دادگاه دستور توقیف هکر پلی‌استیشن3 را صادر کرد

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
دادگاهی در آمریکا روز پنج‌شنبه دستور توقیف و جلوگیری از ادامه فعالیت George "Geohot" Hotz، کسی که موفق شده بود با دور زدن سیستم امنیتی پلی‌استیشن3 اجرای بازی‌های کپی و غیرقانونی را روی این دستگاه امکان‌پذیر کرده بود صادر کرد.

به گفته قاضی سوزان ایلسون، شرکت سونی مدارک کافی به این دادگاه ارائه کرده است تا ثابت کند اقدامات آقای هاتز "امکان بروز آسیب‌های جبران ناپذیر به این شرکت" را به‌وجود آورده است و بنابراین دستور توقیف موقیت آقای هاتز را صادر کرده است.

همچنین سونی مدارکی را ارائه کرده است که ثابت می‌کند آقای هاتز قانون بین‌المللی کپی‌رایت را نقض کرده است.

طبق دستور این دادگاه هاتز دیگر نخواهد توانست هیچ فعالیتی در قبال کنسول پلی‌استیشن3 داشته باشد.

آقای هاتز در دفاع از خود گفته بود دادگاه کالیفرنیا در حوزه‌ای نیست که بتواند پیگیری این پرونده را به عهده داشته باشد؛ هرچند قاضی ایلستون با این ادعا مخالفت کرده و گفته است پس از بررسی تمام مدارک مشخص شد اقدامات آقای هاتز در حوزه اختیارات این دادگاه قرار می‌گیرد.

دادگاه همچنین اجازه توقیف تمام رایانه‌ها، هاردهای ذخیره اطلاعاتی، و همه وسائل الکترونیکی که قابلیت ذخیره اطلاعات دارند و در مالکیت آقای هاتز هستند را نیز به سونی داده است.

برخلاف ادعای سونی و رای دادگاه، آقای هاتز تاکنون حمایت از Piracy و ناقضان کپی‌رایت را رد کرده است.

geohot-ps3.jpg

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
یه خبر خیلی جالب روی اینترنت پخش شده که یه هکر ناشناس سونی رو تهدید کرده که اگر دست از سر هکر ها و ادامه دادن داستان Geohotz و محاکمه اون تو دادگاه برنداره، اطلاعات بنیادی و حیاتی رو راجع به PS3 به صورت عمومی روی اینترنت پخش خواهد کرد که به مهندسی معکوس روی سخت افزار این دستگاه مربوط میشه تا جایی که اینترنت از هک های PS3 به مرز انفجار برسه ...

:)) همش بلوفه... تو مبحث security کامپیوتر کسانی که سررشته دارن میدونن دیگه چیزی بنیادی تر از public key وجود نداره. که اونم الان پخش شده و رفته...

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
:)) همش بلوفه... تو مبحث security کامپیوتر کسانی که سررشته دارن میدونن دیگه چیزی بنیادی تر از public key وجود نداره. که اونم الان پخش شده و رفته...
اینو پیرو حرف های کوروش گفتم که تو یه بند از صحبت هاش گفت سونی با این کار به هکر ها اعلان جنگ داده و به نظر من هم واقعا همینطور ِ، به هر حال آینده جالبی رو نمیشه واسه سونی و PS3 تو این زمینه دید، هک همه جا وجود داره ولی سونی با کار هاش هک روی PS3 رو به قول معروف بولد کرد و همه حواس ها رو به سمت این دستگاه منعطف کرد که این می تونه ضربه سنگینی به سونی بزنه ...

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
من اصولا عادت ندارم با کسی که اطلاعاتش اینقدر بالاس بحث کنم!!!
ولی شما برو تو AppStore ببین از 25 نرم افزار برتر چندتاش 99 سنتن
اینجور صحبت کردم هم که!!!
اقا من غلط کردم اصلا همش مجانیه خوبه؟

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی
نه بلوف نیست Kenji جان (اسمتون رو مطمئن نبودم چیه) Graf_chokolo روال های اجرائی HV رو برای پروسسورِ Cell روی IDA Pro مهندسی معکوس کرده و این در کنار Public key و به همون اندازه مهمه چون روالِ اجرا و کارکردِ HV رو نشون میده. اگر با این برنامه کار کرده باشید احتمالا میدونید که Disassembly و Debug کردنِ کرنلها و هسته ی مرکزیِ سیستمهای عامل برای سخت افزار های مختلف با این برنامه امکان پذیره و تو دیتا بیسش از ATARI های اولیه گرفته تا DC وGC و... وجود داره.
برای CELL و HV کنسولِ PS3 چنین دیتا بیسی نبود که این آقا میگه درستش کرده. اینکار فوق العاده زمانبر و طاقت فرساست. نتیجه اینکه با مهندسیِ معکوس نحوه ی کارکرد و روال های مورد استفاده در PS3 میشه تغییراتِ آینده رو که سونی روی فرمور های جدیدش میده دید و با کمک همون Key ها فرمورهای تغییر یافته جدید رو بیرون داد.
داشتنِ چنین دیتابیسی برای هکرها یک گام به جلوی (البته اگر بشه اسمش رو جلو گذاشت!) بزرگ هست. به هر حال هنوز خیلی هاشون دقیقا نمیدونن PS3 چطوری کار میکنه و در حد ترتیب توالی مراحلِ اجرا اطلاعات دارن. این دقیقا یک لایه پائین تر هستش.

amirekhm

کاربر سایت
Nov 9, 2008
190
نام
امیر ابراهیم
دوستانی که از سونی دفاع میکنند سهام دارشن؟ خیلی دلشون به حال سونی سوخته؟ نگرانشن؟؟ بابا فکر جیب خودتون باشید نه این مولتی میلیاردر های جهانخوار!! والا من که تا فهمیدم حک شده رفتم 380 تومن دادم کنسولشو گرفتم! خودمون خبر نداریم این کمپانیها دارن چطور از ما میچاپن!!! حالا نگران شدیم وای چه بد شد جا اینکه 70 تومن بدیم باید 2 تومن بدیم آخه طفلکی! ببخشید طلفکی!!!(این لفظ مظلوم تره) 68 تومن کمتر میره تو جیبش!! یه صندوق صدقات بزنیم واسش یه دفعه santa monica, Naughty Dog و باقی استدیوهاش ورشکست نشن!!!! یکی دوست داره کفش Nike اصل 430 تومنی بپوشه بهش حس خوبی میده یکی 30 تومنی ایرانی با لیبله Nike ! یکی هم حال نمیکنه 70 تومن بده یا نداره مثله من یکی هم حال میکنه وکیوم بازی ارجینال باز کنه کالکشن درست کنه!

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
اخوی. بحث حال کردن جناب مطرح نیست. من حال نمی‌کنم برم 500 هزارتومن پول یه لنز برا دوربینم بدم؛ آیا دلیل میشه برم بدزدم لنز دوربین رو؟

Venice

کاربر سایت
Jan 18, 2011
166
نام
شایان
دوستانی که از سونی دفاع میکنند سهام دارشن؟ خیلی دلشون به حال سونی سوخته؟ نگرانشن؟؟ بابا فکر جیب خودتون باشید نه این مولتی میلیاردر های جهانخوار!! والا من که تا فهمیدم حک شده رفتم 380 تومن دادم کنسولشو گرفتم! خودمون خبر نداریم این کمپانیها دارن چطور از ما میچاپن!!! حالا نگران شدیم وای چه بد شد جا اینکه 70 تومن بدیم باید 2 تومن بدیم آخه طفلکی! ببخشید طلفکی!!!(این لفظ مظلوم تره) 68 تومن کمتر میره تو جیبش!! یه صندوق صدقات بزنیم واسش یه دفعه santa monica, Naughty Dog و باقی استدیوهاش ورشکست نشن!!!! یکی دوست داره کفش Nike اصل 430 تومنی بپوشه بهش حس خوبی میده یکی 30 تومنی ایرانی با لیبله Nike ! یکی هم حال نمیکنه 70 تومن بده یا نداره مثله من یکی هم حال میکنه وکیوم بازی ارجینال باز کنه کالکشن درست کنه!
بر فرض اینکه اینا دارن میچاپن شما داری یه کار بد رو با یه کار بدتر جواب میدی
شما هم برو یه چیز خفن بساز بعد بقول خودت ملتو باهاش بچاپ
معنی چاپیدن اینی که شما صحبتشو میکنی نیست! نمیخوای بازی نکن خیلی راحت!

T7T

کاربر سایت
Sep 26, 2010
703
یکی بفکر جیبشه کم نیاره و نمیتونه بره 4 5 تا بازی و بخره طرفای 400 تومن ( قیمتهای ایرانی;) ) خودمم کپیخور کردم بخاطر اینکه نزدیک 6 ماهه پول تو جیبم نمیموند ;)
من نمیگم کپی خوبه اونایی که میگن خداروشکر یا امیدوارم ریشه کن بشه ( شاید ساعتی کار میکنند و راحت پول بدست میارن و فکر میکنن ایران هم جزو فروش جهانی حساب میشه :))

دوربین چه ربطی به بازی داره ؟ یه دوربین و بارها استفاده میکنی ;) ولی یک بازی و شاید یکی دوبار یا بخوای تا درجه سختش بری بذاری اونور کی بری طرفش :
بازم میگم اگه خود بنده ساعتی حقوق میگرفتم هیچ موقع سراغ کپیخوری نمیرفتم ;)

پست آخر صحبت بچاپ بچاپ شده : دوستانه بهتون میگم جای دیگه نگین باعث خنده میشه :
59 دلار برای یک بازی که زحمتهای زیادی روش کشیده شده زیاد نیست ;) فکر کنم شما کره به این بزرگی و فقط ایران میبینی و فکر میکنی همه جا مثل ایران پول بدست میارن ;)

اینم اضافه کنم صحبتهای بالا مخالفت یا چیزی نبود پیرو حرف دوستان بود , البته اگه بعضی از دوستان شور نگیرتشون و حرفامو به مسخره نگیرن .
بهرحال امیدوارم کسانی که کپی کردن لذت ببرن با بازی که میکنن و خواهد آمد و کسانی که اورجینال و دوست دارن با بازیهای اورجینال حال کنن :|

از مدیران بخصوص کیوان که ازش بسیار حراص دارم معذرت میخواهم :D

آخرین ویرایش:

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
اخوی. بحث حال کردن جناب مطرح نیست. من حال نمی‌کنم برم 500 هزارتومن پول یه لنز برا دوربینم بدم؛ آیا دلیل میشه برم بدزدم لنز دوربین رو؟

ببین درسته که دزدی به هر نحوی دزدیه ولی این محصولات زمین تا زیر زمین با دزدی های دیگه فرق میکنه مثلا شما وقتی که یه ps3 بدزدی خب 100 درصد یکی از ps3 ها کم کردی ولی با این کار چیزی از سونی کم نمیشه درسته که زحمت ها و این حرف ها به باد رفته ولی شما اگه مثلا پول نداشته باشید نهایتا اون محصول رو نمیخرید در هر صورت پولی تو جیب سونی نخواهد رفت ! ولی با کپی عوضش تعداد کنسول هاش بالا میره ولی اونجوری هیچی به هیچی ! ( به پیر به پیغمبر به اهورا مزدا قسم دزدی از software با hardware فرق داره )

هک مثل یه شتری که دم هر خونه ای میخوابه :d هر شرکتی محصولاتش کپی میشه پس نباید زور الکی زد این هکر نه اون یکی ! اون یکی نه این یکی کلا فرقی نمیکنه فقط اسماشون عوض میشه سونی با این کار فقط یه دردسر بزرگ برای خودش درست کرد اونم 100 درصد هک شدن کنسول جدیدش در ماه های اول ! با شکایت و این حرفا هم به جایی نخواهد رسید !

این دوستانی که مثال دزدی از خونه میزنند ببینم شما اگه یه باند تبهکار بیاند و خونه شما رو تخلیه کنند برند بعد یکی از عزیزانتون رو گروگان بگیرند باز میرید شکایت میکنید یا تازه یه پولی هم 2 دستی میدید ؟؟؟ ( عجب مثالی زدم ها ) :d

u.s.a

شرمنده اخلاق ورزشیت شما تا الان هر چی استفاده کردی اوریج اوریجه دیگه ! come on اونایی که توی همون usa هم زندگی میکنند هزار بار نقض میکنند این قانون رو بعد توی ایران ؟؟؟ فقط باید گفت come on !

پ.ن : میکروسافت : عزیزان من هک کنید انلاین بازی کنید فقط ما بنتون میکنیم به هر دلیلی که دوست داشته باشیم گیمر تگت اگه ادولف باشه هیتلر باشه هر چیزی باشه ما بنتون میکنیم چون کنسولمون بخرید 3 تا 100 هم که شده بخرید

سونی : اینجا عربستانه هک کنید با ساتور میزنم دست همتون از جا قطع میکنم باید همتون برید تو بهشت و فرهنگ رو یاد بگیرید بی فرهنگ ها :d شما کار بدی میکنید اگه بخواهید other os سگ زرد نصب کنید ! چه معنی داره بشین gow 3 بزن روحت جلا پیدا کنه غلط میکنی اگه بخوای از کنسول استفاده زیادتر بکنی کنسول یعنی هر چی که ما بخوایم LV2 برات پچ میکنیم مثل هلو که geo hot بگه omg یعنی چی این کارا اخه ؟؟؟ :d

آخرین ویرایش:

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
به هر حال این که هک شد رفت.از طرفی خوشحالم که کسایی که تا حالا نمیتونستن به خاطر گرونی بازیا PS3 بخرن الان دارن حال میکنن از طرفیم ناراحتم به خاطر اینکه این فرهنگ فکر نکنم حالا حالاها بخواد خوب شه!
حالا امثال من هم که میرن اورجینال میخرن بازی کنن باید بازیا رو از این به بعد گرون تر بخرن چون مطمعنا تو بازار تعداد بازیه اورجینال خیلی کمتر از قبل میشه.ولی خب امیدوارم که این فرهنگ کپی رایت به هر طریقی بالاخره تو این جنگل جا بیفته!

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین

دوست عزیز این زمانی که اون شرکت سازنده اصلا بخواد به شمای نوعی بفروشه
واقعا برا من جالب که بعضی ها می گن من کپی رایت رو رعایت می کنم در صورتی که اصلا کشور ما تحریم و سونی نمی خواد محصولاتشو حالا چه اصل چه کپی بفروشه وحتی اونایی هم که دارن اورجینال می خرن همش غیر قانونی چون سونی اجازه فروش محصولشو تو کشور شما نداده
یعنی حتی سونی برای کسی که داخل ایران اورجینال میخره هیچ ارزشی قائل نیست و اصلا براش مهم نیست

amirekhm

کاربر سایت
Nov 9, 2008
190
نام
امیر ابراهیم

خب این مقایسه اصلا درست نیست به چند دلیل که گفته شد ولی همه ی ما فیلم میبینیم همه ی ما کلی آهنگ mp3 کالکشن داریم انصافاً شمایی که میگی piracy همه ی آهنگها و فیلمهارو اورجینال خریدین؟ تازه اون خواننده خیلی بدبخت تر از سونی! یعنی تو ماشین سوار بشی آهنگ گوش کنی از صاحب ماشین میپرسی اورجینال خریدی؟ (بابا خود خواننده از خداش هم هست واسه کسب شهرت آهنگهاشو ملت گوش کنند خودش پول هم میده!) الان میگیم یه دفعه دزدی نکنیم از کمپانی که...بیپ بیپ...به قول امضای یکی از بچه ها یک عمر نفت و ملت مارو چاپیدن الان 4 نفر که اومدن بازی کپی کنند شدند دزد؟ خواهش میکنم که از لفظ دزد واسه دوستاتون استفاده نکنید یعنی اینجا هرکسی که xbox داره دزده؟بریم آتیش بزنیم این آلت دزدیو! واسه دفاع از کمپانی که میگه شما تحریم! شما حق بازی ندارید! ما هم دست به دامن واسطه میشیم! کلی هم ضرر میکنیم! یکی از استادای ما 4 سال پیش سر کلاس گفت پول همه ی اینهارو (نقض کپی رایت)با ایران حساب میکنند شما نگران نباشید!!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر