Steve Jobs از سمت خود استعفا داد !

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
به نقل ازMacrumors :
استیو جابز بعد از موفقیت های فراوان و چشم گیرش ساعاتی پیش استعفا داد و کار خود را در Apple به عنوان رئیس هیئت مدیره ادامه میدهد و Tim Cook به عنوان جانشین خو برگزید.

sjobs.jpg

بخشی از صحبت های استیو :
من همیشه گفتم اگر روزی برسد که بدانم وظایفم را بخوبی به عنوان مدیر عامل نتوانتم انجام دهم استعفا خواهم داد و من اولین نفری خواهم بود که به شما اطلاع خواهم داد ! و متاسفانه این روز فرا رسید.

گفته میشه یکی از دلایل استفعای ایشون به خاطر سرطان پانکراس و ناراحتیه کبد هست !
http://www.macrumors.com/2011/08/24/steve-jobs-resigns-as-apple-ceo/

آخرین ویرایش:

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
در ضمن اینکه شما اینجا iPhone 4 رو میخری 1 میلیون دلیل بر نمیشه که کار اپل هست ! قیمت های این گوشی تو سایتش زده چرا من بخوام بگم ؟ خودتون برید ببینید ! هیچ کی اینجا آه و ناله از قیمت کنسول ها تو بازار ما نمیکنه همین که اسم اپل میاد همه کرک و پرشون میریزه !
این یه تیکه حرفتو قبول دارم.حرفی هم توش نیست ولی اینو هم در نظر داشته باش که به جز خود آمریکا که با کف قیمت! داره فروخته میشه سایر نقاط جهان هم با قیمت بالاتری نسبت به خود آمریکا فروخته میشه.حتی میشه مالزی رو مثال زد(دیگه هر کسی بگه مالزی از دنیا پرته یا داره خودشو گول میزنه یا کلا تو باغ نیست) قیمت تقریبا با اینجا یکیه(با اختلاف قیمت نهایت 100تومن) اینو به شخصه لمس کردم.حتی تو خود مالزی با تسهیلاتی که به زور! به شما میدن قیمت با اینجا یکی میشه.مالزی فقط مثال بود و میشه اینو به سایر نقاط جهان بسطش داد.
عجب ! دلیلش این بود که تبلت ها به سمت پردازنده های دو هسته ای میرفتن و اگه میخواست کلی صبر کنه بعد iPad 2 رو معرفی کنه که الان فروشش تو این سه ماهه 22 میلیون نمیشد ! اینکه نازک تر شده و سایر امکانات مثل دوربین و غیره اضاف شده همه واسه رقابت هست ! اینکه دوربین رو iPAd قرار نگرفت دلیلش مشخص ریسک عرضه تبلت توسط اپل که اگه احیانا محصولش فروش نکرد آنچنان ضررری متحمل نشه !
من بحثم این نیست که چرا 6ماه بعد عرضه کرد.بحثم اینه که یعنی همون 6ماه قبل به این تکنولوژی نرسیده بود که امکانات آیپد 2 رو(البته نه به صورت کامل چون بالاخره همچین چیزی هم کاملا از عقل به دوره) رو ایپد(1) بیاره؟ یعنی اگر 2هسته ای شدن پردازنده حاصل پیشرفت 6ماهه اپل بوده واقعا باید آفرین گفت ولی این در حالی هست که همه میدونیم همچین چیزی محاله و این 2هسته ای شدن و عرضه ایپد 2 سیاست مارکتینگی توش بوده وگرنه میتونست تو همون ایپد (1) پیاده کنه.اگر بگیم بحث ترس از ضرر بوده باشه که همچین داستانی سر 3G و 3GS هم مشاهه کردیم که بعد از 7ماه(باز هم اگر اشتباه میکنم اصلاح کنید) از عرضه 3g گذشته بود که 3gs معرفی شد.فکر کنم بعد از عرضه 2g تحلیلگرها و مدیرهای اپل از پتانسیل بازار کاملا آگاه بودن.
کلا باز سر حرفم هستم:d با این که اپل بدون هیچ حرفی یکی از غول های تکنولوژی هست ولی بارها شاهد اینجور حرکات بودیم

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
بوده باشه که همچین داستانی سر 3G و 3GS هم مشاهه کردیم که بعد از 7ماه(باز هم اگر اشتباه میکنم اصلاح کنید) از عرضه 3g گذشته بود که 3gs معرفی شد.فکر کنم بعد از عرضه 2g تحلیلگرها و مدیرهای اپل از پتانسیل بازار کاملا آگاه بودن.
عزیز من کجای کاری شما ؟ اولا که سال یه آیفون کجا شما آمار 7 ماه میاری ؟ در ضمن تو اون فاصله اونقدر iPhone از رقیبانش عقب بود که واقعا نیاز بود محصول جدیدی بده بیرون اپل هر چه زودتر.
حتی میبیند که طراحی 3Gs و 3G هیچ فرقی غیر اون نوشته های پشت گوشی نکرده ! امکانات که به 3Gs اضافه شد میشه گفت نیاز بود دوربین فیلمبرداری ( و 3.2 مگاپیکسل شدن ) پردازنده قوی تر RAM قوی اضافه شدن MMS و ... 4 هم که اومد انقلابی بود بین بقیه گوشی های آیفون و خیلی از امکانات نافص آیفون رو از بین برد و حتی خیلی هایی رو که 3Gs داشتن مجاب به خریدش کرد چون واقعا یه چیزه دیگه ای بود و تا همین الان میبینید که آیفون جدیدی معرفی نشده و روال هر ساله که سالی یه آیفون معرفی میشه اپل نقض کرد و این نشون میده که آخرین آیفون تا چه حد فروش کرده و مشتریا راضی بودن که نیاز نبوده تا الان بیاد که محصول دیگه معرفی کنه و هم اینکه محصولی در حد اندازه این گوشی نیمده که اپل احساس خطر کنه و آیفون بعدی آماده کنه و تحویل بازار بده ! هر چند که Galaxy S 2 رو من مقایسه نمیکنم باهاش چون پردازندش دو هسته ای و کلا گوشی های تک هسته ای با دو هسته ای به دو قسمت تقسیم میکنم ! همه این حرفا تمام تظریه هاتو میبره سوال که اپل اگه اینجوری بود و میخواد پول بزنه تو جیب چرا امسال تو کنفرانس WWDC آیفون بعدی رو معرفی نکرد !؟ میشه جواب این سوال رو بدی ؟
بنده به شخص امیدوارم با نبود استیو خیلی از سیاست های اپل تعییر کنه البته به غیر از انحصار طلبیش و Open Source نشدن iOS

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
گفتم اگر اون 7ماه اشتباهه اصلاح کنید.درسته که از wwdc که 3g رو معرفی کرد تا wwdc بعدی چیزی معرفی نشد ولی اگر بازم اشتباه نکنم(اطلاعات آماری درستی ندارم در کل:d) 7ماه بعد از 3g شایعاتی درباره 3gs و سخت افزارش درز کرد که بر حسب اتفاق درست هم بود.بحث 4 رو پیش نمیکشم که حرفت درسته.از ظاهرش گرفته تا کارآیی هاش.s2 هم حرفتو قبول دارم.به قول یکی از دوستان آیفون اگر1100 هم باشه آیفونه.s2 اگر آیفون باشه بازم سامسونگه:d
بحث اینکه چرا معرفی نکرد رو نه من میدونم نه شما.چون بحث های زیادی پیرامون اینه که چرا معرفی نکرد.از شایع داغ کردن پردازنده های a5 گرفته تا مشکلات فرم ویر5(البت اینو قبول ندارم.چون firmware 5beta رو نصب کردم خیلی هم راضی بودم)

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
گفتم اگر اون 7ماه اشتباهه اصلاح کنید.درسته که از wwdc که 3g رو معرفی کرد تا wwdc بعدی چیزی معرفی نشد ولی اگر بازم اشتباه نکنم(اطلاعات آماری درستی ندارم در کل:d) 7ماه بعد از 3g شایعاتی درباره 3gs و سخت افزارش درز کرد که بر حسب اتفاق درست هم بود.
اتفاقا تمام این اتفاقاتی که گفتی مربوط به iPhone 4 میشه نه 3Gs اتفاقا تو WWDC بعدی بود که 3Gs معرفی شد و خودم شخصا به صورت بلاگ زنده از ENgadget دنبال میکردم کنفرانس رو !
موفق باشی

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
اتفاقا تمام این اتفاقاتی که گفتی مربوط به iPhone 4 میشه نه 3Gs اتفاقا تو WWDC بعدی بود که 3Gs معرفی شد و خودم شخصا به صورت بلاگ زنده از ENgadget دنبال میکردم کنفرانس رو !
موفق باشی
4 که چشم گاو بود.:dهمه دنیا زودتر از خود جابز فهمیدن چه شکلیه و چی داره:d
قانعم نکردی.:dاپل هنوز دزده:d
موفق باشیم:)

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
4 که چشم گاو بود.:dهمه دنیا زودتر از خود جابز فهمیدن چه شکلیه و چی داره:d
قانعم نکردی.:dاپل هنوز دزده:d
موفق باشیم:)
به عنوان صحبت پایانی iPad آوریل 2010 معرفی شد ( ویرایش میکنم مارس 2010 معرفی شد و آوریل عرضه )
iPad 2 March 2011 ! این 6 ماه میشه ؟
احتمالا شما 6 ماه بعد از عرضه iPad رو دیدی همچین فکری کردی
اگه باز قانع نمیشید دیگه مشکل از جای دیگریست که اونم مربوط به من نمیشه
در ضمن دو هسته شدن iPad 2 هم پیشرفت اپل نبوده پیشرفت رقیبانش بوده وسلام !

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
بابا این که کلا کنار نکشیده و همون دور و براست . مثلا گیتس از مایکرو کشید بیرون درش تخته شده ؟ چیزیش کم شد ؟
بیکار هم بیکارای قدیم :d

wolverin

کاربر سایت
Jun 17, 2009
1,201
نام
اشکان
با تشکر از دوستان که هر بارهپرحمت میکشن یه تاپیک رو که در مورد اپل هست به گند میکشن لازم به ذکر هست که بگم assembled in china هست نه مید این !
بهتره دست از توهمتون بردارید حرف هیچ کدوممون ۱۰۰٪ درست نیست افراط و تفریط زیادی کار دست همه داده اینجا ! ( منظور با همه ست )
اوه اوه راست میگی
شرمنده گاف بزرگی دادم :d
ساعت پست رو ببین نوشته 4:20 صبح دیگه مغزم اون موقع کار نمیکرد

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
بعضی از دوستان خبر ندارن داریم تو کشوری زندگی میکنیم که آفتابه میسازه که دسته نداره بعد بهانه جهود و فرماسیونر و ایراد از کمپانی های بسیار بزرگ می گیریم اگه ما هم عرضه داشتیم الان جایی بودیم که اینا بودن نه اینکه بگیم این کمپانی یهودیه و...

• Like
Reactions: The Spectre

wolverin

کاربر سایت
Jun 17, 2009
1,201
نام
اشکان
بعضی از دوستان خبر ندارن داریم تو کشوری زندگی میکنیم که آفتابه میسازه که دسته نداره بعد بهانه جهود و فرماسیونر و ایراد از کمپانی های بسیار بزرگ می گیریم اگه ما هم عرضه داشتیم الان جایی بودیم که اینا بودن نه اینکه بگیم این کمپانی یهودیه و...
تکبیر :x

pouya borujerD

کاربر سایت
Jun 8, 2011
72
نام
پویا

اصلا هر چی هست.... به ما چه ما میخواییم محصول مورد نیازمون رو بخریم استفادشو ببریم.

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
خودتو به اون راه نزن، هر Joe Sixpackـی میدونه جهودها حداقل 80% سهام اپل رو دارن.

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
یهودها دارن نوش جونشون به ما چه ؟؟؟؟
اگه شما میتونی برو اون 80% رو ازشون بخر
خدایی نشتید با کی بحث میکنید شما ؟
بحث ادامه پیدا کنه ایشون ادعای این رو هم خواهد کرد چون درصدی از سهام داران مایکرو یهود هستن خودشون با توکل به خدا یه OS نوشتن و دارن رو کامپیوترشون لذت میبرن !
و احتمالا تحت تاثیر همون اعلامیه هایی که چندین سال پیش پخش کردن مبنی بر اینکه استفاده از پزدازنده های Intel حرامه قرار گرفتن !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر