دادگاه دستور توقیف هکر پلی‌استیشن3 را صادر کرد

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
دادگاهی در آمریکا روز پنج‌شنبه دستور توقیف و جلوگیری از ادامه فعالیت George "Geohot" Hotz، کسی که موفق شده بود با دور زدن سیستم امنیتی پلی‌استیشن3 اجرای بازی‌های کپی و غیرقانونی را روی این دستگاه امکان‌پذیر کرده بود صادر کرد.

به گفته قاضی سوزان ایلسون، شرکت سونی مدارک کافی به این دادگاه ارائه کرده است تا ثابت کند اقدامات آقای هاتز "امکان بروز آسیب‌های جبران ناپذیر به این شرکت" را به‌وجود آورده است و بنابراین دستور توقیف موقیت آقای هاتز را صادر کرده است.

همچنین سونی مدارکی را ارائه کرده است که ثابت می‌کند آقای هاتز قانون بین‌المللی کپی‌رایت را نقض کرده است.

طبق دستور این دادگاه هاتز دیگر نخواهد توانست هیچ فعالیتی در قبال کنسول پلی‌استیشن3 داشته باشد.

آقای هاتز در دفاع از خود گفته بود دادگاه کالیفرنیا در حوزه‌ای نیست که بتواند پیگیری این پرونده را به عهده داشته باشد؛ هرچند قاضی ایلستون با این ادعا مخالفت کرده و گفته است پس از بررسی تمام مدارک مشخص شد اقدامات آقای هاتز در حوزه اختیارات این دادگاه قرار می‌گیرد.

دادگاه همچنین اجازه توقیف تمام رایانه‌ها، هاردهای ذخیره اطلاعاتی، و همه وسائل الکترونیکی که قابلیت ذخیره اطلاعات دارند و در مالکیت آقای هاتز هستند را نیز به سونی داده است.

برخلاف ادعای سونی و رای دادگاه، آقای هاتز تاکنون حمایت از Piracy و ناقضان کپی‌رایت را رد کرده است.

geohot-ps3.jpg

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
خیلی جالبه. دوستان اگه ازتون دزدی شد حق شکایت ندارید چون عرضه نداشتید از اموالتون محافظت کنید.
مگه اون ضرب المثل رو نشنیدی که یارو خرش رو میدزدن همه میان بهش میگن میخواستی مراقبش باشی، میخواستی درست ببندیش و... :-/.

ولی یه سوال فنی برای من هست چرا آپل از این شکایت نمیکنه؟ :d

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza

عزیز سونی مدرک داشته که شکایت کرده وگرنه بدون مردک که نمیشه دادگاه رفت فقط خودش رو مسخره میکنه .

دوم مهم ترین مدرک سونی هم عرضه کردن Key اصلی PS3 هستش که یکی از مهم ترین بخش های قانون کپی رایت هستش .

اگه key اصلی رو پخش نمیکرد سونی باهاش هیچ کاری نمیتونست بکنه اما با این کارش راه رو برای کپی استفاده کرده بقیه باز کرده که خودش جرم هستش .

Apple مدرک نداشته ؟! :D

فقط خط اول رو خوندی ؟ بابا حالا خوبه گفتم این آقا Key اصلی PS3 رو تو اینترنت پخش کرده .

عزیز هک کردن به نوبه خودش یه سری صحبت ها داره همین آقا وقتی تو دادگاه با کمال اعتماد به نفس میگه دادگاه در حدی نیست و من کپی کاری رو رواج ندادم باید شما ثابت کنی که داره این کار رو میکنه همین که فقط هک کرده به معنی کپی و.... نیست بلکه به خیلی چیز های دیگه ربط داره .

APPLE رو هم نمیشه با وضع PS3 که key اصلیش رو تو اینترنت پخش کرده مقایسه کرد برای این که با APPLE یه همچین کاری نکرده .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SHePArd

.:DEMON LORD:.

کاربر سایت
Oct 11, 2007
660
نام
Cipher
به خاطر این کارش تو ایران دیگه هیچ کس بازی original نمیاره. من در به در دنبال Mass Effect 2 هستم هیچ کس نداره میگن کسایی که وارد می کردند دیگه نمیارن. Damn you Geo Hotz )x

• Like
Reactions: game.fun

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968

اپل درصد عمده اي از فرورش گوشياش رو مديون همين كرك شدن نرم افزاراشه !!

چون عده ي بسيار بسيار زيادي مثل اينجانب كه كرك خور هستند ، اما اگر كركي در كار نباشه ايفوني هم به درد كسي نميخوره !!
(اين اين دنياي دزدي نرم افزاري)
پس من ايفون رو ميخرم يه پشتيباني از اپل ميشه
اونم دست رو باز گذاشته براي كساني كهاوريج باز هستند يا كرك باز !;)

در واقع حركت اپل يك سياست دوجانبه هست

• Like
Reactions: Captain Mitchell

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
عزیز سونی مدرک داشته که شکایت کرده وگرنه بدون مردک که نمیشه دادگاه رفت فقط خودش رو مسخره میکنه .
علیرضا تو رو خدا کوتاه بیا!:D
اگه این اقا تازه افتاده رو ps3 مدتها قبل رو اپل خوابیده!:D
خیلی خیلی بدتر از سونی بلا سرش اورده تازه اون جیلبرک و انلاک کردن بوده که نقض مستیقیم پایرسی هست!

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
به خاطر این کارش تو ایران دیگه هیچ کس بازی original نمیاره. من در به در دنبال Mass Effect 2 هستم هیچ کس نداره میگن کسایی که وارد می کردند دیگه نمیارن. Damn you Geo Hotz )x

چرا میارن ولی کمتر !!!! ولی قیمت ها نوسان زیادی داره ... ولی میارن !!!

$Dante$

کاربر سایت
Dec 3, 2010
667
.

ای بابا این سونیم که دید دستش به هیچ جا بند نیست خاص مثلا بگه ما با این جور افراد متخلف برخورد می کنیم دیگه کار از کار گذشته و کنسول عزیزشون هک شده.:))

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
خیلی خیلی بدتر از سونی بلا سرش اورده تازه اون جیلبرک و انلاک کردن بوده که نقض مستیقیم پایرسی هست!
البته 7 8 ماهیه جیلبریک iPhone کاملا قانونی شده
http://www.cnet.com/8301-17918_1-20011824-85.html

چون عده ي بسيار بسيار زيادي مثل اينجانب كه كرك خور هستند ، اما اگر كركي در كار نباشه ايفوني هم به درد كسي نميخوره !!
عجــــــــــــــــــب !!
احتمالا اپل مرضیه هر بار با آپدیت جدید جلوی جیلبریک شدن و آنلاک شدن رو میگیره و تو ورژن 4.3 یه لایه امنیت جدید به اسم ASLR ( Address Space Layout Randomization ) اضافه میکنه ! که راه جیلبریک رو بسیار سخت تر از قبل میکنه !
فروش اپل(آیپاد-آیفون) رو بیشتر میکنه ولی فروش نرم افزارهاش رو کمتر.اپل هم باید از شرکت هایی که واسش چیزی میسازن حمایت کنه.
آره تو راســـت مـــیگـــی

آخرین ویرایش:

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
عجــــــــــــــــــب !!
احتمالا اپل مرضیه هر بار با آپدیت جدید جلوی جیلبریک شدن و آنلاک شدن رو میگیره و تو ورژن 4.3 یه لایه امنیت جدید به اسم ASLR ( Address Space Layout Randomization ) اضافه میکنه ! که راه جیلبریک رو بسیار سخت تر از قبل میکنه !
فروش اپل(آیپاد-آیفون) رو بیشتر میکنه ولی فروش نرم افزارهاش رو کمتر.اپل هم باید از شرکت هایی که واسش چیزی میسازن حمایت کنه.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh

(اين اين دنياي دزدي نرم افزاري)
پس من ايفون رو ميخرم يه پشتيباني از اپل ميشه
اونم دست رو باز گذاشته براي كساني كهاوريج باز هستند يا كرك باز !;)

در واقع حركت اپل يك سياست دوجانبه هست
درست که گوشی های اپل با جیلبریک و نصب سیدیا خیلی بهتر میشند ولی اگر اپل سیاست دو جانبه داشت که اینقدر جلوی جیلبریک رو نمیگرفت.
توی هر نسخه از فریمورش بدون استثنا هی راه های جیلبریک قبلی رو میبنده، امکان ریستور IOS رو به نسخه های قبل بسته و...
فکر نمیکنم همچین سیاست دو جانبه هم داشته باشه ها. بعد این Geo Hotz کم دهن اپل رو سر جیلبریک کردن سرویس نکرده!!!.

بعد حالا اپل هیچی، این هکر های Xbox 360 چی؟ اونها چی؟ اونها که نقض کامل کپی رایت رو داشتن و هیچ سودی برای X360 دار ها با هکش نبوده!!.

جدی؟

گند زدم به بحث تاپیک؟ ببخشید!

• Like
Reactions: 54M113

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
بعد حالا اپل هیچی، این هکر های Xbox 360 چی؟ اونها چی؟ اونها که نقض کامل کپی رایت رو داشتن و هیچ سودی برای X360 دار ها با هکش نبوده!!.

عزیز این بر میگرده به سیاست ماکروسافت . انتظار نداشته باش همه یه جور برخورد کنن .

مثل دو نفر دو قلو میمونه که هیچ رفتار یه شکلی نداره و هم نظر هاشون فرق داره هم عملشون .;)

• Like
Reactions: Kainé

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
خب عزيز من شما منظور من رو كامل نگرفتي !!
ببين اين سياست دوطرفست چرا؟
به نظر شما اپل نميتونه يه كاري كنه كه هيچوقت نشه به سورس سيستم هاش دسترسي پيدا كرد؟
مسلمه كه ميتونه
اما اين كارو نميكنه
تا از اين راه بشه جذب مشتري كنه !!
بله اگر نخواد امنيت رو بهبود بده كه ديگه كي مياد براش بازي بسازه؟
اين همه بازي خوب و جديد !!!! سازنده به اميد فروش توي اپ استور ميسازه
و اپل اين كارو ميكنه تا اميد بخش اونها باشه
اما در عين حال دستگاهاش همچنان جيلبريك ميشه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر