Steve Jobs از سمت خود استعفا داد !

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
به نقل ازMacrumors :
استیو جابز بعد از موفقیت های فراوان و چشم گیرش ساعاتی پیش استعفا داد و کار خود را در Apple به عنوان رئیس هیئت مدیره ادامه میدهد و Tim Cook به عنوان جانشین خو برگزید.

sjobs.jpg

بخشی از صحبت های استیو :
من همیشه گفتم اگر روزی برسد که بدانم وظایفم را بخوبی به عنوان مدیر عامل نتوانتم انجام دهم استعفا خواهم داد و من اولین نفری خواهم بود که به شما اطلاع خواهم داد ! و متاسفانه این روز فرا رسید.

گفته میشه یکی از دلایل استفعای ایشون به خاطر سرطان پانکراس و ناراحتیه کبد هست !
http://www.macrumors.com/2011/08/24/steve-jobs-resigns-as-apple-ceo/

آخرین ویرایش:

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
بگذریم این Steve Jobs همون کسی هست که ایده ی Ipod رو داد درسته ؟؟؟ Apple فکر کنم باید مدیون چنین آدمی باشه ...امیدوارم آخرین نابغه ای باشه که از Apple کنار میره...
در صفحه ی قبل گفتم، ایده ی PMPـها از سال 70، زمانی که میکروپروسسور اختراع شد، بوده. اپل فقط پیشی گرفته.

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
در صفحه ی قبل گفتم، ایده ی PMPـها از سال 70، زمانی که میکروپروسسور اختراع شد، بوده. اپل فقط پیشی گرفته.

انقدر بحث منحرف شد پست شما رو ندیدم....
میشه بگی دقیقا این PMP ها چیه ؟؟؟اولین باره اسمش رو می شنوم ...البته دقیقترش اینه که به سنم قد نمیده:d

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
انقدر بحث منحرف شد پست شما رو ندیدم....
میشه بگی دقیقا این PMP ها چیه ؟؟؟اولین باره اسمش رو می شنوم ...البته دقیقترش اینه که به سنم قد نمیده:d
Portable Media Player دیگه :D

اینهم از پروتوتایپِ PMP (اون زمان MP3 نبوده که بهش بگیم MP3 Player):
http://www.wired.com/gadgetlab/2008/09/briton-invented/

---------- نوشته در 07:31 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:25 AM ارسال شده بود ----------

درضمن دوستانی که میگن OS/X از ویندوز بهتره خیلی من رو به خنده میندازن.
همین Direct X نشون میده چقدر ویندوز NT از کرنل OS/X جلوتره. OS/X از نسخه ی قدیمی و Outdateـه OpenGL استفاده میکنه و ویندوز از DirectX استفاده میکنه که برای هر فورم مالتی مدیا یک ماژول داره.
شما نمیخواین قبول کنید که تمام محصولات اپل توی پاچه ی خریدار رفته.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
شرکتهایی مانند PIXAR و disney و تمامی استودیوهای هنری و تمامی عکاسان و گرافیستهای تراز اول تمامی شرکتهایی که در زمینه فیلمسازی و موسیقی و ..... فعالیت دارن همچنین تمامی دانشگاههای معتبر دنیا و ...... به این درک نرسیدن چرا با اسباب بازی کار میکنن !!!!! WOW

خدا بیامرزه اون دوران رو !
ظاهرا یه سه 3 سالی از دنیا عقبی !
در حال حاضر از 2007 (تقریبا از زمانی که بخش ویندوز رو به عهده آقای استیون سینوفسکی گذاشتن) به اینور ویندوز مورد استفاده دیزنی و پیکسار هست ! و 90% استودیو های بازی سازی و انیمیشن هست ! 10 سال پیش نیست که بگید Vista و XP بیس قوی ندارن ! نسخه های سفارشی ویندوز مخصوص کمپانی ها اینجا نقش پشمک رو ایفا نمیکنن !
هنری و عکاسی اما حق با شماست !

می‌شن منبعش هم گوگل (:

واقعا چه منبع معتبری در مورد پیشرفت ! ظاهرا تمام کتاب های درسی ما تو این 2-3 سال اشتباه بوده ، باید نامه بزنیم بگیم بیان از اول بر اساس مک بنویسن ! lol

FIFA09

کاربر سایت
Mar 6, 2009
346
نام
هامون
آقای Colonel Buendia خیلی با اعتماد به نفس بالا حرف میزنی.
شما در شرکت معتبری کار می کنید ؟
بله ایده های تبلت و پلیر های قابل حمل تاریخچش بر میگرده با سال های بسیار دور که شاید هنوز apple و microsoft شرکتاشونم نبود
ولی سوال من از شما اینه
قبل از اومدن ipad اصلا شما به tablet فکر میکردی ؟ اصلا فکرش رو میکردی یه روز یه همچین وسیله ای بیاد با نوت بوک رقابت کنه ؟
حالا اصلا این به کنار
چرا شرکت هایی مثل ماکروسافت که سال ۲۰۰۱ تبلت با ویندوز XP معرفی کردن موفق نشدن ؟ اونم تبلت بود دیگه ولی شکست خوردن و کشیدن کنار
اولین سیستم عامل گرافیکی که بیرون اومد مگه مال شرکت apple نبود ؟ که بعد ویندوز رو ماکروسافت داد بیرون و گوی سبقت رو گرفت.
دنیای smart phone ها قبل از ارایه iphone چطور بود ؟
آره گوشی بود روش ویندوز نصب بود ولی واقعا شما تحمل کار کردن باهاش رو داشتی ؟ تنوع app ها چقدر بود ؟ آیا اینقدر app که الان در app store هستش رو اون زمان اصلا گوشی ها داشتن
------

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
اتفاقا پشت هیچ محصول اپلی ننوشته امریکاییه . نوشته : designed by apple in california made in china
با تشکر از دوستان که هر بارهپرحمت میکشن یه تاپیک رو که در مورد اپل هست به گند میکشن لازم به ذکر هست که بگم assembled in china هست نه مید این !
بهتره دست از توهمتون بردارید حرف هیچ کدوممون ۱۰۰٪ درست نیست افراط و تفریط زیادی کار دست همه داده اینجا ! ( منظور با همه ست )

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
واقعا جای تاسف داره:crying1::no:خیلی ناراحت شدم وقتی خبر رو خوندم.چه حبره امسال!! نوریو اهگا از سونی هم فوت کرد.:crying1:
بچه هایی که منو میشناسن میدونن چطوری از مک در برابر ویندوز دفاع کردمدر بعضی از زمینه ها مثل عکاسی مقایسه مک با میندوز بیشتر به یه شوخی شبیه تا مقایسه.اما نمیدونم کی اون عکس های تبلت رو توی اینترنت پخش کرده.توی جی اس ام هم گذاشته بودند.طرف چند سالش بوده،با چه عشقی به اپل رفته توی گوگل جستجو کرده و عکسها رو گلچین کرده تا به هدفی که میخواد برسه.لقب "اپل فن" رو باید ازش گرفت و "اپل پرست" رو بهش داد.
احیانا تبلت های قبل از iPad رو ندیده:
فقط فوجیتسو رو میزارم.یادکه تازه اینترنت اومده بود میرفتم تبلت های فوجیتسو رو میدیدم.این شرکت بیشتر از 18 ساله که در زمینه ساخت تبلت فعالیت میکنه
Fujitsu Stylistic ST5010D
ModelImages\Fujitsu_ST5010D.jpg

Fujitsu Tablet ST6012
1271246688258303434.jpg

بعضی از فن های اپل واقعا منحصر بفرد هستند.کافیه بگی کیفیت تصویر و کنتراست (نه رزولوشن) Super Amoled گالکسی اس بهتر از Retina Display آیفون 4 هست تا خون خودت رو حلال کنی.
جناب Colonel Buendia خیلی داری بی منطق بحث میکنی.انگار داری درباره محصولات صنام بحث میکنی.جنس بنجل؟

آخرین ویرایش:

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
آقای Colonel Buendia خیلی با اعتماد به نفس بالا حرف میزنی.
شما در شرکت معتبری کار می کنید ؟
بله ایده های تبلت و پلیر های قابل حمل تاریخچش بر میگرده با سال های بسیار دور که شاید هنوز apple و microsoft شرکتاشونم نبود
ولی سوال من از شما اینه
قبل از اومدن ipad اصلا شما به tablet فکر میکردی ؟ اصلا فکرش رو میکردی یه روز یه همچین وسیله ای بیاد با نوت بوک رقابت کنه ؟
حالا اصلا این به کنار
چرا شرکت هایی مثل ماکروسافت که سال ۲۰۰۱ تبلت با ویندوز XP معرفی کردن موفق نشدن ؟ اونم تبلت بود دیگه ولی شکست خوردن و کشیدن کنار
اولین سیستم عامل گرافیکی که بیرون اومد مگه مال شرکت apple نبود ؟ که بعد ویندوز رو ماکروسافت داد بیرون و گوی سبقت رو گرفت.
دنیای smart phone ها قبل از ارایه iphone چطور بود ؟
آره گوشی بود روش ویندوز نصب بود ولی واقعا شما تحمل کار کردن باهاش رو داشتی ؟ تنوع app ها چقدر بود ؟ آیا اینقدر app که الان در app store هستش رو اون زمان اصلا گوشی ها داشتن
------
جواب: چون اپل با کمپینهای تبلیغاتیش سماوات و الارض رو میپیمایه. میدونی که توی طبقه ی همکف موزه ی لوور یک اپل استور هست، نه؟
مایکروسافت و شرکتهای دیگه از یک طرف، توسط جهود جهودبرگ اداره نمیشن و سعی میکنن توسط کیفیت و خدمات کارشون رو پیش ببرن.
و ظاهراً مایکروسافت موفق شده چون 91% مارکت شیر رو داره!

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
شرکتهایی مانند PIXAR و disney و تمامی استودیوهای هنری و تمامی عکاسان و گرافیستهای تراز اول تمامی شرکتهایی که در زمینه فیلمسازی و موسیقی و ..... فعالیت دارن همچنین تمامی دانشگاههای معتبر دنیا و ...... به این درک نرسیدن چرا با اسباب بازی کار میکنن !!!!! WOW

من فک کنم داری اشتباه میکنی اخه تا اونجایی که من میدونم همه اینایی که گفتی از windows استفاده میکنن و حتی avatar رو هم بر روی ویندوز روش کار کردن البته اگه لینکی چیزی بزاری که حرف من اشتباهه ممنون میشم چون تا اونجایی که من میدونم اینطوری هست:x

FIFA09

کاربر سایت
Mar 6, 2009
346
نام
هامون
جواب: چون اپل با کمپینهای تبلیغاتیش سماوات و الارض رو میپیمایه. میدونی که توی طبقه ی همکف موزه ی لوور یک اپل استور هست، نه؟
مایکروسافت و شرکتهای دیگه از یک طرف، توسط جهود جهودبرگ اداره نمیشن و سعی میکنن توسط کیفیت و خدمات کارشون رو پیش ببرن.
و ظاهراً مایکروسافت موفق شده چون 91% مارکت شیر رو داره!
نه ببینید حرف شما منطقی نیست
حرف شما دقیقا مثل حرف بعضی از بچه ها هستش در مورد شرکت EA که هی میگن تبلیغ تبلیغ تبلیغ
کار اگر خوب نباشه نمیگیره قبول کن
مگر FIFA نیست اگر قشنگ نباشه حالا هر چه قدر هم تبلیغ کنه درسته شاید اولش یه فروش خوب داشته باشه ولی قطعا شکست می خوره نمونه شکست خوردش رو شما در بازی MOH ببین
محصول اگر کیفیت نداشته باشه هرچه قدر هم براش تبلیغ بشه اینقدر نمیتونه موفق باشه
شما شرکت سامسونگ رو ببین که ایده های apple رو در طراحی محصولاتش دزدیده.اگر یه محصول خوب نباشه چطور می تونه اینقدر موفق باشه ؟
من کاری به قیمت محصولات apple در ایران ندارم من خودم یه دونه وسیله از apple ندارم ولی خوب باهاشون کار کردم و کاراییشون رو دیدم اصلا قابل مقایسه نیست محصولات apple
شما ipad رو بیا با XOOM که در نمایشگاه CES معرفی شد مقایسه کن.
این تبلت وقتی معرفی شد جقدر هایپش کردن که آره می تونه ipad رو شکست بده و.. ولی وقتی عرضه شد یه تبلت معمولی بود.

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
من با اون حرف جو داخل کشور برای اپل خدایی موافقم .. حرف دلمه ... تو این مملکت خدا رو هم از چش آدم میندازن چه برسه به اپل

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
نه ببینید حرف شما منطقی نیست
حرف شما دقیقا مثل حرف بعضی از بچه ها هستش در مورد شرکت EA که هی میگن تبلیغ تبلیغ تبلیغ
کار اگر خوب نباشه نمیگیره قبول کن
مگر FIFA نیست اگر قشنگ نباشه حالا هر چه قدر هم تبلیغ کنه درسته شاید اولش یه فروش خوب داشته باشه ولی قطعا شکست می خوره نمونه شکست خوردش رو شما در بازی MOH ببین
محصول اگر کیفیت نداشته باشه هرچه قدر هم براش تبلیغ بشه اینقدر نمیتونه موفق باشه
شما شرکت سامسونگ رو ببین که ایده های apple رو در طراحی محصولاتش دزدیده.اگر یه محصول خوب نباشه چطور می تونه اینقدر موفق باشه ؟
من کاری به قیمت محصولات apple در ایران ندارم من خودم یه دونه وسیله از apple ندارم ولی خوب باهاشون کار کردم و کاراییشون رو دیدم اصلا قابل مقایسه نیست محصولات apple
شما ipad رو بیا با XOOM که در نمایشگاه CES معرفی شد مقایسه کن.
این تبلت وقتی معرفی شد جقدر هایپش کردن که آره می تونه ipad رو شکست بده و.. ولی وقتی عرضه شد یه تبلت معمولی بود.
خوب بچه های این سایت اشتباه میکنن میگن تبلیغ تبلیغ تبلیغ، همه ی کمپانیها تبلیغ دارن. همه ی کمپانیهای بزرگ کانونشن دارن و همه میخوان با جلوه دادن کارایی محصولاتشون بیشتر بفروشن.
اما اپل، کارایی محصولاتش رو جلوه نمیده بلکه "خاص" بودن اونها رو جلوه میده. Stuntـهای تبلیغاتی اپل بسیار بسیار بزرگه.
و اینکه سامسونگ محصول اپل رو تقلید کرده، تقصیر خود سامسونگه. من شخصا هیچ سودی در تبلت نمیبینم، این استانتهای اپل بود که "بدردبخور" جلوه دادشون.

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
اما اپل، کارایی محصولاتش رو جلوه نمیده بلکه "خاص" بودن اونها رو جلوه میده. Stuntـهای تبلیغاتی اپل بسیار بسیار بزرگه.
و اینکه سامسونگ محصول اپل رو تقلید کرده، تقصیر خود سامسونگه. من شخصا هیچ سودی در تبلت نمیبینم، این استانتهای اپل بود که "بدردبخور" جلوه دادشون.
دقیقا این حرفا در مورد خودت هم صدق میکنه اینکه احساس خاص بودن بهت دیت داده و احساس میکنی همه نفهمن و خود تو که همه چیو مفهمی و یه آدم " بدرد بخور " هستی پست های چند ماه پیشت تو خارج از تاپیک که حسابی توهم زده بودی حوصلهندارم برم لینکاشو بزارم برات اما خیلی ها تو اون بحثت شرکت کردن اگه کسی که اونجا جوابت میداد اینا رو میخونه بیاد تایید کنه که ایشون فکر نکن که نابغه ای چیزی هست و خیلی چیز هایی که مردم نمیتونن درک کنن رو ایشون قادر به درکش هست !
بحث اپل هم نیست حرفای من کلی بود که من خودم آدمای مثل تورو خوب میشناسم و میدونم این حرفا و احساسات که موجب میشه خودت و خاص جلوه بدی از کجا نشأت ( یا نشعت ) میگیره !

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
بحث جالب شد گفم منم یه اسپم بدم:d
اینکه اپل محصولات خیلی خوشگل و تو دل برویی داره شکی نیست ولی اینو هم باید در نظر گرفت که به چه قیمتی؟ خوش بختانه یا متاسفانه من از همون موقعی که 2G اومد با گوشی های اپل کار کردم تا به این 4 رسید که خودم گرفتم.خوشگله ولی باید بگیم که دزدیه:d منظورم دزد تکنولوژی نیست.توضیح خواهم داد:d قبل از گرفتن 4 هم همیشه میگفتم که اپل دزده و با اون پولی که من دارم میدم میشه یه محصول با کیفیت تر دیگه ای گرفت ولی دوست داشتم بگیرم.حالا میرسیم به بحث دزدی این ابر شرکت نو آور!!!
چرا باید آیپد2 تنها 6ماه(اگر اشتباه نکنم،دوستان اصلاح کنند) بعد از عرضه آیپد(1) معرفی بشه با امکاناتی مثل ضخامت کمتر؟ یعنی خود اپل نمیتونست ضخامت کمتر رو رو همون آیپد(1) اعمال کنه؟ از این دست مثال ها زیاد میشه آورد.از فروش رینگ تون هایی که پول یامفت واسه اپل هستن تا انحصار طلبی کورکورانه اش!
با این همه تفاسیر بازم میگم که اپل همیشه پول مارک و شیک بودنش رو میخوره.هرچند نباید محصولاتش اگر نگیم بهترین ولی یکی از بهترین هاست

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
چرا باید آیپد2 تنها 6ماه(اگر اشتباه نکنم،دوستان اصلاح کنند) بعد از عرضه آیپد(1) معرفی بشه با امکاناتی مثل ضخامت کمتر؟ یعنی خود اپل نمیتونست ضخامت کمتر رو رو همون آیپد(1) اعمال کنه؟
عجب ! دلیلش این بود که تبلت ها به سمت پردازنده های دو هسته ای میرفتن و اگه میخواست کلی صبر کنه بعد iPad 2 رو معرفی کنه که الان فروشش تو این سه ماهه 22 میلیون نمیشد ! اینکه نازک تر شده و سایر امکانات مثل دوربین و غیره اضاف شده همه واسه رقابت هست ! اینکه دوربین رو iPAd قرار نگرفت دلیلش مشخص ریسک عرضه تبلت توسط اپل که اگه احیانا محصولش فروش نکرد آنچنان ضررری متحمل نشه !

در ضمن اینکه شما اینجا iPhone 4 رو میخری 1 میلیون دلیل بر نمیشه که کار اپل هست ! قیمت های این گوشی تو سایتش زده چرا من بخوام بگم ؟ خودتون برید ببینید ! هیچ کی اینجا آه و ناله از قیمت کنسول ها تو بازار ما نمیکنه همین که اسم اپل میاد همه کرک و پرشون میریزه !

• Like
Reactions: shayan720

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر