رای‌گیری مورد انتظارترین بازی سال 2022 از نگاه کاربران بازیسنتر

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
videogamesreleasecalendar2022.jpg

درود...
طبق سنت هر ساله‌ی انجمن بازیسنتر دوباره با رای‌گیری موردانتظارترین بازیهای سال آینده خدمتتون هستیم. امسال هفتمین سالی هست که این رای‌گیری انجام میشه. با اینکه توی این 7 سال خیلی چیزا عوض شده ولی آینده صنعت بازی مثل همیشه روشنه و سال آینده میلادی یعنی 2022 قراره پر از بازیهای جذاب و لحظات شگفت‌انگیز باشه.
خب بریم سر اصل مطلب و مهمترین نکته که هر سال تکرار میکنم: این رای‌گیری رو به عنوان یه مسابقه و رقابت بین بازیهای شرکت محبوبتون و بقیه نبینید و واقعا عنوانی که بهش علاقه دارید رو انتخاب کنید.

قوانین و راهنمای شرکت در رای‌گیری:
1. می‌توانید تا حداکثر 10 بازی را انتخاب کنید.
2. لیست را به گونه‌ای بنویسید که ترتیب آن مشخص باشد.
3. هر بازی فقط می‌تواند یکبار در لیست ذکر شود.
4. همه‌ی بازیهای لیست باید برای عرضه در سال 2022 تایید شده باشند.
5. اگر عنوان جدیدی تا پایان رای‌گیری معرفی شود و یا تاریخ عرضه‌ی عنوانی برای 2022 مشخص شود، می‌توانید از آن در لیست خود استفاده کنید.
6. رای‌گیری در روز آخر دسامبر به پایان می‌رسد و قبل از آن می‌توانید لیست خود را ویرایش کنید.
7. توصیه می‌شود کمی درباره‌ی انتخاب‌های خود توضیح دهید و حتی تعدادی عنوان را خارج از لیست معرفی کنید.
8. رای کاربرانی که کمتر از یک ماه سابقه فعالیت در انجمن را دارند، به دلیل جلوگیری از سواستفاده شمارش نمیشود.
9. خیلی راحت می‌توانید در مورد انتخاب دیگران به بحث و تبادل نظر بپردازید لطفا سعی کنید از ترول و بحث‌های کلیشه‌ای خودداری کنید تا یک رای‌گیری سالم و به دور از درگیری لفظی رو شاهد باشیم.

نحوه‌ی تقسیم امتیازها:
بازی اول: 4 امتیاز
بازی دوم: 3 امتیاز
بازی سوم: 3 امتیاز
بازی چهارم: 2 امتیاز
بازی پنجم: 2 امتیاز
بازی ششم: 2 امتیاز
بازی هفتم: 1 امتیاز
بازی هشتم: 1 امتیاز
بازی نهم: 1 امتیاز
بازی دهم: 1 امتیاز

بازیهای غیرقابل‌قبول:
1. دموها
2. DLCها
3. عناوینی که برای 2022 تایید نشده‌اند مثل: Avowed، Marvel's Wolverine، Beyond Good & Evil 2 و غیره.
4. عناوینی که بصورت رسمی معرفی نشده‌اند مثل Call of Duty جدید و FIFA جدید و هر بازی سالانه دیگه که هنوز معرفی نشدن.
توجه »» اگه یه بازی غیرقابل قبول رو توی لیست خودتون بیارید، از لیستتون خط می‌خوره و امتیازش به گزینه‌ی بعدی میرسه.
منبع بازیهای سال 2022:
(لطفا حتما قبل از رای‌گیری این لیست رو مشاهده کنید چون ممکنه در مورد بعضی از بازیها حضور ذهن نداشته باشید)

تاپیک و برندگان سالهای گذشته‌ در بازیسنتر: (به تاپیک سالهای گذشته سر بزنید ببنید واسه چه بازیهایی هیجان‌زده بودید و چه بازیهایی توی لیست امسالتون هم دوباره حضور دارن :D)

اگه سوال یا ابهامی در مورد نحوه‌ی برگزاری و انجام رای‌گیری دارید حتما بپرسید.
رای‌گیری از همین‌ الان شروع میشه تا آخرین روز دسامبر ادامه داره...شمارش رای‌ها هم بلافاصله پس از پایان رای‌گیری شروع میشه و نتایج هم در روزهای ابتدایی سال 2022 اعلام میشه.

نتایج:

امتیازات کامل:
God of War Ragnarok 274
Elden Ring 220
Starfield 184
Horizon II: Forbidden West 157
S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chernobyl 107
Dead Space 78
Hogwarts Legacy 68
A Plague Tale: Requiem 65
Dying Light 2: Stay Human 48
Gran Turismo 7 48
Suicide Squad: Kill The Justice League 46
Untitled The Legend of Zelda Breath of the Wild Sequel 45
Cyberpunk 2077 (PS5 & XSX|S) 32
Gotham Knights 26
The Callisto Protocol 24
Bayonetta 3 22
Redfall 19
Sifu 19
Replaced 17
Stray 16
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge 13
Saints Row 10
Ghostwire Tokyo 8
Little Devil Inside 8
Uncharted: Legacy of Thieves Collection 8
Forspoken 8
Baldur's Gate III 8
Evil West 7
Weird West 7
Scorn 7
Somerville 7
Sonic Frontiers 7
Kirby and the Forgotten Land 6
The Outlast Trials 5
ELEX II 5
The Witcher 3 Wild Hunt (PS5 & XSX|S) 5
Granblue Fantasy: Relink 5
MultiVersus 4
Total War: Warhammer III 4
God of War (PC) 4
The Last Cube 4
The Day Before 4
Tiny Tina's Wonderlands 4
Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin 3
System Shock 3
Homeworld 3 3
Salt and Sacrifice 3
Bushiden 3
Warhammer 40000 Darktide 3
Splatoon 3 3
Metal Slug Tactics 2
Marvel's Midnight Suns 2
The Anacrusis 2
ARC Raiders 2
Tom Clancy's Rainbow Six Extraction 2
Dwerve 2
Tunic 2
Planet of Lana 2
The Dark Picture's Anthology: Devil in Me 2
Triangle Strategy 2
Vampire: The Masquerade – Swansong 2
Sniper Elite 5 2
AI: The Somnium Files – Nirvana Initiative 2
Final Fantasy VII: Ever Crisis 2
Prince of Persia The Sands of Time Remake 2
The Stanley Parable Ultra Deluxe 2
Test Drive Unlimited Solar Crown 2
Life is Strange Remastered Collection 1
Lego Star Wars: The Skywalker Saga 1
Syberia The World Before 1
Shadow Warrior 3 1
Lost Soul Aside 1
Alaskan Truck Simulator 1
The Lord of the Rings: Gollum 1
Evil Dead: The Game 1
Abandoned 1
آرای باطله: 0 ! :D

آخرین ویرایش:

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی
1.God of War Ragnarok
2.Horzion Forbidden West
3.Elden Ring
4.Uncharted Legacy of Thieves Collection
5.Witcher 3 Wild Hunt Next Gen
6.Cyberpunk 2077 Next Gen
7.Gran Turismo 7
8.Bayonetta 3
9.HellBlade 2
بازیهای دیگه ای هم هستن که چون تاریخ دقیق ندارن نشد قرارشون بدم مثل zelda BotW 2 / Mario + Rabbids Spirits of Hope / Hogwarts Legacy و....

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
انتخاب بازی اول ۲۰۲۲ جزو سخت‌ترین کارهای عمر گیمری بنده هست! :| :D اگه امکانش بود، رتبه اول رو به طور مشترک به دو تا بازی می‌دادم ولی خب نمی‌شه دیگه. بنابراین با قلبی رنجور مجبور بودم یکی رو اول بذارم و یکی رو دوم. :(

1. Elden Ring
سری Soulsbornekiro(!) جزو بهترین هدایای آسمانی برای گیمرها بوده و منم جزو ذوب‌شده‌های این مجموعه هستم. به خاطر همین تعجبی نداره که برای تجربه Elden Ring صبر و تحمل نداشته باشم و تریلرهایی که امسال از بازی نشون دادن هم دیگه حجت رو بر مسلمین تمام کرد.

2. God of War Ragnarok
یکی دیگه از بهترین سری بازی‌های عمرم God of War هست که تک‌تک نسخه‌هاش رو به شدت دوست داشتم و الآن هم GoW Ragnarok میاد که کار اساطیر نورس رو تموم کنه. کیفیت نسخه قبلی انقدر بالا بود که انتظارات از این بازی هم خیلی ماورایی شده و تریلرش هم چیزهای خیلی جالبی داشت و تصویر ثور شکم‌گنده با اون طراحی باحالش هم باعث شد خیلی منتظر روبرو شدن باهاش باشم. :D البته دوست داشتم بازی کاملاً نسل نهمی باشه، ولی همین که حداقل مثل God of War 2 نیست که بعد از اومدن PS3 فقط برای PS2 اومد، جای شکرش باقیه!

3. Horizon Forbidden West
Horizon جزو بهترین بازی‌های نسل قبلی برای من بود و ترکیب دنیای پساآخرالزمانی خوش آب و رنگ با ربات‌های دایناسوری و حیوونی باعث شد عاشق بازی بشم. الآن هم که به نظر می‌رسه بازی از هر جهت پیشرفت زیادی کرده و هم حرکات خود ایلوی لطیف‌تر(!) و روون‌تر شده و هم امکانات و جک جونورهای بیشتری توش وجود داره. کلاً انتظارم از این بازی خیلی بالاست و فکر می‌کنم کاری می‌کنه که نسخه اول در مقابلش دیگه به چشم نمیاد!

4. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge
بعد از تجربه فوق‌العاده Streets of Rage 4، توی تاپیک پارسال گفتم کاش یه روزی TMNT جدید رو هم ببینیم و خیلی زود آرزوم برآورده شد! :D تریلرهای بازی واقعاً جذاب هستن و به نظر می‌رسه همون مسیری رو رفته که SoR هم رفته بود و اگه مشکل خاصی پیش نیاد، می‌تونه یه تجربه محشر برای امثال من باشه که کلی خاطره از دوران NES/Genesis با TMNT دارن. همین جا آرزوی بعدی رو اعلام کنم که چیزی نیست جز ملاقات دوباره با Golden Axe با همین حال و هوای SoR و TMNT و ایشالا سال دیگه Golden Axe: Return of the Death Adder رو بذارم توی لیست ۲۰۲۳. :D

5. Hollow Knight: Silksong
ایشون یه ۶۰ سالی هست که توی لیست‌های مختلف میاد و میره و هنوز منتشر نشده. :| دیگه واقعاً بعید می‌دونم امسال هم نیاد و امیدوارم بالاخره نسخه جدید یکی از بهترین مترویدونیاهای تاریخ رو ببینیم.

6. Starfield
بتزدا برای من به دو بخش تقسیم می‌شه: The Elder Scrolls که عاشقش هستم و جزو محبوب‌ترین سری‌های عمرمه. و Fallout که هر کاری می‌کنم باهاش کنار نمیام و به نظرم خیلی شُل و ول و آبکی هست! :D Starfield هنوز معلوم نیست توی کدوم بخش قرار می‌گیره و با اینکه تریلرش خیلی خوب بود، ولی باز در اون حد ازش اطلاع ندارم که بدونم دقیقاً چه مدلیه. البته از نظر آینده‌نگرانه بودن و این حرف‌ها که به Fallout خیلی نزدیک‌تره، ولی از نظر گیم‌پلی امیدوارم اون حس کاغذی Fallout رو نداشته باشه (با عرض معذرت از طرفدارهای این مجموعه! :D).

7. Gran Turismo 7
به یاد روزهایی که GT برام در صدر فهرست‌ها قرار داشت. :| هنوز هم کلی حال می‌کنم با این سری، ولی باید قبول کرد که خیلی وقته از اوج فاصله گرفته و هر نسخه هم یه سری کمبودها داره که باعث می‌شه بهترین تجربه ممکن رو ارائه نده. مثلاً همون GTS از نظر گرافیک و گیم‌پلی فوق‌العاده بود، ولی نسبت به استانداردهای GT خیلی جمع و جور محسوب می‌شد و تمرکزش روی آنلاین هم توی ذوقم زد (البته به تدریج اوضاع خیلی بهتر شد و بعد از یه مدت به جاهای خیلی خوبی رسید). GT7 خوشبختانه به نظر می‌رسه بازی خیلی کامل و عظیمی باشه، ولی کاملاً مشخصه که بازی از پایه براساس سخت‌افزار PS4 ساخته شده و بعد پورتش کردن روی PS5 و این قضیه خیلی ناراحتم می‌کنه. چون احتمالاً برای تجربه یه GT کاملاً نسل نهمی باید تا ۲۰۲۴ و اینا صبر کنیم.

8. Gotham Knights
با اینکه می‌دونم بازی در حد کارهای Rocksteady نمی‌شه، ولی بدجوری هوس یه بتمن جدید کردم!

9. A Plague Tale: Requiem
بنده تازه همین چند هفته پیش A Plague Tale: Innocence رو تموم کردم و تبدیل شد به یکی از سورپرایزهای این چند سال من! کلاً شناخت زیادی از بازی نداشتم و فکر می‌کردم یه شبیه‌ساز پیاده‌روی معمولی هست و اوایل بازی هم بیشتر در این زمینه مطمئن شدم، ولی یه ذره که گذشت و موش‌های گرامی از راه رسیدن و بعدش هم اتفاقات دیگه... الله اکبر! فیزیک سیلِ موش ندیده بودیم که اینجا چشم‌مون به جمال اون هم روشن شد! :D واقعاً بازی جالب و متفاوتی بود و انتظار برای نسخه دوم خیلی سخته.

10. Somerville
استودیو Playdead با دو تا بازی Limbo و Inside نابودمون کرد. بعدش یکی از مؤسسان استودیو رفت Jumpship رو تأسیس کرد و اولین بازی‌ش تو راهه. تریلر بازی که خیلی اتمسفر کارهای قبلی رو داره و چیز واقعاً جالبی به نظر می‌رسه، ولی برای این رتبه بالاتری بهش ندادم که حالت سه‌بعدی‌تری پیدا کرده و یه ذره شک و تردید دارم که می‌تونه در حد بازی‌های قبلی باشه یا این تغییر به ضررش تموم می‌شه. امیدوارم مثل قبلی‌ها بترکونه.

-----------------------------

این بازی‌ها هم دیگه توی لیست جا نشدن، ولی می‌تونستن رتبه‌های بعدی رو بگیرن (بدون ترتیب):

Scorn
این بازی تا منتشر نشه نمی‌شه راحت در موردش نظر داد ولی حس می‌کنم حتی اگه چیز خیلی خفن و سطح بالایی هم نباشه، اتمسفر و طراحی محیط‌ها و جونورهاش با اون حال و هوای H. R. Gigerمانند و زنومورفی، یه جوری هست که خیلی‌ها رو جذب می‌کنه. فقط بدبختی اینجاست که بازی‌های ترسناک به من نمی‌سازه و اینم به شدت حالت مخوفی داره با راهروهای تنگ و باریک و جک جونورهای ناجور و نمی‌دونم خودم سراغش می‌رم یا یوتیوب‌خورش می‌کنم! :-"

Replaced
نمی‌دونم چی به سر مرحوم The Last Night اومد و کلاً گم و گور شد بنده خدا. ولی این Replaced من رو یاد اون میندازه و حس خوبی بهم می‌ده.

Atomic Heart
یکی دیگه از بازی‌هایی که از کیفیت گیم‌پلی‌ش مطمئن نیستم و حس می‌کنم خیلی هم درجه یک نباشه، ولی باز مثل Scorn به خاطر اتمسفر و طراحی محیط‌ها و جونورهاش دوست دارم تجربه‌ش کنم و به نظر چیز متفاوت و جالبی باشه.

Forza Motorsport
به احتمال خیلی زیاد سال ۲۰۲۲ منتشر می‌شه دیگه، ولی چون تاریخ عرضه رسمی نداشت توی لیست ۱۰ تایی نذاشتمش. :D Turn 10 زمانی که توی بازه‌های زمانی دو ساله بازی می‌ساخت هم می‌ترکوند و معلوم نیست این دفعه دیگه قراره چیکار کنن که حداقل ۵ سال فاصله بین نسخه قبلی و جدید FM افتاده!

Suicide Squad: Kill the Justice
بنده عاشق Batman: Arkham هستم و تک‌تک نسخه‌هاش رو دوست داشتم و همچنان عقیده دارم Batman: Arkham Knight جزو بازی‌های آندرریتد نسل هشتم هست. ولی این SS... هر کاری می‌کنم جذبم نمی‌کنه! گذشته از اینکه خود فضای SS و شخصیت‌هاش زیاد باهام سازگار نیست (به جز کینگ شارک)، تریلرهای این بازی هم حس خوبی بهم نمی‌ده و حدس می‌زنم اصلاً در حد و اندازه‌های Batman: Arkhamها نباشه، ولی به بروبچ Co-opباز کلی حال بده که خب من متأسفانه اهل Co-op نیستم. با تمام این‌ها، نمیشه سراغ این بازی نرفت و مجبورم بذارمش توی لیست بازی‌های مورد انتظار ثانویه.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe
The Stanley Parable جزو شاهکارهای تاریخ بشریت در هر مدیومی (سینما، تلویزیون، بازی و...) هست و تجربه کردنش بر هر انسانی واجب. خیلی دوست دارم ببینم توی این نسخه به اصطلاح کامل‌تر سراغ چه ایده‌های دیوانه‌واری می‌رن. برای این بازی رو توی ۱۰ تای اصلی نذاشتم که احتمالاً بیشتر حکم کامل‌کننده نسخه اصلی رو داشته باشه، وگرنه اگه یه چیز کاملاً جدید بود، راحت وارد لیست ۱۰ تایی من می‌شد.

Hogwarts Legacy
این رو زیاد امیدی بهش ندارم و فکر می‌کنم نتیجه نهایی چیزی می‌شه که کلاً ربطی به اون تریلر خوشگل نداره! :D از طرفی سازنده بازی یعنی Avalanche Software، همچین استودیوی خاص و خفنی نیست (با اون Avalanche Studios که Just Cause می‌سازه متفاوته و بیشتر روی بازی‌های پیکسار/دیزنی کار کرده مثل Disney Infinity) و از طرف دیگه بیشتر از یه ساله که چیز خاصی از بازی نمی‌دونیم و یه ذره نگرانش هستم. ولی باز توی لیست می‌ذارمش تا ببینیم چی می‌شه. :D

-----------------------------

لیست پارسال خودم رو هم یه نگاهی کردم و اینا هنوز منتشر نشدن:

God of War Ragnarok
Horizon Forbidden West
Hollow Knight: Silksong
Gran Turismo 7
Gotham Knights

اینا هم منتشر شدن و به رستگاری رسیدن:

Ratchet and Clank: Rift Apart
Psychonauts 2
The Binding of Isaac: Repentance
Little Nightmares 2
Nier Replicant ver.1.22474487139

ایشالا بازی‌های لیست امسال، همگی منتشر بشن و همه هم به درجات بالایی از توفیق برسن! :D

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735
1-starfiled
2-S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl
3-Elden Ring
4-Atomic Heart
5-A Plague Tale: Requiem
6-Gotham Knights
7-Stray
8-Tunic
9-Replaced
10-Homeworld 3

The Callisto Protocol
چون هنوز قطعی نیست که 2022 منتشر میشه و چیز خاصی نشون ندادن خارج از لیست آوردم وگرنه dead space نسخه 1 یکی از کم‌نظیریترین بازیهای ژانر وحشت هست.

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
تا آخر امشب فرصت واسه رای دادن و ویرایش پست‌ها هست...
اونایی که میخوان رای بدن دیگه بیشتر از این معطل نکنن...اونجایی که نباید رای میدادید یه جای دیگه بود :D
فک کنم امسال رای ها خیلی نزدیک باشن به هم!
@Akiba آماده اختتامیه باش :D

=======

داشت یادم میرفت خودم لیست بدم! لیست پارسال خودم رو دیدم اکثرش رو هنوز بازی نکردم! :D :| البته اینکه شماره یک لیست پارسالم (It Takes Two) بازی سال شد خیلی سوپرایزکننده بود چون بجز خودم فقط یه نفر دیگه ته لیستش گذاشته بود! ببینیم 2022 چقدر قراره بازی کنیم...

10 - Evil West
9 - Little Devil Inside
8 - Hogwarts Legacy
7 - Dying Light 2: Stay Human
6 - God of War Ragnarok
5 - Metal Slug Tactics
4 - Ghostwire Tokyo
3 - Horizon Forbidden West
2 - Starfield
1 - Elden Ring

در کل عجب سال خفنیه <:-P

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
تا آخر امشب فرصت واسه رای دادن و ویرایش پست‌ها هست...
اونایی که میخوان رای بدن دیگه بیشتر از این معطل نکنن...اونجایی که نباید رای میدادید یه جای دیگه بود :D
فک کنم امسال رای ها خیلی نزدیک باشن به هم!
@Akiba آماده اختتامیه باش :D

=======

داشت یادم میرفت خودم لیست بدم! لیست پارسال خودم رو دیدم اکثرش رو هنوز بازی نکردم! :D :| البته اینکه شماره یک لیست پارسالم (It Takes Two) بازی سال شد خیلی سوپرایزکننده بود چون بجز خودم فقط یه نفر دیگه ته لیستش گذاشته بود! ببینیم 2022 چقدر قراره بازی کنیم...

10 - Evil West
9 - Little Devil Inside
8 - Hogwarts Legacy
7 - Dying Light 2: Stay Human
6 - God of War Ragnarok
5 - Metal Slug Tactics
4 - Ghostwire Tokyo
3 - Horizon Forbidden West
2 - Starfield
1 - Elden Ring

در کل عجب سال خفنیه <:-P
و طبق معمول من بعد از سوت پایان میام لیست میدم...و نمیدونم حسابه یا نه:)) (توی یک هزارتو، توی DQ11 در حال چرخ زدن بودم روانم بهم ریخت:-" )

1. God Of War
خوب مشخصه دیگه:D نسخه جدید محبوب ترین سری بازیت بیاد و براش هایپ نباشی؟ :-"

2. Horizon Forbidden West
پیشرفت و تنوع نسبت به شماره ی قبل کاملا مشخصه!
یکم فعالیت های فرعی هم بهبود داده بشن فوق العاده میشه:x

3. Granblue Fantasy: Relink
خدایی خیلی خوب میزنه! اعضای پارتی هم جالب و متنوعن! سااااال هاست منتظرشیم...یک نسل شد فکر کنم :|

4. Little Devil Inside
چرا تا الان نیمده؟ بازی خیلی جذاب و دوست داشتنیی میزنه از همون نمایش اولش:x

5. Stray
چرا این ایندی ها نمیان آخه؟ :(

6. Marvel's Midnight Suns
یه حسی میگه ممکنه خوب بشه! اهل این سبک نیستم البته...ولی خوب بشه، مارول هم که هست، میرم سراغش بالاخره:-"

7. Sifu
این هم جزو ایندی های باحاله که منتظرشیم:D
فقط خیلی پیر بشیم، میمیره طرف و Game Over میشیم؟ :-"

8. Zelda BOTW Sequel
این حقش بالاتر از این حرفاست...ولی دست ما کوتاست و سعی میکنیم خودمون رو انقدر هایپ نکنیم:-"

9. Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin
فاجعه میزنه ها... ولی باز یکم ته دلم امیدوارم:)) اصولا از اکثر ژاپنی ها انتظار کیفیت تکنیکی خاصی نمیره! :|
گیم پلی هم بچه هایی که زده بودن میگفتن جالبه ... شاید حال نمودم:-"

10. Elden Ring
برای اولین بار یه مقدار هایپ بازی های این سری شدم:-" باشد که اگر زدم راضی بگردم:-"

---

البته خودمونیم جز 2~3تای اول، با وضعیت فعلیم میشه بقیه رو نوشت :
Genshin Impact : Update 2.4 - 2.5 - 2.6 - 2.7 - 3 و ... :-" (مخصوصا 3 :-" )
به طور کلی اونقدر سال خفنی نیست برام ... هنوز:-" اول از همه من باید بیام نسل بعد:)) وگرنه مثل امسال فاجعه میباشد بازی کردنم:)) :-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر