Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
بگید هر جایزه رو کدوم فیلم «میخواید» بگیره؟ یا کدوم فیلم نمیخواید بگیره...

خودم

نمیخوام پاراسایت بگیره :D با اینکه تا همین چن روز پیش جوگیر بودم براش و کلی تعریف کردم اما وقتی بدون جوگیری فکر کردم این فیلم واقعا محتواش خوب نیست، موضوع انسانیه ولی حس انسانیتی منتقل نمیکنه، فیلم بنظر محتوای مهمی داره اما درواقع سرگرم کننده بودن مهم ترین المانشه، من این ایراد رو از فیلم های تارنتینو مث جنگو و حرامزاده های لعنتی نمیگیرم، اونا هم همین وضعیت رو دارن (یک موضوع مربوط به رنج بشر اما در فیلمی کاملا سرگرمی و لذت محور) اما اون فیلم ها ادعای واقعی بودن هم ندارند... توضیح کامل این مساله خودش یه مقاله میشه اینجا فقط خواستم خلاصه منظورم رو برسونم. البته پاراسایت از نظر ظاهری و تکنیکی یک بی نقص بودن و خلاقیت باشکوهی داره (و کارگردان هم به همین بیش از هرچیز اهمیت میده)، اما به دلیل مساله ای که گفتم دوست ندارم بیش از این گنده بشه.
پاراسایت:D
با مراسم هم قبلی ولی کلا معلومه کی به کیه!:D
1917 فک کنم بردش حتمیه.
تعجب میکنم اگه نبره.

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان

خودم

نمیخوام پاراسایت بگیره :D با اینکه تا همین چن روز پیش جوگیر بودم براش و کلی تعریف کردم اما وقتی بدون جوگیری فکر کردم این فیلم واقعا محتواش خوب نیست، موضوع انسانیه ولی حس انسانیتی منتقل نمیکنه، فیلم بنظر محتوای مهمی داره اما درواقع سرگرم کننده بودن مهم ترین المانشه، من این ایراد رو از فیلم های تارنتینو مث جنگو و حرامزاده های لعنتی نمیگیرم، اونا هم همین وضعیت رو دارن (یک موضوع مربوط به رنج بشر اما در فیلمی کاملا سرگرمی و لذت محور) اما اون فیلم ها ادعای واقعی بودن هم ندارند... توضیح کامل این مساله خودش یه مقاله میشه اینجا فقط خواستم خلاصه منظورم رو برسونم. البته پاراسایت از نظر ظاهری و تکنیکی یک بی نقص بودن و خلاقیت باشکوهی داره (و کارگردان هم به همین بیش از هرچیز اهمیت میده)، اما به دلیل مساله ای که گفتم دوست ندارم بیش از این گنده بشه.
اتفاقا محتواش ویران کننده است! تو فیلم هیچ مرز مشخصی برای خوبی و بدی وجود نداره، کپیتالیسم تا پوست و استخون ضعیف ترین اجزای جامعه نفوذ کرده و جایی برای دل رحمی نذاشته، حتی فکر میکنیم که از خانواده kim پایین تر نداریم، ولی اینقدر اختلاف طبقاتی زیاد هست که بازم پایین تر از اونا باشه. به خوبی نشون میده که چطوری فقر ممکنه آدمو عوض کنه. توی دنیای فیلم های هو، وقتی پولداری خیلی همه چی نایسه، اما وقتی فقیر باشی، زندگی بخور تا خورد نشی هست و همین موضوع هست که نمیذاره خانواده کیم پیشرفت معنا داری بکنن، چون بین فقرا هیچ همبستگی وجود نداره، دقیقا تا وسطای فیلم انگار همه چی خوب پیش میره تا اون زیر زمین کذایی و بقیه ماجرا. وقتی که اون زن برای شوهرش دست کمک دراز میکنه، مادر خانواده کیم رد میکنه، چون موقعیت خودشو در خطر میبینه، پس توی صحنه بعدی، وقتی نیازهاشون با هم تداخل پیدا میکنه، به جای همبستگی و کمک به هم دیگه، به جون هم میوفتن، چون پولدار نیستن و خانواده پولدار هم هیچ ضرری اینجا نمیبینه.
توی فیمای دیگه اش مثل host یا snowpiercer، ما میبینیم و بسیار مشخصه که طبفات اجتماعی به طور واضح وجود دارن، ولی توی پاراسایت، همه چی به همین سادگی قابل تشخیص نیست. خونه برای افراد پول دار هست، ولی سه گروه متفاوت میتونن داخلش بشن و با هم تو یک جا باشن و تعامل داشته باشن، از نوع انگلی، اما نمیتونن تبدیل بشن به همدیگه و اینجاست که پاراسایت میدرخشه که توی قسمت مهمونی خیلی نمود پیدا میکنه. یه خط خیلی نامریی وجود داره اینجا. مارکس بهش میگه ناخودآگاه طبقاتی. توی snowpiercer آدمای طبقه پایین، از وجود همچین ناخودآگاهی با خبرن ولی توی خانواده کیم، خصوصا پسر خانواده، از ناخودآگاه کاذب رنج میبره. پس پاراسایت اینجا دیگه اوج و نهایت این گسستگی رو نشون میده
در نهایت هم، اگه با پایان فیلم هاش نگاه کنیم؛ هو، تو زمان های مختلف،حس های مختلفی برای حل این گسست عظیم ارایه میده، از ترکوندن کل سیستم گرفته تا بازی کردن با قانون های سیستم برای گذارن زندگی و این پیروزی کوچیک برای شخصیت ما هست ولی بقیه همچنان در رنج و عذابن و در آخر باز هم یه نوعی به ویران کنندگی پاراسیاست وجود داره، که نه راه فراری از سیستم هست و نه امید خاصی برای بهبود حداقلی شرایط.
توی سه فیلم آخرش، هو سه نسخه متفاوت از تغییرات اجتماعی درون سیستم سرمایه داری نشون میده با سه نتیجه مختلف و این نشون میده که هو توی فیلماش دنبال پاسخی میگرده برای سولاتش. پاراسایت به تنهایی هم فیلم شاهکاریه، ولی توی تصویر بزرگتر اگه ببنینم، حتی جایگاهش توی فیلموگرافی هو هم خودشو بیشتر نشون میده

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
یه کامنت تو یوتیوب دیدم که طرف همه ناحقی های تاریخ اسکار رو نوشته بود( برای نامزد Best picture )
من تا پونزده سال پیش شات گرفتم که ایناس:

Screenshot_20200208-224605_2.jpg
قبل از این فک میکردم فقط تو دهه اخیر مضخرف شده بود اسکار، اما مث اینکه از وقتی شروع شده وضع همین بوده، حتی ۲۰۰۱ کوبریک و آواز در باران و خیلی از کلاسیک های دیگه نادیده گرفته شدند.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
لئوناردو البته.

مشکل اینه که آکادمی اسکار و بقیه جوایز باید به فیلم هایی که بازیگر توی اون سال بازی کرده داده بشه نه به تاریخچه اون. بر فرض طرف بدترین فیلمای تاریخ رو بازی کرده ولی تصمیم میگیره متد اکتینگشو قوی کنه و چند تا فیلم خوب بازی میکنه. چون کارنامش سیاه بوده نباید هیچ جایزه ای بگیره؟
مثل اینه کسی که دبیرستان درس نمیخونده و معدلش کم بوده رو نذاریم بیاد دانشگاه. این دیگه چه منطقیه آخه :))

که البته از همون جمله اولش مشخصه که جملش طنز هست و جهت خنده میگه نه تیکه پروندن و توهین. خداروشکر دوستان اونوری جنبشون از ما بیشتره :-"
منم نگفتم بخاطر گذشته ایی بازی کرده قرار نیست اسکار بگیره میگم جوری برگشته حرف زده هرکی ندونه از این همه سال بازی کردن، ۲۰ تا فیلم مطرح داره و همیشه حقش را در اسکار گرفتن خوردن !!!

و اینکه آدمها حرف‌های جدی شون را با طنز بیان می‌کنند !

مثل لیستی که یکی چند پست قبلتر گذاشت هر سال فیلم هایی هستند، با اینکه خوب هستند اما مراسم اسکار اونها را نادیده میگیره

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
یه کامنت تو یوتیوب دیدم که طرف همه ناحقی های تاریخ اسکار رو نوشته بود( برای نامزد Best picture )
من تا پونزده سال پیش شات گرفتم که ایناس:

قبل از این فک میکردم فقط تو دهه اخیر مضخرف شده بود اسکار، اما مث اینکه از وقتی شروع شده وضع همین بوده، حتی ۲۰۰۱ کوبریک و آواز در باران و خیلی از کلاسیک های دیگه نادیده گرفته شدند.
این چیزا همشه بوده.
اسکارکه هیچی کوبریک براThe Shiningنامزد بدترین گارگردان سال شد

• Like
Reactions: TheGodfather

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,338
نام
امیر
خواکین فینیکس ، انگل (بهترین فیلم خارجی زبان و بهترین فیلمنامه اورجینال) ، آهنگساز جوکر (اسمش یکم سخته یادم نیست الان :D )

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
انگل امشب اسکار رو میبره از یـ طرف فیلم خارجیه از طرف دیگه هم دست گذاشته رو یـ مسئله اجتماعی و سیاسی خلاصه تمام شرایط لازم برا بردن رو داره جوکر هم بعید بدونم جایزه زیاد ببره احتمال میدم جایزه بهترین بازیگر رو به همراه موسیقی بدن بهش تو بقیه قسمتا بعید بدونم تحویلش بگیرن ....

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: all4u

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
تا این لحظه اکثر جوایز اصلیو دادن به انگل . برخلاف جشنواره های دیگه توی اسکار خیلی زیاد تحویلش گرفتن . بعید نیست بهترین فیلم هم بشه .

1917 هم فقط جوایز فنی گرفته . دلم برای سام مندس سوخت :D همه جا میگفتن بهترین کارگردان میشه ولی بونگ جون-هو برنده اسکار بهترین کارگردانی شد :D

129054

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: TheGodfather

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
واقعا خوشحال و سوپرایز شدم که انگل بهترین فیلم اسکار شد. شخصا برای من بهترین فیلم سال بود و تعجب کردم که اسکار برای اولین بار یه فیلم غیر زبان انگلیسی و خارجی رو بهترین انتخاب کرد. دمش گرم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر