادنش. حداقل نصفش برام غیر قابل تحمل و خسته کننده شده بود. بخوام رتبه بندی کنم برای من خونه‌ی Beneviento اول بود بعدش کسل و دهکده! این ۳تا واقعا عالی بودن فقط ای کاش برای برای Donna و Angie هم اندازه هایزنبرگ وقت میذاشتن شخصیت پردازی میکردن. خیلی پتانسیل خوبی داشتن. کرکتر Moreau هم دوس داشتم. خیلی بیچاره و بامزه بود :D حقیقتش با بخش آخر بازی و قبل ازون باس فایت هایزنبرگ مشکل نداشتم. اینقدر اکشنش خوب دراومده بود و شوتینگ بازی عالی بود که خیلی کیف میداد :D این وسط هپتیک فیدبکم خیلی خیلی بهتر کرده بود تجربه رو. البته اون بخش آخرش هرچی جلوتر رفتیم دیگه خیلی شورش دراومد به نظرم :D یعنی هرچقدر هم که اوکی باشی بازم ممکنه برات عجیب بشن در ادامه. این باس‌های بازی تو حالت اول شخص یه جاهایی واقعا عجیب غریب میشه! وقتی هی باید پشتتو بکنی به باس و فرار کنی و جا خالی و نمیتونی ببینیش خیلی جالب نی! این جریان مخصوصا تو باس آخر خیلی بولد بود و اذیت کرد. گرافیک بازی خیلی خوب بود و به لطف ۶۰فریم خوبش، به شدت رَوون و لذتبخش بود. صداگذاری عالی بود مخصوصا توی Beneviento. تنوع سلاحا خوب بود و هرکدوم حس و حال خودشونو داشتن. سیستم آپگریدش خیلی خوب بود و همینطور گشتو گذار و لوت کردن و پیدا کردن گنجا. اینونتوری بازی عالی بود مخصوصا اینکه شبیه به RE4 بود خیلی دوسش داشتم. پلی تایمم رو نزدیکای ۱۱ساعت نشون داد. همه چی رو جمع کردم و هرچی فرعیم بود زدم شتک کردم. تجربه خیلی خوبی بود. به نظرم کوتاه نبود بازی و اگه میخواستن ازین طولانی‌ترش کنن اصلا جالب نمیشد اوضاع.

داستان ایتن هم جالب بود. جایی که اولین باهاش حرف میزنه و میگه چی به چیه بنده خدا نابود شد :D اینکه صورتشو نشون ندادن خیلی عجیب بود ولی امیدوارم یه ربطی به برنامه‌ی آیندشون برای ادامش داشته باشه. الیته رو حساب همین نشون ندادن صورتش میشه از زنده بودنش تعجب نکرد تو نسخه بعدی :D نشون بدید بنده خدارو ببینیم چه شکلیه این موجود بیچاره و فلک زده. اینجام دوباره بگم اوایل بخش کریس خیلی خوب بود ولی هرچی جلوتر رفتیم دیگه اون ذوق و شوق از بین رفت مخصوصا اینکه دوبار مجبورمون میکنه ازون لیزر استفاده کنیم تا بچه‌ها کمک کنن! بار اول اوکی ولی بار دوم زیادی بود. مبارزه با هایزنبرگ خیلی چسبید البته تا قبل اینکه پیاده شیم. این وسط کریس رو میتونستن بهتر دربیارن مخصوصا دیالوگاش و اکتینگش. یه جاهایی خیلی مصنوعی بود و تو ذوق میزد! طراحی میراندا خیلی خوب بود ولی مبارزه باهاش رو خیلی دوس نداشتم! در مورد Moreau هم جایی که دنبال حل کردن پازلیم و هی تو آب جفتک میندازه سرصدا میکنه واقعا تو مخ بود اما مبارزه باهاش رو دوس داشتم. خوب طراحیش کرده بودن

موفق باشیم

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
بازی روی village of shadows تمام کردم واقعا عالی بود قشنگ حالش داد چلنجی بود برای خودش. :D

اشتباه من انجام ندین بازی چیت تمام تیر داره نیازی نیست پدر خودتون در بیارین من تا باس آخر میراندا که گیر کردم و چند دست مردم به خاطر اینکه فقط سه تا First aid داشتم نمیخواستم بخرم از دوک رفتم یویتوب که ببینم دقیق ریتم باس چی بوده که من اشتباه میکنم میمیرم دیدم ملت همه تمام تیر هستن سرچ زدم دیدم چیت تیر داره بازی و من بی خودی پدر خودم تا اینجا در آورده بودم . :|

شانسی که اورده بودم قبلا M1851 کاملش کرده بودم باس به راحتی در کمتر از 5 دقیقه زدم . :D به همگی M1851 پیشنهاد میکنم .

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
دوستان خواهشا جواب بديد اونايى كه بازى كرديد .. الان من اولاشم رسيدم به همونجايى كه توى دمو بود حالا بعضى خونه ها هستن لاك پيك ميخان و قرمزن ميشه اونارو بعدن برگردم و بازشون كنم ؟ چون هيچى ندارم ميترسم برم توى قلعه و بعدش نشه برگردم
می تونی برگردی و همه رو کامل بگردی . خیالت راحت

• Like
Reactions: noorihamid99

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر