PlayStation The Last Guardian

اخطار: هرگونه صحبت در مورد داستان و مراحل بازی [خارج از اسپویلر] که به نوعی بتواند چیزی را برای کاربران لو بدهد ممنوع است

0f58_the_last_guardian.png

توسعه دهنده: gen DESIGN / Japan Studio
ناشر: Sony Interactive Entertainment
طراح، نویسنده و کارگردان: Fumito Ueda
تهیه کننده: Yasutaka Asakura
آهنگساز: Takeshi Furukawa
پلتفرم: PS4
ژانر: Action Adventure
تاریخ انتشار:
ژاپن / آمریکای شمالی / استرالیا: December 6, 2016
اروپا: December 7, 2016
باکس آرت:
3nv7_tlg_box.png

5hmx_information.png

The Last Guardian سومین ساخته Team Ico که حال با نام "gen DESIGN" فعالیت می کند، از میانه های سال 2008 پس از کلید خوردن پروسه های تحقیقاتی اولیه آن با اسم رمز Project Trico وارد مراحل توسعه شده تا یک سال بعد به صورت رسمی در طی مراسم E3 معرفی شود. بعد از آن پروژه با نمایش کوتاهی در TGS نیز همراه شد ولی از آن نقطه به بعد The Last Guardian با عدم انتشار خود در تاریخ مقرر که تابستان 2010 بود کم کم پا به برزخ توسعه خودش گذاشت و به دنبال آن، شایعاتی از به بن بست رسیدن پروژه بالا گرفت که با جدا شدن Fumito Ueda طراح و کارگردان آن در همان سال آن شایعات به خودش رنگ صحت گرفت.

در میانه های سال 2012 پس از مشخص شدن سخت افزار کنسول نسل بعدی سونی، تیم کوچکی به کُندی مشغول به انتقال و بهینه سازی پروژه برای PS4 شدند. بعد از آن در تابستان 2014، Ueda با تأسیس استدیوی تازه ای و کوچاندن اعضای تیم سابقش به آن جا کار بر روی The Last Guardian که حال مراحل Re-Engineering را تماماً پشت سر گذاشته بود، با جدیت از سر گرفت تا به دنبال آن پروژه 7 ساله تیم که البته در واقع بیشتر از 3 سال تحت ساخت نبوده، سرانجام در E3 ـه 2015 دوباره رونمایی شده و برای عرضه در سال بعد در نظر گرفته شود.

The Last Guardian روایت گر قصه پسربچه ای بی نام است که پس از تبعید و حبس در دژی بزرگ با پیدا کردن موجودی افسانه ای که او را Trico صدا می کند قصد رویارویی با نگهبانان شبح مانند آن قصر و فرار به بیرون از دیوارهای بلندش را می کند. این که داستان این دو چطور تمام می شود را نمی دانیم که البته Ueda خودش می گوید که این قصه تنها بهانه و بستری برای نشان دادن ارتباط میان این دو است که هر چند با رفتاری سرد و توأم با نافرمانی و بی اعتمادی از هر دو طرف شروع می شود ولی قرار است که گره میانشان با پیشروی در قصه محکم و محکم تر شود.

6wnq_news.png

• Fumito Ueda مصاحبه های مفصلی با رسانه های ژاپنی انجام می دهد و اطلاعات تازه ای از روند توسعه بازی به اشتراک می گذارد (متن مصاحبه)
  • در تاریخ 2 نوامبر آقای Yoshida طی گفت و گویی با وبسایت Gamespot اعلام می کند که در رابطه با نمایشهای جدید The Last Guardian محتاطانه عمل خواهد شد (منبع)
  • سونی در مراسم GDC 2016 بار دیگر انتشار The Last Guardian در سال جاری را تایید کرد (منبع)
  • آقای Phillipe Cardon معاون بخش اروپایی Sony نیز در مصاحبه ای با وبسایت فرانسوی Challenges، انتشار The Last Guardian در سال جاری را تایید کرد (منبع)
  • در تاریخ 12 سپتامبر، Shuhei Yoshida در قالب پستی در PS Blog اعلام کرد که تیم سازنده برای ارائه بی نقص ترین و پالیش شده ترین تجربه ممکن به مقداری زمان بیشتر احتیاج دارد و تاریخ عرضه بازی رسما به 6 دسامبر موکول شد (منبع)
  • در تاریخ 22 اکتبر، آقای Shuhei Yoshida در حساب توییتر خود خبر گلد شدن بازی را به صورت رسمی اعلام کرد (منبع)
w4uf_reviews.png

" تعظیم کن "

Washington Post - 10/10 - A Gaming Masterpiece
Telegraph - 5/5
PlayStation LifeStyle - 10/10
Guardian - 5/5
Time - 5/5
Hardcore Gamer - 5/5
Easy Allies - 5/5
Digitally Downloaded - 5/5
New York Daily News - 5/5
The Daily Dot - 5/5
Playstation Official Magazine UK - 10/10
Gameblog.fr - 10/10
Gamespot - 9/10
EDGE - 9/10 - Game of the Year
...

sivp_characters.png

0c44_characters_the_boy.jpg

پسربچه بی هویت قصه که بازیکن کنترل او را دست می گیرد با داشتن تتوهایی گرفته شده از قبایل "سمون" و "مائوری" بر روی بدن خودش این نظریه که شاید شبیه به پسربچه Ico بخاطر نشان هایی که در بین اهالی او شیطانی قلمداد می شوند – دو شاخ بر روی سر – حال در این قلعه حبس شده را تقویت می کند. پسربچه برای رو به رو شدن با نگهبان های قصر به Trico متکی است و Trico هم برای رهایی از غل و زنجیر فیزیکی خودش و ترس های روانی اش از محیط قصر به پسربچه.

ujd7_characters_trico.jpg

Trico موجود اسرارآمیزی که پسربچه او را پیدا و آزاد می کند، ترکیبی از حیوانات مختلف از جمله عقاب، گربه و سگ است. Trico حیوان ماده قصه، دو بال دارد که شاید با بزرگ شدن جثه اش بتواند با آنها پرواز کند و یا شاید هم صرفاً عملکردی شبیه به پره های ماهی در زیر آب را برایش داشته باشند. او همینطور دو شاخ شکسته شده نورانی و چشمانی با امکان تغییر رنگ بسته به احساساتش دارد. اینکه چرا Trico در قصر غل و زنجیر شده و چرا از نماد تک چشم می ترسد و اینکه آیا موجودات دیگری شبیه به او هم در این دژ وجود دارند همگی از همان جنس سوالات بی جواب کارهای Ueda هستند و هنوز زود است که بدانیم ماجرا از چه قرار است.

gjmi_characters_unknown_enemies.jpg

نگهبانان قصر که از سر تا پا در زره پوشیده شده هستند از یک جهت می توانند به دشمنان کرکتر اصلی در Ico و SotC ارتباط مفهومی داشته باشند و آن هم این نکته که بنظر می رسد جسمی ندارند و روح سیاهی که درون آنهاست ماهیت وجودشان باشد. با این تفاوت که بجای آنکه شبیه به Ico پسربچه با خود این ارواح درگیر شود، در این جا شبیه به SotC در کالبدی زره ای فرو رفته اند و ظاهراً با خارج شدن روح از این کالبد است که از بین می روند. اینکه چه چیزی این نگهبانان ناشناخته قصر را به نگه داشتن پسربچه و Trico در قصر وادار می کند و در پشت سر چه اتفاقی در حال رخ دادن است تاکنون به صورت راز باقی مانده است.

ayz2_screenshots.png

...

nlzo_artworks.png

...

...

ipeo_videos.png

ndze_e32015trailer.jpg

The Last Guardian - E3 2015 Trailer | PS4
480p - 720p - 1080p - GAMERSYDE - YouTube - آپارات
+
5ibn_ignvideopreview.jpg

The Last Guardian: Bringing Trico to Life - IGN First
480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
+
grac_epicsoundtrack.jpg

Crafting The Last Guardian's Epic Soundtrack - IGN First
+
gdy2_e32016trailer.jpg

The Last Guardian - E3 2016 Trailer | PS4
480p - 720p - 1080p - GAMERSYDE - YouTube - آپارات
+
79l5_retrospectivevideo.jpg

The Last Guardian - ICO & Shadow of the Colossus Retrospective Video | PS4
360p - 720p - YouTube - آپارات
+
s2rg_actiongameplaytrailer.jpg

The Last Guardian – Action Gameplay Trailer | PS4
+
dact_cinematictrailer.jpg

The Last Guardian – CG Cinematic Trailer | PS4
+
38ta_introductionvideo.jpg

The Last Guardian - Introduction Video
1080p - YouTube - آپارات

f6l3_creators.png

Ico، اولین ساخته این تیم از یک جهت با The Last Guardian شباهت زیادی دارد، از آنجایی که Ico نیز در ابتدا برای PS1 در نظر گرفته شده با یک تأخیر یک ساله به PS2 منتقل شد تا ساخت آن نزدیک به 4 سال وقت بگیرد. بعد از آن Shadow of the Colossus با وجود آنکه ساخت آن عملاً قبل از انتشار Ico کلید خورده بود نیز از قائده پروسه طولانی ساخت در کارهای Ueda استثنا نشد و 4 سال دیگر از تیم وقت گرفت و از همین بُعد Yohsida آنها را ملقب به Team Olympic می کرد.

البته پروسه طولانی ساخت کارهای Team Ico با در نظر گرفتن اینکه Team Ico در هنگام ساخت هر دو کار در بهترین حالت ممکن 20-25 نفر عضو ثابت داشت تعجب برانگیز نیست، قائده ای که برای gen DESIGN فعلی و The Last Guardian نیز صادق است و همین مسئله تیم را وادار می کند تا بخشی از کارشان را به عهده اعضای Japan Studio بگذارند.

امّا با این همه چرایی اینکه The Last Guardian در طی همه این 7 سال در معرض توجه بوده را قاعدتاً باید در دو اثر قبلی Fumito Ueda طراح، نویسنده و کارگردان آن جستجو کرد، Ico و Shadow of the Colossus. اطلاعات بیشتر ...

آخرین ویرایش:

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
خب بلاخره بازی رو سر ساعت لانچ بازی کردم و این همه انتظار به سر اومد باید بگم بازی روانی کنندس نحوه ارتباطت با تریکو و نحوه پیش بردت در بازی که با تریکو ترکیب میشه واقعا یه چیزه عجیبه رسما من تو یکی از مراحل هنگ کردم چی ساختن اون قسمتی که باید تریکو رو نجات میدادی چقدر جالب بود تو یکی از مراحل نیم ساعت گیر کردم عصابم ریخت بهم زمانی که راه حلشو فهمیدم با صدا بلند خندیدم گفتم چی ساخته اوئدا بازی بیشتر به سمت ico هست تا sotc بازی هیچ کمکی در طی کردن مراحل نمیکنه (چیزی که یه منتقد ناقض العقل بهش گیر داده بود:|:|)
تو یکی از مراحل تریکو منو گم کرده بود وقتی صداش زدم داش دنبال من میگشت وفتی منو دید اصلا باید حالت چهرش رو میدید:)):o کل بازی خنده رو لبام بود و همش سازنده بازی رو تحسین میکردم...نمی خوام چیزی از مرحل بگم که براتون اسپویل نشه باید حتما تجربش کنید تا ببینید چی میگم...
مشکل دوربین بازی هم اصلا منو اذیت نمیکنه چون دقیقا همین حس دوربین رو تو sotc داشتم بازی باگ نداره تا اینجا که من بهش برنخوردم...
نمره من به بازی تا اینجا 10 هست حقیقتا برا من 10 کمشه فیزیک پسر بچه وقتی از یک ارتفاع زیاد میخوره زمین و لنگ میزنه اصلا یه چیز عجیبه:|

mikael1026

کاربر سایت
May 24, 2014
531
خب بلاخره بازی رو سر ساعت لانچ بازی کردم و این همه انتظار به سر اومد باید بگم بازی روانی کنندس نحوه ارتباطت با تریکو و نحوه پیش بردت در بازی که با تریکو ترکیب میشه واقعا یه چیزه عجیبه رسما من تو یکی از مراحل هنگ کردم چی ساختن اون قسمتی که باید تریکو رو نجات میدادی چقدر جالب بود تو یکی از مراحل نیم ساعت گیر کردم عصابم ریخت بهم زمانی که راه حلشو فهمیدم با صدا بلند خندیدم گفتم چی ساخته اوئدا بازی بیشتر به سمت ico هست تا sotc بازی هیچ کمکی در طی کردن مراحل نمیکنه (چیزی که یه منتقد ناقض العقل بهش گیر داده بود:|:|)
تو یکی از مراحل تریکو منو گم کرده بود وقتی صداش زدم داش دنبال من میگشت وفتی منو دید اصلا باید حالت چهرش رو میدید:)):o کل بازی خنده رو لبام بود و همش سازنده بازی رو تحسین میکردم...نمی خوام چیزی از مرحل بگم که براتون اسپویل نشه باید حتما تجربش کنید تا ببینید چی میگم...
مشکل دوربین بازی هم اصلا منو اذیت نمیکنه چون دقیقا همین حس دوربین رو تو sotc داشتم بازی باگ نداره تا اینجا که من بهش برنخوردم...
نمره من به بازی تا اینجا 10 هست حقیقتا برا من 10 کمشه فیزیک پسر بچه وقتی از یک ارتفاع زیاد میخوره زمین و لنگ میزنه اصلا یه چیز عجیبه:|
داداش گرافیکش چطوره؟

SINASALAR

کاربر سایت
Sep 1, 2008
174
نام
sina
حدودا 3 ساعته دارم بازی میکنم
تا الان مشکل خاصی با بازی نداشتم چه از نظر گرافیک چه از نظر گیمپلی و چه از نظر داستان و غیره همشون در سطح خوبی هستن
ولی این بحث مربوط به افت فریم ریت روی ps4 معمولی قابل لمسه و نمیشه منکر شد ولی به لذت بازی لطمه وارد نمیکنه
مشکلات دوربین بازی هم ازار دهنده نیست اصلا به قول دوستان اگه کسی 2 تا بازی قبلی استاد رو بازی کرده باشه به دوربین بازی عادت داره

• Like
Reactions: vaan 2

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
چیزی که الان دارم متوجه میشم اینه که رفقایی که دارن بازی میکنن درسته از بازی خوبی میگن ولی جو زده نشدن! که مشخصه ی اینه که شاید بازی شاهکار نباشه...از طرفی انحصاری بودن بازی ترقیب میکنه واسه خرید از طرفی شاهکار نبودن بازی ....

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
چیزی که الان دارم متوجه میشم اینه که رفقایی که دارن بازی میکنن درسته از بازی خوبی میگن ولی جو زده نشدن! که مشخصه ی اینه که شاید بازی شاهکار نباشه...از طرفی انحصاری بودن بازی ترقیب میکنه واسه خرید از طرفی شاهکار نبودن بازی ....
می خوایی برات بشکن بزنم یا بندری برقصم تا هیجان رو بببنی:|
عجبا بازم کامنتا افسانه ای حتما انتظار لست رو داری دیگه:|

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,569
متا چی میگه!؟
e5040372852aca681036dcff4d3045a3.jpg
کلا تاخیر زیاد باعث ضربه به بازی میشه. مشکل بزرگ اینجاست بعد از SOTC داره 11 سال میگذره. نسل جدیدی از گیمرها اومدن که ICO و SOTC رو تجربه نکردن این نسل با بازی های بکش بزن جلو بزرگ شدن و این سبک بازی براشون غریبه و از اون طرف با هایپ بیش از حد انتظار فرای تصور دارن. به نظر من بازی قابل قبول هست و تجربش واسه ما گیمرهای قدیمی لازم ولی اینکه از دو تا عنوان بهتر باشه بعید میدونم. امیدوارم سونی واسه هر بازی برنامه ریزی دقیق بکنه که دیگه بیشتر از 4 سال طول نکشه. طولانی شدن شاید هایپ رو زیاد کنه ولی انتظار رو هم بالا میبره.

• Like
Reactions: mgs4 and Sherytto

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
پازل ها چجورن ؟ و گیم پلی
پازل ها برعکس اون جو منفی که دورشون بود عالین اسون ولی گیج کننده کاملا به تریکو وابستن به خاطر همین خیلی گیج میشی اما بعد انجامش میفهمی که چیز ساده ای هستند:D
یعنی این که در اون حد فکری نیستن ولی باید حواست جمع باشه وگرنه نیم ساعت تو یه چیز خیلی ساده گیر میکنی چون تریکو خیلی دوس داره گیجت کنه:D
گیم پلی هم عالیه واقعا عالیه بدون هیچ مشکلی در مکانیزمش

• Like
Reactions: Sherytto

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
کلا تاخیر زیاد باعث ضربه به بازی میشه. مشکل بزرگ اینجاست بعد از SOTC داره 11 سال میگذره. نسل جدیدی از گیمرها اومدن که ICO و SOTC رو تجربه نکردن این نسل با بازی های بکش بزن جلو بزرگ شدن و این سبک بازی براشون غریبه و از اون طرف با هایپ بیش از حد انتظار فرای تصور دارن. به نظر من بازی قابل قبول هست و تجربش واسه ما گیمرهای قدیمی لازم ولی اینکه از دو تا عنوان بهتر باشه بعید میدونم. امیدوارم سونی واسه هر بازی برنامه ریزی دقیق بکنه که دیگه بیشتر از 4 سال طول نکشه. طولانی شدن شاید هایپ رو زیاد کنه ولی انتظار رو هم بالا میبره.
بازیش کن میفهمی خیلی خیلی از ایکو بهتره چرا sotc رو مثال نزدم چون خیلی کم بهش شبیه و مقایسه باهاش درست نیست

• Like
Reactions: SINASALAR

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال

ببین جلوم نه میتونی بندری برقصی نه میتونی بشکن بزنی
ایندفعه اشتباه target زدی ... تو تاپیک های دیگه هم دیده بودم که به چند تا بنده خدا پریده بودی و target کرده بودیشون پس این نشون ميده کلا مشکل داری شاید و لحنت بسیار زنندس و مسخره. اول فکر میکردم کاربر خوبی باشی وقتی مشکل ایجاد کردی در تاپیک های دیگه بقیه بهت پریدن دلم بهت سوخت ولی الان فهمیدم هر از چند گاهی دلت بحث میخواد. ...اگه کامنت من افسانه ای باشه تو خودت کاربر افسانه ای هستی داداش D: یک توصیه هم بهت بکنم میتونی ج کامنت رو ندی و نقل قول نکنی یا اگه میکنی میتونی با دلیل و مودبانه بحرفی مثل آدم نه این دری بری هایی که مینویسی تو جواب ...زشته کارت.کلا این رو نوشتم که حرفم رو بهت بزنم و اگه جواب بدی و دوباره نقل قول کنی جواب از من نمیشنوی شاید هم مثل تاپیک های قبلی طرف صحبتت رو به بچه بودن و اقتضا سنی متهم کنی در کل 2 تا راه بیشتر نداری یا بیای تو خصوصی تا مشکلت رو بر طرف کنم چون من خودم مشکل بر طرف میکنم یا اینکه کلا کاربر بودن در بازی سنتر رو ببوسی باری کنار چون واقعا با این لحن تندت بشدت برات نگران شدیم ما کاربرا ....یا کلا میتونی این 2 راه رو انجام ندی و به این رفتارت ادامه بدی که ...

آخرین ویرایش:

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
ببین جلوم نه میتونی بندری برقصی نه میتونی بشکن بزنی
ایندفعه اشتباه target زدی ... تو تاپیک های دیگه هم دیده بودم که به چند تا بنده خدا پریده بودی و target کرده بودیشون پس این نشون ميده کلا مشکل داری شاید و لحنت بسیار زنندس و مسخره. اول فکر میکردم کاربر خوبی باشی وقتی مشکل ایجاد کردی در تاپیک های دیگه بقیه بهت پریدن دلم بهت سوخت ولی الان فهمیدم هر از چند گاهی دلت بحث میخواد. ...اگه کامنت من افسانه ای باشه تو خودت کاربر افسانه ای هستی داداش D: یک توصیه هم بهت بکنم میتونی ج کامنت رو ندی و نقل قول نکنی یا اگه میکنی میتونی با دلیل و مودبانه بحرفی مثل آدم نه این دری بری هایی که مینویسی تو جواب ...زشته کارت.کلا این رو نوشتم که حرفم رو بهت بزنم و اگه جواب بدی و دوباره نقل قول کنی جواب از من نمیشنوی شاید هم مثل تاپیک های قبلی طرف صحبتت رو به بچه بودن و اقتضا سنی متهم کنی در کل 2 تا راه بیشتر نداری یا بیای تو خصوصی تا مشکلت رو بر طرف کنم چون من خودم مشکل بر طرف میکنم یا اینکه کلا کاربر بودن در بازی سنتر رو ببوسی باری کنار چون واقعا با این لحن تندت بشدت برات نگران شدیم ما کاربرا ....یا کلا میتونی این 2 راه رو انجام ندی و به این رفتارت ادامه بدی که ...
خب دوست عزیز من به خودم زحمت نمیدم بیام خصوصی که جواب کاملا بچه گانه شما رو ببینم درضمن اینجا انجمنه و هر کسی حق داره کسی رو نقل و قول کنه درضمن من این حق رو به خودم میدم که جواب کامنت های افسانه ای شما که نه بازی رو انجام دادی نه هیچ کدوم از رو بازی قبلی رو انجام دادی و میایی میگی انتظار هیجان بیشتری از بازی داری درصورتی که نمدونی اصلا این بازی فازش چیه رو بدم تو هم میتونی بری هر کار دلت می خواد بکنی چون من با هیچکی مشکلی ندارم فقط علاقه من اینه که بیام تو انجمن و کامنت دوستان رو ببینم و اونایی که عالین رو لایک کنم و اونایی که بدون هیچ گونه فکر کردنی میان کامنت میزارن و ممکنه باعث بشن نظر بعضی از دوستان عوض بشه رو بدم تو هم میتونی دفاع کنی دوست عزیز اونم به نحو درستش نه این که بیایی کاملا بی ادبانه شخصیت خودت رو نشون بدی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر