PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
@Kiami

ولی باور کن این اصلا دلیل بر این نمیشه که با داستان و کیفیتش زاویه پیدا کنیم ! چون اصلا بحث خوب و بد مطرح نیست ...
من بالای 3 هزار ساعت با تو بحث کردم ولی هیچوقت واسه یه بارم شده حرفامو به دقت گوش نکردی نیما :D من کی و کجا با داستان و کیفیتش زاویه پیدا کردم ؟ گفتم همین داستان همینقدر تاریک و تیره رو دوست دارم کاملا و از کلیتش دفاع میکنم . ولی با شخصیت پردازی abby مشکل دارم و نمیتونم باهاش کنار بیام . واقعا اینقدر سخت و پیچیده است این مسئله که تو حاضر باشی قبولش نکنی ولی به کوه و کمر و بیابون بزنی ؟ :D حتما باید از شخصیت پردازی abby و بازی کردن باهاش لذت ببرم و حق مشکل داشتن با چنین شخصیتی رو ندارم ؟ :D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
من بالای 3 هزار ساعت با تو بحث کردم ولی هیچوقت واسه یه بارم شده حرفامو به دقت گوش نکردی نیما :D من کی و کجا با داستان و کیفیتش زاویه پیدا کردم ؟ گفتم همین داستان همینقدر تاریک و تیره رو دوست دارم کاملا و از کلیتش دفاع میکنم . ولی با شخصیت پردازی abby مشکل دارم و نمیتونم باهاش کنار بیام . واقعا اینقدر سخت و پیچیده است این مسئله که تو حاضر باشی قبولش نکنی ولی به کوه و کمر و بیابون بزنی ؟ :D حتما باید از شخصیت پردازی abby و بازی کردن باهاش لذت ببرم و حق مشکل داشتن با چنین شخصیتی رو ندارم ؟ :D
نه ، نباید لذت ببری ، میتونی از ابی بدت بیاد ولی اینکه میگی ابی از زیر بُته درومده و انتقام از جوئل برات قانع کننده نبوده و باید دلیل محکم تری برای انتقام داشت ... خیلی غیرمنطقیه :D
اون نیمه ی دوم بازی هم که ابی رو کنترل میکنیم خب از ملزومات پیش برد داستان هست و بدون اون اصلا این بازی شکل نمیگرفت .

the last of us part 2 secret ending ! :D

10/10 ... Masterpiece
Written by Dostoevsky :D

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
نه ، نباید لذت ببری ، میتونی از ابی بدت بیاد ولی اینکه میگی ابی از زیر بُته درومده و انتقام از جوئل برات قانع کننده نبوده و باید دلیل محکم تری برای انتقام داشت ... خیلی غیرمنطقیه :D
اون نیمه ی دوم بازی هم که ابی رو کنترل میکنیم خب از ملزومات پیش برد داستان هست و بدون اون اصلا این بازی شکل نمیگرفت .
چرا غیر منطقی واقعا ؟ وقتی من برداشتم از داستان نسخه اول با تو فرق داره و نیمتونم حق بدم به abby و باباش و قانع نمیشم از این علت انتقام ؟ تو اصرار داری باباشو کشتن ولی نمیگی باباش داشته یکی دیگرو بدون اجازه میکشته . ابی هم میدونسته اینو و خودش از باباش سوال میکنه و باباش براش جوابی نداره . بُته رو که من بیرون از اینجا گفتم بهت :Dو قبلش کلی توضیح دادم بهت :Dالان فقط اسم بته رو میاری باید همه اون توضیحاتم دوباره بدم :D ولی خلاصه وارشو همینجا کامنت کردم . میشد پدر abby یه شخصیت سفید باشه که جول اونو میکشه تا بتونم حسابی به انتقام abby حق بدم و باهاش همزادپنداری کنم . داستانی که خود نیل دراکمن قرار بوده بنویسه و فلش بک بزنه به یه کار خطا و اشتباهی که جول تو زمان جوونیش انجام میده . این داستان خیلی بهتر از اب در میومد چرا ؟ چون فلش بک به اتفاقاتی میشد که فن بیس بازی و مخاطب ها ازش اطلاعی نداشتن و اونو به عنوان یه کار خطا و بد تلقی میکردن که تاوانش مجازات هست . در نتیجه تمامی فن ها با abby احساس همزادپنداری میکردن و اینقدر باهاش زاویه پیدا نمیکردن . ولی رفتن سراغ اتفاقات داستان نسخه 1 و پیدا شدن یه شخصیت که دختر یه npc تو نسخه اول هست ! اینطوری هم tlou یک پکیج دست نخورده و پر احساس باقی میموند . هم نسخه دوم میشد یه ساختار شکنی اذیت کننده و منطقی از نظر سلیقه شخصی من و خیلی های دیگه !

• Like
Reactions: shayan7

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
یک فن چغر:
"من واقعا تو خلوت خودم برای این شخصیت که رسما از ناکجاآباد شماره اول ظاهر شده و نصف بازی‌م باهاشم تره هم حاضر نیستم خرد کنم! وای که چقد ساختار شکن!"

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
یه نکته دیگه :

تمام مدت بازی با ابی هیچ سگی رو نکشتیم در صورتی که هم رتلرها هم ولف ها سگ داشتن. چرا باید با الی چپ و راست سگ کشی راه بندازیم ولی ابی حتی یه سگ هم توی بازی نکشه؟ مطمئنا دلیلی داره. به نظرتون هدف از این تصمیم توی بازی چی بوده؟

character assassination

• Smile
Reactions: Kiami

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
اینهمه به abby گیر دادم :Dیه ویدیو fanmade بذارم از هنر نیل دراکمن در به تصویر کشیدن چنین رابطه عمیق و پردردی تو فلش بک ها که اشک هر مخاطبی رو سرازیر میکنه قطعا! فوق العاده است ویدیو زیر :

View attachment WhatsApp Video 2020-07-09 at 17.17.09.mp4

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی
تو دستور بدی من abby رو کاملا میپذیرم که هیچ رو جولم تف میکنم :D

p.s : واقعا سلیقه است و برداشت های متفاوت ، یه ذره فن مید بذارم واسه داغداران این مرد رنج دوران دیده :D
View attachment 152806
من چند تا از نظرات شما رو که خوندم به نظرم خیلی صفر و یکی به بازی نگاه کردی , یه طوری که انگار میگی یا abby یا joel . کنار اومدی ؟ پس abby خوبه برات و خوب کردن joel رو کشتن !
الان هنوزم از نظر خیلی ها مثل خودم joel دوست داشتنی تر از abby و حتی ellie هست , یه روز گریه کردم بعد از اون سکانس رو اعصاب :D موضوع هم این نیست که حق دادیم به abby و گفتیم وای آخر لست 1 چه کار بدی کردیما ! نه هنوزم میگم کار خوبی کردیم و خیلی هم حال داد , خیلی هم حال داد . چون اتفاقاتی که ما دوست داشتیم رخ داد , قرار نیست دلیل کشتن joel توسط abby رو درک کنیم قراره abby رو به عنوان یه انسان تو دنیای آخر زمانی درک کنیم نه اینکه بگیم دمش گرم حق داشت joel رو اونطوری کشت ! یه اشتباهی کرد خودت عکس گذاشتی که چقدر آدم بیگناه به F رفتن که اکثرشون هم ellie کشت ولی دیگه آخر بازی با توجه به اون شرایط و اتفاقاتی که افتاد دیگه ellie هم همون کارو تکرار نکرد و احساس کرد به رستگاری رسیده (حالا این بحثش طولانی میشه و برمیگرده به اتفاقات بازی) . در کل نه کشته شدن joel خوب بود نه abby خیلی خوب بود که اینکار رو کرد ولی یه اتفاقی طبیعی تو دنیای بازی بود که میشد بیفته و باعث شد هم ellie هم abby به اون بخش بد خودشون پی ببرن و خیلی چیزا رو بهتر درک کنن .
من هنوزم میگم abby رو خیلی دوست ندارم تازه اولش به خونش تشنه بودم ولی در ادامه بازی به عنوان یه انسان (نه یه قاتل) داستانش رو درک کردم و اون آخر واقعا با شرایطی که ازش دیدم حقیقتا انتخاب هم بهم میدادن میبخشیدمش , هدف بازی هم دقیقا همین بود . الان یه طوری شده طرف میگه joel رو کشتن پس bad writing یا مثلا abby هیکلش خیلی گندس پس 0/10 . شما که قطعا مثل بعضی هیترهای اینجا نیستی که به صورت دیفالت از قبل هم هیت میدادن و خودت فنی , به نظرم یه بار کامل بدون پیش زمینه منفی دقیق بازی کن ببین میتونی با کلیت داستان کنار بیای یا نه . البته که اگر داستان برات بد باشه هم هیچ ایرادی نداره و خود نیل هم اینو میدونست .

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
من چند تا از نظرات شما رو که خوندم به نظرم خیلی صفر و یکی به بازی نگاه کردی , یه طوری که انگار میگی یا abby یا joel . کنار اومدی ؟ پس abby خوبه برات و خوب کردن joel رو کشتن !
الان هنوزم از نظر خیلی ها مثل خودم joel دوست داشتنی تر از abby و حتی ellie هست , یه روز گریه کردم بعد از اون سکانس رو اعصاب :D موضوع هم این نیست که حق دادیم به abby و گفتیم وای آخر لست 1 چه کار بدی کردیما ! نه هنوزم میگم کار خوبی کردیم و خیلی هم حال داد , خیلی هم حال داد . چون اتفاقاتی که ما دوست داشتیم رخ داد , قرار نیست دلیل کشتن joel توسط abby رو درک کنیم قراره abby رو به عنوان یه انسان تو دنیای آخر زمانی درک کنیم نه اینکه بگیم دمش گرم حق داشت joel رو اونطوری کشت ! یه اشتباهی کرد خودت عکس گذاشتی که چقدر آدم بیگناه به F رفتن که اکثرشون هم ellie کشت ولی دیگه آخر بازی با توجه به اون شرایط و اتفاقاتی که افتاد دیگه ellie هم همون کارو تکرار نکرد و احساس کرد به رستگاری رسیده (حالا این بحثش طولانی میشه و برمیگرده به اتفاقات بازی) . در کل نه کشته شدن joel خوب بود نه abby خیلی خوب بود که اینکار رو کرد ولی یه اتفاقی طبیعی تو دنیای بازی بود که میشد بیفته و باعث شد هم ellie هم abby به اون بخش بد خودشون پی ببرن و خیلی چیزا رو بهتر درک کنن .
من هنوزم میگم abby رو خیلی دوست ندارم تازه اولش به خونش تشنه بودم ولی در ادامه بازی به عنوان یه انسان (نه یه قاتل) داستانش رو درک کردم و اون آخر واقعا با شرایطی که ازش دیدم حقیقتا انتخاب هم بهم میدادن میبخشیدمش , هدف بازی هم دقیقا همین بود . الان یه طوری شده طرف میگه joel رو کشتن پس bad writing یا مثلا abby هیکلش خیلی گندس پس 0/10 . شما که قطعا مثل بعضی هیترهای اینجا نیستی که به صورت دیفالت از قبل هم هیت میدادن و خودت فنی , به نظرم یه بار کامل بدون پیش زمینه منفی دقیق بازی کن ببین میتونی با کلیت داستان کنار بیای یا نه . البته که اگر داستان برات بد باشه هم هیچ ایرادی نداره و خود نیل هم اینو میدونست .
کاملا اشتباه میکنی اتفاقا ! اصلا نظر من صفر و صدی نیست و نمیگم بین جول و ... یکیو انتخاب کنیم و کاملا اشتباه متوجه شدی . من داستان و کلیتشو دوست دارم . opening رو محشر میدونم . اندینگو ساختار شکن میدونم . فلش بک ها و روایت داستان رو بی نظیر میدونم ولی ، با یه سری از شخصیت پردازی ها مثل abby و یه سری پلات ها کاملا مشکل دارم و بهش نقد وارد میکنم . علت هاش رو هم که خوب بارها توضیح دادم و در نهایت قطعا سلایق متفاوت هست .

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی
کاملا اشتباه میکنی اتفاقا ! اصلا نظر من صفر و صدی نیست و نمیگم بین جول و ... یکیو انتخاب کنیم و کاملا اشتباه متوجه شدی . من داستان و کلیتشو دوست دارم . opening رو محشر میدونم . اندینگو ساختار شکن میدونم . فلش بک ها و روایت داستان رو بی نظیر میدونم ولی ، با یه سری از شخصیت پردازی ها مثل abby و یه سری پلات ها کاملا مشکل دارم و بهش نقد وارد میکنم . علت هاش رو هم که خوب بارها توضیح دادم و در نهایت قطعا سلایق متفاوت هست .
میدونم با کدوم پلات ها مشکل داشتی :D در کل چند میدی به بازی ؟

• Like
Reactions: Kiami

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر