Spencer: سعی ما بر بازیابی اعتماد است نه شکست Sony

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
spencer-xbox-one-team-focused-on-regaining-fan-trust-not-beating-ps4-144439864078.png

Xbox One در حال فروش است و مایکروسافت توانسته بخشی از جایگاه گذشته خود را بازیابد، اما آیا این شرکت دوباره می‌تواند به وضعیتی بازگردد که با سونی در زمینه فروش رقابت کند؟

این سوالی است که مطمئنن به دفعات از رئیس بخش Xbox، پرسیده شده است اما اینبار Phil Spencer در مصاحبه‌ای در Geekwire Summit 2015 به تشریح این موضوع پرداخت.
او توضیح داد که در طی 18 ماه مدیریتش، دیدگاهش عوض شده و حالا تمرکز را بر روی بازیابی اعتماد مشتریان و وجه برند Xbox، با راه اندازی طرح‌هایی مثل Backward Compability، گذاشته است، هر چند ممکن است هیچ وقت Xbox One به رقیبش نرسد:
"من در ابتدا با شعارهایی مثل 'ما می‌خواهیم برنده شویم' شروع کردم اما بلافاصله متوجه شدم که شما تنها می‌توانید عوامل خود را کنترل کنید. سونی با Playstation 4 به موفقیتی کم نظیر دست یافتند اما برای من، به عنوان رئیس Xbox کار با تیم و مجموعه طرفداران Xbox بسیار سودمند بود تا بر روی محصولمان تمرکز کنیم. "
البته طبیعی است که وقتی جایگاه اول برای شما نیست، متواضع باشید اما اسپنسر معتقد است که مایکروسافت به درک این موضوع رسیده که جای تمرکز بر جنگ بین کنسولی، بر روی محصول خود تمرکز کند:
این 18 ماه برای من حامل تغییرات زیادی بود. اگر دقت کنید من خیلی کمتر درباره‌ی رقابت صحبت می‌کنم. مردم می‌گویند 'شما در حال باختن هستید، پس هیچ وقت نمی‌توانید دوباره به عرصه رقابت بازگردید'. به نظرم درستی این مسئله در آینده مشخص خواهد شد. اگر هم روزی برنده از عرصه بیرون آمدیم، دوست دارم با روند فعلیمان باشد. همه چیز درباره‌ی بازی‌ها و نحوه‌ی رفتار با مشتریانمان است."
اما آیا Xbox One بر Playstation 4 غلبه خواهد کرد؟
"من نمی‌دانم. مدت زمان این نسل... سونی محصول بسیار خوبی دارد و بسیار جلوتر از ما هستند اما من از وضعیت فعلی بازی و لاین-‌آپمان راضی هستم."
اسپنسر سپس به سراغ روزهای اول سمتش می‌رود، روزهایی که مایکروسافت از هر طرف مورد هجمه قرار می‌گرفت و مجبور شد سیاست‌هایش را به طور کامل تغییر دهد:
"چیزی که من در آن زمان دست کم گرفتم، تاثیر بسیار مخربی بود که وضعیت عرضه Xbox One بر روی تیم ما در ردموند گذاشته بود. آن‌ها به اندازه‌ی طرفدارنمان ضربه خورده بودند . من نشستم و به چندین هزار نفر فکر کردم، مردمی که با چند جمله و فکر اشتباه، زحمات شبانه روزیشان که 3 سال هم طول کشیده بود، هدر می‌رود. سپس شما از خود می‌پرسید ' چرا من این کار را انجام می‌دهم وقتی یک نفر با حرف‌هایش تمامی زحماتم را بر باد می‌دهد؟'"
اسپنسر علاوه بر بازیابی اعتماد طرفداران باید جلوی از هم پاشیدگی تیم خود را هم می‌گرفت:
وقتی که من می‌بینم تیمم از گروهی که رهبریت رئیس خود را زیر سوال می‌برد، به تیمی تبدیل شده که از طرفداران انرژی می‌گیرد و خوشحال است، خوشحال می‌شوم چرا که این تیم قادر به ارائه کارهای خارق‌العاده است. تیم ما در ابتدای موضوع Backward Compability هیچ ایده‌ای از آن نداشت، سپس ما چند مهندس را فرستادیم و راهش را کشف کردند. شما چگنه می‌خواهید کدها را از PowerPC به X86 منتقل کنید در حالی که بدون آن عملا کار غیر ممکن است؟ آن‌ها به این موضوع دست پیدا کردند. من هیچ وقت پایداری شرکتمان را زیر سوال نمی‌برم اما این را می‌دانم که اعضای تیم ما نه از شکست دادن سونی، بلکه از جلب بیشترین تعداد مشتری انرژی می‌گیرند."
او با این مسئله که کارهای زیادی پیش رو دارند بحث را خاتمه می‌دهد:
"آیا ما به صورت کامل وضعیتمان را بازیابی کرده‌ایم؟ من نسبت به وضعیت فعلیمان دید مثبتی دارم اما در نشستی که با مدیران Gamestop داشتم، و یک جلسه هم با 5000 مدیر دیگر Gamestop خواهم داشت، به من می‌گویند هنوز مشتریان در مورد عدم اجرای بازی‌های استفاده شده یا دست دوم صحبت می‌کنند. برای اینکه شفاف صحبت کرده باشیم، کنسولمان بازی‌های دسته دوم را اجرا می‌کنند اما مسئله اینجاست که در ذهن مشتری همیشه حرف اول خواهد ماند. بازیابی این اعتماد بسیار سخت خواهد بود."

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا پس از گذشت 18 ماه و 2 E3، آیا فکر می‌کنید فیل اسپنسر پتانسیل رهبری تیم و رساندن Xbox به رقیب خود را دارد؟

منبع

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اون موقع نسل اول ADSL وارد ایران شده بود....یه هارد مودم وصل میکردیم، کلی هم دردسر داشت کانکت شدن ولی به عنوان اولین تجربه آنلاینم MGO :d واقعا عشق بود.....تازه اون موقع هم برعکس گفته دوستان توی ایران حداقل تعداد گیمرهایی که با XBOX !!! یا هرچیز دیگه ای آنلاین بازی کنن، یه چند دهمی از 0 بالاتر بود

والا اون موقع که تست کرده بودم من یه اینترنت ADSL 64 داغون داشتم با dial up فرق زیادی نداشت بعدش هم دیگه آنلاین تست نکردم روی PS2 وقتی دیدم با اینترنت ما نمیشه درست بازی کرد میخواستم COD بازی کنم:d رفت تا زمانی که رسوندمش به 256 که XB360 گرفتم که بعدش تا 512 اینترنت بالا آوردیم تا بشه درست بازی کرد .:|

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
@LiviNG D3AD

خوب مثل اینکه با زبون خوش نمیشه . اونقدر دیدم که حتی حوصله کپی کردن جملات ندارم امیدوارم دیگه نقل قول نکنی. حداقل تو این مباحث بازاریابی برای X1

واسه همین خواهش کردم که نقل قول نکن چون دقیقا منتظر بودم که کلا بحث به حرفای نامربوط و آوردن منابع برای اثباتشون میکشه. میشناسمت که میگم بحثو ادامه نده.

شما نمیخواد جدی بشی. از همون تکنیک (:D) گذاشتن پشت هر جملت استفاده کنی تا Cool تر بنظر برسی بهتره، بیشتر نتیجه میگیری و در بهترین حالت میتونی دیگه بحث نکنی، نه این که به من بگی چکار بکنم یا نکنم.

میدونم کارت همینه ولی نپیچون عزیز من. سرمایه گذاری رو عناوین Third Party ینی سرمایه گذاری رو فرش مشهد واسه همین خرید حق تبلیغ یه چیز دیگست؟ :D، تو پست بعدی به چی تبدیل بشه الله اعلم. سرمایه گذاری رو TP قبلا اون زمان هایی که شما نبودی بصورت انحصاری کردن بازی بود (که اون بدبخت خودشو کشت تو هر مصاحبه گفت ما روی Tomb Raider سرمایه گذاری کردیم) و بعد ها با افزایش هزینه و رقابت بیشتر این مورد کمتر و به این شکل درومد و همشون زیر مجموعه "سرمایه گذاری روی عناوین TP " هستن. و راهی نیست که بگیم مایکرو قبلا رفته سونی نرفته. و اینکه الان ول کرده چون سودی واسش نداره پول میده ولی باز رو کنسول سونی بیشتر میفروشه مگه اینکه کلا انحصاری کنه که گفتم چرا نمیشه دیگه.

راهی که مایکروسافت رفت مشخصاً با راهی که صاحبان پلتفرمها در نسل‌های پیش میرفتن به کل متفاوت بود. تبلیغات انحصاری یک بازی 3rd Party != حق نشر انحصاری یک بازی 3rd Party. حالا شما به مبحث مجموعه و زیر مجموعه علاقمند هستی یه بحث دیگست. در اینکه برای عملی شدن هر دو حالت باید پول خرج کنن بحثی نیست چون کسی هم واقعاً توقع نداره با ماچ و بوسه اتفاقی بیافته، اما در عین حال این دو تا روش با هم تفاوت دارن و از شما هم ممنونیم که داستان دگردیسی یکی رو به دیگری تعریف کردی اما شرکتی که نسل پیش در این کار پیشرو بود مایکروسافت بود نه سونی. ضمن اینکه:

When we have a 1st party franchise in a genre I'd rather invest in ours.
Phil Spencer: ‘I’ll Work On Making Amends For Street Fighter’ - News - www.GameInformer.com

مایکروسافت روی TR و DS3 و The Witcher 3 و Fallout 4 و Fifa و ... سرمایه گذاری کرده که با حرف اسپنسر هم تعارضی نداره.

من مثل شما ننشستم هر کلمه ای که از مایکرو میاد بیرون بچسبونم به X1 و آیندش ( دقیقا 3 ساله هی میگی همه چیز خوب خواهد شد، اوف surface معرفی شد X1 چه شود و ... چند تا منبع هم برای به به چه چه کردنه حضار). من مصاحبات اسپنسر در مورد X1 رو که با سایتای معروف انجام میده رو دنبال میکنم و تو همشون حرف از تلاش برای انتشار انحصاری های بیشتر روی X1 هست و تنها راهش هم همینه تا حالا ندیدم بیاد کلاود و ... رو تبلیغ کنه تو اون مصاحبات و بیشتر تو کنفرانس های تکنولوژی به این مباحث می پردازن. تبلیغات اون بخش و بسطش به X1 رو بنظرم به تو بسپارن خیلی بهتر میشه.

البته که شما مثل من نیستید، تخصص شما در چسباندن کلماتی هست که از دهان مایکروسافت بیرون نیومدن. کلاً زمینه کاریمون فرق میکنه. ضمن اینکه XB1 کلاً 2 ساله عرضه شده و من کلاً 1-1.5 ساله دارم اینجا فعالیت میکنم، 3 سال رو از کجا درآوردید؟ شما تا حالا ندیدی مایکروسافت Cloud رو تبلیغ کنه؟! واقعاً عجیبه که رزلوشن بیشتر بازیهای 3rd Party میتونن روی موفقیت PS4 اثر گذار باشن ولی بکارگیری تکنولوژیهای جدید توی بازیها نمیتونن روی XB1 اثر گذار باشن.

Microsoft Speaks About Cloud Computing Capabilities Of Xbox One - Microsoft News (اولین صحبتهای مایکروسافت، چند روز بعد از معرفی رسمی XB1)

Spencer also talked about three main uses for Xbox One’s cloud services at launch.

◦The first is to provide dedicated servers for Call of Duty: Ghosts, codenamed “ThunderHead.” In this case the cloud provides the developer with a low-cost online environment on a consistent basis. In the future there will be many games taking advantage of those dedicated servers.

◦Forza Motorsport 5 will save the information of friends in the cloud, then in the game it’ll give you the feeling of playing with them, by giving the AI the same playing style.

◦The third is giving developers the ability to shift part of the computing from the CPU to the cloud. The CPUs of the cloud do the computations and then send them back to the Xbox One that displays the results locally. That improves performance. Millions of dollars have been invested in the Cloud and Spencer thinks it will be very important for the future growth of the gaming industry.

Phil Spencer Teases Unannounced Xbox One Exclusive Japanese Title, Talks CPU Upclock, Cloud and More | DualShockers (صحبتهای اسپنسر در مصاحبه با فامیتسو)

I like keeping the discussion about games using the tech. CD3 demo was the best proof point to date. Could be a good GDC talk.
Phil Spencer Talks Games With Gold, Rare, Cloud and Much More: Cliff Bleszinski “Always Welcome On Xbox” | DualShockers

Q:@XboxP3 Hey phil theres a thing im so curious about! Do you think we will see more heavy cloud-based games like crackdown 3 soon? Its crazy!

A:@Dipslon I hope so, I'd like to see 3rd parties pick up the tech as well. Innovation moves more quickly as more games push what's possible
.​
Phil Spencer wants third-party games using cloud compute

Microsoft’s acquisition of Havok continues our tradition of empowering developers by providing them with the tools to unleash their creativity to the world. We will continue to innovate for the benefit of development partners. Part of this innovation will include building the most complete cloud service, which we’ve just started to show through games like “Crackdown 3.”
Havok to join Microsoft - The Official Microsoft Blog (مایکروسافت بعد از خریدن Havok)

سایتا میتونن از فیزیک UC4 تمجید کنن ولی سونی نمیتونه خود بازی رو ول کنه و رو فیزیکش مانور بده واسه همین ND تو مصاحباتش میاد روی داستان و چالش هاشون برای نوسازیش مانور میدن (واسه همین گفتم اولویت چندم) و طرفدار نمیتونه بگه UC4 یه فیزیک انقلابی داره پس همه چیز برای PS4 در آینده خوب خواهد شد یه منبع هم از تمجید یه سایت از فیزیک UC4 بزاره و .... . البته شما یه چیزی فراتر از طرفدار هستی و موضوع بحث ما نیستی.

مسأله اینه که فیزیک UC4 اصلاً چیز خاصی نیست که حالا اینها بخوان در موردش بحث هم بکنن. CD3 (این تکنولوژی) یک انقلاب هست در این زمینه و همین هم باعث میشه در موردش بحث کنن و میکنن.

در مورد شبکه Live شاید بعضی قابلیت های آنلاین رو مایکرو آورده باشه ولی بازم اینکه بگی الان که به این شکل بازی میکنی مدیون مایکرو هستی خیلی مسخرست که اتفاقا بعیدم نیست ازت. اتفاقا برعکس، شما که الان به این شکل بازی میکنی (که بازی نمیکنی و فقط اینجا تبلیغات میکنی) مدیون شرکتای دیگه هستی که سونی هم یکیشون هست.

شاید بعضی قابلیتهای آنلاین رو مایکروسافت آورده باشه؟ شاید؟ بعضی؟ مسخرست؟ کلاً لیاقت یک عده همون پرسه زدن بی هدف در PS HOME (ویژن سونی از محیط آنلاین) و کف و خون بالا آوردنهای گاه و بیگاه هست. سونی بعد از 2010-2011 چیزهای جدیدی رو به سرویسش اضافه کرد (بازی مجانی و کالکشنها و ...) اما سرچشمه قابلیتهای اساسی PSN از Live هستن و این رو دیگه هر بچه‌ای میدونه. مهمترین بازیهای 3rd Party که الان روی PS4 تبلیغش رو میکنن همون بازیهای آنلاین شوترش هستن (Destiny، CoD، StarWars:BF و ...) و بخش اعظم درآمد سونی از همین سرویسهای آنلاین و ... هست.

آخرین ویرایش:

ehsan_srk

کاربر سایت
Sep 23, 2007
4,097
نام
Ehsan
بزارید چند تا حرف بگم و برم.فکر کنم اکثرتون می دونید چه خبره اما شاید یکی باشه ندونه چه خبره و الان بفهمه بقیه خوب می دونند چه خبره اما حوصله آسمون ریسمون بافتن به همدیگه برای پوشاندن واقعیت ندارن

چند ماه که مایکروسافت جرات نداره امار فروش کلی اش رسما اعلام کنه.حالا چرا ! چون اون وقت مردم بیشتر می فهمند PS4 روز به روز فاصله اش از XB1 بیشتر می کنه و با اختلاف زیاد جلو هست
آخرین آمار کلی که اعلام کرد گزارش مالی 3 ماه اش بود که نشون داد مجموع فروش XB1 و X360 روی هم نصف PS4 هم فروش نکرده
برید دخیل ببندید همین ماه اکتبر به صدقه سری HALO 5 اون هم فقط تو آمریکا XB1 بتونه بیشتر از PS4 بفروشه وگرنه تو 2 ماه تعطیلات بعدش دیگه از این خبرها نیست چون خودتون هم خوب می دونید بعد کاهش قیمت PS4 و تو قیمت برابر اوضاع چه شکلی هست
1 جامعه اماری کوچیک براتون مثال میزنم.برید سایت آمازون قسمت گیم بخش BEST SELLERS اش(به صورت ساعتی آپدیت میشه) ببینید کدوم کنسول و باندل هاش رتبه های بالاتری دارن.2 هفته بیشتر نمونده ها.تو لیست آمازون HALO 5 پر فروش ترین بازی هست اما کنسول چی؟اما خوب نگران نباشید!!! XB1 و باندل اش میاد بالا اما فعلا این خبر ها نیست!

در آخر این 1 تیکه از پست 2 3 ماه پبش من هست

جالبه پارسال تو 2 ماه آخر سال که XB1 تونسته بود فقط تو آمریکا بیشتر از PS4 بفروشه 1 سری نظر اینجا بود که به به عجب برنامه ای ماکروسافت چیده.عجب باندل هایی.عجب آفرهایی.عجب کاهش قیمتی.KING IS BACK و.....
اما حالا که به این فروش وحشتناک عالی PS4 میرسیم میشه تبلیغات؟میشه جو اولیه؟میشه گول خوردن مردم؟میشه فشار منفی رسانه ای؟مظلوم مایکروسافت؟و....
بله تبلیغات و برنامه ریزی درست سونی هست اما نه همش.امسال سال دوم نسل جدید تموم میشه و مردم خیلی خوب میفهمند چه خبره و چه چیزی براشون بهتره و چه چیزی باید انتخاب کنند
لاین آپ آخر سال مایکروسافت خوب هست اما خیلی موارد دیگه هم هست که مردم به اون نگاه می کنند.فقط به نوک بینی تون نگاه نکنید.1 ذره دیدتون بالاتر ببرید.به قول رضا 6 ماه گذشته غیر 1 بازی indie کدوم بازی انحصاری مایکروسافت عرضه کرده؟در مقابل سونی غیر از چندین بازی indie تو این 6 ماه 2 تا بازی AAA عرضه کرده که BLOODBORNE توانسته تا اینجا نسل جدید بهترین متا بازی های انحصاری بدست بیاره(تنها بازی انحصاری با متا بالا 90 )
به بازی های انحصاری PS4 تو سال 2016 نگاه بیاندازید.تو همون 2 3 ماه اول 3 تا بازی بزرگ U4 و SF V و RC عرضه میشه و خیلی از موارد دیگه هست که مردم در نظر می گیرند (برند PlayStation هست.نگاه به انحصاری های نسل قبل هست.تنوع بازی ها تو سبک های مختلف هست.استدیوهای انحصاری ساز هست و کلی موارد دیگه که نشون میده فقط تبلیغات به تنهایی نیست)

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,216
نام
ماکان
نمیگم اختلاف فروش تو آمریکا کمتر میشه یا چیز دیگه ای، ولی اختلاف 800 یا 900 هزار تایی اینقدر غیر ممکن و ابدا و اینا نداره.

نه به صورت تئوری غیر ممکن نیست اما در عمل و مطابق با وضعیت فعلی دقیقا غیر ممکنه. چون مایکروسافت برنامه منسجمی برای فروش منظم تو کل سال نداره. در نتیجه تو همه ماه ها از PS4 عقب تره جز نهایت دو ماه آخر سال. از طرف دیگه این اختلاف مقطعی هم انقدری نیست که به کل سال بچربه. مثلا دو ماه آخر سال رو منم پیش بینی میکنم X1 فروش بهتری داشته باشه اما اختلاف رقم بزرگی نمیشه. در نتیجه میشه به طور میانگین گفت تو هر ماه فاصله PS4 با X1 داره بیشتر میشه. و با این رویه X1 محاله بتونه PS4 رو بگیره. باز تاکید میکنم با این ساختار.

حالا ببینیم مایکرو دو ماه آخر چیکار میکنه و در مجموع تو فروش نهایی سال چه اتفاقی میفته. چون X1 امسال کنسول سلر ترین بازی هاش رو منتشر کرده. تقریبا میشه گفت همه انحصاری های مهمش هستن. جناب Halo و Forza و Fable و GeoW و... باندل های زیادی هم داره. از خیلی خوب تا خیلی افتضاح. قیمتشم کاملا مناسبه. در نتیجه نهایت زورش رو خواهد زد. اگه امسال نتونه اختلاف فروش تو همین آمریکا رو کمتر کنه مطمعن باش سال دیگه نتنها نمیتونه، بلکه همراه با عرضه بازی های بزرگ PS4 بیشتر و بیشتر هم میشه.

به نظر من که سونی با این کاهش قیمتی که داد و همینطور باندل هاش میتونه اختلاف فروش آخر سال رو کنترل کنه. نمیزاره خیلی زیاد بشه. حالا ببینیم در عمل چه اتفاقی میفته!:D ولی باز میگم با این رویه که الان شاهدش هستیم اختلاف مایکرو با سونی قابل جبران نیست و همینطور کم کم داره بهش اضافه هم میشه.

پ.ن: یکم خلاصه تر پست بدید حوصلمون بکشه بخونیم بحث بهتر بره جلو!:D خیلی هم قضیه رو جدی نگیرید!:D در کل چیزی گیر من و شما نمیاد!:D

آخرین ویرایش:

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
به نظر من اولا x360 انصافا کنسول خوبی بود و همچنین شبکه لایو بی انصافی نباید کرد ولی اینکه این نسل بیاد کنسول درست کنه بعد رزلوشن کمتر هم اراءه بده بعد قیمت کنسول هم گرونتر از رقیبش با سخت افزار بهتر باشه غیر منطقیه. آخه چی تو کنسولت داری که گرونتر میفروشی؟ سخت افزار که ضعیف تره تازه بحث اینترنتم که دیگه خودش داستانیه . بعدم تازه سونی میخواد بازم قیمت کنسول رو کم کنه تو هم دست نمیزنی به قیمت. ماکروسافت خودش به خودش ضربه زد.

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
اون مصاحبه ای که فرمودی احتمالا تو ذهن شما انجام شده. من نه بالا پریدم نه پایین. چیزی که گفتم واقعیته. هست و جریان داره . این حرف شماست که از رو احتمالاته. شما هیچ دلیلی برای اثبات حرفت جز احتمالات نداری. ولی برای محبوبیت ps و ربط این فروش به محبوبیتش به اندازه کافی مدرک موجوده. ps محبوبه. بیش از 100 میلیون ps1 برنده نسل 5 با اختلاف بسیار(اولین نسل کنسول سونی. مقایسه کنید با اولین نسل کنسول مایکروسافت). بیش از 150 میلیون ps2 برنده نسل 6 با اختلاف بسیار. ps3 هم که با جزییات براتون نوشتم.
واکنش تیم پلی استیشن 4 بعد از شنیدن قیمت اکس باکس وان: "بزن قدش" - دیجیاتو
PS4 team actually danced when it heard Xbox One’s higher launch price | VG247
شما کارمند بخش پلی استیشن سونی هستی که "نه بالا پریدی نه پایین"؟

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
[MENTION=88196]livin[/MENTION]g dead

اینکه هر کی یه چیزی میگه بر عکسشو به خودش بگی رو ما تو دوران دبستان انجام میدادیم. آره شما 1.5 ساله اینجایی :D

در کل این رو متوجه بشی که برای جمعیتی که x1 رو با خاک یکسان کردن اول نسل اصلا مهم نیست که شما قبل از پست دادن چند تا اصطلاح باحال و منبع برای اثبات حرفای خارج از بحث داری راحت تر میشه بحث کرد. حالا هی مصاحبه اول نسل بزار اینجا زمانی که مایکرو فکر میکرد سردم دار صنعت هست و با چیزای جانبی سکان کشتی رو به هر طرف که بخاد میکشه.

منظور حرفام رو میگیری فقط یه بخششو حذف میکنی تو ذهنت جواب بقیشو میدی .
موفق باشی و به تبلیغات و بازاریابیت ادامه بده. انشالا یه روز بتونی گیمر بشی تا راحت تر بحث کنیم با هم.
[MENTION=70875]Saint.Frantic[/MENTION]
چون دیگه بعد از عصبی شدن به خود واقعیمون رسیدیم . یک هیتر و ترولر سونی با قابلیت ارسال پستای طولانی. حیطه فعالیتش رو بیشتر تو بخش سخت افزار و بنچمارک وبازاریابی و... متمرکز کنه و زیاد قاطی گیمرا نشه بهتره.

آخرین ویرایش:

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
خوب یسری از این اقایون سهام دار نیستن تو سونی که سودی بگیرن ..
حالا کنسول ps4 که یکه تازه و داره خوب میفروشه و x1 هم بعیده کلا بهش برسه
دیگه پیرهن پاره کردن و نفس کش زدن برای این که برید خدا رو شکر کنین Halo 5 باعث شده سر و کلتون تو لیست فروش پیدا شه چیه ؟
..حتما باید شکرگزار درگاه حق تعالی باشیم چون Halo 5 یک FPS معمولی هست و نباید باعث میشد کلا سر و کله x1 تو لیست فروش پیدا شه

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
بعضی از کامنت ها رو میخونم انگار با این بیست چند میلیون ps4 فروخته شده و اختلاف چند میلیونی هر دوماهی یک انحصاری شاخ میاد و هر ماه یک بازی AAA رایگان میشه. الان بتلفرانت و کال او دیوتی و دستینی انحصاری ps4 شدن.سونی از اول نسل با درآمد ابن فروش هفت هشت تا استدیو فرست پارتی گردن کلف به وجود آورده و سال آینده بازی های خفن سونی میان!! حالا تعداد بازی های AAA انحصاری رسال آینده رو میبینی چهار تا با تخفیف پنچ تا میشه! یکی نیست بگه با این فروش چی به عمل آمده؟ برداشت شمای گیمر از این فن بیس چی بوده؟ نمیخوام ترول کنم ولی تو این تاپیک همه میگن وای سونی له کرد فلان کرد پشمدان کرد یکی بیاد بگه از این فروش بیست و چند میلیونی خیلی خفن به اینکه چهار تا بازی ایندی بیشتر کناره pc عرضه میشن چه چیزی برای شما قابل برداشت بوده که حالا ما باید دست به دخیل بشیم فروش کنسول به خاطره هیلو یک ماه بیشتر از ps4 بشه؟

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
جا داره در اینجا یادی بکنیم از موسسه "Nielsen" که وظفیش تهیه آمار و ارقامه:
No Stranger to the (Video) Game: Most Eighth Generation Gamers Have Previously Owned Consoles
چارت 1-فاکتور های خرید یک کنسول نسل 8 از نگاه خریداران:
Console-purchase-factors.png

خوب یک نگاه ساده به این چارت خیلی چیزا رو مشخص میکنه.فروش به خاطر برند،بازی ها و محتوای انحصاری،نوآوری،پردازنده سریع تر و ... از جمله دلایل فروش Xbox One ه،و رزولوشن بیشتر ،بلو ری پلیر،آرشیو گیم،پردازنده گرافیکی سریع تر و ... از جمله دلایل فروش PS4 ه.
و به Wii U که یک نگاه کنید یه قابلیت مضخرف(البته از نظر کاربران ایرانی) میبینید که یک فاکتور برای فروش این کنسول ه و اون چیزی نیست جز: "Backward Compatibility".

چارت 2-نگاهی به کنسول های قبلی خریداران:
lifetime-ownership.png

و یک نگاه خیلی سطحی هم میشه از آمار مهاجرت بین کنسول ها مطلع شد.
به عنوان مثال 91% از کسانی که کنسول نسل 7 داشتن به PS4 و 88% به Xbox One مهاجرت کردن.یا به عنوان مثال 76% از کسانی که Xbox One دارن،در نسل قبل Xbox 360 داشتن و 66% از کسانی که در نسل 7 PS3 داشتن به PS4 مهاجرت کردن.

دوستان اگر کمی در سطح فضای اینترنت بگردن و دنبال سورس ها معتبر باشن،جواب خیلی از سوالاتشون رو پیدا میکنن.

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,639
نام
Mehrdad
living dead
لیاقت بعضی ها کف و خون تو ps home? فیزیک انچارتد در حدی نیست که راجع بهش حرف زده بشه؟ دیگه موضوع را شخصی نکنید خواهشا. امیدوارم فروش x1 در حدی بالا بره که کمتر شاهد همچین پست هایی باشیم. احتمالا friend list online market messages و باقی جز چیز هایی هستند که از live وارد psn شدند...
دقت کردی هیچ ps فنی نمیاد تو این سبک جواب بده؟ تکنولوژی و فلان به رخ بکشه در حالی که می تونه؟ چون بحث راجب کنسول بازی. بازی game . چیزی که ظاهرا شما انجام نمیدی و فقط اخبار را دنبال می کنی. به همین دلیل فکر می کنی تکنولوژی های فرعی باعث فروش و محبوبیت کنسول مورد علاقت میشه. نمیدونم چرا ولی پست های شما وتبلیغاتت راجع به تکنولوژی های x1 منو یاد دان ماتریک میندازه.. باور کن به خاطر xbox می گم . امیدوارم تز هایی که مطرح می کنی نظر شخصیت باشه نه نظر مایکروسافت.

---

R3D_R4N9ER

. الان شما با این نمودار ها به چه نتیجه ای رسیدی؟

متن گرفته شده از صفحه همین نمودار

PlayStation 4 has shown an ability to capture both previous PlayStation 3 owners, as well as competitive seventh gen users, thanks to its superior resolution, Blu-ray player and game library according to purchasers.
پلی استیشن 4 نشان داده که می تواند هم کاربران قبلی ps3 را جذب کند و هم کاربران اهل رقابت نسل هفتم را. با تشکر از رزولوشن برتر بلوری پلیر و کتاب خانه بازی ها.

three of four Microsoft Xbox One owners are previous Xbox 360 owners. And this is understandable, as these consumers indicate their top reason for purchasing an Xbox One was the brand. Meanwhile
از هر 4 مالک x1 سه نفر مالک 360 هم بوده اند. و این قابل درک هست. و این خریداران دلیل اصلی خرید x1 را مارک دانسته اند.

همانطور که مشاهده می کنید نظر نویسنده این مطلب این بوده که خریداران ps4 به قابلیت های این کنسول توجه کرده اند ولی خریداران x1 بیشتر از روی وفاداری به برند اقدام به خرید کرده اند.
در مورد اینکه در نمودار x1 از بازی های انحصاری اسم برده شده(ولی در متن حرفی ازش زده نشده چون واضحا اعلام کرده که از هر چهار x1 سه عدد به دلیل مارک فروش رفته اند پس فاکتور بازی انحصاری درجه اهمیت کمتری برای خریداران داشته)
ضمنا خبر برای 23 فبریه 2015. زمانی که مایکروسافت انحصاری های از جمله تایتان فال فورزا سانست اور درایو را در بازار جا انداخته بوده ولی برای مثال order 1886 دو روز قبل از این خبر لانچ شده بلادبورن هم تقریبا یک ماه بعد از این خبر.
پس طبیعیه که علت خرید ps4 قبل از این خبر انحصاری ها نباشه. دقت کنید according to purchasers. مطمئنا اگر امار جدید گرفته بشه انحصاری برای جفت کنسول ها مهم ترین خواهد بود.
---
خب برداشت من از این لیست اینه که اکثر گیمر های حرفه ای ps4 خریدند. خریداران با توجه به رزولوشن و پرفورمنس بهتر و مهم ترین دلیل کتاب خانه غنی و متنوع بازی که از ps انتظار می ره اقدام به خرید این کنسول می کنند.
همانطور هم که بسیار واضح در متن گفته شده 75% یا به عبارتی 3/4 خریداران x1 مهم ترین دلیل خریدشان برند بوده. نسل قبل 360 داشته اند و به چندین دلیل این نسل هم x1 خریده اند. به همین سایت خودمون هم دقت کنید می بینید بیراه نمی گه.

تمامی حرف هام بر اساس متن بوده درست یا غلط پای شما و نویسنده. متن برای نزدیک به 8 ماه پیشه. مطمئنا اگر امارگیری جدیدی انجام بشه بسیار متفاوت خواهد بود.

آخرین ویرایش:

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
living dead
لیاقت بعضی ها کف و خون تو ps home? فیزیک انچارتد در حدی نیست که راجع بهش حرف زده بشه؟ دیگه موضوع را شخصی نکنید خواهشا. امیدوارم فروش x1 در حدی بالا بره که کمتر شاهد همچین پست هایی باشیم. احتمالا friend list online market messages و باقی جز چیز هایی هستند که از live وارد psn شدند...
دقت کردی هیچ ps فنی نمیاد تو این سبک جواب بده؟ تکنولوژی و فلان به رخ بکشه در حالی که می تونه؟ چون بحث راجب کنسول بازی. بازی game . چیزی که ظاهرا شما انجام نمیدی و فقط اخبار را دنبال می کنی. به همین دلیل فکر می کنی تکنولوژی های فرعی باعث فروش و محبوبیت کنسول مورد علاقت میشه. نمیدونم چرا ولی پست های شما وتبلیغاتت راجع به تکنولوژی های x1 منو یاد دان ماتریک میندازه.. باور کن به خاطر xbox می گم . امیدوارم تز هایی که مطرح می کنی نظر شخصیت باشه نه نظر مایکروسافت.

---

R3D_R4N9ER

. الان شما با این نمودار ها به چه نتیجه ای رسیدی؟

متن گرفته شده از صفحه همین نمودار

PlayStation 4 has shown an ability to capture both previous PlayStation 3 owners, as well as competitive seventh gen users, thanks to its superior resolution, Blu-ray player and game library according to purchasers.
پلی استیشن 4 نشان داده که می تواند هم کاربران قبلی ps3 را جذب کند و هم کاربران اهل رقابت نسل هفتم را. با تشکر از رزولوشن برتر بلوری پلیر و کتاب خانه بازی ها.

three of four Microsoft Xbox One owners are previous Xbox 360 owners. And this is understandable, as these consumers indicate their top reason for purchasing an Xbox One was the brand. Meanwhile
از هر 4 مالک x1 سه نفر مالک 360 هم بوده اند. و این قابل درک هست. و این خریداران دلیل اصلی خرید x1 را مارک دانسته اند.

همانطور که مشاهده می کنید نظر نویسنده این مطلب این بوده که خریداران ps4 به قابلیت های این کنسول توجه کرده اند ولی خریداران x1 بیشتر از روی وفاداری به برند اقدام به خرید کرده اند.
در مورد اینکه در نمودار x1 از بازی های انحصاری اسم برده شده(ولی در متن حرفی ازش زده نشده چون واضحا اعلام کرده که از هر چهار x1 سه عدد به دلیل مارک فروش رفته اند پس فاکتور بازی انحصاری درجه اهمیت کمتری برای خریداران داشته)
ضمنا خبر برای 23 فبریه 2015. زمانی که مایکروسافت انحصاری های از جمله تایتان فال فورزا سانست اور درایو را در بازار جا انداخته بوده ولی برای مثال order 1886 دو روز قبل از این خبر لانچ شده بلادبورن هم تقریبا یک ماه بعد از این خبر.
پس طبیعیه که علت خرید ps4 قبل از این خبر انحصاری ها نباشه. دقت کنید according to purchasers. مطمئنا اگر امار جدید گرفته بشه انحصاری برای جفت کنسول ها مهم ترین خواهد بود.
---
خب برداشت من از این لیست اینه که اکثر گیمر های حرفه ای ps4 خریدند. خریداران با توجه به رزولوشن و پرفورمنس بهتر و مهم ترین دلیل کتاب خانه غنی و متنوع بازی که از ps انتظار می ره اقدام به خرید این کنسول می کنند.
همانطور هم که بسیار واضح در متن گفته شده 75% یا به عبارتی 3/4 خریداران x1 مهم ترین دلیل خریدشان برند بوده. نسل قبل 360 داشته اند و به چندین دلیل این نسل هم x1 خریده اند. به همین سایت خودمون هم دقت کنید می بینید بیراه نمی گه.

تمامی حرف هام بر اساس متن بوده درست یا غلط پای شما و نویسنده. متن برای نزدیک به 8 ماه پیشه. مطمئنا اگر امارگیری جدیدی انجام بشه بسیار متفاوت خواهد بود.

"الان شما با این نمودار ها به چه نتیجه ای رسیدی؟"

قرار نیست به نتیجه ای برسم،بلکه قراره با هم به یک نتیجه ی کلی برسیم تا دیگه شاهد اختلاف نظرات نباشیم.

"پلی استیشن 4 نشان داده که می تواند هم کاربران قبلی ps3 را جذب کند و هم کاربران اهل رقابت نسل هفتم را. با تشکر از رزولوشن برتر بلوری پلیر و کتاب خانه بازی ها."

این دقیقا برتری PS4 هستش که خیلی از عزیزان این ها رو برتری PS4 نمیدونن و برتری PS4 رو در "برند پلی استیشن" میدونن،خوب این جوابی هست به اون دوستان(از جمله خودتون)که برتری PS4 رو در برند میدونستید در حالی که این آیتم "برند" ملاک برتری این کنسول نیست و این طور نیست که مردم برای PS1 / PS2 / PS3 و وفاداری کنسول PS4 رو خرید باشن.

"از هر 4 مالک x1 سه نفر مالک 360 هم بوده اند. و این قابل درک هست. و این خریداران دلیل اصلی خرید x1 را مارک دانسته اند."
"همانطور که مشاهده می کنید نظر نویسنده این مطلب این بوده که خریداران ps4 به قابلیت های این کنسول توجه کرده اند ولی خریداران x1 بیشتر از روی وفاداری به برند اقدام به خرید کرده اند."

و اینجا هم دقیقا میرسیم به ملاک "برند" که مهم ترین دلیل فروش Xbox One همین برند بوده و در این کنسول ما شاهد "وفاداری به برند" هستیم.

"در مورد اینکه در نمودار x1 از بازی های انحصاری اسم برده شده(ولی در متن حرفی ازش زده نشده چون واضحا اعلام کرده که از هر چهار x1 سه عدد به دلیل مارک فروش رفته اند پس فاکتور بازی انحصاری درجه اهمیت کمتری برای خریداران داشته)"

درسته که در درجه ی اهمیت کمتری قرار میگیره و چهارمین دلیل برای خرید Xbox One ه و جزو 5 ملاک برتر برای خرید این کنسول هستش که در حالی کع چنین آیتمی اصلا توی 5 اولویت خرید PS4 نیست.

"ضمنا خبر برای 23 فبریه 2015. زمانی که مایکروسافت انحصاری های از جمله تایتان فال فورزا سانست اور درایو را در بازار جا انداخته بوده ولی برای مثال order 1886 دو روز قبل از این خبر لانچ شده بلادبورن هم تقریبا یک ماه بعد از این خبر.
پس طبیعیه که علت خرید ps4 قبل از این خبر انحصاری ها نباشه. دقت کنید according to purchasers. مطمئنا اگر امار جدید گرفته بشه انحصاری برای جفت کنسول ها مهم ترین خواهد بود."

بله اگر الان آمار بگیرن که خیلی چیزا فرق میکنه،ممکنه که برای Ps4 به لطف Bloodborne و محتوای انحصاری و قرارداد ها در Starwars Battlefront و Call of Duty Black Ops 3 و Destiny و ... آیتم "بازی ها و محتوای انحصاری" بیاد تو لیست اولویت های خرید PS4؛ولی از اون طرف اولویت های خرید Xbox One هم دگرگون شده با اومدن یازی های انحصاری امسال یعنی Halo 5 ، Rise of The Tomb Raider ، Forza 6 و قرار داد هایی مثل Witcher 3 ، Fallout 4 و ... که اولویت "بازی و محتوای انحصاری" جایگاه بهتری پیدا میکنه و همچنین اجرای قابلیت Backwards Compatibility و ورود بازی های Xbox 360 به Xbox One که آیتم "Backwards Compatibility" هم تو اولویت ها اضافه میشه.حالا شاید ورود ویندوز 10 به Xbox One جایگاه آیتم "نوآوری" رو محکم تر کنه.خیلی از دوستان هم توی این فروم یا محافل دیگه تا صحبت از قابلیت های Xbox One میشه سریعا دور بر مبدارن میگن:"خوب من با گوشیم هم این کارا رو میتونم بکنم."ولی میبینیم که همین ویژگی ساده دومین آیتم توی لیسته،و خیلی ها از تیم اکس لاکس مایکروسافت درخواست ایجاد قابلیت "پخش موسیقی در پس زمینه" بازی رو دارن!

"خب برداشت من از این لیست اینه که اکثر گیمر های حرفه ای ps4 خریدند. خریداران با توجه به رزولوشن و پرفورمنس بهتر و مهم ترین دلیل کتاب خانه غنی و متنوع بازی که از ps انتظار می ره اقدام به خرید این کنسول می کنند.
همانطور هم که بسیار واضح در متن گفته شده 75% یا به عبارتی 3/4 خریداران x1 مهم ترین دلیل خریدشان برند بوده. نسل قبل 360 داشته اند و به چندین دلیل این نسل هم x1 خریده اند. به همین سایت خودمون هم دقت کنید می بینید بیراه نمی گه."

در تمام 5 صفحه ی قبل من شاهد این هستم که بعضی دوستان هم دارن میگن ملاک خرید PS4 قدرت بیشتر و رزولوشن بیشتره ولی خیلی ها فروش بیشتر PS4 رو به خاطر "برند" میدونن و پافشاری هم میکنن!

یک جمع بندی کلی:
پس تا فوریه 2015 خبری از "انحصاری" و "وفاداری برند" توی لیست اولویت های خرید PS4 نیستش (در صورتی که ما از روز اول نسل 8 توی این انجمن و محافل مختلف دیگه شاهد ذکر این 2 آیتم در دلایل خرید PS4 هستیم و ازشون به عنوان مهم ترین دلیل ها یاد میشه) و شاهد این دو آیتم در لیست اولویت های خرید Xbox One هستیم.
و اینجا هم مشخص میشه که مایکروسافت 76% از دارندگان Xbox 360 رو حفظ کرده (بر خلاف چیزی که توی این انجمن صادقه که میگن 80% به PS4 مهاجرت کردن!).
حتی یک چیز جالبی هم وجود داره و اونم اینکه 12% از کسانی که Xbox One خریدن اصلا کنسول نسل 7 نداشتن و تونسته علاوه بر گیمر ها افراد عادی بیشتری رو هم جذب کنه (این رقم برای PS4 برابر 91% ه)و این البته مثل یک شمشیر دو لبه است،از طرفی اولین کنسول خیلی ها میتونه باشه که در نتیجه یک وفاداری نسبی میاره،از طرفی هم افراد تازه کار رو هم وارد شبکه ی Xbox Live میکنه که شاید برای بعضی ها زجر آور باشه و برای بعضی دیگه خوشایند ولی خوب همه یه روزی نوب بودن و بعد شدن وترن ولی خوب بازم یک شمشیر 2 لبه است.

"تمامی حرف هام بر اساس متن بوده درست یا غلط پای شما و نویسنده. متن برای نزدیک به 8 ماه پیشه. مطمئنا اگر امارگیری جدیدی انجام بشه بسیار متفاوت خواهد بود."

مسولیت درست و غلط بودن این آمار اصلا پای من چون حداقل اعتبار این منبع،از حرف های Fan Made انجمن های مختلف و فن های پلتفورم های مختلف بسیار با اعتبار تره.
بله اگر الان آمار بگیرن شاهد تغییرات خیلی زیادی خواهیم بود،برای PS4 آیتم"بازی و محتوای انحصاری"وارد لیست میشه و برای Xbox One هم آیتم"بازی و محتوای انحصاری" جایگاه بهتری پیدا میکنه و آیتم "Backwards Compatibility" هم وارد لیست میشه.

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
[MENTION=88196]livin[/MENTION]g dead

اینکه هر کی یه چیزی میگه بر عکسشو به خودش بگی رو ما تو دوران دبستان انجام میدادیم. آره شما 1.5 ساله اینجایی :D

در کل این رو متوجه بشی که برای جمعیتی که x1 رو با خاک یکسان کردن اول نسل اصلا مهم نیست که شما قبل از پست دادن چند تا اصطلاح باحال و منبع برای اثبات حرفای خارج از بحث داری راحت تر میشه بحث کرد. حالا هی مصاحبه اول نسل بزار اینجا زمانی که مایکرو فکر میکرد سردم دار صنعت هست و با چیزای جانبی سکان کشتی رو به هر طرف که بخاد میکشه.

منظور حرفام رو میگیری فقط یه بخششو حذف میکنی تو ذهنت جواب بقیشو میدی .
موفق باشی و به تبلیغات و بازاریابیت ادامه بده. انشالا یه روز بتونی گیمر بشی تا راحت تر بحث کنیم با هم.
[MENTION=70875]Saint.Frantic[/MENTION]
چون دیگه بعد از عصبی شدن به خود واقعیمون رسیدیم . یک هیتر و ترولر سونی با قابلیت ارسال پستای طولانی. حیطه فعالیتش رو بیشتر تو بخش سخت افزار و بنچمارک وبازاریابی و... متمرکز کنه و زیاد قاطی گیمرا نشه بهتره.

بزرگترین درسی که شما قبل از شروع یک بحث باید یاد بگیری اینه که اول از صحت چیزی که میگی مطمعن بشی. ادعای شما "دقیقا 3 ساله هی میگی همه چیز خوب خواهد شد، اوف surface معرفی شد X1 چه شود و ... چند تا منبع هم برای به به چه چه کردنه حضار" یک دروغ هست (من از اواخر 2012 تو سایت فعالیتی نداشتم و تازه بعد از E3 2014 اولین پستم رو دادم، حدود 14-15 ماه). در مورد گیمر بودن یا نبودن و ... من هم نمیخواد نظر بدید، به جای بحث راجب به من و شخصیتم سعی کنید عدم توانایی خودتون در مطرح کردن و پاسخگویی به مباحث رو رفع کنید.

همینکه حمله کردن به شخصیت من رو آسون تر از منطقی بحث کردن دیدید خودش گویای ضعف شما در این زمینه هست. در ضمن از سال 2013 تا 2015 (همین چند روز پیش) در ارتباط با CC لینک گذاشتم، جالبه که حتی لینکها رو هم باز نکردید.

living dead

PS HOME قرار بود یک فیچر بخصوص برای PSN باشه که نسل پیش به موفقیت چندانی نرسید و این نسل هم کلاً فراموش شد. تاریخچه Xbox Live و ... هم هست میتونید سرچ کنید و بخونید. آنچارتد 4 هم فیزیکش یه چیز ماورائی نیست، در واقع هر فیزیکی که روی سخت افزار معمولی و کنسولهای نسل حاضر شدنی باشه یک چیز خارقالعاده به حساب نمیاد. ممکنه بین بازیهای دیگه بهترین باشه (که این رو هم باز باید بررسی کرد)، اما انقلابی نیست. من حرفم در مورد Live واضیح بود و نیازی نمیبینم دوباره توضیح بدم.

بحث راجب به کنسول بازی هست نه بازی. راجب تغییراتی که این تکنولوژی ها روی نحوه بازی کردن ما گذاشتن و میذارن. بازی آنلاین و استفاده از قابلیتها و سرویسهای آنلاین دقیقاً چیزی هست که من چند سال باهاش سرگرم بودم و الان هم اگر بخوام کنسولی بخرم اینها رو در اولویت خودم قرار میدم. اینها تکنولوژی فرعی نیستن. تبلیغ نیستن. همونطور که شما با غرور از PS1 و PS2 و اثرشون روی دنیای بازیها صحبت میکنی من هم از Xbox Live و Xbox 360 و ... صحبت میکنم و مشکلی هم در این کار نمیبینم.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
بحثی که آخرشو کشوندی به حمله به طرفدارای سونی و ترولش و نقض منابع معروفت و رسیدن به "فیزیک آنچارتد چیز خاصی نیست" معلومه باید مسخره بشه حالا تو اسمشو بزار عدم توانایی . شمام برو تواناییتو جایی خرج کن که مشتری داشته باشه مثل تاپیکای با این مضمون " کدام کنسول را بخرم" که بچه های 15 ساله تو این سایت میزنن و اینکه توضیح دادم کجاها. لینکاتم باز نمیکنم چون قبلا خیلی باز کردم. با شخصیتت هم کاری ندارم فقط گفتم گیمر نیستی که یه واقعیت هست. در مورد مدت زمان عضویت هم مطمعن نیستم هی رو این مورد مانور بده بزودی ته توشو در میارم. البته مهم نیست در طول 3 سال چند کاربر مثل تو بودن اینجا ولی باز بزودی...

پ.ن: بحث شخصی شد و به دلایلی اینجا دیگه جواب نمیدم اگه جواب میخای تو پروفایل بنویس یا نه اگه میخای خودتو به اطراف نشون بدی همینجا بنویس. منم لایک میکنم

===
@LiviNG D3AD
آره من نمیتونم و نمیخام در مورد چیزهایی که یاد گرفتی و مدام تو هر پست تکرار میکنی بحث کنم و خیلی هم مفتخرم به این قضیه. هر وقت گیمر شدی و در مورد گیم بحث کردی بحث میکنیم ;)

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,572
نام
محمد
برید دخیل ببندید همین ماه اکتبر به صدقه سری HALO 5 اون هم فقط تو آمریکا XB1 بتونه بیشتر از PS4 بفروشه وگرنه تو 2 ماه تعطیلات بعدش دیگه از این خبرها نیست چون خودتون هم خوب می دونید بعد کاهش قیمت PS4 و تو قیمت برابر اوضاع چه شکلی هست
همچین میگه صدقه سری Halo 5 انگار این بازی واسه سونی بوده و اومده لطف کرده هدیه داده به مایکروسافت که فروش کنسولش بره بالاتر lol خیلی جالبه که تو بحث ها، بزرگترین و سیستم سلرترین بازی انحصاری این نسل (تا این لحظه) میشه صدقه سری! اتفاقا بعدش هم میتونه به همین شکل پیش بره چون علاوه بر Halo 5 که میتونه تو تعطیلات هم به فروش بیشتر X1 کمک کنه، احتمال کاهش قیمت مثل پارسال هم وجود داره و هنوز مشخص نیست برنامه مایکروسافت واسه تعطیلات دقیقا چیه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر